Články k tématu: Forman, Miloš

Češi si dnes na Slovanském ostrově připomenou Miloše Formana

02.09. 10:17

Praha - V centru Prahy si dnes lidé připomenou režiséra Miloše Formana. Součástí odpolední vzpomínkové akce na Slovanském ostrově bude promítání Formanových filmů, hudební produkce a doprovodný program. Jeden z nejslavnějších českých filmařů zemřel letos v dubnu v USA, kde od své emigrace z…

Přejmenovat Výstaviště na Park Miloše Formana? Kandidát na primátora má velké plány

30.08. 15:34

Praha - O post pražského primátora bude v podzimních volbách usilovat také předseda Občanské demokratické aliance (ODA) a majitel skupiny SPGroup Pavel Sehnal. Chce dát zcela jinou podobu Výstavišti a přejmenovat ho na Park Miloše Formana.

MFF KV bude letos ve jménu Formana a Hanzlíka

23.04. 17:08

Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to dnes řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české…

reklama

Češi se poklonili zemřelému filmaři Miloši Formanovi

22.04. 22:01

Praha - Zaplněná Smetanova síň Obecního domu v Praze dnes potleskem na konci projekce filmu Amadeus vzdala poctu památce Miloše Formana. Oscarový režisér zemřel 13. dubna v USA. Vzpomínkový večer nabídl režisérskou verzi filmu Amadeus trvající 3,5 hodiny.

Poslední rozloučení s Formanem (†86) se konalo v USA v rodinném kruhu

16.04. 17:02

Praha - Se zesnulým režisérem Milošem Formanem se konalo poslední rozloučení v neděli v americkém městě Warren, kde umělec žil. Obřad proběhl v úzkém rodinném kruhu, oznámila dnes vdova po slavném filmaři Martina Formanová.

Formana oplakává i Hollywood: Ozval se Michael Douglas i Larry Flynt

15.04. 12:41

Los Angeles - Hollywood vzpomíná na českého režiséra Miloše Formana, který zemřel v pátek 13. dubna ve věku 86 let. Například herec Edward Norton, který ve filmu Lid versus Larry Flynt hrál advokáta, označil Formana za jednoho ze svých "uměleckých hrdinů".

Připomeňte si život a dílo Miloše Formana

14.04. 12:24

Praha - Největší slávy se sice Miloši Formanovi dostalo za snímky natočené po odchodu do Ameriky, jako Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Amadeus, stopu v dějinách kinematografie ale zanechal už debutem Konkurs nebo filmem Hoří, má panenko.

Známé osobnosti vzpomínají na Formana: Byl to chlap, kterého jsem si vážil, říká Babiš

14.04. 10:08

Praha - V USA 13. dubna náhle zemřel oscarový režisér Miloš Forman, bylo mu 86 let. Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd řekl, že Forman byl člověk s osobitým a originálním pohledem na lidské žití, jehož peripetie, absurditu, barevnost i krásu uměl mistrně zachytit.

Zemřel režisér Miloš Forman, bylo mu 86 let

14.04. 08:25

Praha - V USA zemřel oscarový režisér Miloš Forman. Jeho manželka Martina Formanové dnes telefonicky ČTK řekla, že zemřel náhle 13. dubna po krátké nemoci. Čáslavskému rodákovi bylo 86 let.

Miloš Forman oslaví pětaosmdesátiny. Oskarového režiséra si připomíná celý svět

16.02. 11:52

Praha - Režisér Miloš Forman oslaví v sobotu pětaosmdesátiny, žije v klidu na své farmě v Connecticutu. Na kontě má dva Oscary, tři Zlaté glóby či francouzského Césara. Největší slávy se mu dostalo za snímky natočené po odchodu do Ameriky, jako Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Amadeus.

Zemřel anglický dramatik Peter Shaffer, autor scénáře k Formanovu Amadeovi

06.06. 20:31

Londýn - Ve věku 90 let dnes zemřel anglický dramatik Peter Shaffer. Oznámil to podle agentury AP jeho agent.

reklama
Fotogalerie