Články k tématu: Fiala, Petr (politolog, ODS)

Menšinovou vládu ANO nepodpoříme, usneslo se vedení ODS

11.12. 21:58

Praha - Širší vedení občanských demokratů dnes přijalo usnesení, podle kterého ODS nepodpoří menšinovou vládu hnutí ANO. ODS skončila ve sněmovních volbách na druhém místě, ale s velkým odstupem za hnutím ANO. V dolní parlamentní komoře má nyní 25 poslanců a post místopředsedy Sněmovny, v…

ODS si od schůzky s Babišem moc neslibuje. Fiala mluví o koalici ANO, ČSSD a KDU-ČSL

06.12. 13:26

Praha - Představitelé ODS jsou připraveni zúčastnit se schůzky, kde jim hnutí ANO představí programové prohlášení menšinové vlády. Šéf ODS Petr Fiala upozornil, že ve Sněmovně dosud ve většině hlasování pomohli ANO poslanci KSČM a SPD.

Vedení Sněmovny je úplné, Fiala byl na třetí pokus zvolen místopředsedou

28.11. 16:53

Praha - Poslanci dnes zvolili předsedu ODS Petra Fialu zbývajícím místopředsedou Sněmovny. Obdržel 116 hlasů ze 183. V předchozí volbě minulý týden, což posléze vyvolalo spory a kritiku ze stran sdružených v Demokratickém bloku.

reklama

Schwarzenberg zuří: S ODS jsem se vždy pral, Klausové mě nenáviděli. Ale tohle je ubohost

Aktualizovali jsme 27.11.2017, 22:07, 26.11. 14:05

Praha - Šéf ODS Petr Fiala dnes jako jediný nominant nebyl zvolen do vedení Poslanecké sněmovny. A to přesto, že občanští demokraté ve volbách skončili druzí. Podle čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga je to ubohost.

Na pátého místopředsedu Sněmovny znovu kandiduje Petr Fiala

27.11. 17:05

Praha - Na poslední neobsazenou pozici místopředsedy Sněmovny kandiduje opět předseda ODS Petr Fiala. Při předchozí volbě neuspěl. Poslanci v 1. kole minulý týden naopak zvolili Vojtěcha Pikala (Piráti), Tomia Okamuru (SPD), Vojtěcha Filipa (KSČM) a Jana Hamáčka (ČSSD).

Vondráček: Hamáček bude 1. místopředsedou Sněmovny. Okamura zahraniční agendu nedostane

26.11. 15:22

Praha - Nově zvolený předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) hodlá ustanovit svým statutárním místopředsedou Jana Hamáčka (ČSSD), který v minulém volební období stál v čele dolní komory.

Policie chce stíhat Svobodu (ODS) kvůli opencard, poslanci rozhodnou o jeho vydání

26.11. 15:20

Praha - Poslanecká sněmovna tento pátek obdržela žádost o vydání poslance ODS Bohuslava Svobody. Bývalý primátor Prahy je stíhán v souvislosti s kauzou opencard, počátky případu se vracejí do období působení primátora ODS Pavla Béma.

TOP 09 byla vůči nám někdy příliš agresivní, postěžoval si Bělobrádek

25.11. 13:42

Praha - Na sněmu TOP 09 v Praze je dnes přítomen i předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Vyslovil se pro to, aby spolu obě strany hovořily a nevzkazovaly si věci přes média. O "jistých jemných úderech", které obdržela před volbami od předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska ODS mluvil i její předseda Petr…

Dusnokvůli Fialovi: Nepolíbili jsme prsten, tak jsme místo nedostali, tvrdí Stanjura

24.11. 16:04

Praha - Někteří politici dnes kritizovali nezvolení předsedy ODS Petra Fialy místopředsedou Sněmovny. Popírá to podle nich mimo jiné zásadu poměrného zastoupení v orgánech dolní komory.

Sněmovna má nové místopředsedy, Fiala nebyl zvolen

24.11. 12:04

Praha - Poslanci dnes zvolili v prvním kole tajné volby místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM), Jana Hamáčka (ČSSD), Tomia Okamuru (SPD) a Vojtěcha Pikala (Piráti). Předseda ODS Petr Fiala v prvním kole neuspěl.

Fiala, Pikal, Okamura, Filip a Hamáček budou kandidovat na post místopřesedy

22.11. 20:40

Praha - Na místopředsedy Sněmovny budou kandidovat Petr Fiala (ODS), Vojtěch Pikal (Piráti), Tomio Okamura (SPD), Vojtěch Filip (KSČM) a Jan Hamáček (ČSSD).

Krize v Německu? Zaorálek je zklamaný, Fiala srovnává situaci s Českem

20.11. 14:27

Praha - Předseda hnutí ANO a žhavý kandidát na příštího českého premiéra Andrej Babiš míní, že Německo po krachu koaličních jednání směřuje k menšinové vládě nebo k předčasným volbám. Dopady na českou ekonomiku ale nečeká.

ODS k přepočítání hlasů: Fiala žádá změny, Skopeček mluví o ohrožení legitimity

19.11. 20:25

Brno - Předseda ODS Petr Fiala plně respektuje rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který dnes po přepočtu preferenčních hlasů pro ODS v polovině Středočeského kraje rozhodl o mandátu pro Martina Kupku namísto Petra Bendla.

Okamura podpoří kandidáta z ANO na post předsedy Sněmovny, ale klidně by ho zase odvolal

07.11. 14:55

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i po dnešní schůzce s představiteli ODS podporuje do čela Sněmovny zástupce ANO jako nejsilnější strany. Tomio Okamura upozornil na to, že v případě nestandardních kroků nebo při průtazích vedoucích k dlouhodobému fungování vlády bez důvěry by bylo…

ODS už Zemana na Hradě nechce, vlastního kandidáta ale nepostaví

06.11. 22:08

Praha – Občanští demokraté nepostaví do prezidentské volby svého kandidáta. Prvořadým cílem druhé nejsilnější sněmovní strany je to, aby nebyla opět zvolena současná hlava státu Miloš Zeman. 

Postaví ODS vlastního kandidáta na prezidenta? Fiala po víkendu představí strategii

05.11. 15:09

Praha - ODS po neděli prozradí strategii pro lednové prezidentské volby, řekl předseda strany Petr Fiala. Zatím podporu žádnému z kandidátů ani za svou osobu nevyjádřil.

Zeman pověřil Babiše sestavením vlády, ODS mu odporuje

01.11. 16:58

Praha - Předseda ODS se dnes v Lánech setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Evidentně se neshodli. Petr Fiala nepovažuje za dobré, aby byl sestavením vlády pověřen někdo, kdo nemá ve Sněmovně k dispozici většinu hlasů.

Politici ODS v Babišově menšinové vládě? Podle Fialy je to absurdní a nepředstavitelné

31.10. 14:44

Praha - Úvahy Andreje Babiše, že by členy jeho menšinové vlády mohli být také odborníci z ODS, pokládá Petr Fiala za absurdní. Zástupci ODS dnes hnutí ANO řekli, že kromě funkce předsedy Sněmovny budou usilovat o vedení tří až čtyř výborů dolní komory.

Vedení Sněmovny se rýsuje, bude Vondráček z ANO předsedou?

30.10. 15:48

Praha - Do čela Sněmovny zřejmě zamíří Radek Vondráček z vítězného hnutí ANO, podle dosavadních deklarací zástupců některých dalších stran by měl mít pro zvolení dostatečnou podporu. Šéf ODS Petr Fiala příliš mnoho šancí nemá. Místopředsedů dolní komory bude patrně pět, ač se mluví i o čtyřech,…

Petr Fiala je vhodný adept do čela Sněmovny, myslí si šéf STAN

26.10. 20:06

Praha - Předseda ODS Petr Fiala, kterého chtějí občanští demokraté nominovat proti Radku Vondráčkovi z ANO, je vhodná kandidát. Myslí si to předseda starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík. ODS je po volbách druhou nejsilnější frakcí v dolní komoře Parlamentu, má 25 poslanců. STAN se šesti…

ODS trvá na svém: Koalici s ANO znovu odmítla. Je na Babišovi, zda dokáže získat většinu, vzkazuje Fiala

26.10. 17:13

Praha - Podle ODS je na Andreji Babišovi, aby ukázal, zda dokáže získat většinu pro svou vládu. Šéf občanských demokratů Petr Fiala dnes také zopakoval, že jeho strana do vlády s hnutím ANO nepůjde.

Spolupráce pravice? ODS a lidovci se sešli. Chtějí, aby opozice kontroloval komisi pro tajné služby

26.10. 14:45

Praha - K povolební schůzce se dnes sešly ODS a KDU-ČSL. Shodně tvrdí, že by sněmovní komise pro kontrolu tajných služeb měla vést opozice. ODS také uvedla, že nechce zvyšovat počet výborů ve Sněmovně. Šéf občanských demokratů Patr Fiala je připraven na spolupráci s lidovci v dolní komoře.

Piráti zatím neprozradí, koho podpoří do čela Sněmovny

25.10. 14:33

Praha - Nominace Radka Vondráčka (ANO) a Petra Fialy (ODS) na předsedu funkci předsedy Poslanecké sněmovny jejich stranami ještě musí projednat poslanecký klub Pirátské strany. Piráti stojí o místopředsednickou funkci a mají i představu o svém zastoupení ve výborech.

ODS odmítá jednat o vládě. Chce post předsedy Sněmovny

24.10. 18:39

Praha - Výkonná rada ODS podpořila strategii vedení strany, které odmítlo vést jednání o koalici s hnutím ANO o vstupu do vlády, ale i podporu jeho menšinové vlády. Oznámila to místopředsedkyně strany Alexandra Udženija.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací