Články k tématu: EU

EU nemá problémy kvůli uprchlíkům, měla je už dávno. A co teprve NATO...

13.05. 09:12

Praha - Americký stratég George Friedman v rozhovoru pro natoaktual.cz, který zveřejnil server idnes.cz, varoval, že problémy Evropské unie nevznikly uprchlickou krizí, problémy prý toto uskupení provází od počátků.

Zahradil přišel s "geniálním" plánem jak zaplatit odpustky za nepřijaté uprchlíky

Aktualizovali jsme 12.5.2016, 20:16, 12.05. 12:20

Praha/Lucemburk – Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn se ostře pustil do států visegrádské čtyřky (V4), tedy také České republiky kvůli postoji k migrační krizi, Na jeho slova však rázně zareagoval europoslanec ODS Jan Zahradil, který přišel s návrhem řešení.

Europoslanci řešili novou podobu rodičovské dovolené. Dočkali se i kritiky

12.05. 16:01

Štrasburk - Europoslanci dnes přijali usnesení, podle kterého má být rodičovská dovolená dostupná pro všechny. Člneské státy EU dále mají více podporovat otce, aby si volno vybírali. Zazněly ale i hlasy, že by do takových věcí neměla EU vůbec zasahovat.

reklama

Další kolo zákazů EU: Na řadě jsou neúsporné fény a topinkovače

12.05. 14:42

Brusel - Evropská komise chystá další kolo boje proti neúsporným domácím spotřebičům. Zákaz už postihl vysavače se silnými motory a neúsporné elektrické trouby. Teď Komise připravuje zákaz neúsporných rychlovarných konvic, topinkovačů a fénů. Respektive návrh je už dávno připravený, ale Komise jej…

Itálie v krizi: Tentokrát však na vině nejsou uprchlíci

12.05. 12:51

Řím – S příchodem migrační krize se do pozadí dostala jiná krize, která Evropu před příchodem té migrační sužovala – ekonomická. Právě ta podle britského deníku The Telegraph těžce doléhá na Itálii a mohla by ohrozit i přítomnost země v eurozóně.

Ženy a děti cílem pašeráků. EU volá po rázném kroku

12.05. 11:33

Štrasburk - Úsilí na ochranu obětí obchodu s lidmi musí být intenzivnější, zní z Evropského parlamentu. Ohroženou skupinou jsou především ženy a děti.

EU ve sporu s Tureckem: Bezvízové podmínky jsou podle ministra splněny

12.05. 11:29

Štrasburk/Ankara - Turecko odmítá tvrzení, že nesplňuje všech 72 podmínek pro zrušení vízové povinnosti. Další kroky Ankary budou v souladu s instrukcemi prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, sdělil turecký ministr pro evropské záležitosti Volkan Bozkir, který je na návštěvě v Evropském parlamentu ve…

Polsko podniká razantní kroky, EU ztrácí nadšení. Co bude dál?

12.05. 09:03

Varšava - Od svého zvolení a nástupu k vládě polská strana Právo a spravedlnost prosadila celou řadu kroků, na které Evropská unie a další zahraniční partneři země nepohlíží s příliš velkým nadšením. Analýza společnosti Stratfor nyní varuje, že by obdobné kroky mohly ohrozit ekonomický růst země.

Vydírá Erdogan EU? Europoslanci s bezvízovým Tureckem nesouhlasí

11.05. 20:35

Štrasburk - Poslanci Evropského parlamentu nesouhlasí s brzkým zavedením bezvízového styku Turecka s Evropskou unií.

Komise nehledí na postoje členských států, zlobí se europoslanci

11.05. 18:33

Štrasburk - Evropská komise nehledí na postoje jednotlivých členských států a návrh na automatické přerozdělování uprchlíků je špatný. Tvrdí to se čeští europoslanci.

EU chce dohodu s Nigérii a zajistit tak návratnost migrantů

11.05. 17:44

Brusel - Evropská komise chce jednat s Nigérií o dohodě, která by zajistila rychlý návrat nigerijských migrantů bez nároku na pobyt v Evropské unii.

Europoslanci kritizovali uprchlické kvóty. Co navrhují?

11.05. 17:35

Štrasburk - Europoslanci dnes debatovali o změně azylového systému EU, jak ho nedávno navrhla Evropská komise. Shodli se na tom, že jsou změny nutné, ovšem vykoupení se z kvót kritizovali.

Ankara chce bezvízový styk, ale podmínky neplní. Co bude dál?

11.05. 14:37

Brusel - Ačkoli Evropská komise navrhla zrušení víz pro občany Turecka, europarlament se staví proti. "Je vyloučené, že bychom začali jednat, aniž by Ankara splnila všechny požadavky," prohlásil dnes šéf EP Martin Schulz.

Chování zemí EU označil Erdogan za černý humor: Chrání teroristy a Turecko kritizují

11.05. 12:45

Ankara – Evropské státy chrání teroristy. Toto obvinění opět vznesl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan . Poukazoval na to, že poskytují útočiště politickým křídlům teroristických organizací působících v Turecku.

Europol má nové pravomoci, může rychleji reagovat na případné hrozby

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 11:52, 11.05. 11:16

Štrasburk - Posílení pravomocí Evropského policejního úřadu Europol dnes uvítali europoslanci. Několik kritických hlasů ale přeci jen zaznělo.

EU čelí nejisté budoucnosti. Jaké jsou její šance?

11.05. 10:51

Berlín - Evropská unie se podle mnohých nachází v krizi, kterou nepamatuje. Dokáže ji přežít a jak by měla postupovat? Hubertus Porschen má odpověď.

Erdogan se vzpírá EU: Zhroutí se dohoda s Tureckem?

11.05. 09:10

Ankara/Brusel - Dohoda EU s Tureckem budí kontroverze mezi veřejností i odborníky od samého začátku. Server Politico uvádí, že hlavním argumentem Bruselu na obhajobu dohody bylo tvrzení, že žádná reálná alternativa neexistuje. To se ale nyní sama EU podle něj nyní snaží vyvrátit.

Sankce proti Rusku nemají takový význam, ale nerušil bych je, říká odborník

10.05. 15:43

Moskva - Zatímco konflikt na Ukrajině stále trvá, z Evropy se ozýají hlasy po zrušení sankcí vůči Rusku, poté, co na konci července vyprší. Například Francie či Berlín jsou především kvůli ekonomickým důvodům pro a to navzdory tomu, že Rusko nedodržuje Minské dohody. Christopher Hartwell, odborník…

Status tržní ekonomiky pro Čínu? EU se shodla na tomto

10.05. 15:13

Štrasburk - Většina europoslanců se dnes shodla, že by Číně neměl být přiznán status tržní ekonomiky. Evropa má obavy, že by ji mohlo zaplavit laciné zboží z Asie.

Neustálé referenda oslabují EU, tvrdí analýza

10.05. 14:59

Brusel - V zemích EU sílí nacionalistické nálady a mnoho států nyní volí jako způsob řešení politických otázek referenda. Podle analýzy Stratford se však tímto demokratickým způsobem EU oslabuje.

Česko volá po vystoupení z EU? ODS má jasno

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 12:14, 10.05. 08:49

Praha – Na začátku května Česko oslavilo dvanácté výročí vstupu do Evropské unie. Mnohé hlasy volají, že v současné době by bylo zemi lépe mimo tuto skupinu a volají po referendu o vystoupení ČR z osmadvacítky. Podle ODS je to ale nereálné.

Známý novinář ostře o Cameronovi: Jeho strategie je šílená

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 12:07, 10.05. 07:54

Historie, jak ji vykládá britský ministerský předseda David Cameron, je nesmysl. Tvrdí to alespoň známý britský novinář, komentátor a publicista Simon Jenkins. V komentáři pro server The Guardian tvrdě zkritizoval poslední premiérův projev týkající se možného odchodu Spojeného království z Evropské…

EU ohrožuje naší bezpečnost, musíme odejít, burcuje politik

10.05. 10:49

Londýn – Velká Británie už brzy v referendu rozhodne, zda setrvá v Evropské unii, nebo zda z ní odejde. Julian Lewis, britský politik, člen Parlamentu a bývalý člen bezpečnostní a zpravodajské komise Parlamentu, varuje, že EU ohrožuje bezpečnost celé Evropy.

Řecko na dobré cestě k tomu, jak udržet svůj dluh

09.05. 20:41

Brusel - Úsporná opatření a reformy by měly vést k úspěšnému ukončení prověrky záchranného programu a k uvolnění dalších peněz. Dnes to uvedl šéf euroskupiny Nizozemec Jeroen Dijsselbloem.

reklama
Fotogalerie