Články k tématu: Globe24.cz

Budoucnost pohřebnictví? V Japonsku představili robotického buddhistického kněze

24.08. 07:58

Tokio - Na tokijském veletrhu Life Ending Industry Expo dnes byl v nové roli představen humanoidní robot Pepper. Bude možné pronajmout si ho jako buddhistického kněze na pohřby.

Rumunská vláda chce reformovat justici, plánované změny v zemi vyvolávají obavy

24.08. 07:57

Bukurešť - Rumunský ministr spravedlnosti Tudorel Toader dnes předložil návrh reformy soudního systému, který vyvolal vážné obavy z možného oslabení boje proti korupci v zemi. Zamýšlená reforma zejména omezuje pravomoci protikorupční prokuratury (DNA), která je velmi aktivní při vyšetřování…

V Rotterdamu našli dodávku s plynovými láhvemi, zrušili koncert

24.08. 04:25

Rotterdam - Nizozemská policie zadržela dnes v přístavu v Rotterdamu řidiče dodávky se španělskou poznávací značkou, ve které byly plynové bomby. Krátce před tím zrušila kvůli "teroristické hrozbě" v nedaleké hale koncert americké rockové skupiny, která kvůli svému názvu dlouhodobě čelí kritice…

reklama

Co bude s lidmi po konci světa? Vědci zjistili, jak se budeme chovat

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:14, 23.08. 17:30

Jak by lidé reagovali na informaci, že se blíží definitivní konce světa? To je otázka, kterou si kladou mnozí vědci. Zároveň ale hned dodávají, že jde o psychologický jev, který lze jen velmi obtížně zkoumat, protože není etické financovat studii, v rámci které by bylo třeba přesvědčit lidské…

Proč nejsou všechna sedadla v letadle u oken a proč v sobě mají okýnka díry?

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:14, 23.08. 14:05

Denně na letištích po celém světě vzlétá a přistává více než 100 tisíc letů. Letadla ročně přepraví asi 4 miliardy cestujících, což odpovídá ekvivalentu poloviny obyvatel zeměkoule. Lidé v letadle často tráví dlouhé hodiny, není proto divu, že je napadají různé otázky. Jednou z nich zcela jistě je,…

Konfederační sochyv Charlottesvillu byly zahaleny do černého jako vyjádření zármutku

23.08. 21:59

Washington - Zaměstnanci města Charlottesville zahalili dnes sochy dvou konfederačních generálů do černého. Důvodem je smrt ženy, kterou při tamních protestech zabil jeden z extremistů svým vozem.

Vladimir Putin ocenil dialog s Vatikánem, je prý založený na důvěře

23.08. 21:39

Soči - Moskva si cení konstruktivního dialogu s Vatikánem, založeného na důvěře. Uvedl to ruský prezident Vladimir Putin při setkání s nejvyšším diplomatem a státním sekretářem Vatikánu kardinálem Pietrem Parolinem. 

Útok autem na vojáky v Paříži měl podle prokuratury teroristický motiv

23.08. 21:24

Paříž - Útok autem na skupinu francouzských vojáků, ke kterému došlo před dvěma týdny v Paříži, měl zřejmý teroristický motiv. Dnes to uvedl pařížský prokurátor.

Iráčané postupuje k centru města Tall Afar, zůstává tam i 30 tisíc civilistů

23.08. 21:10

Bagdád - Blíž k centru Tall Afaru dnes postoupila irácká armáda. Boje o město vypukly v neděli. Podle AFP je v Tall Afaru, který míval až 200.000 obyvatel, stále nejméně 30.000 civilistů a IS je může využít jako lidské štíty.

Varšava ani Budapešť nepodléhají tlaku, postoj k uprchlickým kvótám změnit nechtějí

23.08. 21:06

Varšava/Budapešť- Polsko i Maďarsko dnes vzkázaly Evropské komisi, že ze svého odmítavého postoje ke kvótám pro přerozdělení migrantů neustoupí. 

Na Břeclavsku zemřel při pádu motorového rogala pilot

23.08. 20:04

Břeclav - Dnes odpoledne se poblíž Moravského Žižkova na Břeclavsku zřítilo motorové rogalo. Pilot zemřel.

Veterináři na jižní Moravě likvidují 65.000 slepic, v jejich trusu byly objeveny bakterie salmonely

23.08. 19:52

Praha - V chovu nosnic v Pohořelicích na Brněnsku veterináři objevili bakterie salmonely. Začali tam proto vybíjet zhruba 65.000 slepic. 

Senátoři do sněmovních voleb zřejmě nestihnou projednat zbraňovou ústavní novelu

23.08. 19:51

Praha - Senát podle svého předsedy Milana Štěcha (ČSSD) do říjnových sněmovních voleb novelu ústavního zákona, která má posílit práva majitelů legálně držených zbraní, neprojedná. Štěch to dnes řekl novinářům. 

Egyptu se nelíbí zmrazení americké pomoci

23.08. 19:50

Káhira - Egypt během dnešní návštěvy zetě amerického prezidenta Jareda Kushnera kritizoval zmrazení vojenské pomoci, kterou Spojené státy dlouhá léta Káhiře poskytovaly.

Od 25. srpna bude na východě Ukrajiny platit příměří

23.08. 19:41

Minsk/Kyjev - Od 25. srpna má platit nové příměří mezi vládními silami a proruskými separatisty na východě Ukrajině. Dohodli se na tom dnes zástupci mírové kontaktní skupiny na jednání v Minsku.

V Barceloně jsou posilována bezpečnostní opatření

23.08. 19:11

Barcelona/Madrid - Španělsko zvýší v Barceloně bezpečnostní opatření v místech vyhledávaných turisty a také na sportovištích a u kulturních památek. V souvislosti s útokem v Katalánsku zpřísnily bezpečnostní opatření u kulturních památek v Itálii a také u gotické katedrály v Kolíně nad Rýnem.

Rakouské a francouzské firmy na mzdách v ČR šetří, myslí si Sobotka

23.08. 19:00

Salcburk - Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Zahraniční společnosti na zaměstnancích v ČR šetří, tvrdí český premiér Bohuslav Sobotka. Zahraniční společnosti podle něj velkou část peněz vyplácejí na dividendách a část z…

Kolín nad Rýnem reaguje na útoky ve Španělsku, před katedrálou byla postavena bariéra

23.08. 18:47

Berlín - Kolín nad Rýnem, město ležící na západě Německa, dnes v reakci na teroristický útok v Barceloně zvýšil ochranu kolem zdejší katedrály.

Londýn trvá na ukončení jurisdikce soudního dvora EU

23.08. 18:28

Londýn - Britská vláda dnes potvrdila požadavek ukončení jurisdikce unijního Evropského soudního dvora (ESD) po brexitu. Londýn uvedl několik možných způsobů řešení sporů, jako je zakládání společných komisí nebo arbitráže.

V troskách domu útočníků z Barcelony byl objeven funkční sebevražedný pás

23.08. 18:23

Barcelona - Španělská policie našla v troskách domu v Alcanaru, kde teroristická buňka připravovala teroristické útoky, funkční sebevražedný pás. Již dříve bylo nalezeno přes 100 propanbutanových lahví a materiál k výrobě trhaviny TATP, již používají bojovníci Islámského státu. Na úřady se valí…

Dosavadní vysílání pracovníků je zrada zásad EU, zuří Macron

23.08. 17:23

Salcburk - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes označil stávající praxi při vysílání pracovníků do jiných zemí Evropské unie za zradu základních zásad unie. Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Uvedl to dnes český…

Policie kopii spisu k Čapímu hnízdu poslancům nevydá, mohou do něj pouze nahlédnout

23.08. 17:09

Praha - Krajské policejní ředitelství v Praze neposkytne členům sněmovního mandátového a imunitního výboru, kteří mají poslancům doporučit postoj k žádosti policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO), kopii spisu. Budou do něj moci jen nahlédnout.

Zformování kurdského státu? Na to zapomeňte, hřímá Erdogan

23.08. 17:07

Ankara - Turecko podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana nedovolí, aby se na hranici se Sýrií zformoval kurdský stát. Ankara k milicím YPG zaujímá velmi negativní postoj a označuje je za teroristy. Podezírá je z úzké spolupráce s kurdskými separatisty na jihovýchodě Turecka.

V jednom z nejstarších kostelů na Maltě se zřítila část stropu z 15. století

23.08. 17:05

Valletta - Ze stropu kostela v Rabatu na Maltě vypadlo zdivo i trámy dolů na mramorovou podlahu. Nikomu se nic nestalo. Místní lidé, kteří ráno spoušť objevili, byli ale v šoku. Stavba s hojnou barokní výzdobou je turistickou atrakcí zejména o Velikonocích.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie