Články k tématu: Globe24.cz

Apartheid v JAR trvá, politická svoboda černochům nepřinesla materiální zisky

25.10. 08:52

Pretoria - Deník The New York Times zveřejnil reportáž, podle níž segregace černošské většiny tvořící 75 procent populace v Jihoafrické republice přetrvává, protože politická svoboda černochům nepřinesla materiální zisky.

Američané se připravují na jadernou válku? Bombardéry B-52 budou poprvé od studené války v permanentní pohotovosti

25.10. 08:42

Washington - Jaderné bombardéry B-52 přejdou do režimu nepřetržité pohotovosti. Budou tak schopny na rozkaz prakticky kdykoliv vyletět a svrhnout atomové zbraně na Severní Koreu. Letectvo spojených států k tomuto kroku přistoupilo poprvé od konce studené války v roce 1991. Uvedla to televize Fox…

Čína představila stálý výbor politbyra, má pět nových členů, zůstal jen prezident a premiér

25.10. 08:10

Peking - Čína představila stálý výbor politbyra, který určuje dění v zemi. Prezident Si Ťin-pching, který si na sjezdu výrazně upevnil svou moc, zůstane v čele vládnoucí komunistické strany na druhé pětileté období.

reklama

Od masakru v Las Vegas už uplynuly tři týdny. Zásadní otázka ale dál zůstává nezodpovězená

25.10. 08:03

Las Vegas - Nejhorší masová střelba v moderní historii Spojených států stále není objasněná. Vyšetřovatelé se v minulých týdnech marně chytali indicií, které by je přivedly na stopy motivů Stephena Paddocka, který během útoku na koncertě v Las Vegas zabil 58 lidí a skoro dalších 500 zranil. Policie…

V Jeruzalémě byl vydražen ručně psaný vzkaz od Einsteina, nový majitel za ni zaplatit miliony

25.10. 08:01

Jeruzalém - Ručně psaná poznámka, kterou Albert Einstein obdaroval v roce 1922 hotelového poslíčka v Tokiu, byla v jeruzalémské aukční síni Winner's vydražena za 1,3 milionu dolarů (28,3 milionu Kč).

V Česku se objevili členové IS, příznivci se radikalizují kvůli nenávistným náladám

Aktualizovali jsme 24.10.2017, 22:08, 24.10. 14:21

Praha - Nenávistné nálady proti muslimům a migrantům či akce několika jedinců, kteří sami sebe titulují "bojovníky proti islámu", stojí za radikalizací několika lidí v Česku, kteří přejímají myšlenky teroristické organizace Islámský stát. Ve výroční zprávě to uvedla Bezpečnostní informační služba …

Je možné zachytit hlas mrtvých? Z fenoménu elektronického hlasu běhá mráz po zádech

Aktualizovali jsme 24.10.2017, 22:08, 24.10. 09:59

Odhodlaný tým několika nadšenců vyráží za tmy na místo činu. Je to už mnoho let, kdy v tomto starobylém domě došlo k brutální masové vraždě. Při průzkumu zchátralé budovy pokládají obětem onoho hrůzného činu různé otázky. Celou dobu mají zapnutá speciální nahrávací zařízení, jež se snaží zachytit…

Novinář se vydal mezi uprchlíky a ptal se jich na zásadní otázku. Jak to dopadlo?

Aktualizovali jsme 24.10.2017, 22:08, 23.10. 08:39

Berlín - Uprchlíci přišli do Německa s nekonkrétní představou o lepším životě. Na místě je však čekalo všechno nové, dokonce i jejich víra se musela adaptovat na nové podmínky. Vše vypadalo nadějně, dokud se země neocitla před volbami. Strašákem mnohých se stala anti-migrantská kampaň AfD, která…

Co bude po volbách se stíháním Babiše? Ústavní právník uvádí věci na pravou míru

Aktualizovali jsme 24.10.2017, 22:08, 21.10. 22:12

Praha - Znovuzvolení poslanci z hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek zatím zůstávají trestně stíhaní v kauze Čapího hnízda. Stíhání se přeruší zpětně k dnešku až poté, co Státní volební komise vyhlásí výsledky voleb.

Členky skupiny Pussy Riot demonstrovaly v Trumpově mrakodrapu

24.10. 22:07

New York - Členky ruské punkové skupiny Pussy Riot dnes v New Yorku protestovaly proti věznění ukrajinského režiséra a kritika Kremlu Olega Sencova.

