Články k tématu: Globe24.cz

"Dej si zpátečku, slizoune, jdi ode mě pryč!" Clintonová v nové knize prozradila detaily o Trumpovi

24.08. 09:37

Washington - Neúspěšná kandidátka z prezidentských voleb a bývalá ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová vydá 12. září knihu s názvem What happened (Co se stalo). Popisuje mimo jiné nepříjemné pocity z Donalda Trumpa, ale i z vlastního selhání.

Svět promeškal svou šanci vyhnout se nebezpečnému globálnímu oteplování. Zbývá nám jediná možnost

24.08. 09:36

Svět už promeškal šanci vyhnout se nebezpečnému globálnímu oteplování. Jedinou zbývající možností je použít geoinženýrství k přeprogramování planety. Počítačové modely totiž předpovídají, že průměrná teplota překročí cíle Pařížské dohody, ale na konci tohoto století by mohla opět klesnout, píše…

Bývalá agentka CIA chce Trumpovi omezit přístup na twitter, vybírá peníze na zrušení jeho účtu

24.08. 09:33

Washington - Bývalá agentka americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Valerie Plameová Wilsonová chce zabránit prezidentovi Donaldu Trumpovi v přístup na jeho oblíbenou sociální síť Twitter. Začala proto vybírat peníze na nákup akcií firmy.

reklama

Tajfun Hato si na jihu Číny vyžádal už nejméně dvanáct obětí, úřady evakuovaly tisíce lidí

24.08. 08:48

Peking - Tajfun Hato zpustošil Hongkongu, Macao a jihočínskou provincii Kuang-tung. Živel si celkem vyžádal už 12 obětí a přes 230 zraněných. Škody jsou do miliard.

100 dnů Macrona v úřadu: Třetina Francouzů je zklamaná, jeho popularita od července klesá

24.08. 08:46

Paříž - Průzkum institutu Elabe ukázal, že je z prezidenta Emmanuela Macrona zklamána třetina Francouzů. Jeho popularita začala klesat už v červenci, ve funkci hlavy státu je oficiálně od 17. května 2017.

Zemřel ruský velvyslanec v Súdánu, jeho tělo našli v bazénu

24.08. 08:45

Chartúm - Ruský velvyslanec v Súdánu, kterého našli ve středu mrtvého v bazénu v jeho rezidenci v Chartúmu, zemřel přirozenou smrtí. S odvoláním na súdánskou policii o tom dnes informovala agentura Reuters.

Macron na jaře přijede do Prahy a podepíše plán spolupráce na příští čtyři roky

24.08. 08:13

Salcburk - Příští rok na jaře do Prahy zřejmě přijede francouzský prezident Emmanuel Macron. Při své návštěvě by mohl podepsat s Českou republikou nový plán společné spolupráce na další čtyři roky. 

V testování je sedm tisíc nových léků. Budou některé vážné nemoci brzy minulostí?

24.08. 08:02

Darmstadt - Nové terapie, léky a technologie mohou změnit životy pacientů, ale i snížit celkové výdaje na zdravotní péči. Imunoterapie znamenala v posledních letech průlom v léčbě rakoviny, u vzorku pacientů to vede ke slibným výsledkům. Vzhledem k tomu, že lékařská věda pokračuje v bádání na…

Požáry v Chorvatsku: Jeden úmyslně založila mladá žena, chtěla se pomstít Srbům

24.08. 07:59

Záhřeb - Hasiči v Chorvatsku dál svádí boj s řadou požárů, které v posledních dnech ničí rozsáhlou oblast podél jadranského pobřeží. K založení jednoho z nich se dnes přiznala mladá Chorvatka.

Budoucnost pohřebnictví? V Japonsku představili robotického buddhistického kněze

24.08. 07:58

Tokio - Na tokijském veletrhu Life Ending Industry Expo dnes byl v nové roli představen humanoidní robot Pepper. Bude možné pronajmout si ho jako buddhistického kněze na pohřby.

Rumunská vláda chce reformovat justici, plánované změny v zemi vyvolávají obavy

24.08. 07:57

Bukurešť - Rumunský ministr spravedlnosti Tudorel Toader dnes předložil návrh reformy soudního systému, který vyvolal vážné obavy z možného oslabení boje proti korupci v zemi. Zamýšlená reforma zejména omezuje pravomoci protikorupční prokuratury (DNA), která je velmi aktivní při vyšetřování…

V Rotterdamu našli dodávku s plynovými láhvemi, zrušili koncert

24.08. 04:25

Rotterdam - Nizozemská policie zadržela dnes v přístavu v Rotterdamu řidiče dodávky se španělskou poznávací značkou, ve které byly plynové bomby. Krátce před tím zrušila kvůli "teroristické hrozbě" v nedaleké hale koncert americké rockové skupiny, která kvůli svému názvu dlouhodobě čelí kritice…

Co bude s lidmi po konci světa? Vědci zjistili, jak se budeme chovat

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:14, 23.08. 17:30

Jak by lidé reagovali na informaci, že se blíží definitivní konce světa? To je otázka, kterou si kladou mnozí vědci. Zároveň ale hned dodávají, že jde o psychologický jev, který lze jen velmi obtížně zkoumat, protože není etické financovat studii, v rámci které by bylo třeba přesvědčit lidské…

Proč nejsou všechna sedadla v letadle u oken a proč v sobě mají okýnka díry?

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:14, 23.08. 14:05

Denně na letištích po celém světě vzlétá a přistává více než 100 tisíc letů. Letadla ročně přepraví asi 4 miliardy cestujících, což odpovídá ekvivalentu poloviny obyvatel zeměkoule. Lidé v letadle často tráví dlouhé hodiny, není proto divu, že je napadají různé otázky. Jednou z nich zcela jistě je,…

Konfederační sochyv Charlottesvillu byly zahaleny do černého jako vyjádření zármutku

23.08. 21:59

Washington - Zaměstnanci města Charlottesville zahalili dnes sochy dvou konfederačních generálů do černého. Důvodem je smrt ženy, kterou při tamních protestech zabil jeden z extremistů svým vozem.

Vladimir Putin ocenil dialog s Vatikánem, je prý založený na důvěře

23.08. 21:39

Soči - Moskva si cení konstruktivního dialogu s Vatikánem, založeného na důvěře. Uvedl to ruský prezident Vladimir Putin při setkání s nejvyšším diplomatem a státním sekretářem Vatikánu kardinálem Pietrem Parolinem. 

Útok autem na vojáky v Paříži měl podle prokuratury teroristický motiv

23.08. 21:24

Paříž - Útok autem na skupinu francouzských vojáků, ke kterému došlo před dvěma týdny v Paříži, měl zřejmý teroristický motiv. Dnes to uvedl pařížský prokurátor.

Iráčané postupuje k centru města Tall Afar, zůstává tam i 30 tisíc civilistů

23.08. 21:10

Bagdád - Blíž k centru Tall Afaru dnes postoupila irácká armáda. Boje o město vypukly v neděli. Podle AFP je v Tall Afaru, který míval až 200.000 obyvatel, stále nejméně 30.000 civilistů a IS je může využít jako lidské štíty.

Varšava ani Budapešť nepodléhají tlaku, postoj k uprchlickým kvótám změnit nechtějí

23.08. 21:06

Varšava/Budapešť- Polsko i Maďarsko dnes vzkázaly Evropské komisi, že ze svého odmítavého postoje ke kvótám pro přerozdělení migrantů neustoupí. 

Na Břeclavsku zemřel při pádu motorového rogala pilot

23.08. 20:04

Břeclav - Dnes odpoledne se poblíž Moravského Žižkova na Břeclavsku zřítilo motorové rogalo. Pilot zemřel.

Veterináři na jižní Moravě likvidují 65.000 slepic, v jejich trusu byly objeveny bakterie salmonely

23.08. 19:52

Praha - V chovu nosnic v Pohořelicích na Brněnsku veterináři objevili bakterie salmonely. Začali tam proto vybíjet zhruba 65.000 slepic. 

Senátoři do sněmovních voleb zřejmě nestihnou projednat zbraňovou ústavní novelu

23.08. 19:51

Praha - Senát podle svého předsedy Milana Štěcha (ČSSD) do říjnových sněmovních voleb novelu ústavního zákona, která má posílit práva majitelů legálně držených zbraní, neprojedná. Štěch to dnes řekl novinářům. 

Egyptu se nelíbí zmrazení americké pomoci

23.08. 19:50

Káhira - Egypt během dnešní návštěvy zetě amerického prezidenta Jareda Kushnera kritizoval zmrazení vojenské pomoci, kterou Spojené státy dlouhá léta Káhiře poskytovaly.

Od 25. srpna bude na východě Ukrajiny platit příměří

23.08. 19:41

Minsk/Kyjev - Od 25. srpna má platit nové příměří mezi vládními silami a proruskými separatisty na východě Ukrajině. Dohodli se na tom dnes zástupci mírové kontaktní skupiny na jednání v Minsku.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie