Články k tématu: EU

Bude zle. EU musí přijmout tisíce migrantů, tvrdí diplomat. Jinak...

Aktualizovali jsme 21.9.2016, 22:25, 21.09. 08:47

Uprchlíci v Řecku nechtějí zůstat v této zemi, a proto se cítí jako vězni, v důsledku čehož jako vězni jednají. Tvrdí to bývalý řecký diplomat Leonidas Chrysanthopoulos. V rozhovoru pro server rt.com varuje, že situace se bude zhoršovat do doby, než ostatní státy Evropské unie přijmou tisíce…

Maďarsko ostře kritizuje občany EU, kteří pomáhají pašovat migranty

21.09. 17:26

Budapešť – Mluvčí maďarského premiéra Viktora Orbána ostře kritizoval občany Evropské unie, kteří pomáhají propašovat migranty přes jeho zemi. Označil je za součást organizovaného zločinu. Navíc naznačil, že by se jeho země mohla kvůli uprchlíkům dostat do dalšího sporu s Bruselem.

Maďarsko nebo Česko mohou zachránit svět přes islámem, tvrdí analýza

Aktualizovali jsme 21.9.2016, 14:44, 21.09. 11:08

Budapešť/New York - Maďarský premiér Viktor Orbán je východní nemesis pro evropskou elitu. Nikdo jiný v Evropě kromě něj nehovoří o obraně „křesťanství". Právě východní Evropa je podle analýzy think-tanku Gatestone Institute se sídlem v New Yorku „poslední bariéra mezi křesťanstvím a islámem".

reklama

Filipínský prezident vulgárně odmítl kritiku. Pustil se do EU

21.09. 14:31

Manila - Filipínský prezident Rodrigo Duterte reaguje vulgárními výrazy na jakoukoli kritiku. Urážky si už vyslechli papež a americký prezident, nově to schytala Evropská unie.

Demonstrace v Bruselu: Tisíce lidí protestovali proti obchodním dohodám TTIP a CETA

20.09. 22:04

Brusel – Tisíce lidí dnes vyšly do ulic Bruselu, aby daly najevo svůj nesouhlas s plánovanými dohodami o volném obchodu se Spojenými státy (TTIP) a s Kanadou (CETA). Ty by podle nich mohly způsobil zhoršení pracovních podmínek.

Na Junckerovu hlavu padá ostrá kritika. Stojí za ní Češi

Aktualizovali jsme 20.9.2016, 21:40, 20.09. 09:12

Praha – Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker před několika dny přednesl svou zprávu o stavu Evropské unie. Ne všichni ale byli s jeho řečí spokojeni. Lidé z Institutu Václava Klause (IVK) se na některé části jeho projevu zaměřili a mají jasno.

Ve světě se něco děje, a nevypadá to pro nás dobře, varuje analytik

Aktualizovali jsme 20.9.2016, 14:34, 20.09. 08:19

Ekonomika zpomaluje. Zatím ne o mnoho, ale rachot vzdáleného hromu naznačuje, že nás mohou čekat těžší časy, konstatuje ekonomický analytik a komentátor Hamish McRae. V komentáři pro server The Independent varuje, že se najedná o důsledek brexitu - byť rozpory nikdy nepomáhají - ale celosvětový…

EU má plán. Chce uvalit sankce na teroristy a podporovatele IS

20.09. 13:50

Brusel - Země EU se shodly na právním rámci, jak sankcionovat osoby podporující Islámský stát (IS) či Al-Káidu. Embargo míží především na tazkvané zahraniční bojovníky v řadách džihádistů.

Česko má zajištěno z eurofondů 51 miliard

20.09. 10:58

Praha - Česko má zatím smluvně zajištěno 8,3 procenta z evropských peněz určených na programové období 2014 - 2020. Jde téměř o 51 miliard korun.

Česko že nic nezmění? Ekonomové napsali, jak to ve skutečnosti je. A nešetřili jinou zemi

19.09. 17:52

Praha - Češi se domnívají, že když jich je "jen" deset milionů, nemohou v Evropě změnit nic. Ekonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora ale upozorňují, že Lucembursko má jen polovinu obyvatel co Praha, a přesto Evropě dominuje.

Unijní státy jsou sobecké a Rusko nedemokratické. Europoslanec Telička to rozjel

19.09. 10:06

Praha - Unijní státy jsou sobecké a vzájemně si nepomáhají. Tvrdí to europoslanec za hnutí ANO Pavel Telička, který se také neváhal pustit do Ruska, které rozhodně nepovažuje za demokratickou zemi.

Vlakem po Evropě zdarma? Europoslanec má plán

19.09. 09:56

Brusel - Europoslanci připravují návrh, podle kterého by mladí Evropané mohli zdarma získat jeden lístek na cestování vlakem po Evropě. S informací přišel německý list Die Welt. Roční náklady na tento projekt by činily kolem 1,5 miliardy eur.

V Maďarsku to vře kvůli uprchlickým kvótám: Peníze dejte hladovějícím dětem, volá opozice

19.09. 08:18

Budapešť - 2. října se v Maďarsku uskuteční referendum o uprchlických kvótách, s kterými vláda Viktora Orbána nesouhlasí. Plebiscit odmítá opozice a zahájila rozsáhlou kampaň.

Budeme muset zatlačit na země kvůli přijímánií uprchlíků, hrozí rakouský kancléř

Aktualizovali jsme 18.9.2016, 22:16, 17.09. 17:12

Vídeň - Rakouský kancléř Christian Kern se domnívá, že Evropská unie potřebuje zásadně změnit své instituce a rozhodovací mechanismy. Vyzval také k rychlejšímu přerozdělování uprchlíků na základě kvót. S nimi ale nesouhlasí země V4.

Šéfka Národní fronty Le Penová zahájila kampaň k prezidentským volbám

18.09. 19:48

Paříž - Šéfka Národní fronty (FN) Marine Le Penová dnes zahájila kampaň k prezidentským volbám v dubnu a květnu 2017. Politička se snaží změnit image strany, především se distancuje od rasitických výroků. Kritikou na adresu EU a migrantů ale nešetří.

Fico: Brexit bude pro Londýn velmi bolestivý

18.09. 17:05

Bratislava - Podle Roberta Fica bude brexit pro Londýn velmi bolestivý, EU se prý o to postárá. Slova slovenského premiéra dnes citoval list Financial Times.

Pokud nezastavíme příliv nelegálních migrantů, opět selžeme, varuje Fico. Pobřežní stráž EU nastartuje do konce roku

18.09. 16:03

Praha - Evropská pobřežní a pohraniční stráž, která má zefektivnit ochranu vnějších hranic unie v souvislosti s nelegální migrací, začne fungovat do konce letošního roku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl slovenský premiér Robert Fico.

Omezení práv občanů EU v Británii? V4 podpoří i další státy, věří Fico

18.09. 14:32

Praha - Slovenský premiér Robert Fico věří, že i další státy Evropské unie podpoří postoj V4 k Británii, která prý chce po brexitu omezit práva osob z unie.

Konzervativci se dnes sešli v Praze, volají po velké reformě EU

17.09. 20:08

Praha - V Praze se dnes konala konference Aliance evropských konzervativců a reformistů, kterou svolal její předseda Jan Zahradil (ODS). Zaznělo na ní, že nová podoba evropské integrace musí být vícerychlostní a musí být založena na systému více měn.

Německé protesty proti TTIP podpořili i čeští piráti

17.09. 17:24

Praha - V Německu se dnes protestovalo proti dohodám EU o volném obchodu se Spojenými státy (TTIP) a Kanadou (CETA). Akce inspirovala i Českou pirátskou stranu, kteří uspořádali happening na Rašínově nábřeží v Praze. Chtějí tak rozproudit debatu o přínosech plánovaných smluv.

EU Británii nepustí. Brexitu chce zabránit tajným plánem

Aktualizovali jsme 16.9.2016, 22:17, 16.09. 10:28

Londýn/Brusel - Čelní evropští představitelé nechtějí dovolit Velké Británii vystoupení z Evropské unie, takzvaný brexit. Plánují proto největší možné ztížení veškerých jednání a doufají, že si Británie odchod z EU rozmyslí. Informuje o tom server deníku The Telegraph.

Rozhovory s Tureckem o vstupu do EU zastaveny nebudou, rozhodlo se v Bratislavě

16.09. 22:16

Bratislava - Přední zástupci Evropské unie v Bratislavě odmítli rakouský návrh na ukončení rozhovorů s Tureckem o jeho vstupu do unie. Agentuře APA to dnes to skončení summitu řekl kancléř Christian Kern. Vztahy mezi Vídní a Ankarou jsou od červencového pokusu o puč v Turecku napjaté. Rakousko…

EU není perfektní, ale je to to nejlepší, co máme, myslí si Tusk

16.09. 22:15

Bratislava - Předseda Evropské rady Donald Tusk po jednání v Bratislavě uvedl, že se prezidenti a premiéři 27 zemí Evropské unie shodli, že není možné dopustit návrat k nekontrolované migrační vlně, která se převalila Evropou v loňském roce. Tusk také zdůraznil, že je třeba udělat vše k podpoře…

Výsledky bratislavského summitu neuspokojily všechny, Maďarsko a Itálie si stěžují

16.09. 22:12

Bratislava - Se závěry summitu, který se uskutečnil v Bratislavě, není spokojen maďarský premiér Viktor Orbán, ani jeho ilalský protějšek Metteo Renzi. Podle Orbána se nepodařilo změnit "sebezničující a naivní" politiku, kterou unie zastává v migrační krizi. Renzi upozornil, že zástupci 27 zemí EU…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací