Články k tématu: EU

Evropa a sankce proti Rusku? Čísla mluví za vše

15.06. 13:22

Moskva – Nezávislá výzkumná společnost Pew Research Center se sídlem v USA v úterý zveřejnila výsledky průzkumu, kterého se v době od 4. dubna do 12. května zúčastnilo 11,494 lidí z 10 zemí EU a Spojených států. V něm se společnost ptala na postoj k Rusku. A výsledek by mohl být pro některé poměrně…

Unikla důležitá informace: Turecko EU potřebuje. Erdogan jen blafuje?

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 11:35, 15.06. 10:13

Ankara/Berlín – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan opakovaně pohrozil, že pokud EU nedodrží svou část dohody a neudělí Turecku bezvízový přístup, celá dohoda o uprchlících padne. Jak ale ukazuje uniklá diplomatická komunikace, EU Erdoganovi jeho postoj nevěří. Informoval o tom bruselský server…

Apokalypsa po brexitu: Nastane chaos a panika, varuje analýza

15.06. 10:20

Londýn - Agentura Bloomberg se ve své analýze zabývá děním během prvního dne, týdne a 100 dnů po brexitu. Důsledky odchodu monarchie z EU budou politické a ekonomické, přičemž zpočátku nastane naprostý chaos.

reklama

Co se stane po případném brexitu? Mluví se o vzniku Britcarska

15.06. 10:07

Londýn - Evropa se začíná připravovat na možný odchod Británie z EU a mluví se o tom, jaký model smluv by následně mohl Londýn s Bruselem uzavřít. Vzorem by údajně mohlo být například Švýcarsko či Norsko.

Uprchlíci žalují EU kvůli dohodě s Tureckem. Jsou prý porušována jejich práva

14.06. 17:38

Londýn – Dohoda Evropské unie s Tureckem o uprchlících od samého začátku čelí kritice. Ta ale nyní přichází od samotných uprchlíků, kteří se ji rozhodli napadnout u Evropského soudního dvora. Informoval o tom britský deník The Telegraph.

Průzkum ukázal, že se EU nedokáže shodnout téměř na ničem

14.06. 12:53

Brusel – Pouhých deset dní dělí Evropskou unii od britského referenda, ve kterém si její obyvatelé zvolí, zda v EU zůstanou, či zda z ní odejdou. Jak ale upozorňuje bruselský server Politico, Evropská unie není v tuto chvíli schopna shodnout téměř na ničem.

Vedoucí evropské delegace v Turecku rezignoval, v minulosti naštval Turky svým výrokem

14.06. 12:14

Brusel/Ankara - Vedoucí delegace EU v Turecku Hansjörg Haber rezignoval na svou funkci, dúvod zatím není oficiálně znám. Německý diplomat nedávno vyvolal rozruch výrokem, v němž použil přísloví nelichotivé k Turkům "Začít jako Turek a skončit jako Němec".

Evropská unie ohrožuje demokracii a svobodu, říká filozof. Zachrání nás NATO?

14.06. 10:35

Praha - Ve Velké Británii se již za pár dnů rozhodne o budoucnosti Evropské unie. Zůstane země nadále jejím členem, nebo dojde k takzvanému brexitu?

Ovlivňoval Babišův Agrofert evropské dotace? Německý časopis přišel s vážným obviněním

14.06. 08:32

Berlín - Dnešního vydání německého časopisu Der Spiegel se zabývá děním kolem skupiny Agrofert ministra financí Andreje Babiše. Magazín píše, že zástupci skupiny zřejmě měli v Česku vliv na podobu pravidel rozdělování evropských dotací.

Německo-čínské konzultace: Chceme být uznáni za tržní ekonomiku volá prezident po Merkelové

13.06. 21:00

Peking – Angela Merkelová dnes dvě a půl hodiny jednala s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Hlavním tématem, které zastínilo všechny ostatní, byl spor o uznání Číny jako tržní ekonomiky.

Ohrozí brexit Maďarsko? Ministr hospodářství varuje před poklesem ekonomiky

13.06. 18:10

Budapešť – Maďarský ministr hospodářství Mihály Varga upozornil, že případný odchod Velké Británie z Evropské unie, by mohl mít negativní dopad i na Maďarsko. Brexit by totiž mohl bezprostředně snížit tempo růstu maďarské ekonomiky.

Státy V4 a Beneluxu se ani dnes neshodly na otázkách spojených s migrací

13.06. 17:29

Praha – V Praze se dnes sešli ministři zahraničí zemí Beneluxu a Visegrádské čtyřky. Z jednání vyplynulo, že se sice obě skupiny neshodnou na otázkách spojených s migrací, ale že rozhodně nejsou nepřátelé. Kromě migrace byla tématem jednání také problematika evropské sousedské politiky se zaměřením…

Za protesty proti vládě v Srbsku stojí USA a EU? Premiér ruší cestu do Bruselu

13.06. 13:38

Bělehrad - Srbský provládní deník přišel s informací, že velvyslanci EU a USA v Srbsku podporují pouliční protesty proti jeho vládě. Premiér Aleksandar Vučić proto v reakci zrušil svou návštěvu Bruselu a schůzku s americkými představiteli.

ČR prochází krizí identity: Čeho se lidé bojí?

13.06. 11:20

Brusel – Ačkoliv se České republice krize, které sužují většinu Evropské unie, spíše vyhýbají, nespokojenost Čechů s EU i celkovou situací roste. Na příčiny se ve své analýze zaměřil bruselský týdeník Politico Europe.

Brexit by posílil radikální antievropany, hlásí ostře Tusk

13.06. 09:41

Berlín - Pokud se Británie v referendu 23. června nakonec opravdu rozhodne pro odchod z EU, začne vyjednávání o nových vztazích mezi unií a Londýnem. To však bude velice zdlouhavý a náročný proces, uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk.

Francie brexit moc neřeší. Má to ale háček

Aktualizovali jsme 12.6.2016, 21:02, 12.06. 12:32

Paříž - Brity žijící ve Francii případný odchod jejich země z Evropské unie znepokojuje. Podle informačního portálu Bloomberg jich s blížícím se britským referendem 23. června stále více žádá o francouzské občanství.

Britští migranti mají strach z brexitu: Co by pro ně odchod znamenal?

Aktualizovali jsme 11.6.2016, 21:50, 11.06. 18:18

Londýn – Už za několik dní svými hlasy Britové rozhodnou, zda chtějí zůstat součástí Evropské unie. Brexit přitom neděsí jen některé lídry EU, ale také přistěhovalce, kteří v Británii žijí. Strach mají především lidé pocházející z východní Evropy.

Brexit se blíží? Nová čísla ukázala víc

11.06. 20:03

Londýn – Britové se budou 23. června rozhodovat v referendu, zda chtějí zůstat součástí Evropské unie. Nově zveřejněný průzkum přitom naznačuje, že tábor stoupenců brexitu má převahu.

Bezvízová dohoda s Tureckem nemůže být uzavřena. Jaké budou další kroky?

11.06. 15:41

Vídeň/Lucemburk – Dohoda, která by umožnila Turkům bezvízový vstup do Evropské unie jako součást širší dohody o omezování migrační krize, nemůže být uzavřena v termínu 1. července. V pátek to podle agentury AFP oznámilo Rakousko.

Odchod Británie z EU by mohl zkomplikovat řadu mezinárodních kulturních akcí

11.06. 15:21

Praha - Pokud by se obyvatelé ostrovního království rozhodli opustit Evropskou unii, byla by pro české pořadatele mezinárodních kulturních akcí spolupráce s britskými umělci administrativně i finančně složitější.

Elita britských vědců podpořila setrvání země v EU

11.06. 14:53

Londýn - Elitních britští vědci podpořili setrvání země v Evropské unii, neboť případný odchod by podle nich poškodil budoucnost vědeckého výzkumu v zemi.

Odchod z EU nebude jen tak, varuje Německo

Aktualizovali jsme 10.6.2016, 22:03, 10.06. 16:01

Berlín – Již brzy Velká Británie v referendu rozhodne, zda zůstane v Evropské unii, nebo zda se vydá svou vlastní cestou. Německý magazín Der Spiegel ale na základě rozhovoru s Wolfgangem Schäublem, německým ministrem financí, varuje, že odchod Británie z EU, takzvaný brexit, bude mít své následky.

Polsko znovu pod palbou EU. A to kvůli posílení moci pro policisty

10.06. 20:50

Varšava - Tým právních expertů Rady Evropy (RE), kteří zasedají v Benátské komisi, kritizují sousední Polsko kvůli zákonu upravujícímu policejní sledování. Ten podle skupiny nechává příliš prostoru pro narušování soukromí obyvatel země.

Zaorálek odmítl všechny tři scénáře o rozvratu EU

10.06. 16:30

Praha – V Praze se dnes uskutečnila Jarní bezpečnostní konference, na které mimo jiné zazněly z úst odborníků tři  scénáře budoucnosti předpokládající rozvrat Evropské unie. Ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka popudilo, že žádná z vizí nepočítala se zachováním současného uspořádání EU.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací