Články k tématu: Energetický regulační úřad

Energetičtí šmejdi řádí i za koronavirové krize. Vymysleli trik s rouškami

27.03. 15:31

Takzvaní energetičtí šmejdi zneužívají současnou krizovou situaci pro nekalé praktiky. Energetický regulační úřad (ERÚ) zaznamenal několik případů, kdy podvodníci nabízeli roušky proti podpisu, ve skutečnosti šlo ale o podpis pod smlouvou o změně dodavatele energií. Další nabízejí po telefonu…

Vitásková zproštěna obžaloby. Soud ji osvobodil v kauze solárů

Aktualizovali jsme 13.11.2019, 11:52, 13.11. 11:16

Krajský soud v Brně dnes nanovo rozhodoval v části kauzy solárních elektráren na Chomutovsku. Zprostil obžaloby bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou, a stejně rozhodl i u bývalé vedoucí odboru licencí ERÚ Michaely Schneidrové. Podle soudu skutek není trestným…

Vláda rázně zasáhla do vedení ERÚ. Novým šéfem je Trávníček, v radě končí Outrata

Aktualizovali jsme 30.7.2019, 17:01, 30.07. 15:40

Vláda na dnešním jednání provedla zásadní změny ve vedení Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Novým předsedou rady úřadu kabinet jmenoval konzultanta poradenské společnosti EY Stanislava Trávníčka, dosavadnímu šéfovi rady Janu Pokornému neprodloužila vláda mandát. ČTK to řekl ministr průmyslu a…

reklama

Změna v čele rady ERÚ. Nový předsedou se stal Vratislav Košťál

31.07. 15:31

Praha - Novým předsedou rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) bude s účinností od 1. srpna na tři roky Vratislava Košťála (42). Dnes ho jmenovala vláda ANO a ČSSD. Dosavadní předseda Vladimír Outrata zůstává členem rady.

Šmejdi mají smůlu? ČEZ upravil etický kodex dle vzoru ERÚ

29.07. 15:18

Praha - Společnost ČEZ upravila svůj etický kodex podle vzoru, který v květnu představil Energetický regulační úřad (ERÚ) a který má mimo jiné pomoci lidem porozumět povaze, ceně a obsahu služeb poskytovaných prodejci energií.

Chci zpátky do vedení ERÚ, píše Vitásková ministrovi

03.05. 17:04

Praha - Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková by se ráda vrátila do vedení tohoto úřadu. Poslala proto otevřený dopis ministrovi průmyslu a obchodu v demisi Tomáši Hünerovi (za ANO), ve kterém žádá, aby od 1. srpna letošního roku právě ona nahradila člena rady ERÚ…

ERÚ a Vitásková u Ústavního soudu neuspěly. Prohlídky nebyly nezákonné

13.02. 16:37

Brno - Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a jeho bývalé předsedkyně Aleny Vitáskové proti policejním prohlídkám. Odehrály se v roce 2015 v souvislosti se stíháním Vitáskové kvůli jmenování Renaty Vesecké místopředsedkyní ERÚ. Advokát verdikt ÚS hned zkritizoval.

Soud zprostil bývalou předsedkyni ERÚ Vitáskovou obžaloby v kauze solárních elektráren

17.01. 12:36

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zprostil obžaloby bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou v kauze neoprávněně udělených licencí solárním elektrárnám na Chomutovsku. Odvolací soud také snížil tresty majitelům obou elektráren Saša-sun a Zdeněk-sun.

Soud v kauze Vitáskové dospěl do fáze závěrečných řečí

11.01. 12:44

Olomouc - Olomoucký vrchní soud dnes ukončil dokazování v kauze neoprávněných licencí udělených dvěma soukromým solárním elektrárnám na Chomutovsku. Obžalováno je osm lidí v čele s bývalou předsedkyní Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenou Vitáskovou.

Vitásková popřela vinu v kauze solárních elektráren, souhlas k zastavení řízení prý nedala

09.01. 14:18

Olomouc - Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková dnes u Vrchního soudu v Olomouci odmítla své pochybení v kauze solárních elektráren na Chomutovsku.

Ústavní soud do sporu o ustanovení opatrovníka pro ERÚ nezasahuje

02.01. 11:27

Brno - Ústavní soud (ÚS) nezasáhl proti ustanovení opatrovníka, který měl vystupovat za Energetický regulační úřad (ERÚ) v kauze jeho někdejší předsedkyně Aleny Vitáskové. Státní zastupitelství o ustanovení opatrovníka v přípravném řízení rozhodlo v roce 2015 kvůli tomu, že úřad v kauze figuroval…

Rezort průmyslu plánuje analýzu možností akumulace energie v ČR oznámil Havlíček

15.09. 12:33

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) chystá analýzu možností akumulace energie v Česku. Při tvorbě materiálu chce MPO spolupracovat s Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) a oborovými organizacemi.

Vitásková založila neziskovku, která se má zabývat ochranou lidských práv

05.09. 13:30

Praha - Exšéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková založila institut. Nese její jméno, bude mít dvě sekce. Jedna se bude zabývat lidskými právy v Česku, druhá bude působit s přesahem do zahraničí.

Vláda dnes jmenovala radu ERÚ, od srpna bude úřad řídit místo Vitáskové

21.06. 17:33

Praha - Vláda dnes schválila členy nově vznikající rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ), jejím předsedou buda místopředseda ERÚ Vladimír Outrata. Rada v řízení úřadu nahradí od srpna Alenu Vitáskovou, které vyprší mandát letos v červenci.

Podporované zdroje energie by mohly získat notifikace z EU do února

28.12. 09:41

Praha - Podporované zdroje energie v Česku, které dosud nemají schválení Evropské komise (EK) a u kterých stát o takzvanou notifikaci zažádal, by ji mohly získat do února příštího roku. V rozhovoru s ČTK to řekla náměstkyně ministra průmyslu pro sekci energetiky Lenka Kovačovská. Schválení EK dosud…

Plyn příští rok zlevní, cena elektřiny je nejistá

29.11. 11:39

Praha - Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes oznámil, že by cena plynu měla příští rok zákazníkům klesnout v průměru o tři až pět procent. Co se týče elektřiny, vývoj cen zatím nelze určit. Čeká se, v jakém rozsahu a formě přijde od Evropské komise potvrzení takzvaných notifikací pro podporované…

Evropská komise dá miliardy na obnovitelné zdroje v ČR

28.11. 17:51

Praha - Provozovatelé obnovitelných zdrojů v ČR se i příští rok dočkají podpory několika desítek miliard korun.

Soud zprostil obžaloby bývalého ředitele licencí ERÚ

25.10. 17:10

Brna - Krajský soud v Brně dnes zprostil obžaloby bývalého ředitele licencí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Luďka Pražáka, žaloba ho vinila ze zneužití pravomoci v kauze solárních elektráren.

ERÚ udělil pokuty za špatně účtované ceny tepla

24.10. 08:28

Praha - Podle informací Hospodářských novin společnosti Pražská teplárenská a Veolia Energie v letech 2010 a 2011 počítaly svým klientům neoprávněně vysoké ceny za teplo. Energetický regulační úřad (ERÚ) proto firmám vyměřil vysoké pokuty.

Žalobce chce pro exředitele licencí ERÚ 10 let vězení

13.10. 13:42

Brno - Žalobce dnes u Krajského soudu v Brně navrhl pro bývalého ředitele odboru licencí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Luďka Pražáka trest 10 let vězení a peněžitý trest půl milionu korun. Pražák je obžalovaný ze zneužití pravomoci úřední osoby v případu solárních elektráren. Jeho kauza…

Bývalý ředitel odboru licencí ERÚ: Odpovědnost nese podřízená, já měl dovolenou

29.07. 14:35

Brno - Bývalý ředitel odboru licencí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Luděk Pražák dnes u soudu vypověděl, že za vydání licencí v kauze solárních elektráren nese odpovědnost jeho tehdejší podřízená.

Exzástupkyně Vesecká po téměř dvou letech odchází z ERÚ

29.07. 11:12

Praha - Někdejší nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká (56) v září na vlastní žádost odejde z Energetického regulačního úřadu (ERÚ). V něm působila téměř dva roky.

Zeman dnes podepsal novelu, na ERÚ se nebude vztahovat služební zákon

07.06. 16:53

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu, podle které se na vedení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) nebude vztahovat služební zákon. Současná šéfka úřadu Alena Vitásková tak ve funkci končit nemusí.

Odběr černé elektriky musí být co nejpřesněji určen, rozhodl ÚS

24.05. 11:58

Praha - Soudy musí co nejpřesněji zjistit škodu způsobenou černým odběrem, třeba pomocí znaleckého posudku. Díky tomu ústavní soud zrušil rozhodnutí okresního soudu, kdy měl odsouzený způsobit škodu za téměř 1,2 milionu korun.

reklama
Fotogalerie