Články k tématu: Globe24.cz

Izolace států podle Gabriela nepřinese mír ani prosperitu

21.09. 23:07

New York - Polemiku s programovými hesly amerického prezidenta Donalda Trumpa obsahoval dnes projev německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela na Valném shromáždění OSN. Odsoudil "národní egoismus", který není schopen řešit problémy současného světa.

Čeští vědci našli odpověď na otázku o původu kosmického záření

21.09. 23:06

Praha - Skupině vědců spojených s Observatoří Pierra Augera v Argentině, s nimiž spolupracují i čeští badatelé, se podařilo najít odpověď na otázku o původu kosmického záření. Nad tímto problémem si odborníci lámali hlavu od 60. let 20. století.

Muslimové se semkli. Podnikatel chce platit pokuty za zahalené ženy v Rakousku

21.09. 23:05

Vídeň/Paříž - Muslimský podnikatel z Francie Rachid Nekkaz je ochoten platit pokuty, které ženám v Rakousku od října hrozí za zahalování obličeje na veřejnosti.

reklama

V Barceloně demonstrovaly kvůli Katalánsku tisíce lidí

21.09. 21:51

Barcelona/Madrid - V katalánské metropoli Barceloně dnes opět protestovaly tisíce lidí proti snaze Madridu zastavit referendum o nezávislosti této autonomní oblasti na Španělsku.

Trump a Čína zahájily ekonomickou blokádu KLDR

21.09. 21:12

New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a firmám obchodujícím s KLDR a bankám financujícím a umožňujícím obchod se Severní Koreou. Prohlásil, že i čínská centrální banka zakázala bankám obchodovat se Severní Koreou.

Poprask v Německu: Politici dostali před volbami výhružné dopisy s bílým práškem

21.09. 20:41

Berlín - Několik špičkových německých politiků obdrželo krátce před nedělními parlamentními volbami výhružné dopisy s podezřelým bílým práškem.

Největší britská rodina čeká dvacáté dítě

21.09. 20:06

Londýn - Nejpočetnější britská rodina se opět rozrostla, manželům Sue a Noelovi Radfordovým se tento týden narodilo dvacáté dítě.

Německo evakuuje dům v Dortmundu, obává se velkého požáru

21.09. 19:38

Dortmund (Německo) - V západoněmeckém Dortmundu dnes kvůli nebezpečí požáru preventivně evakuují obytnou výškovou budovu. Stejný krok předtím podnikly úřady v nedalekém Duisburgu a Wuppertalu. Podnětem bylo červnové vyhoření věžáku v Londýně, kde přišlo o život kolem 80 lidí.

Češi míří do středních Čech. Kraj bude mít přes milion obyvatel

21.09. 19:17

Praha - Ve středních Čechách přibude v následujících 15 letech každým rokem nejméně 10.000 lidí. Kolem roku 2030 by kraj mohl mít víc než 1,5 milionu obyvatel. Vyplývá to z analýzy, kterou si hejtmanství nechalo zpracovat na přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Jak bude vypadat mír na Ukrajině? Rusko a Kyjev se přou

21.09. 19:12

Moskva/Kyjev - Mezi Ruskem a Ukrajinou se rozhořel další spor. Tentokrát o misi mírotvorců, kterou chce Rada bezpečnosti OSN vyslat na Donbas.

Blízkovýchodní milice prý pálí na syrskou armádu, Rusko chce odvetu

21.09. 18:52

Damašek/Moskva - Syrští povstalci podporovaní USA v provincii Dajr az-Zaur zřejmě ostřelovali Asadovy vládní jednotky. Moskva varovala Washington, že podnikne patřičné kroky, pokud se budou podobné incidenty opakovat.

Církev bude mít nulovou toleranci vůči zneužívání dětí, míní papež

21.09. 18:43

Vatikán - Katolická církev tvrdě zakročí proti kněžím, kteří znásilní či budou sexuálně obtěžovat děti. Biskupy, kteří o zneužívaní budou vědět, ale zamlčí ho, budou rovněž čekat tvrdé postihy. Uvedl to dnes papež František.

Budeme si muset na teroristické útoky zvyknout?

21.09. 17:50

NÁZOR - Nelze se donekonečna spoléhat na neschopnost našich nepřátel, ale měli bychom si ji užívat, dokud to jde, nabádá editorial server The Guardian. Známý britský deník v něm konstatuje, že kbelíková bomba v londýnském metru měla v pátek nepochybně zabít a zmrzačit co nejvíce lidí a skutečnost,…

ČSSD nabídla Altnerovým dědicům mimosoudní vyrovnání

21.09. 16:45

Praha - ČSSD nabídla dědicům zesnulého právníka Zdeňka Altnera mimosoudní vyrovnání. Strana se tak chtěla s dědici vyrovnat dřív, než o pohledávce rozhodne Nejvyšší soud.

Máslo nad zlato? Zaměstnanec hotelu v Karlových Varech ho ukradl 50 kg

21.09. 16:42

Karlovy Vary - Zaměstnanec (24) hotelu v Karlových Varech kradl ve skladu potraviny. Během dvou měsíců si odnesl 50 kilogramů másla, přes osm kilogramů sýra a šest kilogramů salámu.

Mayová má ve Florencii přednést projev o vztazích mezi Británií a EU

21.09. 16:40

Brusel - Projev o vztazích mezi Británií a EU, který má v pátek v italské Florencii přednést premiérka Theresa Mayová, nebude mít podle diplomatů okamžitý vliv na průběh jednání o brexitu. Evropa navíc nyní očekává ještě dvě důležité události: nedělní německé volby a úterní projev francouzského…

Rada VŠ není spokojená s postupem vlády při řešení rozpočtu, připojí se k protestům

21.09. 16:38

Praha - Rada vysokých škol (RVŠ) není spokojená s postupem vlády při jednání o zvýšení rozpočtu vysokých škol. Připojila se proto k protestu, který už dříve na první říjnový týden ohlásila Česká konference rektorů.

Zakáže EU rum? Obsahuje prý rakovinotvorné látky, Česko se bouří

21.09. 16:38

Praha – Přijdou Češi o tuzemák? Rumové aroma, které se do něj přidává, způsobuje podle analýzy Evropského úřadu pro bezpečnost potravin rakovinu. V případě, že by Brusel chtěl tuto ingredienci zakázat, hodlá Česko podle ministra zemědělství Mariana Jurečky požádat o výjimku.

Kurdské referendum vyvolává divoké emoce. Irák, Írán a Turecko chtějí společně zakročit

21.09. 16:37

Ankara - Ministři zahraničí Iráku, Íránu a Turecka se domluvili, že jejich země jsou společně připraveny na kurdské referendum reagovat. Zatím ale podle turecké agentury Anadolu není zcela jasné, co konkrétně to obnáší.

Ukrajinský armádní psychiatr přišel kvůli kontroverznímu výroku o práci

21.09. 16:35

Kyjev - Ukrajinský plukovník Oleg Druz si rozhněval veterány bojů s proruskými separatisty v Donbasu údajným prohlášením na půdě parlamentu, že 93 procent z nich potenciálně představuje nebezpečí pro společnost a mělo by se léčit.

Nový pokus o spravedlnost? NSZ dostalo trestní oznámení na členy KSČ kvůli zabíjení u hranic

21.09. 16:32

Brno - Platforma evropské paměti a svědomí dnes podala k Nejvyššímu státnímu zastupitelství v Brně trestní oznámení na poslední žijící členy vedení KSČ Milouše Jakeše, Lubomíra Štrougala a Petera Colotku a další osoby údajně odpovědné za zabíjení na hranicích komunistického státu.

Česko zřejmě nebude usilovat o sídlo bezpečnostní části Galilea, nemá na to zázemí

21.09. 16:29

Praha - Česká republika nemá zázemí a kapacitu, aby se mohla ucházet o to, aby v ní bylo po stěhování z Velké Británie sídlo Bezpečnostního monitorovacího střediska systému Galileo (GSMC).

Srb sedící v kosovské vládě údajně mučil Albánce, premiér se ho zastal

21.09. 16:26

Priština - V kosovské vládě údajně sedí válečný zločinec. Ministr zemědělství Nenad Rikalo, který je Srb, to rozhodně popírá a zastal se ho i premiér Ramuš Haradinaj.

Muslimští imigranti v EU? Cítí sounáležitost se státy, kde žijí. Nezřídka čelí diskriminaci

21.09. 16:04

Brusel - Průzkum vídeňské Agentura EU pro základní práva (FRA) ukázal, že většina muslimských imigrantů, kteří v první či druhé generaci žijí v některé z 15 členských zemí EU, cítí sounáležitost s tímto státem. Dokonce důvěřují jeho demokratickým institucím více než většinová populace.

reklama

Fotogalerie