Články k tématu: Globe24.cz

Jaderní severokorejská hrozba dopadá na Japonsko. Připomíná zkázu Hirošimy

06.08. 13:36

Hirošima - Jaderné a raketové zbrojení totalitní Severní Koreje zvyšuje naléhavost mementa zkázy japonské Hirošimy, na kterou Spojené státy v závěru druhé světové války svrhly atomovou bombu. U příležitosti dnešního 72. výročí útoku na japonské město to napsala agentura AP. Starosta Hirošimy vyzval…

Proč se v posledních letech zvýšil počet teroristických útoků?

06.08. 13:33

Terorismus je hlavní téma dneška. Zvláště výbušným je ve spojení s migrační krizí. Jakýkoliv útok spáchaný migrantem je používán jako evidence, že vítací politika Angely Merkelové selhala a přináší neospravedlnitelnou hrozbu národní bezpečnosti. Na její obranu se ozývají hlasy, které poukazují na…

Trump vítá souhlas RB OSN s návrhem sankcí proti KLDR

06.08. 12:33

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes ocenil souhlas Rady bezpečnosti OSN s americkým návrhem novým tvrdých sankcí proti Severní Koreji.

reklama

Politici navrhují před volbami zrychlení soudních procesů

06.08. 12:32

Praha - Strany napříč politickým spektrem volají před podzimními sněmovními volbami po zrychlení soudních řízení a po rozsáhlejším využívání alternativních trestů.

Nejhorší letecká katastrofa v historii? Odehrála se na letišti, zemřely při ní stovky lidí

06.08. 12:31

Před přibližně čtyřiceti lety došlo k největší letecké nehodě, která si vyžádala stovky obětí. Ironií osudu se letadla nesrazila ve vzduchu. Narazila do sebe na runwayi na Kanárských ostrovech.

Venezuela odvolala prokurátorku Ortegovou, ta odmítla úřad opustit

06.08. 10:20

Caracas - Generální prokurátorka Venezuely Luisa Ortegová odmítla opustit úřad a své dnešní odvolání označila za převrat a porušení ústavy.

RB OSN schválila sankce proti KLDR

06.08. 10:20

New York - Rada bezpečnosti OSN dnes jednomyslně schválila návrh USA na uvalení nových tvrdých sankcí na Severní Koreu kvůli jejím dvěma nedávným raketovým testům.

Proč se svět bojí ruského útoku?

Aktualizovali jsme 5.8.2017, 22:42, 05.08. 15:35

Tallinn /Podgorica/ Tbilisi - Kdyby vztahy USA a Rusko byly definovány pouze představami jejich prezidentů, pak by obě země společně likvidovaly terorismus a neřešily by sankce, volební hackování a zástupné války. Za každým prezidentem ale stojí další síly, které očividně na bratříčkování mocností…

Uprchlíci ve Švédsku tvrdí, že jsou děti. Testy ukázala něco úplně jiného

Aktualizovali jsme 5.8.2017, 22:42, 05.08. 10:50

Stockholm - Nejnovější výsledky testů žadatelů o azyl ve Švédsku, které mají lékařsky posoudit jejich věk, ukazují, že více než 80 procent testovaných osob lhalo a zřejmě je jim více než 18 let. Jak ale poukazuje server The Local, ne všichni mají v tyto testy důvěru.

Co by se stalo, kdyby Američané zaútočili na KLDR?

Aktualizovali jsme 5.8.2017, 22:42, 04.08. 14:14

Pokud severokorejská krize vyústí v ozbrojený konflikt, bezprostředně ohrožen bude jihokorejský Soul, varuje konzultant a strategický analytik Andrew Leung. V rozhovoru pro server RT tvrdí, že Pchjongjang svým chováním cílí především na Spojené státy, jelikož si myslí, že jejich tajnou agendou je…

Pravda o králi Šalamounovi a tunách zlata? Vše bylo jinak, než se píše v Bibli

Aktualizovali jsme 5.8.2017, 22:42, 02.08. 15:38

Legendární biblický panovník Šalamoun nikdy neexistoval a on i jeho jmění jsou pouhá fabulace a špatná interpretace historických záznamů. O tom je přesvědčený britský historik Ralph Ellis, který tvrdí, že muž, který byl předlohou pro příběh ve skutečnosti ani nebyl králem Izraele, nýbrž egyptským…

Předpověď počasí na noc a neděli 6. srpna

05.08. 22:40

Praha - Za zvlněnou studenou frontou, která bude postupovat přes naše území k východu, se k nám od západu rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje chmu.cz.

Prezidentem Rwandy byl znovu zvolen Paul Kagame

05.08. 21:12

Kigali - Páteční prezidentské volby ve Rwandě zcela podle očekávání nepřinesly žádné překvapení. Zvítězil v nich už potřetí za sebou Paul Kagame.

U Austrálie se zřítil konvertoplán, pohřešují se tři američtí vojáci

05.08. 21:12

Sydney (Austrálie) - Tři američtí vojáci se pohřešují poté, co se u australských břehů zřítil do vod Tichého oceánu stroj americké armády. Ostatních 23 příslušníků ozbrojených sil na palubě bylo zachráněno.

Evropu i dnes sužují extrémní vedra

05.08. 19:43

Praha/Řím/Bělehrad - Vlna veder v Itálii, částech Francie, ve Španělsku a na Balkáně si od začátku srpna vyžádala nejméně pět životů, způsobuje požáry a ničí úrodu. Hrozí výpadky elektřiny a nedostatek vody. Úřady v některých oblastech zavedly dopravní omezení a zakázaly práci venku v nejteplejší…

Belgie věděla o toxické látce ve vejcích týdny. O ničem ale neinformovala

05.08. 19:13

Brusel - Belgické úřady věděly o podezření na kontaminovaná vejce látkou fipronil už začátkem června, informovaly o něm ale poprvé až 20. července.

Boeing kreslil ve vzduchu 18 hodin siluetu letadla

05.08. 18:46

Washington - Většina letů má jednoduchý cíl - co nejkratší cestou se dopravit z bodu A do bodu B. Let, který započal tuto středu však byl výjimečný. Boeing svou trasou nakreslil tvar sama sebe přes celé Spojené státy.

Ministerstvo spravedlnosti chce zvednout výplaty vězňů o tisíce

05.08. 18:16

Praha - Až o několik tisíc korun chce ministerstvo spravedlnosti zvednout výplaty pracujícím vězňům. Zároveň si ale budou vězni muset spořit několikanásobně větší podíl z výplaty na dobu po propuštění.

Lidstvo pátrá po mimozemšťanech. Využívá obří teleskopy

05.08. 18:06

Lidé dodnes neví, jestli jsou ve vesmíru sami. Rozhodně ale nelení a snaží se prakticky bez ustání monitorovat okolní vesmír a pátrat po jakýchkoliv náznacích, které by mohly svědčit o existenci jiných mimozemských civilizací. Slouží jim k tomu poměrně rozsáhlá a složitá soustava teleskopů, z nichž…

KLDR pracuje na vodíkové pumě silnější než atomovka svržená na Japonsko

05.08. 18:05

Washington - „Jako by zprávy ze Severní Koreje nebyly dost špatné, věci by se mohly v příštích 18 měsících ještě více zhoršit. Neměli bychom být překvapeni, kdyby komunistická diktatury vyvinula vodíkovou bombu - nejvyšší atomovou zbraň - s potenciálem zabít miliony lidí,“ píše pro server Fox News…

Rusko brojí proti novým sankcím. Prý porušují mezinárodní právo

05.08. 18:04

Moskva - Rusko označilo rozhodnutí Evropské unie (EU) uvalit na jeho představitele nové sankce kvůli dodání turbín německé firmy Siemens na Krym za politicky motivované a nelegální.

Je Trump opravdu neschopný? Dokázal víc, než se může zdát

05.08. 16:31

Washington - Americký prezident Donald Trump je považován za jednoho z nejneschopnějších amerických prezidentů vůbec. Jeho administrativa se potýká s náhlým měněním a odstupováním klíčových pracovníků. Jeho zahraniční politika je chaotická, postrádající vizi a směr. Na domácí půdě to není o moc…

Možná platí na ostatní. Ale my? Severní Korea zuří kvůli sankcím

05.08. 16:30

Pchjongjang – Americký prezident Donald Trump podepsal zákon zpřísňující sankce. Přestože se se v té souvislosti mluví hlavně o protiruských sankcích, zákon obsahuje i sankce vůči Severní Koreji a Íránu. A právě KLDR na ně teď zareagovala ostrým komentářem.

Příští týden budou ničivá vedra pokračovat. Kdy se ochladí?

05.08. 16:26

Praha - Do konce srpna se postupně ochladí, budou se ale střídat horké a chladné dny. Příští týden však budou teploty stále ještě šplhat nad 30 stupňů.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací