Články k tématu: ecb

Eurozóna ještě nemá vyhráno. Může přijít druhá vlna koronakrize, varuje Lagardeová

26.06. 14:57

Eurozóna má zřejmě už tu nejhorší část hospodářské krize způsobené pandemií nemoci covid-19 za sebou, zotavení ale bude spíše nerovnoměrné. Uvedla to dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.

Nejčernější scénář pro eurozónu. Jaké následky může mít koronakrize?

01.05. 13:51

Ekonomika eurozóny zřejmě ve druhé polovině roku oživí, ale hrubý domácí produkt (HDP) se kvůli dopadům pandemie koronaviru zřejmě nevrátí na loňskou úroveň před rokem 2022. Ve svém dnes zveřejněném květnovém ekonomickém výhledu to uvedla Evropská centrální banka (ECB).

COVID-19 ničí ekonomiku. Evropa spadne do recese, říká viceprezident ECB

23.03. 10:15

Negativní hospodářské dopady koronaviru stáhnou evropskou ekonomiku do recese, ve druhém pololetí by se však měl hrubý domácí produkt (HDP) vrátit k růstu. V rozhovoru se španělskou televizí La Sexta to řekl viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos.

reklama

Dopady epidemie Covid-19 na ekonomiku jsou citelné

29.02. 10:46

Dopady šíření nového koronaviru na britskou ekonomiku už se projevují, varoval dnes guvernér britské centrální banky Mark Carney. Podobně se podle médií vyjádřil i šéf centrální banky Německa Jens Weidmann. Podle něj bude růst největší evropské ekonomiky kvůli viru letos pravděpodobně slabší než 0…

Boj s němčinou. Nová šéfka ECB Lagardeová se musí naučit krkolomná slova

30.12. 10:50

Nová šéfka Evropské centrální banky (ECB) se učí německy. Francouzka Christine Lagardeová, která se díky své nové funkci přestěhovala do Frankfurtu nad Mohanem, podle agentury Bloomberg doufá, že tak bude moci Němcům lépe vysvětlit politiku centrální banky. Němčina je mateřský jazyk čtvrtiny…

Potvrzeno. Lagardeová stane v čele Evropské centrální banky

18.10. 14:59

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes na summitu v Bruselu potvrdili jmenování Francouzky Christine Lagardeové šéfkou Evropské centrální banky (ECB). Itala Maria Draghiho nahradí bývalá generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) k 1. listopadu. Lagardeová uvedla, že chce ve…

Europarlament podpořil kandidaturu Lagardeové do čela ECB

17.09. 13:30

Evropský parlament (EP) na dnešním plenárním zasedání ve Štrasburku souhlasil s kandidaturou někdejší šéfky Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeové na post prezidentky Evropské centrální banky (ECB). Lagardeovou začátkem července nominovali šéfové států a vlád zemí Evropské unie.

Eurozóna vyměňuje bankovky. Podívejte se, jak vypadají nové

17.09. 21:46

Frankfurt nad Mohanem - Evropská centrální banka (ECB) dnes představila nové bankovky v nominální hodnotě 100 a 200 eur (zhruba 2500 a 5000 Kč), které budou uvedeny do oběhu 28. května příštího roku. Bankovky podle ECB obsahují nové a inovativní ochranné prvky, které znesnadňují jejich padělání.

Španělský ministr hospodářství míří do funkce viceprezidenta ECB, je jediným kandidátem

19.02. 16:36

Brusel - Jediným kandidátem do funkce viceprezidenta Evropské centrální banky (ECB) je španělský ministr hospodářství Luis de Guindos. Irský ministr financí Paschal Donohoe totiž oznámil, že stahuje kandidaturu šéfa irské centrální banky Lanea.

ECB zlepšila výhled ekonomiky na letošek, zásahy neplánuje

07.09. 16:29

Frankfurt - Měnová politika Evropské centrální banky (ECB) se zatím nemění. Dle očekávání zůstaly úrokové sazby na rekordních minimech a nepřistoupila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Euro rychle posiluje vůči dolaru, ECB má obavy. Ukazuje se dvourychlostní eurozóna

02.09. 14:41

Frankfurt nad Mohanem - Rychlé posilování eura vůči dolaru začíná znepokojovat představitele Evropské centrální banky (ECB). Také se ukazují značné rozdíly v ekonomikách jednotlivých členů eurozóny.

ECB nechala úrokové sazby beze změny

20.07. 18:27

Frankfurt - Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupů cenných papírů. Zopakovala také, že je připravena tento program rozšířit, pokud to bude situace vyžadovat. Prezident ECB Mario Draghi na tiskové…

Evropská centrální banka diskutovala zrušení příslibu ohledně rozšíření nákupů dluhopisů

06.07. 16:59

Frankfurt nad Mohanem - Představitelé Evropské centrální banky (ECB) diskutovali o zrušení příslibu, že v případě potřeby rozšíří nákupy dluhopisů. Evropské akcie na to reagovaly výrazným poklesem, zatímco euro mírně posilovalo.

Globální využití eura jako mezinárodní měny mírně kleslo, uvádí ECB

05.07. 17:20

Frankfurt nad Mohanem - Ze zprávy Evropské centrální banky (ECB) vyplývá, že použití eura jako mezinárodní měny za poslední rok mírně kleslo. Nejdůležitější světovou měnou zůstává americký dolar.

Summit EU pokračuje, jednat se bude o ekonomických tématech

23.06. 13:22

Brusel - V Bruselu začal druhý jednací den červnového summitu EU, uvedl na twitteru Preben Aamann, mluvčí předsedy vrcholných unijních schůzek Donalda Tuska. Prvním tématem, které dnes šéfy států a vlád zemí unie čeká, je hospodářská a obchodní problematika. Části jednání je proto přítomen šéf…

Finanční krize se blíží? Schäuble varuje před uvolněnou měnovou politikou

02.05. 19:27

Berlín - Německý ministr financí Wolfgang Schäuble dnes vystoupil na konferenci pořádané skupinou G20 v Berlíně. Při té příležitosti varoval, že krajně uvolněná měnová politika v některých regionech světa zvyšuje riziko nové globální finanční krize. podle něj vzrostl celosvětový objem veřejného a…

ECB nechala dle očekávání měnovou politiku beze změn

27.04. 17:50

Frankfurt nad Mohanem - Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů. Potvrdila zároveň, že je připravena současný program rozšířit, pokud to bude situace vyžadovat, protože inflační…

ECB po volbách může podpořit francouzské banky

22.04. 21:48

Washington - Evropská centrální banka (ECB) je připravena po prvním kole prezidentských voleb ve Francii poskytnout nouzové financování tamním bankám.

Inflace v Německu je na maximum od srpna 2012

14.03. 10:54

Berlín - Meziroční míra inflace v Německu se dostala nejvýše od srpna 2012, když podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu v zemích EU v únoru vystoupila na 2,2 procenta. Nyní se čeká, jak zareaguje Evropská centrální banka (ECB).

Inflace v Německu zrychlila na 1,7 procenta

18.01. 09:04

Berlín - Spolkový statistický úřad ve své konečné zprávě oznámil, že se meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v prosinci více než zdvojnásobilo a dosáhlo 1,7 procenta. Evropská centrální banka (ECB) usiluje o to, aby se inflace v eurozóně pohybovala těsně pod dvěma procenty.

V eurozóně roste majetková nerovnost, jih Evropy je v krizi

23.12. 17:02

Frankfurt - Studie Evropské centrální banky (ECB) upozorňuje na rostoucí majetkovou nerovnost v eurozóně, tedy zemích, kde se v rácmi EU platí jednotnou euroměnou. Krize těžce dopadla na jih Evropy, naopak Lucembursko si užívá luxusu.

EU v ohrožení? Výsledky italského referenda nelze přirovnávat k brexitu, uklidňuje situaci guvernér ECB

05.12. 09:00

Řím - Výsledky italského referenda, v němž lidé odmítli změnu ústavy, a následné oznámení demise premiéra Mattea Renziho vyděsilo Evropskou unii. Jeden z guvernérů Evropské centrální banky (ECB) François Villeroy de Galhau se snaží situaci uklidnit. Podle něj tato situace není srovnatelná z…

Dopad brexitu na eurozónu? Záviset prý bude na výsledku jednání

26.09. 18:28

Brusel - Dopad odchodu Británie z EU na hospodářský výhled eurozóny bude podle Evropské centrální banky záviset na načasování, podobě a výsledku budoucích výstupových rozhovorů.

Evropská centrální banka varuje: Brexit může mít negativní dopady

07.07. 15:06

Frankfurt - Rozhodnutí Británie opustit EU by mohlo mít na eurozónu výrazné negativní dopady a mohlo by ohrozit vyhlídky hospodářského růstu. Uvedla to Evropská centrální banka (ECB) po zasedání měnového výboru 2. června.

reklama
Fotogalerie