Články k tématu: Gazdík, Petr

Gazdík vyzval kandidáty, aby podpořili Drahoše

13.01. 16:54

Praha - Předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík poděkoval všem protikandidátům prezidenta Miloše Zemana ve volbách hlavy státu za férovou a věcnou kampaň.

Pospíšil i Gazdík volili Drahoše. Na Hradě je prý třeba změna

12.01. 20:21

Plzeň - Je to prozápadní politik, který bude českou společnost spojovat, říká o někdejším šéfovi Akademie věd ČR Jiřím Drahošovi předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Právě to je důvod, proč mu dnes dal svůj hlas.

O post šéfa imunitního výboru se utkají Grospič a Gazdík, usednou v něm i Kalousek či Benda

21.11. 16:00

Praha - Poslanci Stanislav Grospič (KSČM) a Petr Gazdík (STAN) se utkají o funkci předsedy sněmovního mandátového a imunitního výboru. Kluby do výboru nominovaly také Miroslava Kalouska (TOP 09), Marka Bendu (ODS) a Miroslava Roznera (SPD).

reklama

STAN nepodpoří Vondráčka do čela Sněmovny

14.11. 18:56

Praha - Starostové a nezávislí (STAN) podpoří do funkce předsedy Poslanecké sněmovny kandidáta, který se bude o funkci ucházet proti adeptovi hnutí ANO Radku Vondráčkovi. Představitelé hnutí ANO minulý týden řekli, že o vedení mandátového a imunitního výboru neprojevila žádná strana zájem. STAN je…

Petr Fiala je vhodný adept do čela Sněmovny, myslí si šéf STAN

26.10. 20:06

Praha - Předseda ODS Petr Fiala, kterého chtějí občanští demokraté nominovat proti Radku Vondráčkovi z ANO, je vhodná kandidát. Myslí si to předseda starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík. ODS je po volbách druhou nejsilnější frakcí v dolní komoře Parlamentu, má 25 poslanců. STAN se šesti…

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Neuspěl

22.10. 18:17

Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům předseda Starostů Petr Gazdík.

Šéf STAN Gazdík volil na Slovácku. Jsmeskromní, stačí nám 6 nebo 7 procent, říká

20.10. 16:54

Suchá Loz (Uherskohradišťsko) - Předseda hnutí STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík, který je lídrem Starostů ve Zlínském kraji, odevzdal svůj hlas ve sněmovních volbách ve své domovské obci Suchá Loz.

Hnutí STAN zahájilo kampaň: U vinohradu poblíž Valtic

03.09. 12:19

Valtice - Hnutí Starostové a nezávislí dnes zahájilo předvolební kampaň u vinohradu rulandského šedého nad Valticemi na Břeclavsku. Poslední volební model Medianu přisuzuje STAN zisk 3,5 procenta hlasů, předseda hnutí Petr Gazdík ale věří ve výraznější úspěch.

Podnikatel Dědek Ústeckou kandidátku STAN nepovede, nahradil jej Šťovíček

24.08. 16:07

Praha - Podnikatel Dalibor Dědek nakonec nepovede kandidátku hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v Ústeckém kraji. Na první místo se vrací bývalý starosta Litvínova Milan Šťovíček. První místopředseda STAN Vít Rakušan odmítl možnost, že by kroky kolem Dědka byly zmatečné.

Hnutí STAN v Praze dolaďuje předvolební program

24.08. 13:03

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) zahájilo v Praze jednodenní konferenci, na které se bude řešit finální podoba volebního programu. Hnutí mělo usilovat o hlasy voličů v koalici s lidovci, z toho ale nakonec sešlo. Dvojkoalice by totiž potřebovala nejméně 10 procent, aby se dostala do…

Starostové představili své kandidátky, celostátním lídrem je Farský

14.08. 18:24

Praha - Celostátním lídrem hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro říjnové volby do Sněmovny bude poslanec Jan Farský. Předseda STAN Petr Gazdík bude stát v čele kandidátky ve Zlínském kraji.

Lidovci a STAN považují svůj projekt za finančně uzavřený, smlouvu neřeší

02.08. 18:59

Praha - Lidovci a hnutí STAN zatím nenašli termín pro úpravu koaliční dohody. Koalice se rozpadla před týdnem, předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík tehdy uvedl, že nad úpravou smlouvy na volnější formu se s bývalými partnery sejde v co nejbližším termínu.

STAN do sněmovních voleb jako lídr povede Jan Farský

27.07. 15:04

Praha – Po rozpadu koalice s lidovci povede hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do voleb do Poslanecké sněmovny jako celostátní lídr poslanec a bývalý dlouholetý starosta Semil Jan Farský. Měl by také vést pražskou kandidátku.

STAN už po spolupráci s TOP 09 nechce ztrácet identitu pod cizí značkou

25.07. 22:09

Praha - Předseda hnutí Petr Gazdík dnes na tiskové konferenci uvedl, že celostátní vedení hnutí odmítlo nabízená místa na kandidátkách KDU-ČSL kvůli své identitě. Hnutí STAN změní koaliční smlouvu, kterou před několika měsíci uzavřelo s lidovci, na volnější dohodu o spolupráci ve čtvrtek.

Podporujeme kandidaturu Jiřího Drahoše na prezidenta, potvrdil šéf STAN Gazdík

25.07. 22:06

Praha - Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se dnes na jednání v Praze usnesl, že podporuje prezidentskou kandidaturu bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše. Informoval o tom šéf hnutí Petr Gazdík.

Zástupci STAN na kandidátky lidovců nechtějí, do voleb půjdou samostatně

25.07. 21:48

Praha – Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se rozhodlo pro samostatnou cestu ve sněmovních volbách. Toto rozhodnutí dnes drtivou většinou schválil celostátní výbor hnutí.

STAN bude o koalici s lidovci jednat příští týden

18.07. 22:22

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) rozhodne o dnešním návrhu KDU-ČSL příští týden. Vedení lidovců vyzvalo STAN, aby volební koalici obou uskupení nahradilo pouhé umístění členů hnutí na kandidátky lidovců. Předseda STAN, poslanec Petr Gazdík ale koalici dále věří, řekl dnes ČTK. Předseda…

Podpora KDU-ČSL a STAN? Bělobrádek a Gazdík průzkumy nepřeceňují

04.07. 13:08

Praha - Dvojkoalice KDU-ČSL a STAN potřebuje alespoň 10 procent, aby se na podzim dostala do Sněmovny. Předsedové lidovců a starostů Pavel Bělobrádek a Petr Gazdík nepřeceňují průzkumy, podle nichž by koalice nyní dostatek hlasů neměla.

Koalice lidovců a STAN hledá kandidáta na Hrad. Gazdík zmínil konkrétní jméno

16.06. 12:00

Praha - Koalice KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) by během následujících týnů měla zveřejnit své stanovisko, koho podpoří v prezidentských volbách. Dvojkoalice dá na kampaň pro sněmovní volby zhruba 60 milionů korun.

Ostuda ve Sněmovně: Debata o písemných interpelacích se nekonala, Valachová nepřišla

08.06. 11:43

Praha - Ve Sněmovně se dnes dopoledne mělo debatovat o písemných interpelacích na členy vlády. Nakonec z toho sešlo, jak se bohužel stalo v Česku tradicí. Na programu byly dva dotazy, jejich adresátky ale nebyly přítomny.

Konec sporu o Drábovou: Šéfka SÚJB rezignuje na funkci zastupitelky

30.05. 15:10

Praha - Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová rezignuje na funkci středočeské zastupitelky. Spor o její mandát trval od loňských říjnových voleb do krajských zastupitelstev, v nichž získala nejvíc preferenčních hlasů.

Na sjezdu lidovců zazněla hymna v podání Peckové, nalévalo se víno a jedli koláče

27.05. 19:53

Praha - Delegáty celostátního sjezdu KDU-ČSL dnes před pražským Top Hotelem vítaly písně skupiny Šlapeto a koláče. Později se u vchodu objevil i stánek s točeným pivem, zatímco ve vstupním foyer hotelu se podávalo víno. Volné chvíle si lidovci mohli krátit také ve fotokoutku, kde společně pózovali…

Česko čeká boj o charakter společnosti, varoval na sjezdu Bělobrádek

27.05. 14:07

Praha - Českou republiku podle předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka čeká souboj o charakter společnosti a o to, zda zůstane standardní parlamentní demokracií, nebo se posune k autoritářskému systému. V projevu na dnešním sjezdu lidovců kritizoval Andreje Babiše (ANO).

Lidovci a starostové představili pražskou kandidátku. Lídrem je Gazdík, na druhé pozici Herman

24.05. 12:29

Praha - Koalici KDU-ČSL a Starostů a nezávislých (STAN) povede v Praze do podzimních sněmovních voleb předseda STAN Petr Gazdík. Na druhém místě společné kandidátky bude ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Představitelé koaličních stran to dnes oznámili na tiskové konferenci. Volební…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací