Články k tématu: evropská komise

Kde je těch 14 miliard, které měly jít na internet? Čerpání z evropských fondů podle Babiše není ideální

11.01. 16:05

Praha - Čerpání peněz z evropských fondů není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) úplně ideální. Česko mělo ke konci loňského roku na účtech proplaceno 65 miliard korun, tedy 11 procent z částky přidělené na programové období 2014 až 2020. V květnu začne Česko diskutovat s Evropskou komisí (EK) o…

Eurokomise podala na Českou republiku, Polsko a Maďarsko žaloby kvůli odmítání kvót

04.01. 10:58

Brusel - Evropská komise podala u Soudního dvora EU žaloby proti Česku, Maďarsku a Polsku kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí soudu.

OLAF mlčí ohledně stížnosti Agrofertu. Co bude dál?

03.01. 15:35

Praha - Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) se v tuto chvíli nebude vyjadřovat ke kauze dotace pro farmu Čapí hnízdo. Sdělila to dnes mluvčí úřadu v reakci na stížnost Agrofertu k evropskému ombudsmanovi a k Soudnímu dvoru EU kvůli vyšetřování dotace.

reklama

Předsedkyně polského soudu poslala vládě ostrý dopis, viní ji z převratu proti justici

23.12. 11:02

Varšava - Reformu zákona, která omezuje při dohledu nad hlasováním pravomoci ústřední volební komise a posiluje pozici ministra vnitra a parlamentu, schválily v polovině prosince obě komory polského parlamentu. Šéfka polského Nejvyššího soudu v otevřeném dopise nyní obvinila vládu, že "provádí…

Česko vyňalo Čapí hnízdo z projektů spolufinancovaných EU, potvrdila Evropská komise

22.12. 16:06

Praha - Podle Evropské komise (EK) vyňaly české úřady Čapí hnízdo z projektů spolufinancovaných z evropských fondů. EK nyní posuzuje zprávu Evropského úřadu proti podvodům (OLAF) o financování farmy.

Co bude po katalánských volbách? Německo vyzvalo ke smíru, Brusel trvá na svém postoji

22.12. 15:58

Berlín/Barcelona - Ve čtvrtečních předčasných volbách v Katalánsku sice nejvíce hlasů obdržela promadriská strana Ciudadanos, absolutní většinu v parlamentu ale získali separatisté. Německá vláda vyzvala ke smíření a respektu ke španělské ústavě. Evropská komise podle listu El País uvedla, že se…

Duda i přes odpor EK chce podepsat zákony o justici

20.12. 21:18

Varšava – I navzdory kritice ze strany Evropské unie dnes polský prezident Andrzej Duda dnes oznámil, že se rozhodl podepsat dvojici zákonů reformujících soudní systém.

Maďarsko se postavilo na stranu Polska, chce vetovat řízení Evropské komise

20.12. 19:53

Budapešť - Maďarský vicepremiér Zsolt Semjén oznámil, že jeho země je připravena vetovat dnes zahájené řízení Evropské komise (EK) proti Polsku. Jeho slova cituje agentura MTI. Postup komise dnes naopak podpořily Německo a Francie.

Babiš: Polsko a eurokomise by si měly vyjasnit názory. Česko zareaguje potom

20.12. 17:40

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) věří, že Polsko přesvědčí Evropskou komisí, že v zemi není ohrožena vláda práva. Kvůli vyhrocené situaci se telefonicky spojil s šéfem polské vlády.

Německo a Francie naprosto souhlasí s tvrdým postupem vůči Polsku

20.12. 16:07

Berlín/Paříž - Německo a Francie schvalují postup Evropské komise (EK) vůči Polsku kvůli riziku závažného porušení vlády práva. Na základě dnes spuštěného procesu podle článku sedm nyní do situace, kdy se spor mezi Varšavou a komisí zjevně ani přes měsíce trvající snahy o dialog nedaří řešit,…

V Polsku dochází k porušení práva? EU chce Varšavě sebrat hlasovací privilegium

20.12. 15:06

Brusel - V Polsku hrozí jasné riziko závažného porušení vlády práva. Evropská komise proto spustila zatím nikdy nepoužitý postup, na jehož konci zemi hrozí pozastavení hlasovacích práv v EU.

Eurokomise možná chystá mimořádné řešení sporu s Varšavou o právní stát

20.12. 07:58

Brusel - Evropská komise by dnes mohla navrhnout členským zemím EU hlasování o tom, zda v Polsku existuje trvající riziko vážného porušování základních hodnot unie.

Nemůžeme vyřešit pokutu tím, že si vezmeme 20 uprchlíků, říká Babiš

14.12. 21:08

Brusel – Šéf nové české vlády Andrej Babiš odmítá, aby se Česko pokoušelo přijetím několika uprchlíků přesvědčit Evropskou komisi ke stažení žaloby kvůli kvótám na přijímání migrantů. Po dnešní první části summitu EU v Bruselu novinářům řekl, že mu jde o princip. 

Změna nebude: Evropský parlament podpořil používání fosfátů v kebabu

13.12. 17:10

Brusel - Evropský parlament (EP) neschválil námitku proti používání fosfátů v kebabech. Výrobci tohoto pokrmu tak získali souhlas europoslanců, aby do masa přimíchávali látky, kterými údajně zlepšují jeho chuť.

Brusel očekává návrh na dohodu o brexitu nejpozději do neděle

07.12. 16:56

Brusel - Evropská komise (EK) dál jedná Británií o uzavření první fáze rozhovorů o brexitu. Jakákoli nabídka z Londýna musí přijít nejpozději do neděle. V pondělí bude zahájena příprava summitu zemí EU, který začne ve čtvrtek.

Budeme vyjednávat s EK o stažení žaloby kvůli kvótám, slibuje Babiš

07.12. 16:11

Praha/Brusel - Evropská komise posílá Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař poznamenal, že podání žaloby se očekávalo. Čerstvě jmenovaný premiér Andrej Babiš (ANO)…

Evropská komise žene Česko k soudu kvůli přerozdělování migrantů

07.12. 12:47

Brusel/Praha - Evropská komise posílá Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich odmítání přerozdělování uprchlíků. Mechanismus povinných kvót měl pomoci Itálii a Řecku, kam se uchýlilo množství uprchlíků mířících do Evropy ze severu Afriky.

Evropská komise chce pracovat se zeměmi, které mají zájem o přijetí eura

06.12. 22:19

Brusel - Evropská komise plánuje aktivněji pracovat s členskými zeměmi EU, které mají zájem o přijetí eura.

Brusel varoval pět zemí, že mohou překročit rozpočtová pravidla

22.11. 14:56

Brusel - Evropská komise varovala pět států eurozóny, včetně Itálie a Belgie, že by příští rok nemusely dodržet unijní rozpočtová pravidla. Situace v celé eurozóně se ale zlepšuje, růst vykazují ekonomiky všech zemí platících eurem, připomněla dnes Evropská komise (EK).

Polsko oponuje Bruselu: Pokyny Evropské komice ohledně pralesa dodržujeme, tvrdí ministr

21.11. 19:44

Varšava - Polský ministr životního prostředí Jan Szyszko dnes reagoval na pondělní rozhodnutí soudního dvora Evropské unie o tom, že Varšava musí přestat v Bělověžském lese kácet, jinak jí hrozí velká pokuta. Podle něj Varšava vždy dodržovala  nadále bude dodržovat pokyny Evropské komise týkající…

Evropská komise zuří kvůli kácení v Bělověžském pralesu, Polsku hrozí vysokou pokutou

20.11. 21:56

Lucemburk - Soudní dvůr Evropské unie dnes rozhodl, že Polsko musí okamžitě přestat kácet v chráněném Bělověžském pralesu, nebo zaplatí každý den pokutu 100.000 eur (asi 2,5 milionu Kč). Podle Evropské komise byla těžba dřeva zahájena v příliš velkém rozsahu a porušuje evropské normy na ochranu…

Evropská komise chce skoncovat s rozdíly v platech mužů a žen, připravuje speciální směrnici

20.11. 16:12

Brusel - Evropská komisařka pro spravedlnost a rovné příležitosti Věra Jourová dnes představila kroky, kterými hodlá komise řešit rozdíly v platech mužů a žen. Brusel vidí několik důvodů pro trvající neuspokojivou situaci.

EK si stěžuje na Varšavu, polští ministři prý nemají zájem o osobní jednání

15.11. 16:36

Štrasburk - Místopředseda Evropské komise (EK) Frans Timmermans si dnes postěžoval na dialog s Varšavou. Podle něj EK od července několikrát vyzvala polské ministry k osobnímu jednání o stavu právního státu v Polsku, ale bez úspěchu.

Proč chtějí lidé opustit EU? 6 důvodů, které je k tomu vedou

Aktualizovali jsme 12.11.2017, 20:25, 12.11. 10:20

Evropská unie má spojovat země napříč starým kontinentem. Volný pohyb po Evropě, možnost pracovat v zahraničí, možnost telefonovat ze zahraničí za výhodné ceny. To jsou některé z výhod, které jsme si oblíbili. Je však EU dokonalá? Podívejte se na 6 důvodů, proč tomu tak není.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací