Články k tématu: gabriel, sigmar

Pád Merkelové? Krize se vyhrocuje, Německo zřejmě čekají předčasné volby

Aktualizovali jsme 10.2.2020, 16:54, 10.02. 13:18

Bývalý šéf německé sociální demokracie (SPD) Sigmar Gabriel je přesvědčen, že po oznámené rezignaci předsedkyně křesťanských demokratů (CDU) Annegret Krampové-Karrenbauerové čekají Německo předčasné volby. Tato sedmapadesátiletá politička ale věří, že její krok dopady na koaliční vládu CDU/CSU a…

Německo bude mít nového ministra zahraničí, o nástupci Gabriela ale ještě není jasno

08.03. 12:34

Berlín - Sigmar Gabriel (SPD), který ztratil důvěru vedení sociální demokracie, už německou diplomacii nepovede. Kdo ho nahradí, bude jasné v pátek, kdy vedení SPD oznámí jména všech ministrů, které vyšle do vznikající vlády velké koalice.

Po Česku je na řadě Německo: Berlín posoudí žádost o vydání Muslima do Turecka

06.03. 16:50

Berlín - Německé ministerstvo spravedlnosti prověří žádost Turecka o vydání předáka syrských Kurdů Sáliha Muslima, který byl v únoru zadržen v Praze, ale český soud nevyhověl návrhu na vazbu a propustil ho na svobodu.

reklama

Kdo bude německým ministrem zahraničí? Stropnický má svého favorita

17.02. 17:04

Mnichov - Český ministr zahraničí Martin Stropnický by si přál, aby na postu šéfa německé diplomacie zůstal Sigmar Gabriel. K Česku má podle něj dobrý vztah. Zda se jeho přání naplní, ale není vůbec jisté.

Němci si už nejsou jistí, jestli poznávají Ameriku, rýpnul si Gabriel do Trumpa

17.02. 11:37

Mnichov - Na mnichovské bezpečnostní konferenci dnes vystoupil s projevem šéf německé diplomacie Sigmar Gabriel. Němci si podle něj nejsou jistí, jestli při pohledu přes Atlantik ještě poznávají svoji Ameriku. Nevědí, jestli ji hodnotit podle činů, nebo tweetů.

Německo Česku zapůjčí originál mnichovské dohody

15.02. 18:54

Sofia - Ministr zahraničí Martin Stropnický informoval, že Německo zapůjčí do České republiky originál mnichovské dohody, jednoho z nejdůležitějších dokumentů české moderní historie.

Jestli chce Srbsko do EU, musí přijmout nezávislost Kosova, vzkazuje Gabriel

15.02. 09:07

Priština - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel během středeční návštěvy Prištiny prohlásil, že Srbsko musí uznat nezávislost Kosova, pokud chce vstoupit do EU. Kosovo vyhlásilo nezávislost před deseti lety, téměř dekádu poté, co NATO bombardovalo srbské síly, aby zastavilo zabíjení a vyhánění…

Spory o podobě německé vlády neutichají. Hledá se ministr zahraničí

12.02. 14:02

Berlín - Spory ohledně nové německé vlády pokračují. Zatím stále není jasné, kdo se stane spolkovým ministrem zahraničních věcí. Složité to má i sama kancléřka Angela Merkelová (CDU), která čelí kritice, že klíčový post ministra financí přepustila sociálním demokratům (SPD).

Gabriel se jasně k odpovědnosti Němců za holokaust. Masová vražda byla spáchána naší zemí, prohlásil

Aktualizovali jsme 3.2.2018, 22:03, 03.02. 19:27

Berlín - Do debaty o kontroverzním polském zákoně o holokaustu se dnes zapojilo i Německo. Ministr zahraničí Sigmar Gabriel řekl, že není pochyb, že za smrt milionů evropských Židů ve vyhlazovacích táborech během druhé světové války můžou Němci.

Experti z Německa a Polska by mohli diskutovat o reparacích, připustil Gabriel

17.01. 15:50

Berlín - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel se dnes v Berlíně setkal se svým polským protějškem Jacekem Czaputowiczem. Řeč přišla i na otázku válečných reparací.

Německý ministr zahraničí navštíví ČR v jiný termín

12.01. 14:00

Praha - Česká a německá diplomacie se dohodly na odložení návštěvy německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela. Podle původních plánů měl přijet do Česka v úterý. O novém termínu se jedná. Gabriel naposledy navštívil Česko v červnu 2017.

EU krotí Trumpa: Jaderná dohoda s Íránem musí být zachována

11.01. 16:01

Brusel - Británie, Francie, Německo a vedení EU dnes ve společném prohlášení vyzvaly Spojené státy, aby nevypovídaly jadernou dohodu s Íránem. Krátce před tím německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel požádal USA, aby oddělily svůj přístup k mezinárodní jaderné dohodě od otázky íránského…

Konec velkých sporů? Německo a Turecko se shodují v potřebě dialogu ke zlepšení vztahů

06.01. 15:19

Goslar - Mezi Berlínem a Ankarou dlouhodobě panuje napětí, to by se ale již brzo mohlo změnit. Ministři zahraničí Německa a Turecka se dnes shodli na potřebě dialogu a spolupráce v zájmu zlepšení vzájemných vztahů obou států.

Německo stále žije v nejistotě. Ani měsíc po volbách není jasné, jak bude vypadat vláda

26.11. 17:39

Berlín - Pokračování velké koalice konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) není podle německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela ani po vývoji posledních dní samozřejmostí. O slovo se dnes přihlásila také Mladá unie, mládežnická organizace CDU/CSU.

Útok v New Yorku odsoudily Německo, Rusko i arabské státy

01.11. 15:11

New York/Berlín - Úterní teroristický útok v New Yorku shodně odsuzují představitelé zemí celého světa. Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel uvedl, že Berlín stojí v boji proti terorismu plně na straně Spojených států.

Jednostranná nezávislost Katalánska by byla nezodpovědná, zní z Německa

11.10. 13:09

Berlín - Řešení katalánské krize mohou přinést jen rozhovory obou stran vedené v rámci španělské ústavy. Řekl to dnes šéf německé diplomacie Sigmar Gabriel.

V novém německém parlamentu usedne Merkelová, Gabriel i šéfka AfD Petryová

25.09. 07:55

Berlín - Přímý poslanecký mandát získali v německých volbách kancléřka Angela Merkelová (CDU), ministr zahraničí Sigmar Gabriel (SPD) i předsedkyně protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryová.

Izolace států podle Gabriela nepřinese mír ani prosperitu

21.09. 23:07

New York - Polemiku s programovými hesly amerického prezidenta Donalda Trumpa obsahoval dnes projev německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela na Valném shromáždění OSN. Odsoudil "národní egoismus", který není schopen řešit problémy současného světa.

Šéf německé diplomacie podpořil Macronův názor na mzdový dumping

30.08. 16:44

Paříž - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel dnes jednal v Paříži s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Podpořil návrh na reformu směrnice o vysílání pracovníků do jiných členských zemí EU. Evropa musí být podle šéfa německé diplomacie spravedlivější pro všechny.

Gabriel se obává zhoršení vztahů, varuje před novou "dobou ledovou" s Ruskem

29.08. 21:50

Washington - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel dnes varoval před novou "dobou ledovou" ve vztazích s Ruskem. Mohou za ní stát nové sankce.

Gabriel vyzval k podpoře demokraticky smýšlejících Turků, kteří jsou proti politice Erdogana

22.08. 17:18

Berlín - Šéf německé diplomacie Sigmar Gabriel dnes výrazně přitvrdil postoj Berlína vůči Ankaře. Prohlásil, že by Německo a ostatní země Evropy měly podporovat "demokraticky smýšlející" většinu Turků, kteří jsou proti politice prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Erdogan usměrňoval německého šéfa diplomacie, spory kvůli volbám pokračují

20.08. 10:17

Berlín/Ankara - Vztahy mezi Berlínem a Ankarou jsou již delší dobu velmi napjaté. V souvislosti s volbami v Německu, které proběhnou 24. září, se dál vyostřují. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes doporučil německému ministru zahraničí Sigmarovi Gabrielovi, aby vůči němu dodržoval patřičné…

Německo kvůli slovech o Charlottesville kritizuje Trumpa

17.08. 11:36

Berlín - Kandidát na německého kancléře Martin Schulz (SPD) se zase nechal slyšet, že by se měla šéfka vlády Angela Merkelová (CDU) důrazněji postavit americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Ministr zahraničí Sigmar Gabriel (SPD) vyjádření Trumpa ohledně násilí v Charlottesville, označil za…

Do únosu exposlance v Berlíně byl zapleten i vietnamský zpravodajec, tvrdí Gabriel

04.08. 17:18

Wolfsburg (Německo) – Do únosu vietnamského obchodníka a poslance Trinh Xuan Thanha byl zapleten z Německa vyhoštěný vietnamský zpravodajec působící na vietnamském velvyslanectví v Berlíně. Uvedl to dnes německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

reklama
Fotogalerie