Články k tématu: EU

Miliardoví uprchlíci: Pokud Česko nepřijme kvóty, může přijít o alarmující sumu peněz

Aktualizovali jsme 6.5.2016, 22:51, 06.05. 11:33

Praha/Bratislava - Pokud Česká nebo Slovenská republika odmítnou na základě kvót Evropské komise přijímat uprchlíky, mohou přijít až o desítky miliard korun. Komise totiž navrhla, aby členské země Evropské unie, které nebudou chtít běžence přijmout, za každého odmítnutého uprchlíka zaplatily čtvrt…

Evropské dotace jsou formou korupce a občané uvěřili v neuvěřitelné, hlásí Klaus

Aktualizovali jsme 6.5.2016, 18:56, 06.05. 09:16

Uherské Hradiště – Někdejší prezident Václav Klaus navštívil Uherské Hradiště, kde také promluvil na téma „Současná Evropa a národní zájmy ČR“, Ve své řeči, kterou zveřejnil na svých stránkách, poukazoval, že slovo národní zájmy je považováno za relikt minulosti, za koncept zastaralý a nepotřebný.

Erdogan odmítl změnit protiteroristické zákony, které požaduje EU

06.05. 16:02

Istanbul - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odmítá změnit protiteroristické zákony, jak to požaduje EU. Jde přitom o jednu z podmínek pro zrušení vízové povinnosti.

reklama

EU nemůže nutit zemím azylovou politiku, řekl v Praze chorvatský ministr zahraničí

06.05. 14:41

Praha - V Evropě není možné vnucovat řešení bez ohledu na národní specifika, řekl dnes chorvatský ministr zahraničí Miro Kovač o návrhu Evropské komise na reformu azylové politiky, který počítá i s povinnými kvótami pro dělení uprchlíků. Šéf chorvatské diplomacie tak komentoval návrh EK na tiskové…

Jediná naděje pro boj s uprchlíky je dohoda s Tureckem, je tomu opravdu tak?

06.05. 14:03

Brusel – Uprchlická krize Evropu tvrdě zasáhla a zatím nejeví známky ústupu. Zatím jediné komplexní řešení na úrovni EU představuje kritizovaná dohoda s Tureckem. Ani ta ale podle Kirsty Hughesové, výzkumnice z neziskového think-tanku Firends of Europe, Evropě kýženou úlevu nepřinese.

EU odchod premiéra Davutoglua nezajímá, očekává od Turecka splněný všech dohod

06.05. 13:47

Berlín - Evropská unie očekává, že Turecko bude naplňovat dohody, navzdory odchodu premiéra Ahmeta Davutoglua z funkce. Stejný názor dnes vyjádřila také německá kancléřka Angela Merkelová.

Sen o jednotné unii je nereálný. Merkelová chce ochranu hranic před hrozícím nacionalismem

06.05. 12:00

Řím - Během včerejšího jednání se představitelé EU shodli, že sen o jednotném státu není reálný. Německá kancléřka Angela Merkelová nabádá k ochraně vnějších hranic, jinak hrozí vzestup nacionalismu.

Špičky EU nastínily pochmurný obraz EU. Chybí skuteční státníci i spolupráce

05.05. 22:23

Řím – V Itálii se dnes sešli politické špičky Evropské unie, v Římě debatovali o osudu Evropské unie na besedě, kterou uspořádal výbor německé ceny Karla Velikého, kterou v pátek převezme papež František. 

Proti plánu EK na rozdělování azylantů se postavily také Lotyšsko a Estonsko

05.05. 21:25

Riga – Proti plánu Evropské komise, který se týká doplnění azylového systému Evropské unie, se postavily další dvě země – Lotyšsko a Estonsko.

Cyril Svoboda promluvil o uprchlické krizi. Má tento plán

05.05. 17:28

Praha - Tváří tvář migraci do Evropy jsme vystaveni zkoušce, kterou musíme zvládnout. Tvrdí to Bývalý předseda KDU-ČSL, ministr a poslanec za KDU-ČSL Cyril Svoboda.

Evropy přichází desetitisíce dětí bez doprovodu, nejčastěji ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku

05.05. 16:35

Londýn – Situace ohledně dětí, které jako uprchlíci přichází do Evropy žádat o azyl, je velmi vážná. To, jak na svém serveru upozorňuje britský deník The Guardian, potvrzují i statistiky statistického úřadu EU Eurostat.

Turecký premiér ukončil svojí funkci. EU je zaskočena

05.05. 13:56

Ankara - Ahmet Davutoglu končí ve funkci tureckého premiéra, o jeho rezignaci média spekulovala už delší dobu. Jeho odchod zaskočil především Evropskou unii.

EU podkuřuje Turecku, a Česko? Komentátoři se zlobí

Aktualizovali jsme 5.5.2016, 12:54, 05.05. 11:16

Berlín/Paříž - Včerejší doporučení Evropské komise zrušit víza pro Turecko dnes kritizují německá a francouzská média. Evropa podle komentátorů platí příliš velkou cenu za přízeň prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Bezvízový styk s Tureckem? Do Evropy přinese ještě více migrantů, varuje profesor

Aktualizovali jsme 5.5.2016, 11:55, 05.05. 08:06

Bezvízový cestovní režim pro turecké občany do EU může pouze zvýšit počty žadatelů o azyl a migrantů, jelikož lidé budou chtít Turecko opustit, míní profesor Lászlo Marácz. Maďarský akademik přednášející evropská studia na amsterdamské univerzitě s uvedeným názorem vystoupil v rozhovoru pro server…

Česko dělá problémy EU a nic mu není dost dobré. Jaká jsou fakta?

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 21:56, 04.05. 09:01

Praha/Brusel – Evropská komise by dnes měla předložit návrh revize Dublinského systému, Europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer poukazuje, že ačkoliv ještě oficiálně není znám první návrh, do diskuze se už zapojila většina politiků - a všichni se staví proti. A podobné to podle něj je v otázce…

Slovensko a Polsko protestují proti krizovému rozdělování azylantů

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 19:30, 04.05. 16:01

Berlín/Varšava - Snaha Evropské komise doplnit azylový systém o krizové rozdělování žadatelů se nezamlouvá Polsku a Slovensku. Podle obou zemí je plán zcela nesmyslný.

Sobotka striktně odmítá uprchlické kvóty, podle něj nedávají smysl

04.05. 19:28

Praha – Český premiér Bohuslav Sobotka potvrdil, že Česko odmítá a bude odmítat povinné kvóty na dělení uprchlíků, které znovu navrhla Komise, rozdělují Evropu a nedávají smysl.

Euro nechceme a EU nevěříme, vyplynulo z průzkumu v ČR

04.05. 17:34

Praha - V dubnu 2016 Naše společnost zjišťovala názory veřejnosti na míru integrace EU a roli ČR v tomto procesu. Dále se ptala na důvěru v budoucnost projektu sjednocené Evropy a zaměřila se také na to, zda by měla Česká republika za svou měnu přijmout euro.

Klausova kritika migrační krize: Chybí dialog, mluví spolu lidé se stejným názorem

04.05. 17:13

Praha - V Česku chybí dialog o migraci. O tématu mezi sebou na svých setkáních diskutují jen členové skupin se stejným či podobným názorem. Na konferenci s názvem Evropa v imigrační krizi to dnes řekl bývalý prezident Václav Klaus. Ten dlouhodobě patří ke kritikům EU, staví se proti přijímání…

Zaorálek kritizuje kvóty na migranty: Rozdělují Evropu. Zlobí se i Hrad

04.05. 16:31

Praha - Zástupci visegrádské skupiny odmítli návrh Evropské komise na přerozdělování migrantů. Český ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) je z něj nemile překvapen. Evropská komise by podle něj neměla předkládat něco, co Evropu rozděluje. Reagoval tak na dnešní návrh reformy způsobu,…

EU nabídla další bezvízový styk. Kdo je na řadě tentokrát?

04.05. 15:46

Brusel - Evropská komise dnes také navrhla zrušení vízové povinnost pro občany z Kosova cestujícími do zemí unie. Stejně jako v případě Turecka i Kosovo dle Bruselu udělalo pokrok při plnění potřebných kritérií.

Ministři obrany konečně jednají: Zasednou kvůli kritické situaci v Sýrii

04.05. 14:52

Stuttgart - Ministři obrany Německa, Spojených států a dalších devíti zemí se ve středu sejdou ve Stuttgartu, aby se poradili o rozšíření boje proti teroristické organizaci Islámský stát (IS).

EU otevřela dveře Turecku. Zrušení víz je na spadnutí

04.05. 13:37

Brusel - Evropská komise (EK) dnes otevřela cestu ke zrušení vízové povinnosti pro Turecko. Rozhodnutí umožní členským státům a Evropskému parlamentu víza do června zrušit, pokud ovšem Ankara splní všechna kritéria.

U dohody EU-Turecko se přehlédla jedna skutečnost. Může se rychle zneužít, varuje deník

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 12:38, 04.05. 09:21

Ankara/Brusel – V rámci kontroverzní dohody mezi Tureckem a Evropskou unií EU slíbila, že Turecku umožní bezvízový styk. Britský deník The Telegraph ale varuje, že by toho díky chybě v systému mohli lidé snadno zneužít pro setrvání v EU.

reklama
Fotogalerie