Články k tématu: Gauck, Joachim

Německo má nového prezidenta: Frank-Walter Steinmeier se ujal úřadu

19.03. 15:01

Berlín - Německým prezidentem se dnes oficiálně stal exministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier (61). Ve svém prvním projevu po zvolení opakovaně hovořil o odvaze a nutnosti boje za uchování svobody a demokracie ve sjednocené Evropě.

Německý prezident Gauck se loučil, ve funkci ho nahradí Steinmeier

18.03. 10:30

Berlín - Funkci německého prezidenta v neděli převezme bývalý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. S odcházející hlavou státu Joachimem Gauckem se v pátek večer rozloučila armáda v areálu berlínského zámku Bellevue.

Politici i média se musí postavit populismu i autoritářství, žádá končící německý prezident

01.03. 12:02

Berlín - Německý prezident Joachim Gauck, kterého ve funkci zakrátko nahradí exministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, v úterý hovořil se zahraničními novináři. Politici i média by se podle něj měli postavit populistickým a autoritářským tendencím. Kritizoval Turecko za omezování svobody slova.

reklama

Volitelé v Berlíně vybírají nového německého prezidenta

12.02. 16:43

Berlín - Ve Spolkovém sněmu v Berlíně se v poledne sešlo na 1260 volitelů, kteří vyberou příštího německého prezidenta.

Německo si v neděli zvolí nového prezidenta, Gaucka pravděpodobně nahradí Steinmeier

10.02. 16:37

Berlín - Novým prezidentem Německa by se měl s přehledem stát sociální demokrat Frank-Walter Steinmeier (61), který byl donedávna ministrem zahraničí. Nepřímé volby se budou konat v neděli, drama se při nich neočekává.

Německo se rozloučilo s bývalým prezidentem Herzogem

24.01. 15:50

Berlín - V Berlínském dómu se dnes konala smuteční bohoslužba za zesnulého exprezidenta spolkové republiky Romana Herzoga. Politici při obřadu vyzdvihli jeho snahy o smíření se zeměmi střední a východní Evropy nebo jeho podporu evropskému projektu.

Německý prezident Gauck navštívil v berlínské nemocnici zraněné z útoku

Aktualizovali jsme 21.12.2016, 17:19, 21.12. 12:36

Berlín - Německý prezident Joachim Gauck dnes v berlínské nemocnici Charité navštívil pacienty, kteří utrpěli zranění během pondělního útoku na vánoční trh. Atentát si vyžádal 11 obětí, dvanáctou byl polský řidič kamionu.

Zeman poslal kondolenční vzkaz Putinovi i Gauckovi

20.12. 18:14

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes kondoloval německému prezidentu Joachimu Gauckovi kvůli pondělnímu útoku v Berlíně. Kondolenci také zaslal ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi kvůli atentátu v Turecku.

Nenechme se rozdělit nenávistí. Gauck promlouvá Němcům do duše

20.12. 16:16

Berlín/Řím - Spolkový prezident Joachim Gauck vyzval dnes v souvislosti s pondělním útokem v Berlíně k zachování soudržnosti svobodné společnosti v Německu. Obavy z možného terorismu má Itálie, a proto zpřísnila bezpečnostní opatření.

Němečtí politici otevřeně: Útok v Berlíně zasáhl celý svět

20.12. 01:13

Berlín - Za zlý večer pro Berlín i celé Německo označil dnes tragédii na vánočním trhu v centru německé metropole prezident Joachim Gauck. Hodně nasvědčuje tomu, že incident, při němž v pondělí v Berlíně zemřelo devět lidí, byl útokem, řekl německý ministr vnitra Thomas de Maiziére.

Život přistěhovalců se odehrává mimo společnost, měli by se více zapojit, tvrdí německý prezident

29.11. 17:19

Offenbach - Německý prezident Joachim Gauck dnes vyzval přistěhovalce k výraznějšímu zapojení do většinové společnosti. Zároveň uvedl, že migranti často čelí přetrvávající diskriminaci. 

Německo marně shání nového kandidáta na prezidenta

06.11. 19:59

Berlín - Dnešní schůzka německé kancléřky Angely Merkelové (CDU) s koaličními představiteli na téma hledání nového kandidáta na prezidenta žádný výsledek nepřinesla.

Gauck jako prezident skončí. Německo zatím náhradu nemá

24.10. 13:36

Berlín - V Německu se začíná stále víc hovořit nejen o případném nástupci kancléřky Angely Merkelové, ale také o novém prezidentovi. Současná hlava státu Joachim Gauck se o druhý mandát ucházet nebude.

Stovky lidí vypískaly v Drážďanech Merkelovou a Gaucka

Aktualizovali jsme 3.10.2016, 17:34, 03.10. 14:50

Drážďany - Do saské metropole dnes na výročí sjednocení Německa dorazili prezident Joachim Gauck a kancléřka Angela Merkelová. Nečekalo je milé přivítání.

Jakl varuje před Německem: Na co si dát pozor?

23.09. 09:05

Praha – Situace a nálady v Německu, které jsou spojené s velký počtem příchozích migrantů, nahrávají menším a radikálnějším stranám, které na rozdíl od těch zavedených partají volní často velmi ostrou antiimigrační rétoriku. Podle některých jsou tyto strany v čele s Alternativou pro Německo (AfD)…

Gauck varuje populisty: Proti německé demokracii nemáte šanci

22.09. 13:10

Berlín - Podle spolkového prezidenta Joachima Gaucka je německá demokracie dostatečně silná, aby odolala populismu. Zavedené strany nesmí ze strachu menšiny obyvatel vytvářet ústřední politické téma.

Německo se loučilo s exprezidentem Scheelem státním pohřbem

07.09. 16:28

Berlín - Německo se dnes rozloučilo s nedávno zesnulým exprezidentem Walterem Scheelem. Pohřeb byl státní, při obřadu promluvil Joachim Gauck, současná hlava státu.

Uprchlíkům pomáhat musíme, i když má migrace sva rizika, říká německý prezident Gauck

03.09. 14:02

Berlín - Spolkový prezident Joachim Gauck se ve sném dnešním projevu ke Dni vlasti věnoval také uprchlické krizi. Německo podle něj musí dostát svému závazku pomáhat běžencům. Zároveň ale musí řešit otázku, jak plnit tuto právní a morální povinnost, aniž by byla ohrožena stabilita země.

Německý prezident Gauck vyzdvihl snahy primátora Vokřála o usmíření

03.09. 13:41

Berlín - Německý prezident Joachim Gauck měl dnes v Berlíně projev u příležitosti Dne vlasti. Vyzdvihl v něm snahy brněnského primátora Petra Vokřála o usmíření s Němci.

Kdo bude další prezident Německa? Gauck potvrdil, že se o další období ucházet nebude

06.06. 12:54

Berlín - Německý prezident Joachim Gauck (76) dnes oficiálě oznámil, že se nebude příští rok ucházet o druhé funkční období. Média už začala spekulovat o jeho možných nástupcích.

Gauck už nebude znovu kandidovat na německého prezidenta

04.06. 09:11

Berlín - Německý prezident Joachim Gauck (76) se zřejmě už nebude ucházet o další mandát. Podle deníku Bild jsou důvodem zdravotní potíže politika. Novou hlavu státu má parlament volit v únoru 2017.

Gauck zkritizoval Pegidu. Neušetřil ale ani běžence

07.03. 12:17

Berlín - Německý prezident Joachim Gauck kritizoval Pegidu, která se vymezuje proti uprchlíkům a muslimům. Podle něj jsou to právě stoupenci hnutí, kdo zrazuje západní hodnoty. Nicméně i on sám poslal běžencům varovný vzkaz.

reklama
Fotogalerie