Články k tématu: GBP

Končí platnost britské papírové desetilibrovky, nahradí ji plastová verze

18.02. 11:23

Londýn - Britové mají jen do konce tohoto měsíce možnost utratit svoji starou, papírovou bankovku v hodnotě deset liber (zhruba 290 Kč). Nová je z plastu a vstoupila do oběhu v polovině loňského září. Je to první britská bankovka, na níž jsou hmatové značky pro nevidomé a slabozraké.

O půlnoci končí platnost kulatých jednolibrových mincí

15.10. 18:08

Londýn - Britové se minulý týden zbavili 60 milionů kulatých jednolibrových mincí, které počínaje dnešní půlnocí v Británii přestávají platit. Nahradí je mince hranatějšího tvaru, které budou hůře falšovatelné.

Investory vyděsily výsledky britských voleb, libra se vůči dolaru propadla

09.06. 10:01

Londýn - Britská libra se propadla vůči dolaru o zhruba dvě procenta na osmitýdenní minimum 1,2689 USD. Jde o reakci trhů na výsledky čtvrtečních předčasných voleb, které sice vyhráli konzervativci, většinu v parlamentu ovšem ztratili.

reklama

Británie má novou jednolibrovkou, nebude možné ji padělat

29.03. 11:38

Londýn, Praha - Jste ve frontě. To se vám může ukázat, když se chcete na stránkách britské Královské mincovny pokochat novou jednolibrovou mincí. Velká Británie žije uvedením nové běžné jednolibrovky. Za poslední léta se objevilo tolik falešných jednolibrových mincí, že je stát musí stáhnout a…

Británie pouští do oběhu novou minci, je nemožné ji padělat

28.03. 11:42

Londýn - V Británii dnes vstupuje do oběhu nová mince v hodnotě jedné libry. Je vyrobena ze dvou kovů různých barev, je tenčí a lehčí, ale přitom trochu větší než její předchůdkyně. Ministerstvo financí zároveň uvedlo, že minci bude prakticky nemožné padělat.

Vegetariáni, vegani a hinduisté v Británii se bouří proti novým penězům. Neuvěříte proč

02.12. 17:32

Londýn - Vegani, vegetariáni a hinduisté žijící ve Velké Británii se bouří. Nelíbí se jim nové peníze, které dala do oběhu tamní centrální banka. Obsahují totiž živočišné produkty.

Panika na evropských trzích: Libra je nejníže od roku 1985, prudce klesá i euro prudce

24.06. 08:48

Londýn - Ekonomové a investoři vesměs nečekali, že se Británie oprvadu rozhodne pro odchod z Evropské unie. O to větší panika zavládla na evropských a světových trzích.

OBRAZEM: Britská centrální banka představila svou první plastovou bankovku

03.06. 02:44

Woodstock (Británie) - Britská centrální banka ve čtvrtek představila svou první plastovou bankovku. Jde o platidlo v hodnotě pět liber (175 Kč) s podobiznou někdejšího britského premiéra Winstona Churchilla. Bank of England používala papírové oběživo od svého založení před více než 320 lety.…

Negativní scénář ekonomů: Brexit uvrhne libru do krize a bludného kruhu

02.03. 16:22

Londýn - Pokud se Britové v referendu rozhodnou pro brexit, tedy odchod Spojeného království z EU, bude to mít značně negativní dopady na libru. Společnost BlackRock, která je největším správcem aktiv na světě, hovoří přímo o tom, že se britská měna ocitne v krizi.

reklama
Fotogalerie