Články k tématu: Francie

Hladina Seiny v Paříži stoupla o několik centimetrů

28.01. 20:06

Paříž - Hladina řeky Seiny dnes v Paříži ještě o několik centimetrů stoupla. Nepředpokládá se ale, že dosáhne úrovně předloňských povodní.

Paříž zoufale sleduje stoupající hladinu řeky: Kvůli rozvodněné Seině kolabuje doprava

26.01. 15:51

Paříž - Hladina Seiny v Paříži dnes dopoledne dosahovala výšky 5,59 metru a doprava v metropoli se kvůli tomu mění v noční můru. Povodně ale neohrožují jen hlavní město: druhý nejvyšší stupeň varování platí ve 14 francouzských departementech.

Francouzská média komentují střet Drahoše a Zemana

Aktualizovali jsme 25.1.2018, 22:06, 25.01. 10:30

Paříž/Praha - Podle francouzských médií se ve druhém kole prezidentských voleb v ČR střetává hlava státu obhajující svůj první mandát populistickými tématy a vyzyvatel, který představuje liberální a proevropské hodnoty.

reklama

Po srážce autobusu s autem ve Francii desítky zraněných dětí

25.01. 21:30

Paříž - Nejméně 27 zraněných, z toho 23 dětí, si dnes vyžádala srážka školního autobusu s osobní autem v jihozápadní Francii.

Seina v Paříži dál stoupá. Povodně hrozí napříč Francií

25.01. 14:06

Paříž - Hladina řeky Seiny v Paříži dál stoupá. Kvůli vytrvalému dešti vydali meteorologové varování před záplavami pro 15 departementů napříč celou zemí. Na jihovýchodě Francie očekávají silné sněžení.

Hladina Seiny v Paříži dál stoupá, v ohrožení je i slavný Louvre

24.01. 16:48

Paříž - Obyvatelé francouzské metropole dnes byli varováni, aby se nevydávali k řece Seině, která kvůli dešti vytrvale stoupá. Voda již zaplavila přilehlé ulice a přerušen zůstává provoz linky C příměstského vlaku RER, která vede podél toku.

Paříž válčí s krysami, které zamořují město. VIDEO jen pro otrlé

24.01. 12:23

Praha - Pařížská radnice bojuje proti šíření krys ve čtvrtích okolo řeky Seiny. Potíže s přemnoženými škůdci trvají poslední rok či dva. Migrace krys na povrch souvisí například s otevřením mnoha veřejných prostorů pro pikniky, v nichž po hodovnících zůstávají zbytky jídel.

Seina stoupá. V Paříži hrozí povodně

23.01. 13:05

Paříž - Řeka Seina stoupla ve francouzské metropoli natolik, že říční doprava musela být přerušena a také nábřeží byla uzavřena. Záplavy v důsledku prudkých dešťů hrozí ve třech desítkách departamentů.

Německo volá po těsnější spolupráci s Francií

22.01. 16:48

Berlín - Německý Spolkový sněm dnes za účasti francouzských poslanců při příležitosti 55 let Elysejské smlouvy vyzval k prohloubení a obnově německo-francouzského přátelství a schválil příslušnou rezoluci.

Německo a Francie uzavřou smlouvu o spolupráci. Macron a Merkelová ji představili na videu

21.01. 14:22

Berlín/Paříž - Francie a Německo letos chtějí podepsat novou smlouvu o vzájemné spolupráci, která se zaměří například na oblast hospodářství, ale i na zahraniční politiku a otázky bezpečnosti včetně boje s terorismem. O chystaném dokumentu se někdy hovoří jako o "nové Elysejské smlouvě". Ta původní…

Zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa

20.01. 15:58

Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u zrodu hnutí "nouvelle cuisine", které v 60. a 70. letech 20. století způsobilo doslova revoluci důrazem na experiment, prezentaci jídel a kvalitní sezonní ingredience.

K reformě EU Francie potřebuje pomoc Německa, myslí si Macron

19.01. 20:09

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes sešel s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Po jednání uvedl, že Francie potřebuje Německo, aby mohlo být možné zreformovat Evropskou unii.

Macron dá víc peněz na armádu, má být schopna zasáhnout všude ve světě

19.01. 17:44

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron zvýší výdaje na obranu, aby zajistil bezpečnost státu a udržel vojenskou angažovanost v zahraničí. Také zopakoval přání posílit vojenskou spolupráci v rámci Evropské unie.

Jak spojit Francii a Británii? Johnson prý Macronovi navrhl postavit most přes Lamanšský průliv

19.01. 13:00

Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson údajně nevrhl francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, aby se mezi jejich zeměmi postavil most. Johnson dle informací listu The Guardian označil za "směšné", že dvě z největších ekonomik světa jsou spojené jedinou železniční tratí.

Platit kartou v kostele? Církev ve Francii testuje nové přijímání milodarů

19.01. 09:20

Paříž - Církev se snaží přizpůsobit novým technologiím a připravuje se na postupný zánik hotovosti. V katolickém kostele v Paříži bude 21. ledna poprvé otestováno přijímání milodarů bezkontaktní platební kartou.

Tillerson zavítá do Evropy. Navštíví Londýn, Paříž i Varšavu

18.01. 22:18

Washington - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson vedle již dříve ohlášené cesty do Londýna navštíví v příštím týdnu také Paříž, Varšavu a švýcarské letovisko Davos.

U Calais se poprali migranti, Jeden Syřan skončil v nemocnici s bodnými ranami

18.01. 14:31

Calais - Ve středu večer se nedaleko Calais dostal do vážného sporu s dalšími migranty Syřan. Pobodaný skončil v nemocnici, podle lékařů není ale v ohrožení života.

Británie dá přes miliardu korun na ochranu před imigranty

18.01. 13:18

Londýn - Británie zaplatí Francii za další posílení bezpečnostních opatření v oblasti přístavu Calais, která chrání britské území mimo jiné před ilegální imigrací, 44,5 milionu liber (1,3 miliardy korun).

Komik šokoval Francii dopisem, který napsal teroristovi

16.01. 22:02

Paříž - Francouzský komik Dieudonné M'Bala M'Bala, známý svými antisemitskými projevy a podněcováním k rasové nenávisti, šokoval Francii dopisem, který napsal vězněnému přímému účastníkovi teroristických útoků v Paříži v listopadu 2015.

Nedopustím obnovení uprchlické Džungle v Calais, slíbil Macron

16.01. 16:36

Calais - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes navštívil přístav Calais. Prohlásil, že v žádném případě nepřipustí obnovu divokého tábořiště migrantů. V takzvané Džungli dříve pobývalo zhruba 8000 migrantů, kteří se z města pokoušeli dostat do Británie.

Zradikalizovaný vězeň ve francouzském nápravném zařízení zranil sedm dozorců

16.01. 13:14

Paříž - Zradikalizovaný vězeň v nápravném zařízení na jihozápadě Francie zranil sedm dozorců. Útok se odehrál už v pondělí, jen několik dní poté, co na severu Francie extremista pobodal tři vězeňské strážce.

Francouzská herečka Deneuve bojuje s feministkami. Obětem obtěžování se omluvila, trvá ale na svém

15.01. 08:04

Paříž - Francouzská herečka Catherine Deneuveová, která před několika dny varovala před kriminalizací mužů nadbíhajících ženám, se omluvila obětem sexuálních útoků, které mohlo její stanovisko zranit. Feministkám nicméně ustoupit nehodlá.

Ve Španělsku se objevil první případ salmonelózy kvůli dětskému mléku

12.01. 22:02

Paříž/Madrid – Španělsko hlásí první případ nákazy salmonelózou u kojence po konzumaci mléčné výživy od francouzské společnosti Lactalis. Informují o tom vědci z francouzského Institutu Pasteur. Podezření na další nakažené dítě se objevilo v Řecku.

Francouzské úřady klamou veřejnost? Uprchlíci "džungli" nikdy neopustili, v Calais umírají dál

12.01. 16:16

Paříž - Zhruba dva roky uplynuly od chvíle, kdy francouzské bezpečnostní složky a dobrovolníci z humanitárních organizací začali vyklízet nechvalně proslulý migrační tábor "džungle" poblíž přístavního města Calais. Celý proces trval zhruba rok a dnes, po dalším roce od vyklizení, by místo mělo být…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací