Články k tématu: Globe24.cz

Krvavé hry o trůny? Putin navazuje na éru cara, Trump dovršuje fenomén politických dynastií.

27.05. 17:12

Během první přímé volby české volby Karl Schwanzenberg získával podporu mimo jiné díky svému aristokratickému původu. Jeho příznivci věřili, že Kníže se už podstaty svého titulu má na výkon prezidentské funkce mnohem větší předpoklady než plebejský Zeman. Tradiční aristokracie nakonec sice tento…

Bělobrádek rozdrtil Čunka, valnou většinou hlasů obhájil post předsedy KDU-ČSL

27.05. 17:04

Praha - Předsedou KDU-ČSL bude i další dva roky Pavel Bělobrádek, hlasovalo pro něj 227 delegátů dnešního celostátního sněmu v Praze z 276 přítomných, získal tak 84 procent hlasů. O post šéfa strany usiloval tké zlínský hejtman Jiří Čunek.

Jsme připraveni zpřísnit sankce, bude-li to třeba, vzkazuje G7 Putinovi

27.05. 17:03

Kyjev - Summit G7 dnes debatoval také o ukrajinské krizi. Státy skupiny nejvyspělejších ekonomik jsou připraveny zavést další sankce vůči Rusku. Pokud ale Moskva začne dodržovat mírové dohody (z Minsku), jsou naopak státy G7 ochotny zvážit zrušení embarga. Hovořilo se i o KLDR.

reklama

Podporují USA článek pět NATO? Trumpův projev spojence vyděsil, Bílý dům vše vysvětluje

27.05. 17:01

Taormina (Itálie) - Americký prezident Donald Trump ve svém projevu na čtvrtečním summitu NATO v Bruselu výslovně nezmínil, že Spojené státy nadále podporují článek pět alianční smlouvy. Nebylo to úmyslně, vysvětlil dnes poradce Bílého domu pro otázky národní bezpečnosti Herbert McMaster.

Migrace dle G7: Uprchlíci mají stejná práva jako všichni ostatní, ale musíme chránit naše hranice

27.05. 16:59

Taormina (Itálie) - Na summitu G7 se dnes řešila také migrační krize, byť ne tak detailně, jak by si přála hostitelská Itálie. Ustanovení k tomuto tématu v závěrečné deklaraci je podle německé kancléřky Angely Merkelové "rozumné".

Šéf ruských komunistů burcoval své spolustraníky: Musíme energicky bojovat na ulici

27.05. 16:56

Moskva - Ruští komunisté mohou vyhrát volby jedině na vlně revolučních nálad, prohlásil na dnešním sjezdu v Moskvě předseda strany Gennadij Zjuganov. Zvláštní pozornost má strana a její mládežnická organizace Komsomol věnovat mládeži, která během březnových demonstrací proti korupci ve vládě…

Zabití Hedricha nebyl atentát, ale vojenský útok, tvrdí pamětník

27.05. 16:53

Praha - Zabití říšského protektora Reinharda Heydricha československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem nebyl atentát, ale vojenský útok, říká Jaroslav Ort, kterému nacisté za pomoc ukrývaným parašutistům popravili matku.

Státy G7 včetně USA budou bojovat proti protekcionismu v obchodě. Diskuze byla tvrdá, přiznává Merkelová

27.05. 16:34

Taormina (Itálie) - Státy sedmi nejvyspělejších ekonomik světa (G7) včetně Spojených států se shodly na nutnosti boje proti protekcionismu ve světovém obchodu. Diskuze byla dle německé kancléřky Angely Merkelové tvrdá.

70 let od obnovení Lidic: Zeman upozornil na mezinárodní terorismus

27.05. 16:32

Lidice - Prezident Miloš Zeman při dnešní připomínce 70 let od poválečného založení nových Lidic prohlásil, že teroristické útoky v Evropě jsou dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci.

Britské stíhačky vzlétly do akce, důvodem bylo zřejmě ruské letadlo

27.05. 15:36

Londýn - Ze základny ve Skotsku dnes v rámci ochrany vzdušného prostoru království vzlétly dvě stíhačky. K britskému pobřeží se mělo přiblížit ruské letadlo, oficiání místa ale tuto informací zatím nepotvrdila.

U Moskvy se zřítilo sportovní letadlo, tři lidé zemřeli

27.05. 15:35

Moskva - U ruské metropole se dnes zřítilo malé sportovní letadlo, zahynuli všichni tři lidé na palubě. Stroj zcela shořel, proto byl zprvu nejasný jeho typ i počet obětí.

Kalousek si rýpnul do lidovci: Podíleli jste se na utahování šroubů, snad je taky povolíte

27.05. 15:32

Praha - Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek věří, že lidovci jsou pragmatičtí a pokud se to bude hodit, pomohou v budoucnu zrušit opatření, která jako členové vládní koalice pomáhali prosadit. Sjezd KDU-ČSL dnes v Praze velkou většinou schválil vytvoření volební koalice s hnutím Starostové a…

Čínské pivovary vaří pivo podle receptu starého 5000 let

27.05. 15:28

Peking - Tým archeologů ze Stanfordské univerzity vypracoval studii o primitivním pivovaru objeveném v neolitickém sídle v Číně. Pivovar starý 5000 let je nejstarším důkazem výroby piva z ječmene a prosa v zemi.

Dlouhodobá předpověď: Vytáhněte plavky, teploty budou lákat k vodě, přijdou ale i bouřky

27.05. 15:26

Praha - Období od 29. května do 25. června 2017 bude jako celek teplotně mírně nadprůměrné, uvedl dnes Česká hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí. Přečtěte si podrobnou předpověď na příští týden.

Útok je na spadnutí. Nejezděte do Británie, není tam bezpečno. Turisté dostali vážné varování

27.05. 15:23

Moskva/Londýn – Přestože britské úřady uvedly, že nemají žádné konkrétní informace, že by během společenských akcí o nadcházejícím prodlouženém víkendu hrozil teroristický útok, některé země před cestami do Velké Británie varují.

K útoku na autobus s Kopskými křesťany v Egyptě se přihlásil Islámský stát

27.05. 15:22

Káhira - K pátečnímu útoku na koptské křesťany v egyptské provincii Mínjá se dle očekávání přihlásil Islámský stát (IS). Po pachatelích střelby na autobus se pátrá.

Historik má obavy: Válka může zachvátit celý Blízký východ

27.05. 15:21

Írán a radikální ši'ítské hnutí Hizballáh jsou na tahu, konstatuje americký vojenský historik a publicita Max Boot. V komentáři pro server Commentary Magazine připomíná, že uplynulo více než desetiletí od momentu, kdy libanonský Hizballáh zaútočil na sousední Izrael a spustil válku, která…

Rakouská policie zadržela dvojici s drogami. Prodávat je chtěli v Česku

27.05. 15:18

Vídeň - Rakouská policie zadržela v pátek ve Vídni dva mladé lidi s množstvím různých drog. Se zásilkou směřovali do České republiky, kde je chtěli prodat.

V otázce klimatu se G7 neshodla, Američané dostali čas na rozhodnutí

27.05. 15:14

Taormina - Účastníci summitu G7 se v italské Taormině neshodli v otázce klimatu a nechají USA ještě čas na rozhodnutí, zda pařížskou dohodu o globální ochraně klimatu z roku 2015 podpoří.

Děsivé praktiky: Islámský stát dělal pokusy na lidech po vzoru nacistů

27.05. 14:56

Mosul - Čím hlouběji pronikají irácké vládní jednotky do centra Mosulu donedávna ovládaného radikálním hnutím Islámský stát, tím větší hrůzy nacházejí. Zřejmě to nejhorší, čeho se Islámský stát zatím dopustil, našli vojáci v tamní univerzitě. Právě zde totiž radikálové prováděly experimenty na…

Lidovci se pohádali kvůli koalici se STAN, nemuseli by se dostat do Sněmovny

27.05. 14:54

Praha - Na sjezdu lidovců se rozhodne, zda KDU-ČSL a STAN půjdou do podzimních voleb jako dvojkoalice. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek projekt podporuje, ne všichni ve straně s ním ale souhlasí.

Jsou všichni, kdo dělají selfie, narcisisti? Výzkum odhalil překvapivé věci

27.05. 14:51

Řím - S oblibou selfie vyvstala otázka, jaký člověk je ochoten fotit sám sebe. Italský deník Corriere della Sera upozornil na studii Univerzity Brighama Younga v USA, podle níž si selfie pořizují tři kategorie lidí.

Předpověď počasí na noc a neděli 28. května

27.05. 14:49

Praha - Po zadní straně tlakové výše, která postoupí ze střední Evropy dále k jihovýchodu, k nám začne proudit velmi teplý vzduch od jihu, informuje chmi.cz.

Gabčík a Kubiš po 75 letech znovu spáchali atentát na Reinharda Heydricha

27.05. 14:11

Praha - Parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš před 75 lety zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zatáčku v pražských Holešovičkách, kudy jeho auto v roce 1942 jelo a která byla později přestavěná, nahradila pro dnešní historickou rekonstrukci nedaleká v Zenklově ulici.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie