Články k tématu: EU

McDonald's vyhrál soudní spor o značku

05.07. 17:47

Štrasburk - Singapurská firma Future Enterprises si chtěla v Evropské unii zaregistrovat jako ochrannou známku pro potraviny a nápoje MACCOFFEE, což u evropskéhu soudu napadl McDonald's. Soudní při nakonec americký fastfood vyhrál.

Udělat daňový ráj z Británie není dobrý nápad, říká eurokomisař

05.07. 15:07

Paříž - Britský ministr George Osborne plánuje výrazně snížit firmám daně, aby tak zabránil odchodu investorů ze země po brexitu. Eurokomisař pro hospodářské a finanční otázky, daně a cla Pierre Moscovici se proti záměru ohradil. Prý to není dobrý nápad.

Vůdci brexitu Farage a Johnson jsou ničitelé, z europarlamnetu přichází ostrá slova

05.07. 10:49

Berlín - Elmar Brok, šéf zahraničního výboru Evropského parlamentu, nepovažuje referendum o brexitu za závazné. Zkritizoval také přístup Borise Johnsona a Nigela Farage.

reklama

Kdo může za uprchlickou krizi? Analytici přišli na něco zajímavého

Aktualizovali jsme 4.7.2016, 21:45, 04.07. 11:34

Amsterdam – Migrační krize již do Evropy přivedla obrovské množství lidí. Analytická skupina a think tank Transnational Institute ale nyní ve své zprávě varuje, že společnosti, které Evropě poskytují bezpečnostní infrastrukturu proti migrantům, zároveň prodávají zbraně do zemí, ze kterých lidé do…

Zrušit sankce? Brusel varuje před problémem, který si Západ neuvědomuje

04.07. 09:23

Brusel – Ekonomické sankce se staly jedním z hlavních nástrojů, jakými Západ trestá své protivníky. Jak ale nyní upozorňuje bruselský server Politico, časté používání ekonomických sankcí s sebou nese nečekané, ale podstatné problémy.

Referendum o vstupu Srbska do EU nebude, vzkázal premiér Vučić

04.07. 09:02

Berlín/Bělehrad - Srbsko by se rádo stalo členem Evropské unie do roku 2020 a premiér Aleksandar Vučić vylučuje, že by se v jeho zemi uspořádalo referendum o vstupu do unie. Po brexitu se naopak ozývají v některých členských zemích hlasy, aby se konaly plebiscity za vystoupení z evropského bloku.

Není žádné my a Brusel, musíme se integrovat. A euro? ČSSD mluví jasně

04.07. 08:48

Praha – Brexit neznamená konec Evropské unie, čekají nás roky jednání. Musíme si uvědomit, že není žádné My a Brusel, není mezi námi bariéra,“ říká sociální demokrat Michal Pícl, který působí jako předseda odborné Komise pro evropské záležitosti a fondy EU při ÚVV ČSSD.

Překvapivá slova ze Slovenska: EU je skvělý projekt

03.07. 18:05

Bratislava – Slovensko se v pátek ujalo půlročního předsednictví Rady Evropské unie, když převzalo štafetu po Nizozemsku. Slovenský prezident Andrej Kiska na sociálních sítích při té příležitosti připomněl význam skupiny.

Brusel se dostává pod tlak: Německý ministr vyhrožuje, že vlády převezmou iniciativu

Aktualizovali jsme 3.7.2016, 15:59, 03.07. 09:33

Berlín - Po brexitu se stále víc hovoří o reformě Evropské unie a pozornost se obrací především na činnost, respektive nečinnost Evropské komise. Nejnověji se značně kriticky na adresu Bruselu vyjádřil německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

Zemanova slova se objevila ve světových médiích. Co je zaujalo?

Aktualizovali jsme 2.7.2016, 19:04, 02.07. 18:56

Praha – Slov českého prezidenta Miloše Zemana si opět všimli v zahraničí. Tentokrát média zaujala jeho slova o tom, že by Česko mělo uspořádat referendum k otázce setrvání země v Evropské unii. Zprávy si všímají především britská bulvární média, která veřejně podporovala brexit.

Co s Uníí po brexitu? Německý vícekancléř má návrh

02.07. 16:47

Berlín - V Německu se bouřlivě diskutuje o budoucí podobě Evropské unie. Například vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel je pro zeštíhlení Evropské komise. Změn by ale mělo být víc.

Kaczyński hodně překvapil. Euroskeptik chce zachránit EU, Británii nabízí pomocnou ruku

02.07. 16:38

Varšava - Podle předsedy polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawa Kaczyńského se musí zabránit rozpadu Evropské unie. Také odmítá návrhy Francie, aby Británie odešla z unie co nejdříve.

Odpovědnost za brexit by měli převzít všichni představitelé EU, tvrdí Zeman

01.07. 20:13

Praha - Odpovědnost za britské rozhodnutí opustit Evropskou unii by měli převzít všichni vedoucí představitelé EU, nejen předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Tvrdí to prezident Miloš Zeman.

Ekonomka bez obalu: V čele EU sedí neschopní a druhořadí politici, bez Unie to jde skvěle

Aktualizovali jsme 1.7.2016, 17:29, 01.07. 09:31

Praha - Ekonomka Ilona Švihlíková tvrdí, že ačkoliv jsou výsledky britského referenda o vystoupení z Evropské unie známy již týden, politici je stále nedokázali překousnout. Není se prý čemu divit, v čele Evropské unie totiž sedí lidé neschopní a druhořadí.

Němci nechtějí větší pravomoce pro EU. Postoj Merkelová není vůbec zřetelný

01.07. 16:29

Berlín - Němci jsou sice prounijní, nicméně prohlubování integrace EU si nepřejí, ukázal nový průzkum. Více pravomocí Bruselu by dalo jen 27 procent obyvatel země.

Turecko se čím dál tím více vzdaluje EU. Ztělesňuje to, čeho se Evropa bojí

01.07. 15:55

Ankara/Londýn – Britské referendum a kampaň k němu již skončily, ale celá událost má stále politické dozvuky. Jak uvádí server Al-Monitor, kvůli způsobu, jakým bylo v kampani za odchod z EU použito Turecko, se tato země myšlenkám na vstup do EU dále vzdaluje.

Německo nevěří Slovensku s předsednictvím EU. Může za to zahraniční politika?

01.07. 15:31

Berlín/Bratislava – Slovensku dnešní den začíná půlroční prezidenství Evropské unie. Podle německého serveru Deutsche Welle by ale azylová politika Slovenka mohla představovat problém.

Česká armáda drží pohotovost v uskupení EU, mohou zasáhnout do 6000 km od Bruselu

01.07. 14:59

Praha - Čeští vojáci se dnes zapojili do pohotovosti v rámci bojového uskupení EU, takzvané Battle Group, pod vedením Německa. Ve čtvrtek ukončila svou pohotovost společná skupina zemí V4.

Radikální reformy EU neočekáváme, zní ze Slovenska

01.07. 14:56

Bratislava - Slovensko se dnes stalo předsednickou zemí Evropské unie, pomyslné žezlo převzalo od Nizozemí. Premiér SR Robert Fico se sešel v Bratislavě s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Kalousek otevřeně: Situace je vážná, EU se musí změnit, nebo jí můžeme rovnou rozpustit

Aktualizovali jsme 1.7.2016, 14:48, 01.07. 12:49

Praha - Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek nesouhlasí s těmi, kteří o brexitu hovoří jako o "neudálosti". Podle něj jde naopak o velmi vážnou událost. Uvedl to v pořadu Události, komentáře.

Sankce proti Rusku se prodloužily do ledna 2017

01.07. 14:20

Brusel - Evropská unie dnes dle očekávání prodloužila sankce vůči Rusku do konce ledna 2017. Jako důvod uvedla soustavné porušování příměří na východě Ukrajiny, Moskva prý povstalce v Donbasu podporuje.

Zeman podporuje referendum o odchodu z EU a NATO. A jak by sám hlasoval?

01.07. 14:10

Praha - Prezident Miloš Zeman podporuje referendum o vystoupení Česka z Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO). V obou případech by ale hlasoval proti vystoupení.

Evropská unie je diktátorský režim, který vládne půl miliardě lidí, zuřil Orbán

01.07. 13:35

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán se opět ostře pustil do Evropské unie. Právě její přístup skupiny k obrovské migrační krizi podle něj dohnal Velkou Británii až k tomu, že unii musela opustit.

Vedení EU je v rukou Slovenska. V Bratislavě už je Juncker

01.07. 13:23

Bratislava - Slovensko se poprvé v historii ujímá předsednictví v Radě Evropské unie, a to v situaci, která není vůbec jednoduchá. Bude se muset potýkat s rozhodnutím Britů o vystoupení z Unie, migrační krizí či bezpečnostními otázkami po teroristických útocích v Paříži a Bruselu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací