Články k tématu: Francie

Hackerské útoky v USA nejsou v zájmu Ruska, tvrdí Putin. A jak jsou na tom vztahy s Francií?

12.10. 16:29

Moskva - Aféra s hackerskými útoky na servery amerických demokratů je podle prezidenta Vladimira Putina v rozporu se zájmy Ruska. Šéf Kremlu se v projevu na ekonomickém fóru v Moskvě vyjádřil také ke vztahům s Francií, které se kvůli situaci v Sýrii zhoršují.

Francie registruje 15 tisíc údajných islamistů

12.10. 13:45

Paříž - Ve Francii začalo v lednu 2015, kdy zemi postihl první z řady atentátů, vyhledávání potenciálních teroristů. K dnešku je v registru ministerstva vnitra již 15 tisíc rizikových osob.

Abdeslam odmítá komunikovat, jeho právníci obhajobu vzdali

12.10. 09:27

Paříž - Salah Abdeslam stále domítá vypovídat, jeho advokáti proto ustoupili od obhajoby. Terorista si prozatím nepřeje jakékoli jiné právní zastoupení.

reklama

Uprchlíci nás nerespektují, zuří policie. A vláda začala tvrdit něco jiného

Aktualizovali jsme 11.10.2016, 18:23, 11.10. 10:49

Paříž – Francouzský premiér Manuel Valls trvá na tom, že ve Francii neexistuje nic takové, jak jsou no-go zóny, kde neplatí žádné zákony a kam se i policisté bojí chodit. Uvedl to po násilném útoku benzínovými bombami na čtyři důstojníky nedaleko Paříže. Policejní odbory však mají jiný názor.

Evropa by se měla postavit sílící praxi USA, zní z Francie

11.10. 17:57

Paříž - Evropa by se měla postavit sílící americké praxi využívat takzvané extrateritoriální působnosti svých zákonů k vymáhání obrovských plateb od evropských firem, zejména bank.

Situace v Calais se zhoršuje. Lidé popsali otřesné zážitky s migranty

11.10. 15:51

Calais – Situace v Calais se den ode dne zhoršuje. Manželé z Kentu, kteří oblastí kolem uprchlického tábora v Calais pravidelně projížděli, teď varují ostatní, aby tudy vůbec necestovali. Uvedli to poté, co byl jejich vůz nedávno napaden asi 40 migranty v mikinách a se zahalenými tvářemi. Cizinci…

Český řidič kamionu dostal pokutu za nízkou mzdu

11.10. 12:29

Praha/Paříž - Český řidič kamionu cestoval z Francie do Nizozemska, v první jmenované zemi ho ale zastavila policie. Nespáchal sice dopravní přestupek, přesto dostal pokutu ve výši 135 eur (3647 korun). Měl totiž příliš nízký plat.

Dohodnuto: Británie si vezme děti migrantů z Francie

10.10. 19:48

Londýn - Uprchlické děti, které se vyskytují v severní Francii, čeká cesta do Británie. Stane se tak ale pouze v případě, že tam už mají svoje příbuzné.

Řidič kamionu objížděl ve Francii zátarasy, přejel uprchlíka. Ostatní ho zmlátili

10.10. 19:22

Calais (Francie) - Ve Francii je situace s migranty kritická. Své o tom ví řidič kamionu, který na dálnici u francouzského Calais srazil dva eritrejské uprchlíky.

Rusko se možná bude zodpovídat za údajné zločiny v Sýrii

Aktualizovali jsme 10.10.2016, 19:14, 10.10. 12:09

Paříž – Rusko se možná bude zodpovídat za údajné zločiny, kterých se mělo dopustit v Sýrii. Francouzský ministr zahraničí uvedl, že požádá Mezinárodní soudní dvůr, aby vyšetřoval případné ruské válečné zločiny v Sýrii. Informuje o tom server The Independent.

Francie má problém. Kam s migranty z Calais? Lidé se bouří

Aktualizovali jsme 10.10.2016, 19:14, 10.10. 10:59

Paříž - Francie se rozhodla zlikvidovat tábor přezdívaný "džungle" ležící poblíž Calais. Nyní ale musí tamní migranty někam přestěhovat, což se lidem nelíbí. Zejména vesničané se proto bouří proti migrantům, které úřady plánují umístit do různých míst po zemi.

Migrant z Afriky chtěl zablokovat silnici v Calais. Za svůj čin zaplatil životem

10.10. 13:28

Calais – Už delší dobu přichází ze severu Francie zprávy o tom, jak se migranti pokouší zastavit auta mířící do Velké Británie. Na cesty i přímo na vozidla hází různé předměty – od klád po betonové kvádry. Jak ale dokazuje incident z neděle, toto chování se může běžencům pořádně vymstít.

Džungle Calais se ruší. Francie nyní přišla s krutým požadavkem

10.10. 13:05

Paříž/Londýn - Francouzská vláda se rozhodla zrušit migrační tábor "džungle" ležící poblíž Calais. Nyní tvrdí, že na něm má podíl i Velká Británie, která by se měla o uprchlíky postarat.

Rusko chce vetovat v OSN francouzský návrh příměří v Halabu

07.10. 20:23

New York - Sobotní hlasování Rady bezpečnosti OSN o klidu zbraní a bezletové zóně v syrském Halabu bude podle francouzského ministra zahraničí Jeana-Marca Ayraulta "okamžikem pravdy". A to zejména pro Rusko.

Hollande plánovanou návštěvu Polska odložil. Spekuluje se o důvodu

07.10. 19:54

Paříž - Francouzský prezident François Hollande dnes odložil plánovanou návštěvu Polska. Informuje agentura Reuters.

Tajná Mitterrandova láska Pingeotová zveřejnila milostné dopisy

07.10. 14:39

Paříž - Anne Pingeotová, dlouho utajovaná láska francouzského exprezidenta Françoise Mitterranda se rozhodla zveřejnit milostné dopisy, které jí politik přes 30 let posílal.

Lavrov si vyslechl kritiku kvůli bombardování Halabu, Rusko prý chce být u rezoluce pro OSN

06.10. 17:45

Moskva - Šéf ruské diplomacie se dnes v Moskvě sešel se svým francouzským protějškem Jean-Markem Ayraultem. Jednali o situaci v Sýrii, především pak o dalším vývoji ve městě Halab.

Žebráci ve Francii přišli s novým plánem jak přijít k penězům. Vydávají se za uprchlíky a ohrožují obyvatele

Aktualizovali jsme 6.10.2016, 14:51, 06.10. 10:51

Paříž – Ve Francii přibývá žebráků, kteří tvrdí, že jsou syrští uprchlíci. Doufají, že tak vzbudí sympatie a soucit od veřejnosti. Nejčastěji se vyskytují u silnic na okraji Paříže. Nejen, že svým chováním obtěžují řidiče i tamní obyvatele, ale zároveň ohrožují bezpečnost silničního provozu.

Le Pen se nevzdává. Kvůli vyloučení se soudí z FN a žádá milionové odškodné

05.10. 19:49

Paříž - V rodině Le Pennových panují rozbroje, které se dostaly až k soudu. Krajně pravicový politik Jean-Marie Le Pen (88) vede právní bitvu kvůli svému vyloučení ze strany Národní fronta (FN) a chce navrátit členství.

Hollande má problém. Podle průzkumu by už žádné volby nevyhrál

03.10. 18:55

Paříž - Francouzský prezident François Hollande by podle nového průzkumu agentury BVA-Salesforce nevyhrál ani primárky své vlastní strany.

Ve Francii se objevil nový kandidát na prezidenta

03.10. 09:07

Paříž - Ve Francii se rozšiřuje řada kandidátů na post nového prezidenta. Primárek se zúčastní i představitel levicového křídla socialistů Arnaud Montebourg (53).

Francouzský kněz zavražděný IS má být blahořečen dřív než pět let po smrti

02.10. 18:39

Paříž - Katolický kostel, v němž na konci července vraždili islamisté, byl dnes znovu otevřen. Zabitý kněz Jacques Hamel (85) bude patrně blahořečen dříve než po předepsaných pěti let od jeho úmrtí.

igranto z Calais protestovali, policie je rozehnala slzným plynem

01.10. 21:12

Paříž - Francouzská policie dnes vodními děly a slzným plynem rozehnala migranty a další demonstranty, kteří se navzdory zákazu sešli u tábořiště nedaleko města Calais.

Středoškolák plánoval teroristický útok, dostával šifry od člena IS, Francouzi ho zatkli

01.10. 10:19

Paříž - Ve vazbě skončil další francouzský středoškolák. Čelí obvinění, že ve spolčení s islamisty v cizině připravoval teroristický útok.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie