Články k tématu: Francie

Za konstatování faktů před soud? Francouzský starosta má problém kvůli slovům o muslimech

23.12. 15:25

Paříž – Krajně pravicový francouzský starosta se bude kvůli svým slovům o muslimech v jeho městě zodpovídat před soudem. Za své výroky, které označuje za pouhé konstatování faktu, byl totiž obviněn z nenávistných komentářů.

Islamisté nejsou jedinou hrozbou. Za mír v Evropě je nutné se bít, burcuje francouzský generál

21.12. 13:19

Paříž - Náčelník francouzského generálního štábu Pierre de Villiers uvedl, že Francie a její spojenci čelí nejen novým a sílícím hrozbám ze strany islamistů, ale také ze strany autoritativních států v různých částech světa. Je proto nutné posílit obranu.

Uprchlíci terorizují řidiče. A bude hůř, tvrdí organizace

Aktualizovali jsme 20.12.2016, 22:04, 20.12. 15:37

Calais – Uprchlický tábor v Calais byl sice už před několika týdny srovnán se zemí, přesto se někteří migranti pomalu vrací zpět. Úřady se obávají, že se opět budou pokoušet všemi způsoby dostat přes kanál La Manche do Velké Británie.

reklama

Francie pro australskou armádu vyrobí flotilu ponorek

20.12. 15:08

Canberra - Francouzská státní společnost DCNS Group vyrobí novou flotilu ponorek pro australskou armádu v hodnotě 50 miliard australských dolarů (941 miliard Kč). Obě země dnes podepsaly příslušnou dohodu. První plavidlo by se mělo začít stavět v roce 2022 a hotové má být kolem roku 2030.

Soud rozhodl: Lagardeová se provinila nedbalostí, trestu ale unikne

19.12. 16:30

Paříž - Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová se provinila nedbalostí, rozhodl dnes soud ve Francii. Trest ale podle verdiktu nedostane. Není tak jasné, zda verdikt povede k jejímu odchodu z čela MMF.

Eiffelova věž je po pěti dnech opět otevřena. Stávka skončila

18.12. 16:15

Paříž - Eiffelova věž se dnes znovu otevřela turistům. Uzavřena byla pět dní kvůli stávce zaměstnanců.

Volby ve Francii se blíží. V levicových primárkách se utká sedm kandidátů

17.12. 18:08

Paříž - Už nyní je jasné, že se v lednových primárkách francouzské levice utká sedm kandidátů. Vítěz se stane oficiálním kandidátem na prezidenta za Socialistickou stranu (PS).

Eiffelova věž je kvůli stávce zaměstnanců uzavřena

17.12. 14:57

Paříž - Eiffelova věž je ke zklamání turistů zavřena. Zaměstnanci stávkují i dnes, tedy pátý den po sobě.

Odborníka vyděsil průzkum o islámu. Musíme lidem říct pravdu, tvrdí

Aktualizovali jsme 16.12.2016, 22:03, 15.12. 14:47

Berlín/Paříž – Francouzi patří mezi nejhorší národy ve světě – alespoň pokud jde o přeceňování velikosti muslimské populace. Ukazuje to nejnovější průzkum, na který poukazuje server The Local. Lépe na tom ale nejsou ani země jako Německo nebo Francie.

Francie se tříští? Levici zachránit nelze, varují analytici

16.12. 17:13

Paříž - Dosavadní francouzský prezident François Hollande nedávno oznámil, že již nehodlá kandidovat. Jeho Socialistické straně (PS) podle médií hrozí v kampani před prezidentskými volbami na jaře příštího roku vnitřní rozklad. Dvoukolové primárky levice jsou naplánovány na 22. a 29. ledna.

Na francouzské centrum imigrantů zaútočil žhář

16.12. 14:08

Paříž - Přistěhovalecké středisko na pařížském předměstí dnes zachvátil požár. Zemřel jeden člověk a 14 dalších utrpělo zranění. Podle policie se jedná o trestný čin, patrně útočil žhář.

Soud potvrdil verdikt nad Picassovým zaměstnancem, lterý přechovával stovky ukradených obrazů

16.12. 12:47

Paříž - Pierre Le Guennec, bývalý zaměstnanec španělského malíře Pabla Picassa, dostal v roce 2015 dvouletou podmínku za přechovávání 271 ukradených umělcových děl ve své garáži. Trest mu dnes potvrdil odvolací soud ve Francii. Odsouzena ke stejnému trestu byla i jeho manželka.

VIDEO: Reportáž, která pobouřila Francii. Takhle tam žijí muslimové

Aktualizovali jsme 14.12.2016, 22:23, 14.12. 11:03

Paříž – Velký ohlas vyvolala zpráva televizního kanálu France 2. Ta pomocí skryté kamery ukazuje, jak nejsou ženy vítány v barech a kavárnách ve většinově muslimských oblastech na předměstí Paříže. Mnozí z mužů jsou k ženám, které se tam objeví, otevřeně nepřátelští a nelíbí se jim jejich…

Francie prodlužuje výjimečný stav do července

14.12. 10:03

Paříž - Francouzští poslanci dnes schválili prodloužení výjimečného stavu v zemi do 15. července příštího roku, Senát bude hlasovat ve čtvrtek. Kritici namítají, že toto opatření porušuje lidská práva a nahlodává demokratické zřízení.

IS se vrátí do Evropy, začne peklo, varuje experti

13.12. 17:46

Paříž – S tím, jak Islámský stát ztrácí půdu pod nohama v Iráku i v Sýrii, varují francouzští experti na extremismus, že stovky - ne-li tisíce - zklamaných bojovníků by se teď mohly začít vracet do Evropy, spolu se svými manželkami a traumatizovanými dětmi.

Hotovo: V Calais už stojí vysoká zeď, má zastavit migranty

12.12. 22:19

Lille – V přístavním městě na severu Francie dokončili výstavbu kilometrové zdi, která má bránit imigrantům v nelegálním přechodu do Británie. Uvedly to tamní úřady.

V Paříži začal proces s šéfkou MMF Lagardeovou

12.12. 17:41

Paříž - V Paříži dnes začal soud s šéfkou Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeovou kvůli sporné arbitráži z roku 2008, hrozí jí až deset let vězení. Proces by měl trvat do 20. prosince.

Francouzská policie zatkla kvůli atentátu v Nice 11 lidí

12.12. 16:36

Paříž - Ve Francie bylo dnes zatčeno 11 lidí, kteří mají dle policie spojitost s teroristickým útokem v Nice, při němž v červnu zahynulo 86 osob.

VIDEO: Děda Mráz nebo Santa Claus? Podívejte se, jak se slaví Vánoce ve světě

11.12. 19:24

Londýn/Paříž - Vánoce se blíží a připravuje se na ně celý svět. Jiný kraj ale znamená jiný mrav a ne všude se slaví tak, jako u nás. Víte, jak probíhají svátky klidu a pohody například v Británii nebo ve Francii?

Francouzi otevřeli věrnou repliku jeskyně Lascaux. Její vybudování stálo 60 milionů eur

11.12. 12:45

Montignac (Francie) - Francouzský prezident François Hollande dnes oficiálně zahájil provoz repliky jeskyně Lascaux. Obsahuje reprodukce všech prehistorických maleb z původního jeskynního komplexu v originální velikosti.

Francouzské úřady zatkli a obvinili komplice teroristů IS, pomáhal při plánování útoku

10.12. 16:58

Paříž - Muž (31) spojovaný s nedávno zmařeným teroristickým útokem v pařížském regionu byl obviněn a skončil ve vyšetřovací vazbě. Je "podezřelý, že dodal zbraně" buňce, která se chystala spáchat 1. prosince atentát.

Francouzské úřady odmítly vydat kazašského oligarchu Abljazova do Ruska

10.12. 14:27

Paříž - Francie odmítla vydat Muchtara Abljazova (53) k trestnímu stíhání do Ruska, kde je podezřelý ze zpronevěry asi šesti miliard dolarů. Kazašský opozičník a oligarcha tvrdil, že jeho stíhání je politicky motivované a že mu v případě vydání půjde o život.

Vláda navrhne prodloužit výjimečný stav ve Francii až do července

10.12. 13:57

Paříž - Vzhledem k prezidentským a parlamentním volbám, které se budou ve Francii konat v příštím roce, navrhne vláda prodloužit v zemi výjimečný stav až do července 2017.

Francouzský prezident ocenil úspěchy válečné kampaně proti IS za poslední rok

09.12. 17:55

Paříž - Francouzský prezident François Hollande dnes vyzdvihl "působivé" výsledky válečné kampaně vedené za poslední rok proti extremistické organizaci Islámský stát (IS).

reklama

Fotogalerie