Články k tématu: Drahoš, Jiří

Čechy nezajímá Zemanovo zdraví? Zahraniční tisk píše o prezidentově budoucnosti

26.01. 08:10

Praha - Internetová stránka amerického politického časopisu Foreign Policy, jenž vychází jednou za dva měsíce, zveřejnila článek, ve kterém se autor zamýšlí nad skutečností, jestli občanům České republiky nevadí, že by mohl prezident Miloš Zeman umírat.

V hospodě ve Srubci, kde natáčela ČT, prezidentský duel sledovala jen hrstka lidí

26.01. 08:06

Srubec (Českobudějovicko) - Deset lidí sledovalo dnes večer v Hospůdce Na návsi ve Srubci u Českých Budějovic debatu prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v České televizi (ČT). Ze začátku duelu bylo v restauraci ticho, po prvních 20 minutách se sál rozšuměl, celou debatu ale…

Finále prezidentských voleb začíná. Co byste měli vědět?

26.01. 08:03

Praha - V Česku začne dnes dvě hodiny po poledni finále volby prezidenta. Lidé si v něm budou moci vybrat, jestli hlavou státu zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá vědec Jiří Drahoš. Hlasovací lístky s jejich jmény dostanou ve volebních místnostech.

reklama

Známá tenistka vypálila smeč: Posledních 5 let se snažím Zemana nevnímat a neposlouchat

Aktualizovali jsme 25.1.2018, 22:06, 25.01. 14:08

Praha – V době, kdy vrcholí kampaň před českými prezidentskými volbami, se ozývají hlasy na podporu toho či onoho kandidáta. Česká tenistka Andrea Sestini Hlaváčková prozradila, co prožívala posledních pět let, kdy na Hradě působil Miloš Zeman,

Francouzská média komentují střet Drahoše a Zemana

Aktualizovali jsme 25.1.2018, 22:06, 25.01. 10:30

Paříž/Praha - Podle francouzských médií se ve druhém kole prezidentských voleb v ČR střetává hlava státu obhajující svůj první mandát populistickými tématy a vyzyvatel, který představuje liberální a proevropské hodnoty.

Češi začali v zahraničí volit prezidenta

25.01. 18:50

Praha - V sobotu odpoledne bude definitivně jasné, zda českým prezidentem zůstane Miloš Zeman, nebo ho na Pražském hradě vystřídá Jiří Drahoš. Jako první začali ve druhém kole hlasovat Češi v Brazílii, kde se volební místnosti otevřely dnes v 17:00 středoevropského času.

Drahoš nabízí voličům vizi moderního státu, Zeman program nepředstavil

25.01. 18:49

Praha - Moderní a bezpečný stát začleněný v Evropské unii a NATO, nezneužívání ústavy nebo podporu schopností lidí uvádí mezi vizemi prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Jeho soupeř a současný prezident Miloš Zeman programové priority svého případného dalšího mandátu na Pražském hradě veřejnosti…

Zeman favoritem bookmakerů. Pomohl mu duel s Drahošem

25.01. 16:29

Praha - V prezidentských volbách obhájí svůj post Miloš Zeman. Tak to alespoň vidí bookmakeři sázkových kanceláří v Česku, kteří se v posledních dnech přiklánějí na stranu stávající hlavy státu.

V zahraničí se podivují: České volby ovlivňuje migrace. Žádné muslimy a uprchlíky tam ale nemají

25.01. 15:09

Sydney/Praha – O českých prezidentských volbách informuje například také server deníku The Sydney Morning Herald. Ten poukazuje na to, že jedním z klíčových témat jsou muslimové a migrace. „Podle posledního sčítání lidu je v České republice více rytířů Jedi než muslimů. Není jich tedy mnoho,“…

Komentář: Zemanovi voliči rychle zapomínají. To, za co kritizují Havla a Drahoše, prezident sám prosazoval, jeho zákulisní hry nevidí

Aktualizovali jsme 25.1.2018, 14:50, 25.01. 06:57

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Ať už si o politických názorech herců myslíme cokoliv, podporovatel Jiřího Drahoše Ondřej Brzobohatý otevřel v jednom z rozhovorů zajímavou otázku. Dle jeho soudu jsou voliči Zemana většinově inteligentní lidé, ale málo informovaní. Když se nad touto myšlenkou zamyslíme…

Směřování ČR po volbách? Brusel je zvědavý

25.01. 14:08

Brusel/Praha - V Bruselu je volba českého prezidenta sledována s poněkud menším zaujetím než například vlekoucí se vyjednávání o nové německé vládě. Město, kde sídlí většina institucí EU, čeká na to, jaké budou další české postoje ke klíčovým otázkám, které nyní unie řeší.

Prahou projížděly traktory na podporu Drahoše

25.01. 14:03

Praha - Prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše dnes ráno do Prahy přijeli podpořit sedláci z Asociace soukromého zemědělství ČR. Naopak Potravinářská komora ČR by si přála, aby na Pražském hradě byl znovu Miloš Zeman.

Ruská média se obula od Jiřího Drahoše kvůli údajnému ovlivňování voleb

25.01. 12:13

Moskva/Praha - Velká většina ruských médií si všímá vyjádření Miloše Zemana z první debaty s Jiřím Drahošem, že výroky o ovlivňování sněmovních voleb tajnými službami urážejí voliče.

Kdo stojí za kampaní Drahoše a Zemana? Problémy se najdou v obou táborech

25.01. 11:27

Praha - Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman zveřejnili na transparentních účtech bezúplatná plnění ke svém kampani. Kdo za co nejvíce utrácel a jaké osoby a firmy podporují jednotlivé kandidáty? Kontroverze jsou na obou stranách.

Šéf Svobodných se skřípáním zubů podpořil Drahoše. Zeman prý vnesl do politiky něco, co ji může totálně zdestruovat

25.01. 08:06

Praha – Sice se skřípáním zubů, ale přesto šéf Svobodných Tomáš Pajonk pro druhé kolo prezidentské volby podpořil bývalého předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše. Otevřeně sice dává najevo, že tento kandidát není podle jeho gusta, zároveň ale vysvětluje, z jakých důvodů nemůže volit Miloše Zemana.

Horáček sledoval Zemanovo vystoupení a má špatné zprávy pro jeho odpůrce

Aktualizovali jsme 24.1.2018, 22:17, 23.01. 12:45

Praha – Prezident Miloš Zeman se v neděli na televizi Nova zúčastnil první ze čtyř prezidentský debat, ve kterých přislíbil účast. Ve studiu však byl sám jen s moderátorem Reyem Korantengem, Jiří Drahoš již předem avizoval, že se zúčastní jen dvou debat – a to na České televizi a televizi Prima.…

Je dobře, že se Zeman neúčastnil debat. Na funkci prezidenta už nemá, spustil známý herec

Aktualizovali jsme 24.1.2018, 22:17, 20.01. 14:06

Praha – Herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se netají tím, že s Milošem Zemanem a jeho působením na Hradě spokojený není. V kampani před prezidentskými volbami proto podpořil někdejšího šéfa Akademie věd ČR Jiřího Drahoše. Jeho preference se nezměnily ani před druhým kolem.

Drahošova reakce na volební debatu? Je pěkně ostrá

24.01. 18:22

Praha - Výběr témat, o kterých v úterý večer debatovali prezidentští kandidáti v duelu televize Prima, označil jeden z účastníků Jiří Drahoš za "spíše bulvární". V debatě podle něj chyběla "prezidentská" témata důležitá pro společnost týkající se třeba zahraniční politiky nebo sociálních věcí.…

Zemana jsem respektoval, ale on jen uráží lidi, nepřizná chybu a je vulgární, tvrdí profesor

24.01. 16:14

Praha - Podle profesora imunologie na Přírodovědecké fakultě University Karlovy, Václava Hořejšího, je zvláštní, že prezident Miloš Zeman je pro leckteré voliče zastáncem těch chudších vrstev, třebaže pro jejich blaho ve své funkci nic neudělal.

Komentář: Drahoš čelil Zemanově čtvrté cenové. Souboj agresora se slušným a umírněným profesorem?

Aktualizovali jsme 24.1.2018, 15:04, 23.01. 21:53

Komentář Miroslava Horkého – Dlouho očekávaná debata Drahoš – Zeman byla fiaskem. Dění nevládli kandidáti, ani moderátor Karel Voříšek. Nejvíc bylo slyšet neukázněné publikum, které nastolilo atmosféru čtvrté cenové, zejména šlo o Zemanovi podporovatele. Kromě výpadů na Drahoše tak byly slyšet i…

Zemanovi nejde o ČR, ale o jeho samotného, říká Drahoš

24.01. 14:49

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že pokud se opět nestane prezidentem, nebude po premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) s ohledem na nedostatek času chtít doložit podporu většiny poslanců. Tento krok kritizuje Jiří Drahoš, Zemanův soupeř v boji o Hrad.

Slovenský tisk se neshodne na Zemanově zdraví

24.01. 14:43

Bratislava/Praha - První televizní duel Miloše Zemana a jeho soupeře ve finále prezidentských voleb Jiřího Drahoše zaujal i slovenský média. Podle listu Sme nebyla na Zemanovi nebyla patrná únava. Deník N to vidí jinak.

Média hodnotí souboj kandidátů: Zeman v ofenzívě a Drahoš se jen bránil

24.01. 12:41

Praha - Miloš Zeman se v první prezidentské debatě projevil jako zkušeným diskutér a tvrdý bonmotista. Vedle toho jeho konkurent Jiří Drahoš sice chvílemi působil nervózně, přesto se snažil útoky současné hlavy státu odrážet a nějaké i rozdával. Píšou to komentátoři dnešních českých deníků.

Souboj Zeman-Drahoš na Primě sledovalo 2,2 milionu diváků. O samotného Zemana takový zájem nebyl

24.01. 10:49

Praha - Úterní duel prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše a Miloše Zemana sledovala na Primě téměř polovina lidí, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. Průměrná sledovanost 2,2 milionu diváků starších 15 let byla nejlepším výsledkem večera i celého dne. Nedělní rozhovor se Zemanem na Nově byl…

reklama
Fotogalerie