Články k tématu: Francie

Začne po likvidaci Džungle vlna znásilnění? Migranti se bojí

Aktualizovali jsme 27.10.2016, 16:42, 26.10. 17:37

Norrent-Fontes – Calais je zřejmě nejznámější tábor pro migranty ve Francii, zdaleka ale není jediný. Asi 70 kilometrů od něj leží v Norrent-Fontes menší tábor. V něm zatím panuje klid, přesto začínají mezi tamními obyvateli, respektive obyvatelkami, růst obavy.

VIDEO: Francouzský kandidát Copé nemá ponětí o životě? Ztrapnil se v přímém přenosu

Aktualizovali jsme 27.10.2016, 15:39, 26.10. 09:37

Paříž - Jean-François Copé, další z kandidátů na francouzského prezidenta za tradiční pravici, má z ostudy kabát. V rozhovoru nedokázal správně odpovědět na otázku, kolik stojí v obchodech oblíbená čokoládová rolka.

Tábor je pryč, uprchlíci zůstali. Stovky migrantů nechtějí opustit džungli

27.10. 15:09

Paříž - Francouzské úřady včera oznámily, že evakuace uprchlického tábora skončila, podle BBC je ale skutečnost jiná a na místě takzvané "džungle" nadále pobývají stovky migrantů.

reklama

Evakuace uprchlíků z Calais skočila. Tábor je vyklizen

Aktualizovali jsme 26.10.2016, 21:16, 26.10. 16:22

Paříž - Evakuace migrantů z uprchlického tábora v Calais dnes úspěšně končí. V táboře již nikdo není a do večera by měly skončit formality s posledními běženci.

Krize v Calais: Džungle je v plamenech, uprchlíci podpálili své příbytky

26.10. 12:42

Paříž - V evakuovaném uprchlickém táboře v Calais vypuklo v noci na dnešek několik požárů, při kterých vybuchly nejméně dvě plynové bomby. Jeden imigrant byl lehce zraněn.

Kdo ovládne Francii? Juppé dle průzkumu drtí Sarkozyho

25.10. 18:12

Paříž - Prezidentské primárky francouzské tradiční pravice by nyní vyhrál expremiér Alain Juppé. Podle nového průzkumu opět zvýšil náskok na bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Policie situaci v Calais nezvládá, žádá posily

25.10. 17:54

Paříž - Vyklízení migračního tábora poblíž přístavního města Calais ve Francii je v plném proudu. Desítky migrantů se přesto zdráhají opustit "džungli" a neváhají se uchýlit k násilí. Tamní policie však situaci nezvládá a žádá o pomoc.

Likvidace uprchlického tábora v Calais začala

Aktualizovali jsme 24.10.2016, 19:30, 24.10. 08:53

Paříž - Dnes ráno začala demolice uprchlického tábora v Calais, v němž žije až 8000 migrantů. Proti likvidaci "džungle" protestují nejen někteří běženci, ale také krajní pravice.

I po puči musíte udržet demokracii a respektovat právní řád, varoval Ayrault Turky

24.10. 18:59

Ankara – Turecko by mělo respektovat základní lidská práva a svobody i v období po červencovém neúspěšném vojenském převratu. Vyzval k tomu dnes francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault.

VIDEO: Likvidace džungle v Calais pokračuje. Migranti opouští své domovy

24.10. 17:10

Paříž - Dnes ráno začala demolice uprchlického tábora v Calais, v němž žije až 8000 migrantů. Proti likvidaci "džungle" protestují nejen někteří běženci, ale také krajní pravice. Přesto musí uprchlíci opustit to, co mohli až dodnes nazývat svým domovem.

Francouzský ministr Ayrault žádá zastavení masakrů v Sýrii

23.10. 22:28

Ankara - Šéf francouzské diplomacie Jean-Marc Ayrault dnes vyzval mezinárodní společenství, aby "udělalo všechno" pro zastavení "masakrů" v Sýrii.

Zničení uprchlické "džungle" skončí katastrofou, burcují humanitární pracovníci

23.10. 11:54

Paříž/Londýn – V pondělí vjedou do tábora v Calais buldozery, aby ho definitivně srovnaly se zemí. Zatímco francouzská vláda má v plánu přestěhovat zhruba 6500 osob do uprchlických centrem v zemi, britská dobrovolnická organizace Care4Calais upozorňuje, že se tím problém vůbec nevyřeší.

Migranti z Calais se v noci poprali s policisty, létaly kameny a lahve

23.10. 11:11

Paříž - Uprchlíci z tábora u Calais se v noci na dnešek střetli s pořádkovými silami v sérii potyček, během kterých na policisty házeli lahve a kameny.

Francie žádá sankce proti strůjcům chemických útoků v Sýrii

22.10. 21:01

Paříž - Šéf francouzské diplomacie Jean-Marc Ayrault dnes požádal Radu bezpečnosti OSN, aby přijala rezoluci odsuzující používání chemických zbraní v Sýrii a aby vyhlásila sankce proti pachatelům.

Juppé chce posunout hraniční kontroly do Británie, Mayová je proti

21.10. 16:02

Paříž - Dosavadní favorit na nového francouzského prezidenta Alain Juppé dnes vzkázal Londýnu, že by se měla změnit francouzsko-britská dohoda z roku 2003, která posunula britské hraniční kontroly na francouzskou stranu Lamanšského průlivu.

Migranti z Calais půjdou na univerzitu. Můžou studovat obory podle svého výběru

20.10. 09:46

Calais – Uprchlický tábor v severofrancouzském Calais by měl být v řádu několika měsíců úplně rozebrán. Část mladistvých migrantů si převezme Velká Británie, další budou rozmístěni do oficiálních zařízení pro migranty po celé Francii. A malá část obyvatel se podívá na univerzitu.

Aktivisté neuspěli se stížností, vyklizení tábořiště u Calais může začít

18.10. 18:19

Paříž – Agentura AFP informovala, že francouzský soud dnes zamítl žádost několika skupin aktivistů, aby pozastavil plánované uzavření provizorního uprchlického tábora u severofrancouzského města Calais.

Zkáza Paříže: Špína, odpadky a migranti, politik popsal situaci v hlavním městě

18.10. 14:49

Praha - Paříž jako chlouba Francie se postupně stává minulostí. Nejnovější fotografie a videa ji zobrazují jako město zkázy, které obsadili uprchlíci, muslimové, a všudypřítomný prach a chaos. Alespoň tak popisuje jedno z nejhezčích evropských měst člen předsednictva hnutí Svoboda a přímá…

Ortodoxní francouzská muslimka nesměla cestovat do zahraničí. Soud nakonec nařízení zrušil

18.10. 13:56

Paříž - Jedna francouzská muslimka (19) nesměla dle rozhodnutí úřadů cestovat do zahraničí, protože se hlásí k ultrakonzervativním salafistům. Soud dnes nařízení zrušil

Francie chce vydělat na brexitu. Přiláká britské firmy

17.10. 18:55

Londýn - Paříž dnes zahájila reklamní kampaň, s jejíž pomocí chce přilákat z Londýna podniky obávající se negativních dopadů odchodu Británie z Evropské unie.

Vousy jako známka radikalizace: Ve francouzských školách začne platit nové pravidlo?

17.10. 16:09

Paříž – Po šátcích se teď zřejmě bude ve školách zakazovat také nošení vousů. Ředitel jedné z francouzských škol podle tamních médií řekl žákovi, aby si „zkrátil vousy nebo odešel domů". Tvrdí totiž, že to je známka radikalizace. Píše to francouzská verze serveru The Local.

VIDEO z Paříže: Romantické ulice se kvůli migrantům změnily k nepoznání

Aktualizovali jsme 16.10.2016, 19:29, 16.10. 10:54

Paříž – Jak migrace dopadá na francouzskou metropoli ukazuje hned několik videí, které se v minulých dnech objevily na internetu. Na záběrech je vidět, jak se kdysi romantické pařížské ulice změnily doslova ve skládku. V hromadách odpadků pak migranti většinou z Afriky běžně žijí.

Africký migrant zemřel po srážce s autem v Calais. Bylo to děsivé, říká řidič

16.10. 11:13

Calais – Už před několika dny jsme vás informovali o tom, že na silnici u severofrancozského přístavu Calais zemřel po střetu s autem migrant z Eritreje. Podrobnosti o incidentu i o Britech, kteří ho srazili, zjišťoval server Daily Mail.

Británie přijme několik set dětských uprchlíků z Calais, úřady už začaly s registrací

15.10. 10:21

Paříž - Úřady zahájily v uprchlickém táboře "Džungle" u Calais registraci nezletilých migrantů, kteří se chtějí dostat za svými příbuznými do Británie. Očekává se, že Spojené království přijme přes 300 dětí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací