Články k tématu: EU

Česko je terčem kritiky. Podle studie jsme země zaslíbená alkoholu a cigaretám

Aktualizovali jsme 2.4.2016, 17:40, 02.04. 09:42

Brusel - Česká republika je opět terčem kritiky ze zahraničí. Podle výsledku studie institutu EPICENTER je to země zaslíbená alkoholu, cigaretám a nezdravému jídlu.

Uprchlice vysvětluje proč je špatné přerozdělování běženců mezi státy

01.04. 16:02

Damašek/Atény - Řecké město Idomeni se v posledních týdnech stalo synonymem pro problémy s migrační krizí a konec nadějí pro uprchlíky. Laila, kadeřnice ze Sýrie, která zde se svými dětmi uvízla, viní ve své zpovědi pro americký deník New York Times z jejich zoufalé situace lídry Evropské unie.

V pondělí se bude vracet prvních 500 uprchlíků. Dohoda EU-Turecko se začne uplatňovat

31.03. 17:19

Brusel - V pondělí se patrně začne uplatňovat dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem. Měla by být vrácena první skupina migrantů, celkem 500 osob.

reklama

Svět v roce 2016. Jaká nás čeká budoucnost?

31.03. 01:29

Washington – S koncem března končí také první čtvrtletí roku 2016. Kam svět směřuje a co ho čeká v nadcházejících třech měsících, ve své předpovědi nastiňuje analýza americké společnosti Stratfor.

Šéfredaktor britského Daily Mailu využil vysoké dotace EU

31.03. 01:24

Londýn - Šéfredaktor britského listu Daily Mail Paul Dacre v roce 2014 získal 59.534 liber (2,04 milionu Kč) dotací EU pro své skotské lovecké panství.

Řadě útoků IS v Británii již bylo zabráněno, řekl v rozhovoru britský europoslanec

Aktualizovali jsme 30.3.2016, 21:33, 30.03. 10:19

Londýn/Praha – Bruselské teroristické útoky po útocích v Paříži znovu otřásly Evropou. Na otázky ohledně boje proti terorismu v rámci Velké Británie i Evropské unie pro server EuroZprávy.cz odpovídal britský politik a europoslanec Charles Tannock.

Analýza ukázala, jak by EU mohla bojovat proti terorismu. Nevypadá to dobře

29.03. 09:17

Brusel - Teroristické útoky v Bruselu z minulého týdne ukázaly, že bezpečnostní situace v Evropské unii má k ideálnímu stavu daleko. Analýza společnosti Stratfor zkoumá, zda by v budoucnu mohlo v Evropské unii dojít k větší spolupráci v problematice bezpečnosti a boje proti terorismu.

Minulý rok zemřelo na silnicích EU 26 tisíc lidí. Nejnebezpečnější je Rumunsko a Bulharsko

28.03. 12:29

Brusel – Poprvé od roku 2001 vzrost počet mrtvých na silnicích v celé Evropské unii. Nárůst se týká také České republiky.

Země EU se kvůli hrozbě terorismu chtějí lépe informovat

25.03. 13:06

Brusel - Členské země EU jsou po teroristických útocích v Bruselu odhodlané vyměňovat si daleko těsněji potřebné informace a spolupracovat v boji proti terorismu.

Česko patři mezi nejlevnější státy v EU. I na Slovensku je dražší život

25.03. 11:59

Praha - Aktuální vydání časopisu Statistika&My přineslo srovnání cen zboží a služeb z roku 2014 mezi ČR a EU. Život v tuzemsku je v porovnání s průměrem života v unii o dvě pětiny levnější.

Hrozba terorismu v Evropě je mnohem větší, než se čekalo. Je důvod se bát?

Aktualizovali jsme 23.3.2016, 23:54, 23.03. 12:07

Washington - Teroristické útoky v Bruselu vyvolaly celou řadu otázek, včetně těch, které se ptají, jak moc velká současná hrozba terorismu v Evropě je. Americký oficiální server Voice of America (voanews) varuje, že hrozba je větší, než se připouštělo.

Imigrační politika selhává, teroristé přesouvají boje do Evropy, píšou dnešní deníky

23.03. 08:53

Praha - Podle českých deníků, které komentují včerejší teroristické útoky v Belgii, evropská imigrační a integrační politika selhává. Islamisté se přesouvají do Evropy a politici jsou bezradní.

Brusel se stal rájem pro džihádisty

22.03. 12:17

Brusel - Výbuchy v Bruselu otřásly světem. Politici z celého světa vyjádřili svoji účast, lítost, ale zároveň také znepokojení. Brusel je již delší dobu sledován nejen jako hlavní město Evropy, ale také jako "ráj" pro radikální islamisty a teroristy při náboru nových lidí.

Úsvit tvrdě kritizuje dohodu EU-Turecko. Budou žádat, aby ji Sněmovna odmítla

22.03. 12:04

Praha - Opoziční Úsvit bude prosazovat, aby Sněmovna odmítla dohodu Evropské unie s Tureckem ohledně imigrace. Smlouva, která byla uzavřena minulý týden v Bruselu, si klade za cíl zastavit masivní nekontrolovaný příliv migrantů do Evropy přes Balkán. V debatě o migrační krizi by měla dolní komora…

Nevycházejte z budov, varuje Brusel své obyvatele

22.03. 10:39

Brusel - Zaměstnanci institucí EU v Bruselu dostali varování, aby po dnešní sérii výbuchů neopouštěli kanceláře, nebo aby zůstali doma. Oficiální bilance explozí zatím není k dispozici, média hovoří už o 13 obětech.

Může Balkán ohrozit EU? Ano, říká europoslanec

22.03. 10:10

Brusel/Praha – Evropská unie musí po kritice europoslanců posílit spolupráci s jihovýchodní Evropou. Cílem této intenzivní spolupráce by mělo být omezit obchod s nelegálními zbraněmi, které se přes černý trh stále častěji dostávají do západních států Evropské unie a ohrožují bezpečnost občanů.

Jste pokrytci, vzkazuje EU turecký prezident Erdogan

21.03. 19:53

Ankara - Chvíli po odsouhlasení dohody o migrační krizi se prezident Recep Tayyip Erdogan obul do zemí Evropské unie, které Turecko kritizují z porušování lidských práv.

Turecko se s uprchlíky nepáře. Jsou agresivnější a dokonce i střílejí, stěžují si běženci

21.03. 18:07

Ankara – Nová dohoda o uprchlících mezi Evropskou unií a Tureckem požaduje, aby se Turecko snažilo zabránit uprchlíkům odplout do Řecka. Podle serveru Voice of America (voanews) se tak Turecko snaží učinit mimo jiné tvrdším postupem vůči uprchlíkům.

EU je pomatená, vydírání se nedivím, píše David Rath

21.03. 16:41

Praha - Exministr a bývalý hejtman středočeského kraje David Rath nepopírá, že Turecko vydírá Evropskou unii. Sám sebe se ale ptá, proč by to nedělalo, když se EU chová jako pomatený trouba. Podle něj totiž nejde o chybu Turecka, ale o chybu naší.

Duda i Orbán jsou spokojeni s dohodou EU-Turecko

19.03. 19:06

Budapešť - Páteční dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o zastavení přílivu migrantů představuje pozitivní vývoj. Shodli se na tom Polský prezident Andrzej Duda a maďarský premiér Viktor Orbán. Polsko i Maďarsko patří k odpůrcům přerozdělování desetitisíců uprchlíků převážně z Blízkého východu…

Dohoda EU-Turecko? Většina je spokojena, AI ji označila za ránu lidským právům

19.03. 16:42

Brusel/Berlín/Londýn - Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International ostře odsoudila dohodu mezi Evropskou unií a Tureckem. Dokument podle ní jasně ukazuje, že se osmadvacítka k řešení migrační krize obrací zády a neváhá přitom riskovat porušení svých mezinárodních závazků.

OBRAZEM: Do Atén dorazilo na 500 uprchlíků. Lidé v Idomeni propadají zoufalství

19.03. 14:57

Atény - Do Atén dnes dorazilo z řeckých ostrovů v Egejském moři dalších 465 migrantů, tři desítky běženců připlují ještě během odpoledne. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na údaje pobřežní stráže. V přístavu Pireus a jeho blízkém okolí tak ve stanech a na ubytovnách přespává už více než…

Dohodu EU-Turecko oceňují USA, slíbily také podporu zasaženým zemím

19.03. 11:47

Washington – Evropské unie uzavřela v pátek dohodu s Tureckem. Očekává se od ní, že přispěje ke zmírnění migrační krize. Spojené státy tuto dohodu ocenily, pokládají ji za důležitý krok vpřed.

Evropská unie vyzvala opět k sankcím proti Rusku

19.03. 10:39

Brusel/Moskva - Evropská unie dnes opět vyzvala další členské země OSN, aby zavedly sankce proti Rusku za jeho anexi ukrajinského poloostrova Krym před dvěma lety.

reklama
Fotogalerie