Články k tématu: Francie

Špidla byl oceněn nejvyšším francouzským vyznamenáním

06.12. 17:57

Praha - Někdejší předseda vlády Vladimír Špidla dnes na francouzském velvyslanectví v Praze obdržel nejvyšší francouzské státní vyznamenání.

Bernard Cazeneuve se stal novým premiérem Francie

06.12. 10:28

Paříž - Bernard Cazeneuve se stal novým premiérem Francie, doposud zastával post ministra vnitra. Dosavadní šéf vlády Manuel Vallse podal demisi, aby se mohl věnovat kandidatuře na prezidenta. Nová hlava státu bude zvolena příští rok na jaře.

Do boje o Elysejský palác vstupuje Valls. V úterý rezignuje na post francouzského premiéra

05.12. 21:19

Paříž – O post francouzského prezidenta se bude ucházet také šéf francouzské vlády Manuel Valls. Oznámil to dnes ve svém projevu, ve kterém zároveň uvedl, že na svou současnou funkci rezignuje.

reklama

Levice chce Vallse za prezidenta, ten však kandidaturu neoznámil

04.12. 14:07

Paříž - Francouzského premiéra Manuela Vallse by si jako kandidáta socialistů v prezidentských volbách přálo 45 procent levicových voličů. Informovala o tom agentura Reuters.

Francie obvinila mladíka z nedávného útoku na policisty

03.12. 22:30

Paříž - Francouzská prokuratura dnes obvinila sedmnáctiletého mladíka. Stalo se tak v souvislosti s říjnovým útokem několika mladých lidí na policisty.

Spisovatel Jardin bude kandidovat na post francouzského prezidenta

03.12. 15:55

Paříž - Volby nového prezidenta Francie se blíží a lidé znají dalšího uchazeče o tento post. Ve vysílání rozhlasu Franceinfo ohlásil kandidaturu spisovatel, režisér a občanský aktivista Alexandre Jardin.

Útočník přepadl cestovní kancelář v Paříži, držel šest rukojmích

Aktualizovali jsme 2.12.2016, 22:11, 02.12. 20:46

Paříž - Neznámý pachatel přepadl dnes sídlo cestovní kanceláře v Paříži. Podle francouzské policie muž vyzbrojený patrně pistolí držel šest rukojmích.

Hollande kandidovat nebude, pozornost se přesouvá k Vallsovi

02.12. 16:03

Paříž - Socialistický prezident François Hollande, jehož popularita je dlouhodobě minimální, ve čtvrtek oznámil, že se nebude ucházet o další mandát. Pozornost francouzské levice se tak přesunula na premiéra Manuela Vallse. Ani ten to ale nebude mít lehké, jak ukázal bleskový průzkum.

Franci zvyšuje bezpečnost. Stevardky školí v metru cestující, jak předcházet či řešit krizové situace

02.12. 09:15

Paříž - Francouzský The Local informuje, že v pařížském metru působí nyní „stevardky“, které vysvětlují cestujícím, kterak se mají chovat v případě neočekávaných událostí a nehod. Stevardky v metru mají přispět ke zvýšení úrovně bezpečnosti. Cestou poskytování informací se snižuje míra rizikovosti…

Hollande nebude příští rok kandidovat na prezidenta

02.12. 08:09

Paříž - Francouzský prezident François Hollande už nebude kandidovat v prezidentských volbách, které se uskuteční na jaře příštího roku. Hollande, jenž v průzkumech dlouhodobě čelí rekordně nízké podpoře potenciálních voličů, to dnes oznámil v přímém televizním přenosu z Elysejského paláce. Stal se…

Hollande jako nový kandidát na prezidenta? Francouzští socialisté shání novou hlavu státu

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 20:48, 01.12. 20:26

Paříž – Pět měsíců před prezidentskými volbami začali francouzští socialisté hledat svého kandidáta. Dnes zahájili příjem přihlášek pro souboj o kandidaturu na prezidenta státu.

Kdo bude nový prezident Francie? Fillon je favoritem

30.11. 19:54

Paříž - Prezidentské volby, které se budou konat ve Francii na jaře v roce 2017, by měl vyhrát François Fillon. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnila francouzská agentura Elabe.

Kdo bude francouzským prezidentem? Le Penová nemá šanci, píše komentátor

30.11. 11:58

Paříž – Protestní hlasování je dnes ve Francii mnohem méně atraktivní, protože Američané i Britové už tuto spoušť zmáčkli. Právě těmito slovy začínají svůj komentář pro server Politico Jacques Lafitte, který měl na starosti zavádění eura, a Denis MacShane, bývalý britský ministr pro evropské…

Ostrá debata ve Francii: Je větší radikál Fillon nebo Le Penová?

Aktualizovali jsme 29.11.2016, 14:20, 28.11. 22:27

Paříž - Francouzská pravice má po předvolebních soubojích svého kandidáta na prezidenta. Bývalý premiér François Fillon se tak možná na jaře střetne v souboji o funkci v čele státu s šéfkou nacionalistů Marine Le Penovou.

Fillon je proti adopcím dětí homosexuálními páry, odmítá multikulturalismus. Klausův muž se raduje z dění ve Francii

29.11. 13:32

Praha – Francouzské pravicové primárky v neděli ovládl expremiér Francois Fillon, který s přehledem porazil Alaina Juppého. Zatímco třeba v Německu jeho jméno budí spíše obavy kvůli jeho proruské orientaci, v Moskvě jsou s ním spokojeni. Radost netají ani někdejší europoslanec a poradce bývalého…

Vážné varování: Francouzské volby mohou ukončit Evropskou unii

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 22:26, 28.11. 09:36

Paříž – Dlouholetý lídr Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage naznačil, že by ve francouzských prezidentských volbách v roce 2017 mohl podpořit kandidátku Národní fronty Marine Le Penovou. Poukazuje především na to, že pokud tato politička prezidentské klání vyhraje, projekt…

Skandál ve francouzské věznici: Sexuální delikventi pracovali s erotickými pomůckami

28.11. 16:13

Grasse (Francie) - Vězeňské odbory bijí na poplach po zjištění, že někteří trestanci v jižní Francii v rámci práce ve výkonu trestu dostali za úkol balit sexuální hračky. Pikantní zprávu přinesl server The Local.

Fillon tříští Evropu. Rusko je nadšené, Německo se bojí

28.11. 12:58

Paříž - Vítězství expremiéra Françoise Fillona v prezidentských primárkách tradiční francouzské pravice může mít do budoucna vážně dopady na vztahy mezi Paříží a Berlínem. Naopak Rusko je nadšené.

Francouzská pravice vybírala prezidentského kandidáta. Vyhrál přítel Ruska a kritik NATO Fillon

Aktualizovali jsme 27.11.2016, 21:43, 27.11. 19:52

Paříž - Ve druhém kole primárek francouzské tradiční pravice dnes podle předběžných výsledků zvítězil konzervativec François Fillon. Po sečtení hlasů z více než tří čtvrtin volebních místností porazil se ziskem 67,5 procenta svého rivala Alaina Juppého, kterému voliči dali 32,5 procenta hlasů.…

Fillon, nebo Juppé? Francie volí v posledním kole pravicových primárek

Aktualizovali jsme 27.11.2016, 13:05, 27.11. 10:21

Paříž - Ve Francii se dnes koná závěrečné kolo pravicových primárek, z nichž vzejde kandidát pro prezidentské volby na jaře příštího roku. Volební místnosti se uzavřou v 19:00 SEČ a výsledky se čekají krátce poté. Prvního kola se minulou neděli zúčastnilo 4,3 milionu voličů.

Popularita francouzského prezidenta je na minimu. Bude Hollande znovu kandidovat?

26.11. 16:55

Paříž - Ve Francii sílí spekulace, zda se neoblíbený prezident François Hollande bude ucházet o znovuzvolení. Claude Bartolone, šéf Národního shromáždění, ho dokonce vyzval, aby se zapojil do socialistických primárek.

Francie přišla s novým plánem, jak se zbavit migrantů. A přijde ji to pěkně draho

Aktualizovali jsme 25.11.2016, 22:10, 25.11. 09:28

Paříž – Nechvalně proslulý uprchlický tábor Džungle, který se nacházel v severofrancouzském přístavním městě Calais, je už minulostí. Úřadům se jej i přes spory s aktivisty podařilo srovnat se zemí. Jeho obyvatele, kteří nestačili nebo nechtěli utéct, Francouzi rozmístili po celé zemi. Problémy s…

Do francouzského domova pro seniory vtrhl ozbrojenec, ubodal ošetřovatelku

Aktualizovali jsme 25.11.2016, 20:03, 25.11. 08:26

Paříž - Ozbrojenec ve čtvrtek pozdě večer vtrhl do domova pro seniory v Montferrier-sur-Lez na jihu Francie a zabil jednu ženu, která patřila k ostraze zařízení. V něm žijí především katoličtí misionáři v důchodu, kteří pracovali v Africe.

Policie zabránila krveprolití: Teroristé IS plánovali na 1. prosince atentát ve Francii

25.11. 17:02

Paříž - Osoby, které nedávno ve Francii zatkla protiteroristická jednotka, plánovaly již na 1. prosinec atentát na pokyn z Islámského státu (IS). Členové buňky si na internetu vybírali z desítky možných cílů.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie