Články k tématu: Globe24.cz

Šéf realistů Robejšek kandiduje v Praze z poslední příčky. Strana představila volební lídry

06.06. 15:29

Praha - Realisté dnes ve Sněmovně představili některé lídry pro podzimní volby do Sněmovny. Politolog Petr Robejšek bude až na poslední příčce pražské kandidátky. Jedničkou je tajemník strany Michal Moroz, bývalý poradce někdejší vládní strany Věcí veřejných.

Rakouský prezident Van der Bellen přijede na oficiální návštěvu České republiky

06.06. 15:27

Praha - 26. června přijede na oficiální návštěvu ČR rakouský prezident Alexander Van der Bellen, který se funkce hlavy státu ujal v lednu. Společně s prezidentem Milošem Zemanem se mimo jiné zúčastní česko-rakouského podnikatelského fóra.

Peking vězní aktivisty z kauzy firem Ivanky Trumpové, Američané žádají jejich propuštění

06.06. 15:25

Washington/Peking - Spojené státy vyzvaly Čínu, aby propustila tři aktivisty, kteří zkoumali pracovní podmínky u čínských dodavatelů Ivanky Trumpové. Peking v reakci sdělil, že všichni tři aktivisté jsou vyšetřováni pro podezření, že zasahovali do "běžného výrobního procesu" a že nelegálně…

reklama

Nebezpečné pro Zemi? Čeští astronomové upozornili na meteorický roj

06.06. 15:23

Praha - Čeští astronomové upozornili na novou větev meteorického roje Taurid. Je velmi pravděpodobné, že se v ní nachází mnoho dosud neobjevených planetek o rozměrech desítek metrů i větších. Při takové velikosti mohou představovat reálné nebezpečí pro Zemi.

Ve francouzském letovisku řádil masový vrah, otrávil více než 200 koček

06.06. 15:21

Paříž - V přímořské letovisku Saint-Pierre-la-Mer na jihu Francie kdosi během jednoho měsíce otrávil na 200 koček. Místní sdružení na ochranu zvířat hovoří o "masovém vrahovi".

Nejvyšší americký diplomat v Číně kvůli Trumpovi podal demisi

06.06. 15:18

Washington/Peking - Americký chargé d’affaires v Číně David Rank rezignoval na svou funkci. Jako důvod uvedl nesouhlas s klimatickou politikou šéfa Bílého domu Donalda Trumpa.

O2 nabídne nové tarify s více daty

06.06. 14:19

Praha - Operátor O2 přidá v polovině června k neomezeným tarifům Free více dat. Konkurenční Vodafone a T-Mobile zavedly nové cenové programy dříve. Na operátory se na začátku roku snesla kritika kvůli vysokým cenám tarifů s mobilními daty.

Výbor doporučil Sněmovně, aby vydala Novotného a Borku ke stíhání

06.06. 14:18

Praha - Mandátový a imunitní výbor dnes doporučil Sněmovně vydat Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) k trestnímu stíhání. Policie chce oba poslance obvinit v případu machinací s dotacemi z ROP Severozápad.

Rusko má strach? Systém THAAD na nás může vystřelit raketu, jsme v přímém ohrožení, tvrdí generál

06.06. 14:17

Moskva/Singapur - Přední ruský obranný úředník v neděli obvinil Jižní Koreu a USA z eskalace napětí v severovýchodní Asii. Toho se země měly dopustit rozmístěním mocného systému Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) na Korejském poloostrově. Uvádí to jihokorejská agentura Jonhap.

Jaké byly poslední dny Sadáma Husajna? Prý to byl příjemný vězeň

06.06. 14:16

Bagdád - Ve Spojených státech právě vyšla kniha, která popisuje poslední dny někdejšího iráckého diktátora Sadáma Husajna. Ten byl podle svědectví věznitelů velmi příjemným vězněm. Měl rád sladké, zajímal se o rodiny strážců, kouřil doutníky a vyprávěl.

Milan Chovanec útočí na"hochy" z hnutí ANO. Lžou bez mrknutí oka, píše

06.06. 14:14

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) pokračuje v otevřeném boji s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO) a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Chovanec se rozhodl na Facebook zveřejnit výroky Pelikána, v nichž se staví vstřícně k uprchlické otázce.

Ve stínu teroru čeká Brity předčasné volby. Rozhodnou o několika zásadních otázkách

06.06. 13:58

Londýn - Předvolební kampaň v Británii se v posledních dnech točí okolo bezpečnostních témat, jež dosud nebyla v popředí zájmu, ale která nyní mohou výsledek hlasování ovlivnit. Voliči ovšem rozhodnout také o tom, jak bude probíhat odchod země z EU.

Češi jsou pesimisté? Nevěří v budoucnost svého podnikání, hůř je na tom jen Řecko

06.06. 13:29

Praha - Dle průzkumu společnosti Microsoft jsou Češi druzí největší skeptici v Evropě ohledně budoucnosti svého podnikání. Důvěru v něj má 41 procent majitelů a zaměstnanců malých a středních firem. V Řecku je mezi firmami pouze 26 procent optimistů.

Moskva vrací úder? Chce bojovat s vměšováním Západu do ruských voleb

06.06. 13:28

Moskva - V Rusku patrně vznikne komise, která by vypracovávala návrhy, jak čelit vměšování Západu do ruských záležitostí, zejména do nadcházejících prezidentských voleb. Podle senátora Konstantina Kosačova nemá jít o "hon na čarodějnice", ale záhodno je systematicky se zabývat i těmi oblastmi,…

Východ republiky zasáhnou silné bouřky a přívalové deště, čekejte obří kroupy

06.06. 13:27

Praha - Moravu, Slezsko a východní polovinu Čech zasáhnou dnes odpoledne velmi silné bouřky, které bude doprovázet nárazový vítr, krupobití a přívalové srážky. V západní polovině republiky by měly mít bouřky klidnější průběh.

Ministr Jurečka nebude chtít po vládě další peníze kvůli chřipce

06.06. 13:26

Praha - V Česku kvůli ptačí chřipce veterináři utratili zhruba 100 tisíc ptáků. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) dnes oznámil, že nakonec nebude žádat vládu o peníze navíc na kompenzaci.

České odmítnutí kvót by měla EU řešit jako porušení unijních pravidel, volá Malta

06.06. 12:35

Brusel - Česká vláda v pondělí systém přerozdělování žadatelů o azyl označila za dysfunkční s tím, že na jeho základě už žádné migranty přijímat nebude. Vysoce postavený diplomat nynějšího maltského předsednictví EU dnes reagoval slovy, že by to Evropská komise měla posuzovat jako každé jiné…

VIDEO: Vadí vám kouření už i na zahrádkách? Abyste nedopadli takhle

Aktualizovali jsme 6.6.2017, 12:34, 05.06. 12:03

Podívejte se, jak to vypadá, když nekuřákovi vadí kuřák už i na zahrádce restaurace. To vše je v pořádku, ale abyste se nechovali jako tato dáma.

Přebytek zahraničního obchodu ČR v dubnu klesl, může za to nižší vývoz

06.06. 12:32

Praha - Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) skončila v dubnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 10,6 mld. Kč, který byl meziročně o 13,8 mld. Kč nižší.

Sobotka a Juncker napsali článek pro známý deník. EU musí mít obranu ve svých rukou, tvrdí

06.06. 12:07

Brusel - Český premiér Bohuslav Sobotka a šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker napsali společný článek pro americký list The Wall Street Journal (WSJ). Evropská unie podle nich musí převzít svou obranu do svých rukou. Starý kontinent potřebuje nový plán posílení spolupráce a zvýšení výdajů na…

Cizinec s mačetami napadl dva lidi, olomoucký soud mu potvrdil čtrnástiletý trest

06.06. 12:03

Olomouc - Vrchní soud v Olomoucí zamítl odvolání Volodymyra Švačuka, který byl odsouzen za těžké ublížení na zdraví a pokus o vraždu. Trest 14 let vězení je tak pravomocný.

S členstvím v Evropské unii je spokojena třetina Čechů

06.06. 12:02

Praha - V dubnu 2017 bylo v pravidelném šetření CVVM Naše společnost zkoumáno téma postojů české veřejnosti k Evropské unii. Konkrétně byla zjišťována spokojenost českých občanů s členstvím v Evropské unii, postoje k evropskému občanství a názory na to, zda má být Česká republika členem Evropské…

Britská policie na východě Londýna kvůli útoku prohledala další byt

06.06. 12:00

Londýn - Britská policie v souvislosti se sobotním teroristickým útokem v Londýně prohledala další byt. Během razie v noci na dnešek ve východní čtvrti Ilford ale nikoho nezadržela.

Maloobchodní tržby zpomalily v dubnu meziroční růst

06.06. 11:41

Praha - Jak dnes uvedl Český statistický úřad (ČSÚ), tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v dubnu reálně meziměsíčně o 0,8 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 4,8 %, bez očištění o 2,7 %.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací