Články k tématu: Farage, Nigel

Trapný Farage? Jeho gesto při hymně EU vyvolalo pořádný rozruch

Aktualizovali jsme 2.7.2019, 18:36, 02.07. 17:23

Členové britské protiunijní Strany pro brexit se postarali o rozruch během dnešního úvodního zasedání nového Evropského parlamentu. Při zpěvu Ódy na radost, neoficiální hymny EU, se demonstrativně otočili zády k předsednickému pultu. Vysloužili si za to kritiku od předsedajícího Antonia Tajaniho i…

Farage a Johnson jsou mí přátelé, tvrdí Trump. Na cestě do Británie se s nimi zřejmě sejde

30.05. 21:11

Americký prezident Donald Trump se během nadcházející státní návštěvy Británie "možná" sejde i s lídrem Strany pro brexit Nigelem Faragem a uchazečem o funkci premiéra Borisem Johnsonem. Šéf Bílého domu to dnes řekl ve Washingtonu a zároveň označil oba muže za "přátele" a "správné chlapíky",…

Eurovolby ve Velké Británii: Mayová ani Corbyn by nevyhráli

17.04. 19:11

Pokud by se v Británii na konci května skutečně konaly volby do Evropského parlamentu, zvítězila by v nich Strana pro brexit protiunijního europoslance Nigela Farage. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění agentury YouGov, který dnes zveřejnila agentura Reuters. Na druhém místě by podle něj…

reklama

Nigel Farage opouští UKIP, vadí mu protimuslimská rétorika a příklon ke krajní pravici

05.12. 09:50

Jedna z nejznámějších tváří britské politiky z posledních let Nigel Farage se rozhodl opustit Stranu nezávislosti Spojeného království (UKIP), kterou před lety pomohl založit a později dovedl k největším volebním úspěchům. Jako důvod odchodu uvedl v komentáři na webu The Telegraph k příklon strany…

Farage se bude angažovat v kampani proti dohodě s EU

18.08. 21:14

Londýn - Bývalý vůdce Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage, který patří k jedné z hlavních tváří úspěšné kampaně za odchod země z Evropské unie, se hodlá angažovat i proti kompromisnímu vyrovnání Londýna s Bruselem.

Orbán v kampani použil stejnou fotografii s davem běženců jako v referendu Farage

09.04. 09:39

Budapešť - Konzervativní strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána obhájila v nedělních parlamentních volbách ústavní většinu hlasů. Orbán v kampani použil na billboardech fotku s davem běženců, kteří překračují chorvatsko-slovinskou hranici.

Farage v problémech? Prý má prsty v aféře kolem Trumpa a ovlivňování voleb

20.01. 18:10

Londýn – Někdejší šéf protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage se dostal do problémů. Byl zatažen do skandálu kolem Donalda Trumpa a údajného ovlivnění amerických prezidentských voleb v roce 2016. 

Barnier podle Farage nepochopil důvody brexitu

08.01. 21:58

Brusel - Hlavní unijní vyjednávač pro brexit Michel Barnier stále nepochopil, co ve Spojeném království vyvolalo touhu po odchodu z Evropské unie. Po dnešním setkání s Barnierem to řekl bývalý předseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage.

Kdybychom tehdy měli ozbrojenou policii, nemuseli jsme vidět tolik krveprolití, spustil Farage

19.09. 12:16

Londýn - Naprostá většina příslušníků britské policie chodí po ulicích neozbrojená – a to i navzdory několika teroristickým útokům, ke kterým v zemi v posledních měsících došlo. Tuto praxi by teď ale rád změnil někdejší předseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage.

Farage prý není kvůli volbám v USA vyšetřován FBI

03.06. 12:03

Londýn - Expředseda britské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage v rozhlasové stanici BBC popřel, že je v rámci objasňování případného ruského vlivu na prezidentské volby v USA předmětem zájmu americké FBI.

O Farage se kvůli prezidentským volbám v USA zajímá FBI

01.06. 16:07

Londýn/Washington - FBI, která vyšetřuje údajný zásah Ruska do prezidentských voleb v USA, se zajímá o exšéfa britské strany UKIP Nigela Faragea.

EU se nesmí věnovat jen brexitu, ale i budoucnosti. Debata se zvrhla, Farage nadával Junckerovi

17.05. 14:39

Brusel - V Evropském parlamentu se dnes vedla další debata o budoucnosti unie, přítomni byli předseda Evropské rady Donald Tusk a šéf Evropské komse Jean-Claude Juncker. Mimo jiné zaznělo, aby se kvůli brexitu nezapomínalo na jiné a stejně podstatné věci.

Farage si věří: Křeslo v Parlamentu bych snadno získal, kandidovat ale nebudu

21.04. 08:10

Londýn – Nigel Farage, bývalý předseda protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP), nebude kandidovat v blížících se parlamentních volbách ve Velké Británii.

Farage zuří: EU se k Británii chová jako mafie

05.04. 15:02

Štrasburk - Se svým projevem v europarlamentu dnes vystoupil také Nigel Farage, zakladatel protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Podle jeho vyjádření se EU a její představitelé vůči Británii chovají jako mafie.

Příznivci multikulti, pozor. "Kopání" do muslimů je zbytečné, upozornil deník

Aktualizovali jsme 26.3.2017, 22:56, 26.03. 19:26

MAGAZÍN - Britská premiérka Theresa Mayová zažívá horký politický březen na mnoha frontách, ale má cenný dar zachovat klid i talent zachytit veřejné nálady v momentech, jakým je doba po středečním teroristickém útoku v centru Londýna, konstatuje editorial serveru The Guardian. Liberální deník v něm…

Co zůstane po Merkelové? Masakr a krev, varují politici

20.12. 16:34

Berlín/Londýn/Washington - Slova soustrasti, solidarity a podpory teď do Německa přicházejí téměř z celého světa. Jak ale poukazuje britský politik, expředseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) a někdejší europoslanec Nigel Farage, i taková událost je jakýmsi odkazem, který tu zůstane…

Vážné varování: Francouzské volby mohou ukončit Evropskou unii

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 22:26, 28.11. 09:36

Paříž – Dlouholetý lídr Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage naznačil, že by ve francouzských prezidentských volbách v roce 2017 mohl podpořit kandidátku Národní fronty Marine Le Penovou. Poukazuje především na to, že pokud tato politička prezidentské klání vyhraje, projekt…

Trump by chtěl jako velvyslance v USA Farage

22.11. 11:31

Londýn - Nigel Farage z protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) by se měl stát britským velvyslancem v USA, přeje si Donald Trump. Londýn ovšem vzkázal, že toto místo není volné.

Mayová chce s Trumpem navázat silný vztah

14.11. 14:56

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová usiluje o silné pracovní vztahy s nově zvoleným americkým prezidentem Donaldem Trumpem, se kterým již navázala příslušné kontakty. Nigela Farage, který už nabídl své služby, tak Londýn patrně nevyužije.

Farage se setkal s Trumpem. Jsem tu jen jako turista, žertoval bojovník za brexit před novináři

13.11. 21:25

New York - Nigel Farage, jedna z hlavních tváří brexitu, v sobotu navštívil nového amerického prezidenta Donalda Trumpa v jeho domově v New Yorku.

Bývalý vůdce UKIP Farage by emigroval do USA, kdyby mohl pracovat s Trumpem

09.11. 11:47

Londýn - Bývalý předseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) se nechal s úsměvem na rtech slyšet, že by si klidně dokázal představit spolupráci s čerstvým americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Farage chce zatlačit na nejvyšší soud kvůli brexitu, svolává stotisícový pochod

07.11. 13:54

Londýn - Nigel Farage, bývalý šéf euroskeptické strany UKIP, chce vyvinout tlak na nejvyšší soud, který bude v prosinci projednávat odvolání vlády proti verdiktu komplikujícímu brexit. Hodlá přivést k budově soudu pochod čítající 100 tisíc lidí, kteří si přejí co nejrychlejší zahájení procesu…

Poprask v europarlamentu: Řešila se rvačka členů UKIP

26.10. 16:55

Štrasburk - Předseda Evropského parlamentu (EP) Martin Schulz předal případ nedávné rvačky mezi dvěma britskými europoslanci francouzské prokuratuře. Bitka se stala terčem nemístných vtipů při dnešní rozpravě EP.

Novou šéfkou UKIP se stala Jamesová. Co bude s Faragem?

16.09. 16:04

Bournemouth (Británie) - Nigel Farage sice odchází z čela britské protiimigrační a euroskeptické Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP), jako poslanec chce ale i nadále tlačit na vládu v otázkách přistěhovalectví.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie