Články k tématu: EU

Největší problémy Evropy jsou podle průzkumu přistěhovalectví a terorismus. Jaké obavy naopak polevují?

22.12. 16:36

Brusel - Průzkum, který dnes zveřejnil Eurobarometr, ukázal, že největšími problémy, kterým EU čelí, jsou podle Evropanů i nadále přistěhovalectví a terorismus. Obavy v ekonomické oblasti naopak polevují.

Jaký bude proces brexitu? Odchod by měl začít v březnu

22.12. 10:56

Londýn - Před půl rokem se Britové v referendu rozhodli pro odchod z EU, byť byl výsledek poměrně těsný. Kolem brexitu je ale stále více otázek než odpovědí. Londýn tvrdí, že samotný proces odchodu z osmadvacítky začne v březnu 2017.

EU zpřísní pravidla pro držení zbraní

20.12. 14:59

Brusel - Členské země EU a zástupci Evropského parlamentu (EP) se dohodli na podobě zpřísnění pravidel pro nabývání a držení střelných zbraní. V Česku se proti změnám letos zdvihla vlna odporu.

reklama

EU prodloužila protiruské sankce do poloviny roku 2017

19.12. 16:18

Brusel - Evropská unie prodloužila hospodářské sankce vůči Rusku, v platnosti budou do 31. července 2017. Důvodem je jen nepatrný pokrok při plnění mírových dohod z Minsku, které měly být naplněny do konce roku.

Polské demonstrace se stávají celoevropským problémem. Bude je řešit Brusel

19.12. 14:05

Brusel - Napjatá situace v Polsku, kde už několik dní probíhají protivládní demonstrace, se ve středu dostane na program jednání Evropské komise (EK). Brusel má s Varšavou ještě nedořešený spor ohledně ústavního soudu.

Ve stínu TTIP vznikla jiná dohoda. A v tichosti se schvaluje

19.12. 09:50

Brusel/Ottawa - Ve stínu kritizované TTIP zůstává jiná obchodní dohoda, která široce ovlivní pracovní pozice a pohyb kapitálu v EU. Komplexní hospodářská a obchodní dohoda mezi EU a Kanadou (Comprehensive Economic and Trade Agreement - CETA) byla vyjednávána po šest let a jedná se o…

EU překračuje pravomoci, zuří Irsko a odvolalo se proti daním Applu

19.12. 09:33

Brusel/Dublin - Evropské komise v srpnu rozhodla, že Irsko řadu let daňově zvýhodňovalo americkou firmu Apple. Dublin podal odvolání a mimo jiné tvrdí, že Brusel překročil své pravomoci. Prý také nepřípustně zasáhl do suverenity země.

Írán chce jednat. USA podle něj porušují jadernou dohodu

17.12. 21:06

Teherán - Írán chce po Evropské unii svolání schůzky komise. Ta by měla dohlížet na plnění jaderné dohody z roku 2015 mezi Teheránem a světovými mocnostmi.

Komunikace mezi EU a Tureckem nesmí přestat, tvrdí česká politička

16.12. 20:13

Praha - Zmrazení jednání s Tureckem o vstupu do Evropské unie, ke kterému vyzval europarlament, neznamená, že by se s Tureckem mělo úplně přestat mluvit. Uvedla to česká europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). 

Inflace v EU a eurozóně zrychlila na 0,6 procenta

16.12. 17:01

Brusel - Meziroční inflace v eurozóně i v celé EU zrychlila v listopadu na 0,6 procenta z říjnových 0,5 procenta, navzdory tomu ale nadále zaostává za cílem Evropské centrální banky (ECB).

Švýcarsko přistěhovalectví z EU zatím neomezí. Přesto má nápad

16.12. 13:12

Bern - Švýcarský parlament dnes schválil zákon, který zavádí do praxe výsledek referenda z roku 2014, kdy se Švýcaři vyslovili pro omezení migrace. Bohatá alpská země sice nezavede žádné kvóty pro přistěhovalectví ze zemí EU, bude ale upřednostňovat v zaplňování volných pracovních míst nezaměstnané…

Evropa pod tlakem: Máme náhradní plán, vyhrožuje Erdogan

16.12. 09:50

Ankara – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve čtvrtek řekl, že má jeho země záložní plány, pokud Evropská unie nedodrží svůj slib o bezvízovém styku pro Turky. Informuje o tom agentura AFP.

Porošenko vítá prodloužení sankcí proti Rusku

16.12. 08:42

Brusel - Ukrajinský prezident Petro Porošenko přivítal čtvrteční rozhodnutí summitu Evropské unie prodloužit sankce proti Rusku o dalších šest měsíců do poloviny příštího roku. Český premiér Bohuslav Sobotka summitu navrhl, aby EU a USA v otázce sankcí vůči Rusku postupovaly společně.

EU tlačí na Sýrii: Chce otevřít koridory do Halabu

16.12. 08:25

Brusel/Moskva - EU využije všechny diplomatické kanály k tlaku na mezinárodní hráče v Sýrii s cílem zajistit okamžité otevření koridorů do Halabu (Allepo) k humanitární pomoci a evakuacím civilistů. Asadova armáda podporovaná Rusy převzalo plnou kontrolu nad severosyrským městem tento týden

Klíč pro boj s migrací? Unie chce posílit stráže

15.12. 22:29

Brusel - Podpora libyjské pohraniční stráže je klíčová pro zastavení pašeráckých gangů. které organizují nelegální migraci z Afriky do Evropy. Dnes se na tom shodli premiéři a prezidenti EU.

Evropští lídři na závěr summitu odsoudí válečné zločiny v Sýrii

15.12. 20:47

Brusel - Evropští lídři zřejmě změní část závěrečného prohlášení summitu, která se týká Sýrie. Dnes to novinářům sdělil zdroj blízký předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi.

Evropská unie poskytne Nigeru na pomoc 600 milionů eur

15.12. 18:14

Brusel - Evropská unie přislíbila Nigeru pomoc ve výši 609,9 milionu eur (16,4 miliardy korun), oznámil dnes komisař EU pro spolupráci a rozvoj Neven Mimica.

Česko chce kvůli změnám v denaturaci lihů zažalovat Evropskou unii

Aktualizovali jsme 15.12.2016, 17:09, 15.12. 15:14

Praha - Ministerstvo financí chce zažalovat EU kvůli změnám v denaturaci lihů. Podle úřadu mohou změny vést mimo jiné k daňovým únikům. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí projedná vláda. ČTK má dokument k dispozici. EU chce od srpna 2017 zavést pro země unie společnou směs pro denaturaci lihu…

Evropský parlament musí vyjednávat o brexitu, tvrdí Schulz

15.12. 16:48

Brusel - Evropský parlament musí být zapojen do jednání o vystoupení Británie z Evropské unie. Na summitu v Bruselu to dnes řekl předseda europarlamentu Martin Schulz.

Summit EU odstartoval. Proběhlo jednání s předsedou EP Schulzem

15.12. 16:14

Brusel - Debatou s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem dnes začal prosincový a poslední letošní summit Evropské unie. Prezidenti a premiéři by se mimo jiné měli dohodnout na zárukách, které Nizozemsku umožní jako poslední zemi EU ratifikovat asociační dohodu s Ukrajinou. Diskutovat se…

Prioritou je nyní ochrana civilistů v Halabu, zní ze summitu EU

15.12. 15:09

Brusel - Klíčovou věcí v souvislosti se syrskou krizí je pro Evropskou unii v této chvíli ochrana civilistů v Halabu (Allepo), jejich evakuace a dodávky humanitární pomoci.

Europarlament schválil jednodušší mechanismus znovuzavedení vízové povinnosti

15.12. 13:49

Štrasburk - Poslanci Evropského parlamentu schválili mechanismus, který umožní rychlejší a jednodušší znovuzavedení vízové povinnosti pro občany třetích zemí.

O azyl v EU požádalo ve třetím čtvrtletí 360 tisíc lidí

15.12. 13:25

Brusel - Ve třetím čtvrtletí letošního roku požádalo v zemích Evropské unie o azyl takřka 360.000 lidí, převážně Syřanů, Afghánců a Iráčanů.

Sobotka na summitu: Česko odmítá přerozdělování migrantů

15.12. 13:07

Brusel - Česká republika odmítala a nadále odmítá přerozdělování uprchlíků podle kvót. Při příchodu na dnešní summit Evropské unie v Bruselu to uvedl český premiér Bohuslav Sobotka.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací