Články k tématu: evropská komise

Babiš má další problém? Zdechovský poslal Evropské komisi dopis kvůli stomilionové dotaci

Aktualizovali jsme 20.3.2018, 22:20, 20.03. 08:15

Praha/Brusel – V médiích i na sociálních sítích se objevila informace, že pekárna Penam, která spadá do holdingu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, dostala dotaci 100 milionů korun z fondů Evropské unie. Jenže to se nelíbí europoslanci Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL).

V EU je pozdvižení kvůli americkému clu, ruská ocelárna je v klidu

09.03. 16:39

Brusel - Evropská unie s novými americkými cly na dovoz hliníku a oceli nesouhlasí a chce se s Washingtonem dohodnout na výjimce, bude ale připravena i na případné vlastní odvetné kroky.

EK znepokojeně sleduje spor Ruska a Ukrajiny, obává se o dodávky plynu do EU

02.03. 17:44

Brusel - Kvůli rusko-ukrajinskému sporu by mohly být ovlivněny i dodávky plynu nejen na Ukrajinu, ale také do Evropské unie, obává se Evropská komise. Komise proto dnes informovala, že je připravena stát se prostředníkem ve sporu.

reklama

Evropská komise požaduje odstranění teroristického obsahu na internetu do hodiny

01.03. 14:43

Brusel - Podle Evropské komise by měly internetové společnosti ze svých systémů do hodiny od oznámení odstranit obsah související s terorismem. Členské státy EU by ze své strany měly zajistit, že mají dostatečné prostředky k rychlému odhalování takového obsahu.

Mayová rozcupovala návrh smlouvy Evropské komise o brexitu

28.02. 16:29

Brusel/Londýn - Evropská komise dnes schválila a zveřejnila návrh právního textu dohody o vystoupení Británie z Evropské unie. Návrh EU týkající se režimu na hranici mezi Irskem a Severním Irskem po brexitu by oslabil ústavní celistvost Spojeného království, řekla dnes britská premiérka Theresa…

Jak se bude volit nástupce Junckera? Babiš odlétá jednat na summit do Bruselu

23.02. 08:57

Praha/Brusel - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ráno odletěl na neformální summit EU do Bruselu. Nový předseda Evropské komise by podle něj měl být vybrán premiéry a prezidenty zemí EU z týmu 27 členů budoucí komise.

Šéfové zemí EU budou na summitu řešit, jak vybírat budoucího předsedu Evropské komise

21.02. 18:53

Brusel - V pátek čeká šéfy států a vlád 27 unijních zemí kromě jiných témat diskuse o způsobu, jakým bude vybrán příští předseda Evropské komise.

Kvůli firmě Embraco je Slovensko ve sporu s Itálií

21.02. 16:55

Bratislava - Slovenský ministr hospodářství Peter Žiga odmítl nařčení, že Bratislava hodlá poskytnout státní pobídky firmě Embraco, aby tak dosáhla přestěhování výroby podniku z Itálie do jeho závodu na východním Slovensku. Kauzou se už zabývá Evropská komise.

Rošáda u Junckera: Nový generálním tajemníkem Evropské komise bude Martin Selmayr

21.02. 13:22

Brusel - Novým generálním tajemníkem Evropské komise bude od března německý právník Martin Selmayr. Nahradí Alexandera Italianera, který byl generálním tajemníkem komise od září 2015.

Jourová varuje: Vztah lidí k EU nevyřeší reforma, pomoci musí i národní politici

16.02. 18:19

Praha - Eurokomisařka Věra Jourová se domnívá, že vztah lidí k Evropské unii ovlivní více chování národních politiků než její reforma. Nejen v České republice podle ní není dost lídrů, kteří by se hlásili k tomu, že rozhodnutí Bruselu jsou také jejich rozhodnutí. 

Eurokomise představila možnosti dlouhodobého rozpočtu EU po roce 2020

14.02. 16:52

Brusel - Evropská komise (EK) představila různé možnosti dlouhodobého rozpočtu EU po roce 2020, včetně variant budoucího využívání peněz ze strukturálních a investičních fondů EU. Po brexitu přijde sedmadvacítka o značnou část financí.

Nechci Evropskou unii přetvořit v evropský superstát, tvrdí Juncker

14.02. 16:10

Brusel - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se dnes ohradil proti tvrzení, že se snaží EU přetvořit v evropský superstát. Také řekl, že vidí šanci na zlepšení vztahů mezi Bruselem a Varšavou. Naopak kritizoval Turecko.

Brusel kritizuje Česko: Ochrana ovzduší? Máte měsíc na nápravu, jinak hrozí soud

12.02. 17:29

Brusel/Praha - Evropská komise se za měsíc bude znovu zabývat nedostatky v ochraně čistého ovzduší, které zjistila u České republiky. Kritika Bruselu je namířena také proti Německu, Španělsku, Francii, Itálii, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku a Británii.

EU a eurozónu čeká podle Bruselu ekonomický růst

07.02. 14:30

Brusel - Evropská komise (EK) dnes zveřejnila "zimní ekonomickou prognózu". Tempo růstu sice letos v EU i eurozóně mírně zpomalí na 2,3 procenta z loňských 2,4 procenta a v roce 2019 na dvě procenta, nadále však zůstane silné. Rizika nejnovější prognózy jsou převážně vyrovnaná.

Ombudsmanka EU pokárala Jourovou kvůli rozhovoru o Čapím hnízdu

07.02. 13:57

Brusel - Ombudsmanka EU Emily O´Reillyová napomenula eurokomisařku pro spravedlnost Věru Jourovou, která se v roce 2016 v jednom z rozhlasových rozhovorů vyjadřovala ke kauze Čapí hnízdo. Prý takovým způsobem, který není v souladu s jejími závazky plynoucími ze členství v Evropské komisi.

Eurokomise přijala nový etický kodex, definuje "karanténu" pro střet zájmů

31.01. 15:58

Brusel - Evropští komisaři dnes přijali nový kodex chování, který přesně definuje termín "střet zájmů". Období, po které musí bývalí členové komise o své nové práci komisi uvědomit, se nyní z 18 měsíců protahuje na dva roky u řadových členů a na roky tři u předsedy komise.

Šéf Sněmovny Vondráček v Bruselu ujišťoval o proevropské orientaci Česka

30.01. 20:08

Brusel - Šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček dnes jednal v Bruselu. Opakovaně zdůrazňoval trvající proevropské směřování České republiky.

Lépe chraňte čistý vzduch nebo půjdete k soudu, vyhrožuje eurokomise. Problémy má i Česko

30.01. 15:38

Brusel/Praha - Pokud členské země EU bezodkladně neodstraní své nedostatky v ochraně čistého ovzduší, nebude Evropská komise váhat s právními kroky vůči nim. Pozváni byli na dnešek do Bruselu nejen zástupci ČR, ale také Německa, Španělska, Francie, Itálie, Maďarska, Rumunska, Slovenska a Británie.

Babiš v Bruselu jednal s Jourovou, s Junckerem bude probírat migraci a EU

29.01. 19:18

Brusel - Premiér Andrej Babiš zahájil dnes vpodvečer návštěvu Evropské komise, jako první se setkal s komisařkou pro spravedlnost Věrou Jourovou. Večer se pak setkal s předsedou Evropské komise (EK) Jeanem-Claudem Junckerem.

Pravidla pro některé české řidičáky porušují unijní směrnici, upozorňuje Soudní dvůr EU

25.01. 15:09

Praha/Lucemburk - Evropské komise uspěla u soudu EU se svou stížností, že Česko svými pravidly pro řidičské průkazy kategorií C/C1 a D/D1, tedy pro mikrobusy a nákladní vozidla, porušuje příslušnou unijní směrnici.

Oettinger: Evropská komise bude v kauze Čapí hnízdo postupovat objektivně a rozvážně

23.01. 20:22

Brusel - V případě kauzy Čapí hnízdo bude Evropská komise postupovat objektivně a rozvážně, aby si uchovala věrohodnost. Uvedl to dnes komisař pro rozpočet Günther Oettinger.

Rakousko podá stížnost kvůli dostavbě maďarské jaderné elektrárny Paks

22.01. 13:15

Vídeň - Rakousko podá stížnost kvůli dostavbě maďarské jaderné elektrárny Paks. Krok Vídně je namířen proti rozhodnutí Evropské komise o přípustnosti státních subvencí při rozšíření elektrárny.

Kde je těch 14 miliard, které měly jít na internet? Čerpání z evropských fondů podle Babiše není ideální

11.01. 16:05

Praha - Čerpání peněz z evropských fondů není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) úplně ideální. Česko mělo ke konci loňského roku na účtech proplaceno 65 miliard korun, tedy 11 procent z částky přidělené na programové období 2014 až 2020. V květnu začne Česko diskutovat s Evropskou komisí (EK) o…

Eurokomise podala na Českou republiku, Polsko a Maďarsko žaloby kvůli odmítání kvót

04.01. 10:58

Brusel - Evropská komise podala u Soudního dvora EU žaloby proti Česku, Maďarsku a Polsku kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí soudu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací