Články k tématu: Fiala, Petr (politolog, ODS)

Ruské volby dopadly podle očekávání, Hlavně aby Putin nevyhrával u nás, zní z Česka

19.03. 15:09

Praha - Ruské prezidentské volby dopadly podle očekávání, shodují se zástupci českých parlamentních stran. Piráti nebo TOP 09 upozorňují, že ruské úřady omezily politickou soutěž, když neumožnily kandidovat opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému.

Šéfové stran se shodli na migraci, jednání o zahraniční politice by měla pokračovat

15.03. 18:45

Praha - Lídři stran zastoupených ve Sněmovně se na dnešní schůzce o zahraniční politice shodli na českém postoji k evropské migrační politice. Novinářům to dnes řekl předseda ODS Petr Fiala, který svolání předsedů stran inicioval. K dalším tématům by se mohli dostat na příštím jednání ve stejném…

ODS bude jednat o vládní spolupráci? Fiala se setká Babišem

13.03. 14:44

Praha - Předseda ODS Petr Fiala dostal od Andreje Babiše (ANO) pozvánku k jednání o vládní spolupráci. ODS opakovaně uvádí, že nechce vstoupit do vlády s trestně stíhaným premiérem, čímž poukazuje na kauzu Čapí hnízdo. Podle Babiše ale od občanských demokratů zaznívají nejednotné názory.

reklama

Babišova nabídka pro ODS? Babiš jen tlačí na ostatní, varuje Fiala

12.03. 17:35

Praha - Předseda ODS Petr Fiala si nedělní výrok premiéra v demisi a šéfa ANO Andreje Babiše o tom, že zváží nabídku občanským demokratům, vysvětluje pouze jako nátlak na jiné možné koaliční partnery a skrývání těch skutečných - komunistů a SPD Tomia Okamury.

Opozice kritizuje Zemanův projev: Taškařice a kýble špíny, Okamura je ale nadšený

08.03. 17:40

Praha - Prezident Miloš Zeman se po dnešní inauguraci společně s manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou poklonili v katedrále sv. Víta ostatkům svatého Václava. Reakce na projev prezidenta ve Vladislavském sále jsou rozporuplné.

ODS v úterý navrhne odvolání Ondráčka

05.03. 19:56

Brno - Poslanecký klub ODS v úterý ve sněmovně navrhne odvolání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka z čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Na demonstraci v Brně to dnes řekl předseda strany Petr Fiala.

Babišův kabinet snížil navrhovanou daň pro lidi s vysokými příjmy, opozice prská

26.02. 22:09

Praha – Česká televize dnes informovala o tom, že vláda v demisi snížila navrhovanou sazbu daně z příjmů pro lidi s vysokými příjmy z 24 na 23 procent. Navrhovaná sazba pro lidi s nižšími příjmy zůstává na 19 procentech. Opoziční strany návrh kritizují.

Babiš uspořádá schůzku stran kvůli evropské politice, navrhla ji ODS

21.02. 19:40

Praha – Na popud ODS uspořádá premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš schůzku předsedů sněmovních stran o zahraniční a evropské politice. Právě občanští demokraté mu nabídli pomoc při formulování zahraniční a evropské politiky. 

Fiala doufá, že Zeman bude sloužit zájmům Česka

27.01. 16:38

Praha - Předseda ODS Petr Fiala blahopřál prezidentu Miloši Zemanovi k vítězství ve volbách. Neúspěšnému kandidátovi Jiřímu Drahošovi poděkoval za korektní kampaň.

ODS dala Babišovi opět košem. Do vlády s ním nevstoupí

24.01. 17:00

Praha - Ani další kolo vyjednávání o vládě se příliš nedaří. Zástupci hnutí ANO se už setkali s SPD, komunisty a sociálními demokraty. Dnes přišla na řadu ODS. Její předseda Petr Fiala uvedl, že občanští demokraté nevstoupí do jednání o vládě a ni nepodpoří žádnou menšinovou vládu ANO.

Fiala kritizuje ANO za námluvy s komunisty a SPD

23.01. 16:42

Praha - Pokud hnutí ANO vytváří programové expertní týmy s KSČM, nemůže souběžně jednat o vládě s ODS, uvedl dnes předseda občasnkých demokratů Petr Fiala. Zástupci ANO a ODS se sejdou k jednání ve středu

Fiala: Zeman si potřebuje odpočinout, ODS podpoří Drahoše

14.01. 11:47

Ostrava - Občanští demokraté pro druhé kolo prezidentských voleb vyjádřili podporu Jiřímu Drahošovi, který je protikandidátem současného prezidenta Miloše Zemana.

Kongres ODS končí. Fiala a Udženija obhájili mandát, nováčkem ve vedení je Baxa

14.01. 10:20

Ostrava - Třiapadesátiletý Petr Fiala dnes na kongresu v Ostravě obhájil pozici předsedy Občanské demokratické strany (ODS). Nejužší vedení ODS se výrazně nezměnilo.

Fiala gratuluje Drahošovi k postupu do druhého kola

13.01. 16:52

Praha - Předseda ODS Petr Fiala gratuloval Jiřímu Drahošovi k postupu do druhého kola prezidentských voleb. Vyjádřil přesvědčení, že voliči za dva týdny "ukončí toto nepříliš šťastné období".

Petr Fiala obhájil post předsedy ODS

13.01. 13:44

Ostrava - Současný předseda ODS Petr Fiala dnes na kongresu občanských demokratů v Ostravě podle očekávání obhájil svou funkci. Třiapadesátiletý Fiala, který ve volbě neměl protikandidáta, získal 451 ze 483 platných hlasovacích lístků, hlasovalo tak pro něj zhruba 90 procent všech delegátů.

ODS dnes na kongresu v Ostravě zvolí nové vedení

13.01. 09:15

Ostrava - Občanští demokraté si dnes na kongresu v Ostravě zvolí nové vedení. Předseda opoziční ODS Petr Fiala, který v čele strany stojí od roku 2014, bude obhajovat svůj mandát.

Petr Fiala má před volebním kongresem podporu všech krajů

11.01. 12:38

Praha - Sobotní kongres ODS v Ostravě se bude krýt s druhým dnem prvního kola prezidentských voleb. Předseda občanských demokratů Petr Fiala požádá delegáty stranického sjezdu o další mandát, ve volbě nemá podle nominačních konferencí konkurenta.

Fiala, Filip a Farský vysvětlovali, proč potopí vládu: Minulost Babiše je strašidelná. nevěříme mu

10.01. 17:02

Praha - Občanští demokraté nynější vládu podle svého předsedy Petra Fialy ve Sněmovně nepodpoří, neboť se na ní domluvili jen prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO). Kriticky se k vládě při pokračující schůzi o vyslovení důvěry postavili i komunisté a členové hnutí STAN.

Babiš to schytal od ODS i SPD: Vláda v programu mlží, chce miliardy pro své osobní zájmy

10.01. 12:33

Praha - ODS nepodpoří při dnešním hlasování vládu Andreje Babiše (ANO) kvůli tomu, že se vládní hnutí ani nepokusilo o sestavení většinové vlády. SPD nesouhlasí s návrhem, aby Sněmovna dnes i bez stanoviska mandátového a imunitního výboru hlasovala pro vydání Babiše a předsedy poslaneckého klubu…

Královéhradecká krajská ODS nominovala na předsedu Petra Fialu

06.01. 14:51

Hradec Králové - Královéhradecká krajská ODS nominovala na předsedu strany současného lídra a poslance Petra Fialu. Regionální sněm v Hradci Králové si dnes dopoledne zvolil také nové vedení. Předsedou je opět Ivan Adamec.

ODS Babiše nepodpoří, chce snížit daně a zrušit EET

19.12. 12:07

Praha - Dnes se konala schůzka ODS a ANO. Občanští demokraté by chtěli razantnější snížení daní, než navrhuje ANO v programovém prohlášení vlády. Nelíbí se jim také zachování elektronické evidence tržeb. Menšinový kabinet ale nepodpoří kvůli tomu, že se měl premiér Andrej Babiš nejprve snažit o…

Olomoucká ODS nominovala na předsedu strany Fialu

18.12. 20:55

Olomouc - Regionální sněm ODS v Olomouckém kraji dnes nominoval na předsedu strany Petra Fialu. Nominaci na první místopředsedkyni získala pražská zastupitelka Alexandra Udženija.

Menšinovou vládu ANO nepodpoříme, usneslo se vedení ODS

11.12. 21:58

Praha - Širší vedení občanských demokratů dnes přijalo usnesení, podle kterého ODS nepodpoří menšinovou vládu hnutí ANO. ODS skončila ve sněmovních volbách na druhém místě, ale s velkým odstupem za hnutím ANO. V dolní parlamentní komoře má nyní 25 poslanců a post místopředsedy Sněmovny, v…

ODS si od schůzky s Babišem moc neslibuje. Fiala mluví o koalici ANO, ČSSD a KDU-ČSL

06.12. 13:26

Praha - Představitelé ODS jsou připraveni zúčastnit se schůzky, kde jim hnutí ANO představí programové prohlášení menšinové vlády. Šéf ODS Petr Fiala upozornil, že ve Sněmovně dosud ve většině hlasování pomohli ANO poslanci KSČM a SPD.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací