Články k tématu: Francie

Uzavřít uprchlický tábor v Calais nepomohlo. Naopak! Lidé mají strach z tuberkulózy a tyfu, situace je prý nesnesitelná

31.10. 09:33

Paříž - Situace ve Francii se ani po likvidaci migračního tábora poblíž přístavního města Calais nezlepšuje. Podle řady tamních obyvatel je tomu spíše naopak. Paříž se potýká s náporem tisíců migrantů a lidé mají strach ze závažných chorob, které podle nich uprchlíci šíří.

Pařížský klub Bataclan má po teroristickém útoku novou fasádu, otevře se 16. listopadu

31.10. 08:23

Paříž - Pařížský hudební klub Bataclan odhalil po rekonstrukci trvající několik měsíců novou fasádu. Místo je spojeno s teroristickým útokem z 13. listopadu 2015, kdy islamisté zabili 90 lidí.

Migranti se v Calais sešli na poslední modlitbě. Jejich kostel bude zbourán

30.10. 19:44

Paříž - Součástí uprchlické "džungle" v Calais byl také kostel etiopské ortodoxní církve. I ten v rámci likvidace bude zbořen, migranti se v něm proto dnes naposledy pomodlili.

reklama

Migrant zuří: Slíbili mi velký dům, podvedli mě. Francie se nám hnusí,chceme pryč

30.10. 12:08

Paříž – Francouzské úřady už úplně vystěhovaly uprchlíky z neoficiálního tábora v Calais. Objevují se však zprávy, že se někteří migranti opět vrátili zpět – a další se k tomu chystají. Dávají totiž najevo, že se jim Francie doslova hnutí a že chtějí za každou cenu do Velké Británie.

Francie má podíl na utrpení Romů za války, přiznal Hollande

29.10. 20:16

Paříž - Francouzský prezident François Hollande dnes navštívil bývalý internační tábor Montreuil-Bellay na západě země. Jako vůbec první hlava státu přiznal podíl Francie na pronásledování Romů za druhé světové války.

Uprchlíci z Calais se přesunuli do Paříže

28.10. 19:02

Paříž - Řada migrantů z provizorního tábořiště nedaleko severofrancouzského města Calais se od začátku týdne, kdy začala evakuace tábora přezdívaného Džungle, přemístila do Paříže.

Začne po likvidaci Džungle vlna znásilnění? Migranti se bojí

Aktualizovali jsme 27.10.2016, 16:42, 26.10. 17:37

Norrent-Fontes – Calais je zřejmě nejznámější tábor pro migranty ve Francii, zdaleka ale není jediný. Asi 70 kilometrů od něj leží v Norrent-Fontes menší tábor. V něm zatím panuje klid, přesto začínají mezi tamními obyvateli, respektive obyvatelkami, růst obavy.

VIDEO: Francouzský kandidát Copé nemá ponětí o životě? Ztrapnil se v přímém přenosu

Aktualizovali jsme 27.10.2016, 15:39, 26.10. 09:37

Paříž - Jean-François Copé, další z kandidátů na francouzského prezidenta za tradiční pravici, má z ostudy kabát. V rozhovoru nedokázal správně odpovědět na otázku, kolik stojí v obchodech oblíbená čokoládová rolka.

Tábor je pryč, uprchlíci zůstali. Stovky migrantů nechtějí opustit džungli

27.10. 15:09

Paříž - Francouzské úřady včera oznámily, že evakuace uprchlického tábora skončila, podle BBC je ale skutečnost jiná a na místě takzvané "džungle" nadále pobývají stovky migrantů.

Evakuace uprchlíků z Calais skočila. Tábor je vyklizen

Aktualizovali jsme 26.10.2016, 21:16, 26.10. 16:22

Paříž - Evakuace migrantů z uprchlického tábora v Calais dnes úspěšně končí. V táboře již nikdo není a do večera by měly skončit formality s posledními běženci.

Krize v Calais: Džungle je v plamenech, uprchlíci podpálili své příbytky

26.10. 12:42

Paříž - V evakuovaném uprchlickém táboře v Calais vypuklo v noci na dnešek několik požárů, při kterých vybuchly nejméně dvě plynové bomby. Jeden imigrant byl lehce zraněn.

Kdo ovládne Francii? Juppé dle průzkumu drtí Sarkozyho

25.10. 18:12

Paříž - Prezidentské primárky francouzské tradiční pravice by nyní vyhrál expremiér Alain Juppé. Podle nového průzkumu opět zvýšil náskok na bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Policie situaci v Calais nezvládá, žádá posily

25.10. 17:54

Paříž - Vyklízení migračního tábora poblíž přístavního města Calais ve Francii je v plném proudu. Desítky migrantů se přesto zdráhají opustit "džungli" a neváhají se uchýlit k násilí. Tamní policie však situaci nezvládá a žádá o pomoc.

Likvidace uprchlického tábora v Calais začala

Aktualizovali jsme 24.10.2016, 19:30, 24.10. 08:53

Paříž - Dnes ráno začala demolice uprchlického tábora v Calais, v němž žije až 8000 migrantů. Proti likvidaci "džungle" protestují nejen někteří běženci, ale také krajní pravice.

I po puči musíte udržet demokracii a respektovat právní řád, varoval Ayrault Turky

24.10. 18:59

Ankara – Turecko by mělo respektovat základní lidská práva a svobody i v období po červencovém neúspěšném vojenském převratu. Vyzval k tomu dnes francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault.

VIDEO: Likvidace džungle v Calais pokračuje. Migranti opouští své domovy

24.10. 17:10

Paříž - Dnes ráno začala demolice uprchlického tábora v Calais, v němž žije až 8000 migrantů. Proti likvidaci "džungle" protestují nejen někteří běženci, ale také krajní pravice. Přesto musí uprchlíci opustit to, co mohli až dodnes nazývat svým domovem.

Francouzský ministr Ayrault žádá zastavení masakrů v Sýrii

23.10. 22:28

Ankara - Šéf francouzské diplomacie Jean-Marc Ayrault dnes vyzval mezinárodní společenství, aby "udělalo všechno" pro zastavení "masakrů" v Sýrii.

Zničení uprchlické "džungle" skončí katastrofou, burcují humanitární pracovníci

23.10. 11:54

Paříž/Londýn – V pondělí vjedou do tábora v Calais buldozery, aby ho definitivně srovnaly se zemí. Zatímco francouzská vláda má v plánu přestěhovat zhruba 6500 osob do uprchlických centrem v zemi, britská dobrovolnická organizace Care4Calais upozorňuje, že se tím problém vůbec nevyřeší.

Migranti z Calais se v noci poprali s policisty, létaly kameny a lahve

23.10. 11:11

Paříž - Uprchlíci z tábora u Calais se v noci na dnešek střetli s pořádkovými silami v sérii potyček, během kterých na policisty házeli lahve a kameny.

Francie žádá sankce proti strůjcům chemických útoků v Sýrii

22.10. 21:01

Paříž - Šéf francouzské diplomacie Jean-Marc Ayrault dnes požádal Radu bezpečnosti OSN, aby přijala rezoluci odsuzující používání chemických zbraní v Sýrii a aby vyhlásila sankce proti pachatelům.

Juppé chce posunout hraniční kontroly do Británie, Mayová je proti

21.10. 16:02

Paříž - Dosavadní favorit na nového francouzského prezidenta Alain Juppé dnes vzkázal Londýnu, že by se měla změnit francouzsko-britská dohoda z roku 2003, která posunula britské hraniční kontroly na francouzskou stranu Lamanšského průlivu.

Migranti z Calais půjdou na univerzitu. Můžou studovat obory podle svého výběru

20.10. 09:46

Calais – Uprchlický tábor v severofrancouzském Calais by měl být v řádu několika měsíců úplně rozebrán. Část mladistvých migrantů si převezme Velká Británie, další budou rozmístěni do oficiálních zařízení pro migranty po celé Francii. A malá část obyvatel se podívá na univerzitu.

Aktivisté neuspěli se stížností, vyklizení tábořiště u Calais může začít

18.10. 18:19

Paříž – Agentura AFP informovala, že francouzský soud dnes zamítl žádost několika skupin aktivistů, aby pozastavil plánované uzavření provizorního uprchlického tábora u severofrancouzského města Calais.

Zkáza Paříže: Špína, odpadky a migranti, politik popsal situaci v hlavním městě

18.10. 14:49

Praha - Paříž jako chlouba Francie se postupně stává minulostí. Nejnovější fotografie a videa ji zobrazují jako město zkázy, které obsadili uprchlíci, muslimové, a všudypřítomný prach a chaos. Alespoň tak popisuje jedno z nejhezčích evropských měst člen předsednictva hnutí Svoboda a přímá…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie