Články k tématu: EU

Kaczyński jednal s Orbánem o uprchlících a EU po brexitu

09.08. 21:15

Budapešť - Lídři vládnoucích stran Polska a Maďarska Jaroslaw Kaczyński a Viktor Orbán spolu dnes jednali o přílivu uprchlíků do Evropy či o budoucnosti Evropské unie bez Británie. Oba politici se bez přítomnosti médií sešli už v lednu v Polsku.

Maďarsko se pustilo do Bruselu: Musíme ihned jednat

09.08. 15:58

Budapešť – Maďarsko opět čeří vody, když kritizuje Evropskou unii za její postoj k migrační krizi. Podle Budapešti existuje „prokazatelná“ vazba mezi imigrací a terorismem. A proto je třeba proud nelegálních migrantů zastavit.

Český státní zástupce Klement bude členem Dozorčího výboru OLAF

09.08. 14:02

Brno - Členem Dozorčího výboru Evropského úřadu pro boj s podvody (OLAF) se stane český státní zástupce Petr Klement. Ten úspěšně prošel výběrovým řízením a na pět let se stane jedním z jeho pěti členů.

reklama

Španělsko a Portugalsko se nesnažily snížt deficity, pokuty ale nedostanou, rozhodla EU

09.08. 11:38

Brusel - Španělsko a Portugalsko měly nadměrné rozpočtové deficity a nízkou snahy o jejich snížení, přesto se trestu vyhnou. Dle očekávání tak dnes rozhodly země EU.

Česko terčem kritiky: Země EU by měly harmonizovat azylové právo, volá eurokomisař

09.08. 09:42

Berlín - Podle eurokomisaře pro digitální ekonomiku a společnost Günthera Oettingera by měly země EU harmonizovat své azylové právo. A to včetně výše dávek pro lidi, kteří hledají v Evropě ochranu.

Žádné další jednání s Tureckem o EU, požadujevmístopředseda europarlamentu

09.08. 08:52

Berlín - Politici EU stále častějí volají po ukončení jednání s Tureckem o jeho vstupu do unie. Přidal se také místopředseda Evropského parlamentu Alexander Graf Lambsdorff.

Maďarsko řeklo konec. Možná přijme zákon proti uprchlickým kvótám

08.08. 19:12

Budapešť – Maďarsko možná přijme zákon, který zabrání unii nutit Maďarsko k přijetí nechtěných migrantů. Stane se tak v případě, že se v říjnovém referendu většina Maďarů vysloví proti uprchlickým kvótám EU. Evropská komise trvá na tom, že o přerozdělení migrantů se loni rozhodlo legitimním…

Brusel už nedostane ani libru. Británie posílá ostrý vzkaz

Aktualizovali jsme 8.8.2016, 15:40, 08.08. 10:33

Londýn – Velká Británie už by po odchodu z Evropské unie neměla platit do bruselské pokladny žádné peníze, tvrdí někdejší ministr práce a sociálních věcí a bývalý předseda Konzervativní strany Iain Duncan Smith.

Evropa není empatická. Hledí jen na to, aby do ní nepřišli uprchlíci, zlobí se Erdogan

08.08. 13:31

Paříž - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v rozhovoru pro francouzský deník Le Monde opět mluvil o migrační dohodě a zrušení víz. Evropa se podle něj k Turecku nechová seriózně.

Západ musí být ve střehu. Pokud volby vyhraje Trump...

Aktualizovali jsme 8.8.2016, 12:43, 08.08. 11:16

Washington - V případě, že republikánská strana vyhraje v listopadových volbách a Donald Trump se stane prezidentem USA, bude to znamenat velké změny v diplomacii. Server Politico.eu se zaměřil na to, jak se změní vztahy s tradičními spojenci Spojených států amerických.

Německo má jasno: EU by měla zrušit dohodu s Tureckem

07.08. 16:58

Berlín - Většina Němců si myslí, že by Evropská unie měla zrušit dohodu s Tureckem. Dohoda má omezit počet migrantů přicházejících do Evropy.

Migrantům se v Evropě nelíbí, stěžují si na otřesné podmínky a prchají. To nemůžeme dopustit, varuje analýza

06.08. 10:34

Londýn – Hned z několika evropských zemí tento tento týden přicházejí informace, že uprchlíci nejsou spokojeni s podmínkami, ve kterých v Evropě žijí. Mnozí z nich proto hovoří o návratu do Turecka nebo dokonce do válkou zničené Sýrie či Iráku. Na problém spojený se situací migrantů teď poukazují i…

Evropa na prahu krize? Pokud pustí Turecko migranty, bude to zlé

05.08. 15:18

Brusel - V Evropě rostou obavy z nového přívalu migrantů k řeckému pobřeží a již dříve napjaté vztahy s Ankarou jsou stále křehčí, píše agentura AFP. Co ale bude dál?

Juncker se zlobí: Uzavření dveří EU Turecku je obrovská chyba

05.08. 11:28

Brusel - Rakouský kancléř Christian Kern vyzval Evropskou unii, aby ukončila přístupová jednání s Tureckem. Učinit by tak podle něj měla i kvůli rozsáhlým čistkám v armádě, státní správě a školství, které Ankara zahájila po červencovém zmařeném pokusu o vojenský převrat. Šéf Evropské komise Jean…

Tyhle rostliny a zvířata EU zakázala. Kompletní přehled

Aktualizovali jsme 4.8.2016, 20:07, 04.08. 13:48

Brusel/Praha - Od středy platí zákaz dovážet na území Evropské unie tzv. invazivní nepůvodní druhy. Celníci tak bedlivě kontrolují, aby se do Česka nedostalo některé ze čtyřiadvaceti zakázaných zvířat nebo z třinácti zakázaných rostlin. Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo seznam, kterých…

10 úřadů, o kterých jste nevěděli, že existují

04.08. 16:47

Brusel – Neexistuje nikdo lepší, kdo umí vytvořit nevyslovitelné zkratky k popisu obskurních funkcí, jako Evropská unie. Za posledních šest desetiletí se v EU otočilo, změnilo mnoho různých, podivných poboček, agentur a úřadů. Server Politico.eu vytvořil seznam deseti úřadů EU, o kterých jste…

Rusko u Evropanů "boduje". Předběhlo i Turecko

04.08. 14:04

Londýn/Brusel – V posledním průzkumu YouGov Eurotrack se ukázalo, že většina občanů Evropy nechce, aby Turecko vstoupilo do EU. Dokonce i Rusko se umístilo výše. Jak jsou na tom další země?

Politici proti Turecku: Chtějí odstoupení od smlouvy EU

04.08. 13:22

Praha - Platforma na obranu evropské kultury tvořená poslanci a senátory chce zařadit na jednání Sněmovny bod na téma Migrace a odstoupení od smlouvy Evropské unie s Tureckem, uzavřené 18. března tohoto roku.

EU chce povinně zavést arabské číslice? Lidé jsou na nohou

04.08. 11:18

Praha/Varšava – Učit arabské číslice povinně ve školách? Jsme proti, měli jasno Poláci, které oslovil polský redaktor internetové televize Refleksja TV. Natočené video se stalo hitem, lidé si totiž ve většině případů neuvědomují, že arabské číslice dennodenně používají. Poláci však nejsou jediní,…

Komentátor Macek se zamyslel nad Tureckem a přiznal: Na co EU, v Evropě se množí miliony Turků

04.08. 10:24

Praha – I tento týden se spoluzakladatel ODS a komentátor Miroslav Macek zaměřil na glosování aktuálních témat. Jeho komentářům dominuje otázka Turecka a Evropské unie, nezapomněl si ale rýpnout ani do českých politiků a stran.

Stop. Turecko v EU nechceme. Z Evropy zní závažná slova

04.08. 08:59

Vídeň – Vztahy mezi EU a Tureckem jsou v posledních týdnech velmi vyostřené. Nový spolkový kancléř Rakouska, Christian Kern říká, že vstup Turecka do EU je jen diplomatická fikce. Turecká demokracie není dostatečná, dodal, jak píše server Politico.

Proč v mé zemi mluvíte uprchlicky? Nadávky a násilnosti na migrantech v Británii se stupňují

Aktualizovali jsme 3.8.2016, 22:07, 03.08. 14:54

Londýn – Z Velké Británie po referendu přichází stále nové zprávy o útocích na přistěhovalce ze zemí Evropské unie. Nově zveřejněné statistiky ukázaly, že nejde jen o náhodu, ale že počty útoků z nenávisti proti cizincům opravdu rostou – průměrně o 57 procent.

Babiš kvóty na uprchlíky respektovat nebude. Raději zaplatí

03.08. 17:47

Praha - Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce, aby přijímání migrantů do Česka projednala Sněmovna. Kvóty nebude respektovat i za cenu hrozících sankcí, uvedl na twitteru.

Využije Erdogan Kypr jako vstupenku do EU? V nejbližší době se bude něco dít, varuje server

03.08. 13:13

Ankara – Nestabilita po nezdařeném převratu v Turecku mění politickou situaci a jednání o znovusjednocení Kypru. Zatím je ale příliš brzy na to říci, jestli je to vlastně dobře, nebo špatně. Blíže se na celou situaci na ostrově podíval server Politico.eu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací