Články k tématu: Globe24.cz

Poslanci podpořili pařížskou klimatickou dohodu, Česko je poslední zemí EU, která ji neratifikovala

11.07. 21:41

Praha - V dnešním úvodním kole poslanci podpořili přijetí pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování. Dohoda nebude pro Česko podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) znamenat žádné další zatížení nad závazky, které už dalo v rámci Evropské unie.…

Katar a Spojené státy podepsaly dohodu o boji proti financování terorismu

11.07. 21:40

Dauhá - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson v rámci snahy o ukončení měsíc trvajícího diplomaticko-ekonomického konfliktu mezi Katarem a čtveřicí dalších arabských států navštívil Dauhá. USA a Katar také podepsaly dohodu o boji proti financování terorismu. 

Speleologové z Hranické propasti vytáhli uvízlého robota, na záchranu čekal 10 měsíců

11.07. 21:38

Hranice - Po deseti měsících se dnes podařilo speleologům za pomoci policejního robota a následně potápěčů vytáhnout z hlubin Hranické propasti průzkumný automat, který se zasloužil o zaznamenání světového rekordu při měření hloubky této propasti. 

reklama

Poslanci podpořili dohodu CETA mezi EU a Kanadou, komunisté žádali její zamítnutí

11.07. 21:26

Praha – Poslanci dnes v prvním kole podpořili hospodářskou a obchodní dohodu CETA mezi EU a Kanadou. Výhrady měli poslanci KSČM, podle nichž není dohoda v zájmu ČR. Poslanec této strany Leo Luzar dokonce navrhoval dohodu už v prvním čtení zamítnout, Sněmovna to ale neschválila.

Odkup vepřína v Letech by mohl být schválen do září, doufá ministr kultury Herman

11.07. 21:19

Praha - Do konce prázdnin by vláda mohla projednat a schválit odkoupení vepřína v Letech u Písku. Ten stojí v v místech protektorátního koncentračního tábora pro Romy. V září by se pak celý proces výkupu mohl dokončit. Česko za vepřín na romském pietním místě sklízí kritiku domácích i mezinárodních…

Thajsko vymění české stroje L-39 za jihokorejské letouny T-50TH

11.07. 20:56

Bangkok - České stroje L-39 nahradí v Thajsku osm bojových letounů T-50TH z Jižní Koreje. Rozhodla o tom tamní vláda.

Trumpův syn zveřejnil maily o schůzce s ruskou právničkou

11.07. 20:47

Washington – Donald Trump junior, nejstarší syn amerického prezidenta, na twitteru zveřejnil elektronickou korespondenci, která se týká jeho setkání s ruskou advokátkou Nataljou Veselnickou.

V Evropě vzniká další železná opona? Moskvu naštvala opatření na ukrajinských hranicích

11.07. 20:45

Moskva – Ukrajina se rozhodla, že na svých hranicích zavede biometrické kontroly. Podle Kyjeva se změna dotkne především Rusů. Moskva obratem toto opatření označila za novou berlínskou zeď.

V bosenské Srebrenici dnes byly pohřbeny ostatky desítek muslimských obětí masakru

11.07. 20:41

Srebrenica - U příležitosti 22. výročí masakru v bosenské Srebrenici dnes byly pohřbeny ostatky 71 muslimských obětí. Pohřbu se dnes zúčastnily desetitisíce lidí.

Británie napravuje staré chyby. Chce zjistit, kolika lidem uškodila kontaminovaná krev

11.07. 20:39

Londýn – Velká Británie bude zjišťovat, kolika lidem uškodila kontaminovaná krev přijatá veřejnou zdravotní službou (NHS) v 70. a 80. letech minulého století. 

Senátoři si stěžovali na paragraf, který umožňuje uzavřít náměstí. ÚS jim nevyhověl

11.07. 19:47

Praha/Brno – Skupina senátorů neuspěla s návrhem na zrušení části zákona o pozemních komunikacích. Zástupci horní komory si u Ústavního soudu stěžovali na paragraf, který umožnil při loňské návštěvě čínského prezidenta uzavřít Hradčanské náměstí v Praze, ačkoliv se tam mělo konat ohlášené…

Popelnice Evropy? Východní státy EU jsou zavaleny nekvalitním jídlem, ukázaly nové testy

11.07. 19:22

Sofie - Bulharské potravinové testy potvrdily nepříjemnou skutečnost. Východní Evropa se potýká s méně kvalitními potravinami. Nejen, že potraviny jsou v Německu a v Rakousku kvalitnější, ale mnohdy také levnější.

Navržení Kinga jako velvyslance je dobrý signál pro vztahy USA s Českem, tvrdí Svoboda

11.07. 19:19

Praha - Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda řekl, že brzké obsazení místa amerického velvyslance v ČR by bylo dobrým signálem pro vzájemné vztahy Prahy a Washingtonu. Prezident USA Donald Trump na post nominoval podnikatele a dlouholetého člena Republikánské strany z Wisconsinu Stephena Kinga.

Počet nespolehlivých plátců DPH vzrostl, počet bankrotů naopak klesl

11.07. 19:18

Praha - V červnu bylo vyhlášeno 901 osobních bankrotů, tedy o 280 méně než v květnu a nejméně od července 2011. Zároveň bylo podáno 2192 návrhů na osobní bankrot, o 698 více než o měsíc dříve a nejvíce od prosince 2013. V červnu bylo vyhlášeno 58 bankrotů obchodních společností, o pět více než v…

Švédové nechali otestovat údajné dětské migranty. A výsledek? Většina se snažila podvádět

11.07. 19:17

Stockholm – Švédsko kvůli pochybnostem o věku některých uprchlíků a migrantů přistoupilo k lékařským testům, které měly posoudit, jestli jsou nově příchozí opravdu mladší osmáci let, jak o sobě tvrdí. Švédská národní rada soudního lékařství (RMV) teď zveřejnila výsledky dosud provedených testů,…

Pelta rezignoval na místopředsedu Českého olympijského výboru

11.07. 19:09

Praha - Miroslav Pelta (52) rezignoval na funkci místopředsedy Českého olympijského výboru. Bývalý šéf českého fotbalu čelí obvinění z ovlivňování dotací na sport z ministerstva školství. Měsíc strávil ve vazbě, odkud byl propuštěn na začátku června a je vyšetřován na svobodě.

Mladík obžalovaný z vraždy by měl dostat 20 let, žádá žalobce

11.07. 19:07

České Budějovice - Mladík, který loni na Českobudějovicku napadl dva policisty, z nichž jeden zemřel, by měl podle žalobce dostat trest za vraždu v horní hranici sazby. Ta je 12 až 20 let. Rozsudek padne 12. července.

Poslanci schválili dohodu o partnerství mezi EU a Kanadou, komunisté měli výhrady

11.07. 18:37

Praha - Sněmovna dnes vyslovila souhlas s ratifikací dohody o strategickém partnerství mezi EU a Kanadou. Senát už ji schválil v březnu, Evropský parlament tak učinil v polovině února. Výhrady dnes měli komunisté.

Černý scénář, nebo reálná hrozba? Antibiotika dochází, zachránit by nás mohlo mateřské mléko

Aktualizovali jsme 11.7.2017, 17:41, 11.07. 09:32

Představte si budoucnost, ve které by vás mohla i běžná infekce nebo malé škrábnutí zabít. Věřte, že nejde o apokalyptický scénář hollywoodských scénáristů, ale o velmi reálnou možnost, před kterou varuje zpráva Světové zdravotnické organizace (WHO). Poukazuje totiž na to, že kvůli rezistence vůči…

Koncern Siemens kvůli turbínám zažaloval svůj společný podnik v Rusku

11.07. 17:20

Moskva - Německý koncern Siemens dnes u arbitrážního soudu v Moskvě podal žalobu na svůj vlastní společný podnik v Rusku, firmu Siemens Gas Turbine Technologies. Žalobu podal i na svého obchodního partnera, ruskou státní společnost Technopromexport. Moskevský soud podle agentury Interfax ještě…

Velké plány francouzské vlády: Z Paříže se má stát hlavní finanční centrum Evropy

11.07. 17:18

Paříž - Francouzská vláda chce po odchodu Británie z Evropské unie udělat z Paříže "všemi prostředky" nové hlavní finanční centrum Evropy.

Cvičení NATO: Do Litvy dorazila baterie amerických střel Patriot

11.07. 17:16

Vilnius - Na území Litvy se nacházejí americké střely Patriot, jejichž úkolem je sestřelovat taktické rakety, střely s plochou dráhou letu a letadla. V Pobaltí zůstane baterie jen po dobu cvičení NATO s názvem Tobruq Legacy 2017.

Ústavní soud smetl ze stolu návrh na zrušení části insolvenčního zákona

11.07. 17:14

Brno - Ústavní soud dnes zamítl návrh Nejvyššího správního soudu (NSS) na zrušení části insolvenčního zákona. Spor o odstavec v zákoně již vyřešila nová legislativa.

Soukromá sanitka jedoucí s majáky bez pacienta se srazila v Praze s autem

11.07. 17:12

Praha - Na rušné křižovatce v pražských Štěrboholích se dnes srazila převozní sanitka soukromého dopravce s osobním autem. Jela na červenou se zapnutými majáky, ačkoli nepřevážela pacienta a není vybavena na výjezd k neodkladnému případu.

reklama

Fotogalerie