Europoslanci odsuzují nedávnou vraždu maltské novinářky

24.10. 22:06

Štrasburk - Zdravá demokracie potřebuje svobodná média bez státního dohledu, dobrá žurnalistika je ale nebezpečná práce. Na zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku to dnes řekl místopředseda Evropské komise Frans Timmermans.

Výsledek jednání? Hnutí ANO nepřenechá ODS post předsedy Sněmovny

24.10. 22:05

Praha - Hnutí ANO nechce ODS přenechat post předsedy Sněmovny. Novinářům to řekli zástupci hnutí a občanských demokratů po dnešním večerním jednání.

Ze Sýrie a Iráku se vrátilo do 33 zemí přes 5600 islamistů

24.10. 22:05

Damašek - Nejméně 5600 stoupenců Islámského státu (IS) se vrátilo do svých domovských zemí, zatímco teroristická organizace přichází o další území v Iráku a v Sýrii.

Celebrity vyděsila krádež dat z klinik plastické chirurgie

24.10. 21:13

Londýn - Celebrity, které v Británii podstoupily plastický zákrok, mají důvody k vážným obavám. Jednou z posledních obětí kybernetických útoků se stala před týdnem známá londýnská klinika LBPS.

Írán popraví lékaře za podíl na vraždách jaderných vědců

24.10. 20:55

Teherán - Íránský soud dnes vynesl rozsudek smrti nad mužem, který byl shledán vinným z toho, že poskytoval Izraeli důvěrné informace, které byly použity při plánování atentátů na vysoce postavené představitele íránského jaderného výzkumu.

TOP 09 podle Kalouska nepodpoří kandidáta ANO do čela Sněmovny

24.10. 20:02

Praha - TOP 09 podle svého odstupujícího předsedy Miroslava Kalouska znovu ujistila zástupce hnutí ANO o tom, že s ním do vlády nepůjde.

Zeman na Hradě jednal se šéfem komunistů Filipem

24.10. 19:57

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes v podvečer na Pražském hradě přijal předsedu komunistické strany Vojtěcha Filipa. Výsledek schůzky zástupci Hradu ani KSČM nekomentovali.

Trump má potíže s pravdou, útočí vlivný senátor Corker

24.10. 19:53

Washington - Vlivný republikánský senátor Bob Corker dnes opět ostře kritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa, který má podle něj v mnoha otázkách "potíže s pravdou".

Rusko vetovalo vyšetřování chemických útoků v Sýrii

24.10. 19:28

New York - Rusko dnes vetovalo rezoluci OSN o prodloužení mandátu vyšetřovatelů chemických útoků v Sýrii, Čína se hlasování zdržela.

Ukrajinská hromadná doprava se ocitla pod náporem kyberútoku

24.10. 19:27

Kyjev/Oděsa - Ukrajinská hromadná doprava se dnes stala terčem nové vlny kybernetických útoků, oznámily ukrajinské bezpečnostní složky.

Islámský stát kontroluje jen pět procent Sýrie, tvrdí Rusko

24.10. 18:50

Manila/Damašek - Teroristická organizace Islámský stát (IS) po ztrátě svých hlavních bašt v Sýrii, včetně města Rakka, nyní kontroluje už jen pět procent syrského území.

USA po Trumpově zákazu opět přijímají uprchlíky

24.10. 18:48

Washington - Dnes po čtyřech měsících skončila platnost dekretu prezidenta Donalda Trumpa, který až na výjimky zakazoval přijímání uprchlíků z jakékoli země. USA tak opět začínají přijímat běžence, jejichž počet by však měl být nižší než v minulých letech.

ODS odmítá jednat o vládě. Chce post předsedy Sněmovny

24.10. 18:39

Praha - Výkonná rada ODS podpořila strategii vedení strany, které odmítlo vést jednání o koalici s hnutím ANO o vstupu do vlády, ale i podporu jeho menšinové vlády. Oznámila to místopředsedkyně strany Alexandra Udženija.

Ukrajina odmítala udělit Saakašvilimu politický azyl

24.10. 18:31

Kyjev - Ukrajinská migrační služba odmítla udělit gruzínskému exprezidentovi Michailovi Saakašvilimu politický azyl. Bývalý gubernátor Oděsy se před časem dostal do sporu s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie