Články k tématu: Francie

Hollande jako nový kandidát na prezidenta? Francouzští socialisté shání novou hlavu státu

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 20:48, 01.12. 20:26

Paříž – Pět měsíců před prezidentskými volbami začali francouzští socialisté hledat svého kandidáta. Dnes zahájili příjem přihlášek pro souboj o kandidaturu na prezidenta státu.

Kdo bude nový prezident Francie? Fillon je favoritem

30.11. 19:54

Paříž - Prezidentské volby, které se budou konat ve Francii na jaře v roce 2017, by měl vyhrát François Fillon. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnila francouzská agentura Elabe.

Kdo bude francouzským prezidentem? Le Penová nemá šanci, píše komentátor

30.11. 11:58

Paříž – Protestní hlasování je dnes ve Francii mnohem méně atraktivní, protože Američané i Britové už tuto spoušť zmáčkli. Právě těmito slovy začínají svůj komentář pro server Politico Jacques Lafitte, který měl na starosti zavádění eura, a Denis MacShane, bývalý britský ministr pro evropské…

reklama

Ostrá debata ve Francii: Je větší radikál Fillon nebo Le Penová?

Aktualizovali jsme 29.11.2016, 14:20, 28.11. 22:27

Paříž - Francouzská pravice má po předvolebních soubojích svého kandidáta na prezidenta. Bývalý premiér François Fillon se tak možná na jaře střetne v souboji o funkci v čele státu s šéfkou nacionalistů Marine Le Penovou.

Fillon je proti adopcím dětí homosexuálními páry, odmítá multikulturalismus. Klausův muž se raduje z dění ve Francii

29.11. 13:32

Praha – Francouzské pravicové primárky v neděli ovládl expremiér Francois Fillon, který s přehledem porazil Alaina Juppého. Zatímco třeba v Německu jeho jméno budí spíše obavy kvůli jeho proruské orientaci, v Moskvě jsou s ním spokojeni. Radost netají ani někdejší europoslanec a poradce bývalého…

Vážné varování: Francouzské volby mohou ukončit Evropskou unii

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 22:26, 28.11. 09:36

Paříž – Dlouholetý lídr Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage naznačil, že by ve francouzských prezidentských volbách v roce 2017 mohl podpořit kandidátku Národní fronty Marine Le Penovou. Poukazuje především na to, že pokud tato politička prezidentské klání vyhraje, projekt…

Skandál ve francouzské věznici: Sexuální delikventi pracovali s erotickými pomůckami

28.11. 16:13

Grasse (Francie) - Vězeňské odbory bijí na poplach po zjištění, že někteří trestanci v jižní Francii v rámci práce ve výkonu trestu dostali za úkol balit sexuální hračky. Pikantní zprávu přinesl server The Local.

Fillon tříští Evropu. Rusko je nadšené, Německo se bojí

28.11. 12:58

Paříž - Vítězství expremiéra Françoise Fillona v prezidentských primárkách tradiční francouzské pravice může mít do budoucna vážně dopady na vztahy mezi Paříží a Berlínem. Naopak Rusko je nadšené.

Francouzská pravice vybírala prezidentského kandidáta. Vyhrál přítel Ruska a kritik NATO Fillon

Aktualizovali jsme 27.11.2016, 21:43, 27.11. 19:52

Paříž - Ve druhém kole primárek francouzské tradiční pravice dnes podle předběžných výsledků zvítězil konzervativec François Fillon. Po sečtení hlasů z více než tří čtvrtin volebních místností porazil se ziskem 67,5 procenta svého rivala Alaina Juppého, kterému voliči dali 32,5 procenta hlasů.…

Fillon, nebo Juppé? Francie volí v posledním kole pravicových primárek

Aktualizovali jsme 27.11.2016, 13:05, 27.11. 10:21

Paříž - Ve Francii se dnes koná závěrečné kolo pravicových primárek, z nichž vzejde kandidát pro prezidentské volby na jaře příštího roku. Volební místnosti se uzavřou v 19:00 SEČ a výsledky se čekají krátce poté. Prvního kola se minulou neděli zúčastnilo 4,3 milionu voličů.

Popularita francouzského prezidenta je na minimu. Bude Hollande znovu kandidovat?

26.11. 16:55

Paříž - Ve Francii sílí spekulace, zda se neoblíbený prezident François Hollande bude ucházet o znovuzvolení. Claude Bartolone, šéf Národního shromáždění, ho dokonce vyzval, aby se zapojil do socialistických primárek.

Francie přišla s novým plánem, jak se zbavit migrantů. A přijde ji to pěkně draho

Aktualizovali jsme 25.11.2016, 22:10, 25.11. 09:28

Paříž – Nechvalně proslulý uprchlický tábor Džungle, který se nacházel v severofrancouzském přístavním městě Calais, je už minulostí. Úřadům se jej i přes spory s aktivisty podařilo srovnat se zemí. Jeho obyvatele, kteří nestačili nebo nechtěli utéct, Francouzi rozmístili po celé zemi. Problémy s…

Do francouzského domova pro seniory vtrhl ozbrojenec, ubodal ošetřovatelku

Aktualizovali jsme 25.11.2016, 20:03, 25.11. 08:26

Paříž - Ozbrojenec ve čtvrtek pozdě večer vtrhl do domova pro seniory v Montferrier-sur-Lez na jihu Francie a zabil jednu ženu, která patřila k ostraze zařízení. V něm žijí především katoličtí misionáři v důchodu, kteří pracovali v Africe.

Policie zabránila krveprolití: Teroristé IS plánovali na 1. prosince atentát ve Francii

25.11. 17:02

Paříž - Osoby, které nedávno ve Francii zatkla protiteroristická jednotka, plánovaly již na 1. prosinec atentát na pokyn z Islámského státu (IS). Členové buňky si na internetu vybírali z desítky možných cílů.

Francie se již v neděli dozví jméno favorita na nového prezidenta

25.11. 15:13

Paříž - Vítěz nedělního volebního duelu na závěr primárek francouzské tradiční pravice má podle průzkumů největší šanci vyhrát i prezidentské volby na jaře 2017. Minulé kolo primárek skončilo nečekaně, komentátoři proto raději nechtějí další vývoj předvídat.

Ve Francii to vře: Názory potenciálního francouzského prezidenta mohou výrazně změnit směřování země

25.11. 14:28

Paříž – V televizní debatě se ve čtvrtek večer střetli dva bývalí premiéři Francie, kteří bojují o republikánskou nominaci v rámci francouzských primárek. O tom, jestli bude konzervativce reprezentovat ve volbách Alain Juppé nebo François Fillon, se rozhodne už v neděli. Názory jednoho z kandidátů…

Charlie Hebdo začne nově vydávat v Německu

24.11. 14:59

Paříž - Satirický časopis Charlie Hebdo se téměř dva roky po útoku na redakci postavil na nohy. Nově začne vydávat v Německu, které se potýká s přívalem muslimských uprchlíků.

Přísná věznice dala trestancům klíče a pustila je. Dopadlo to nečekaně

24.11. 13:01

Paříž - Vězeňský režim je přísný a tvrdý. Není důvod, aby tomu bylo jinak, odsouzení lidé za sebou mnohdy mají vážně přečiny proti zákonu a nezřídka i proti jiným lidem. K unikátnímu pokusu se však odhodlala jedna z nejtvrdších věznic v Evropě, která trestance pustila.

Francie obvinila Asadův režim z totální války, volá po nápravě

23.11. 14:46

Paříž - Francie obvinila Asadův režim a jeho spojence, že využívají politické nejistoty ve Spojených státech k vedení "totální války" proti povstalcům. Paříž bude také aktivně usilovat o rezoluci Rady bezpečnosti OSN k přijetí sankcí proti syrské vládě za použití chemických zbraní.

Fillon posiluje. Mohl by se stát příštím prezidentem Francie

22.11. 16:55

Paříž - François Fillon by se mohl stát příštím prezidentem Francie. Expremiér posiluje svou pozici favorita primárek francouzské pravice, postavila se za něj řada vlivných osobností a politiků.

Le Penová otevřeně: Země V4 jsou naši spojenci

Aktualizovali jsme 21.11.2016, 22:52, 21.11. 19:34

Paříž – Francouzská politička Marine Le Penová, která usiluje o zrušení evropského integračního procesu a o obnovení politických a ekonomických bariér, se prý necítí ve svém boji v mezinárodní politice osamocena. Vůdkyně francouzských nacionalistů se domnívá, že má ve světě celou řadu spojenců.

Francouzská policie zmařila teroristický útok. Zemi pohltil strach

Aktualizovali jsme 21.11.2016, 15:48, 21.11. 13:03

Paříž - Francouzská policie o víkendu zatkla sedm lidí, dva v Marseille a pět ve Štrasburku. Jsou podezřelí z přípravy teroristického útoku. Přesný cíl atentátu ministr vnitra Bernard Cazeneuve neupřesnil.

Ve Francii houstne atmosféra, situace je nepředvídatelná. Kdo má šanci na post prezidenta?

21.11. 11:05

Paříž - Pravicový exprezident Nicolas Sarkozy v neděli nečekaně ztratil šanci vrátit se do čela Francie. Podle komentátorů se bývalý favorit průzkumů stal outsiderem, takže konečný výsledek primárek je nyní nepředvídatelný.

Sarkozy prezidentem nebude. V primárkách neuspěl

21.11. 08:56

Paříž - Nicolas Sarkozy (61) neuspěl v prvním kole hlasování o kandidátovi konzervativní pravice na francouzského prezidenta. Vítězem se nečekaně stal expremiér François Fillon (62). Do druhého kola, které se uskuteční příští neděli, postupuje i další bývalý premiér Alain Juppé (71).

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací