Články k tématu: Francie

Muslimové se bouří. Imám se rázně vyjádřil k zákazu oděvů

Aktualizovali jsme 23.8.2016, 22:26, 22.08. 14:20

Florencie – Spor o ženský muslimský koupací oděv pokračuje. K otázce burkin se nově vyjádřil vysoce postavený zástupce italských muslimů a imám z Florencie. Podle něj je pokrytecké, když je jeden druh náboženského oblečení povolen, zatímco třeba muslimský oděv je zakazován.

Nicolas Sarkozy zahajuje prezidentskou kampaň, slibuje omezení přistěhovalectví

23.08. 22:22

Paříž – Post předsedy hlavní francouzské pravicové strany Republikáni dnes opustil někdejší prezident Nicolas Sarkozy. Teď se chce naplno věnovat kampani na jejímž konci - po volbách na jaře 2017 – se chce opět vrátit do Elysejského paláce. V čele Republikánů Sarkozyho vystřídá jeho zástupce…

Francouzský obchodník vyvzval muslimky: Ignorujte zákaz burek a nikábů, pokuty za vás zaplatím

23.08. 15:37

Paříž – Francouzská letoviska postupně zakazují na svých plážích ženské muslimské plavky – burkiny. Nosit je nemohou ženy třeba v Nice, Cannes nebo v letoviscích Villeneuve-Loubet a Mandelieu-la-Napoule na jihu země a Sisco na severu Korsiky. Muslimky ale mohou tyto zákazy ignorovat, vyzval je k…

reklama

Sarkozy oznámil kandidaturu, chce se stát opět prezidentem

22.08. 17:41

Paříž - Francouzský exprezident Nicolas Sarkozy (61) dnes oznámil kandidaturu v listopadových primárkách své pravicové strany Republikáni k prezidentským volbám 2017.

Devatenáctiletý vrah francouzského kněze byl pohřben na předměstí Paříže

20.08. 12:36

Paříž - Jeden ze dvou islamistů, kteří koncem července v Normandii zavraždili pětaosmdesátiletého kněze, byl v pátek večer potichu pohřben na pařížském předměstí, kde k tomu pozůstalí získali povolení. Devatenáctiletý Adel Kermiche byl pochován v muslimské části hřbitova Puiseux-Pontoise, uvedla…

Zákaz nošení burkin se rozmáhá: K letoviskům se přidalo také město Nice

19.08. 19:47

Nice (Francie) - Město Nice se dnes přidalo k francouzským letoviskům, která v poslední době zakázala nošení dámských muslimských plavek zvaných burkiny.

Počet obětí útoku v Nice stoupl na 86

19.08. 19:01

Paříž - Počet obětí atentátu v Nice, kde útočník 14. července vjel s kamionem do davu lidí slavících francouzský státní svátek, vzrostl na 86.

Alarmující stav ve Francii: U Calais žije více migrantů než kdy dřív

19.08. 18:38

Paříž - V provizorním táboře pro migranty u severofrancouzského Calais nyní žije nejvíce lidí od jeho vzniku. Zástupci prefektury v něm napočítali na 6900 obyvatel.

Ve Štrasburku pobodal muslim rabína. Při útoku prý křičel Alláhu Akbar

19.08. 15:46

Štrasburk - Rabína ve Štrasburku pobodal údajně muslim. Při svém činu měl útočník křičet "Alláhu Akbar", to ale zatím policie nepotvrdila. Rabín utrpěl středně těžká zranění, jeho život by ale neměl být ohrožen.

Zákaz muslimských plavek je složitější: Starostové přiznali šokující pravdu

19.08. 13:26

Paříž - List The New York Times se ve svém komentáři zamýšlí nad zakazováním burkin ve Francii. Debata je bouřlivá, přitom starostové některých měst přiznávají, že muslimské plavky zahalující celé tělo v životě na pláži neviděli.

Podezřelý islamista dostal od francouzské vlády omylem velký obnos peněz

18.08. 21:56

Paříž – Belgičan tuniského původu Farouk Ben Abbes se v roce 2010 dostal ve Francii do vězení po předběžném obvinění z terorismu. Za neoprávněnou vazbu mu později bylo přiznáno odškodnění. Jak se teď ukázalo, Francie mu omylem vyplatila mnohem vyšší částku, než měla.

Calais se proměnilo ve válečnou zónu: Molotovovy koktejly a motorové pily jsou na denním pořádku

18.08. 15:23

Calais – Situace v severofrancouzském přístavu Calais se i nadále zhoršuje. Dokazuje to poslední případ napadení řidiče, o kterém informuje britský bulvární server Express. Motorista po svých zkušenostech varuje všechny řidiče, aby se místu obloukem vyhýbali.

Proti muslimským plavkám je i francouzský premiér Valls

17.08. 23:52

Paříž - Francouzský premiér podporuje zákaz burkin, jsou podle něj v rozporu s jejich hodnotami a celý koncept muslimských plavek je založen na zotročování žen. Vyjádřily se také další tři samosprávy, že přemýšlí o zákazu.

Itálie chce uspořádat malý summit k Brexitu. Zve Německo a Francii

17.08. 23:51

Řím - Italský premiér Matteo Renzi chce příští týden uspořádat třístranný summit k brexitu s Německem a Francií.

Ve Francii narazil do stromu vlak, zranily se desítky lidí

17.08. 18:03

Paříž - Třináct lidí utrpělo vážná zranění a padesátka lehčí poranění při dnešním železničním neštěstí na jihu Francie, kde regionální vlak narazil do stromu spadlého na koleje mezi městy Nîmes a Montpellier. Jeden z těžce zraněných podle záchranářů zápasí o život.

První muslimky dostaly na pláži ve Francii pokuty za nošení burkin

17.08. 14:45

Cannes - První muslimky dostaly ve Francii pokuty za nošení takzvaných burkin. Plavky zakrývající tělo včetně hlavy podle úřadů zdůrazňují příslušnost k náboženství, což odporuje laickým zásadám republiky a může narušit veřejný pořádek.

Francie zakazuje muslimům plavky. Těm je to jedno

Aktualizovali jsme 17.8.2016, 13:16, 17.08. 10:28

Paříž - Jedno francouzské město a letovisko za druhým zakazují muslimským ženám nosit na plážích takzvané burkiny - plavky, které zakrývají tělo včetně hlavy. Ty si z toho ale nic nedělají a podle zjištění agentury DPA zákaz jednoduše ignorují.

Tragická událost: Chlapec (13) zmizel v moři před očima svých bratrů

17.08. 10:14

Paříž - Tragickou událost řeší francouzští policisté, britského chlapce (13) strhl při koupání v oblasti Boulogne proud do moře přímo před zraky svých dvou bratrů. Oblast, kde se kluci koupali, je pro plavání zakázána. Po chlapci pátrají potápěči, lodě, helikoptéra a desítky záchranářů.

Varování z Calais: Uprchlíci z "Džungle" útočí pálkami na auta. Důvod je šokující

16.08. 12:07

Paříž - Obyvatelé francouzského Calais varují před útoky migrantů poblíž tábora přezdívaného "Džungle". Skupina lidí ozbrojených noži a pálkami v okolí ničí projíždějící auta, před útokem ani nekoukají, jestli ve vozech nejsou děti. Celé to podle portálu Dailymail dělají "pro legraci".

Francie zakročila proti muslimům: Korsika zakázala plavky zahalující celé tělo

15.08. 17:15

Bastia (Francie) - Další radnice ve Francii zakázala ženám nosit takzvané burkiny - plavky, které zakrývají tělo včetně hlavy.

Ve francouzských Lurdech vyvrcholila tradiční pouť

15.08. 12:28

Paříž - U příležitosti oslav svátku Nanebevzetí Panny Marie se dnes v Lurdech na jihozápadě Francie konala velká mše. Na místě panovala přísná bezpečnostní opatření.

Panika ve francouzském letovisku: Při útěku se zranily desítky lidí

15.08. 08:02

Paříž - Desítky lidí se zranily při panickém úprku v letovisku Juan-les-Pins na jihu Francie. Panika vypukla kvůli strachu ze střelby, nejspíš šlo ale o výbuchy dělobuchů. Policie celý incident vyšetřuje.

Z džungle v Calais se stává no-go zóna. Policie je napadána tyčemi a kameny

Aktualizovali jsme 14.8.2016, 22:11, 14.08. 18:56

Calais – Francouzské úřady se pokusily všechny uprchlíky z nechvalně proslulého tábora v Calais vystěhovat a prostor kompletně vyčistit. Snahy ale vyzněly naprázdno a v „Džungli“ teď žije více migrantů, než kdy předtím. Úřady navíc netají, že se z oblasti stává no-go zóna a že tam není dost…

Napětí na Korsice eskaluje, zapojili se i Češi. Jeden byl zraněn harpunou

14.08. 20:37

Bastia - Sobotní rvačka opět zvýšila napětí mezi muslimskými a ostatními obyvateli Korsiky. V oblasti Bastie na severu francouzského ostrova ve Středomoří byly uvedeny do pohotovosti řadoví policisté a četníci i zásahové jednotky.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací