Články k tématu: Gambie

Loď plná uprchlíků se převrhla u Mauretánie. Desítky mrtvých

05.12. 08:33

Nejméně 58 migrantů zahynulo ve středu v Atlantickém oceánu u západoafrické Mauritánie, když se jejich loď převrhla. Informovala o tom Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Snaha o obrozené carství Romanovců? Gambie dementovala údajnou dohodu s ruským monarchistou

15.12. 09:53

Banjul - Ruský monarchista Anton Bakov v uplynulých dnech ohlásil uzavření dohody s Gambií o pronájmu pozemků pro obrozené carství Romanovců. Západoafrická země to popřela.

Exprezident Gambie ukradl miliony dolarů, letadlem odvezl i cenný majetek

23.01. 10:15

Banjul - Dlouholetý prezident Gambie Yahya Jammeh, který se o víkendu uchýlil do exilu, patrně neopustil zemi s prázdnou. V posledních týdnech prý ukradl miliony dolarů. Navíc nákladním letadlem nechal do zahraničí odvést luxusní zboží včetně drahých automobilů.

reklama

Prezident Gambie i nadále odmítá odstoupit po prohrané volbě

21.12. 08:38

Banjul - Dosavadní prezident Gambie Yahya Jammeh nadále nehodlá neuznat výsledky voleb z 1. prosince, v kterých prohrál.

Prezident Gambie si bude na výsledky voleb stěžovat u nejvyššího soudu

11.12. 22:15

Banjul - Prezident Gambie Yahya Jammeh napadne výsledky nedávných prezidentských voleb u nejvyššího soudu. Jeho strana Spojenectví pro vlasteneckou reorientaci a výstavbu (APRC) ve státní televizi sdělila, že připravuje stížnost na podle ní "chybné rozhodnutí nezávislé volební komise".

Napětí v Gambii roste, prezident odmítl výsledky voleb

11.12. 12:47

Banjul - Politická krize v Gambii se prohlubuje a hrozí obavy z vypuknutí násilí. Prezident Yahya Jammeh v pátek odmítl výsledky nedávných voleb, které prohrál. Jeho slova odsoudil nově zvolený prezident Adam Barrow. OSN, USA a Africká unie vyzývají ke klidu.

reklama
Fotogalerie