Články k tématu: Globe24.cz

Teror v kanadském Edmontonu: Vůz najel do lidí, řidič měl vlajku IS

01.10. 14:57

Edmonton - Kanadská policie vyšetřuje útok na policistu z noci na dnešek a dnešní divokou jízdu řidiče dodávky městem Edmonton. Šéf tamní policie Rod Knecht řekl, že ve vazbě je jeden člověk. Policie se domnívá, že jednal sám, i když nevylučuje podíl dalších osob.

Londýn chystá plán pro případ nedohody o brexitu, uvedla Mayová

01.10. 14:56

Londýn - Británie pracuje i na plánu pro případ, že opustí Evropskou unii bez dohody s Bruselem. Britská premiérka Theresa Mayová dnes v rozhovoru pro BBC také slíbila mladým lidem zastavení zvyšování školného a řekla, že ji mrzí oslabení konzervativců v nedávných předčasných volbách, které sama…

Španělský stát dnes ztratil mnohem více než kdy dříve, zní z Katalánska

01.10. 14:53

Barcelona - Katalánský premiér Carles Puigdemont označil postup policie proti účastníkům dnešního referenda za "neoprávněný, nepřiměřený a bezohledný". Sám vhodil svůj hlasovací lístek v jedné z volebních místností poté, co policie zablokovala školu v obci Sant Julia de Ramis na severu Katalánska,…

reklama

Může vás zabít vzduchová bublina v žíle nebo tepně?

01.10. 14:18

Všichni známe scénu, při níž lékař nabere do injekční stříkačky očkovací látku a pak jí trochu odstříkne do vzduchu. Ti znalejší vědí, že je to proto, aby ve stříkačce nezůstala ani kapka vzduchu. Říká se, že totiž, že i malá bublinka v žíle nebo tepně nás může zabít. Je to ale skutečně pravda?

Život poslance: Nadpůrměrné platy nestačí, mají ještě náhrady

01.10. 14:16

Praha - Volby do Poslanecké sněmovny se budou konat v pátek 20. října 2017 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 21. října 2017 od 08:00 do 14:00 hodin. Právo volit má občan ČR, který alespoň druhý den voleb dosáhl 18 let a je podle zákona způsobilý.

Sýrie zažila v září nejkrvavější boje, o život přišlo 3000 lidí, tvrdí SOHR

01.10. 14:04

Damašek - Sýrie podle exilové organizace SOHR zažila v září nejkrvavější boje letošního roku: násilí si vyžádalo nejméně 3000 mrtvých, mezi nimi bylo 955 civilistů.

Válka mezi USA a KLDR je reálná možnost. Nechá Washington své spojence ve štychu?

01.10. 13:54

Válka mezi USA a Severní Koreou je „reálná možnost“. Ve své zprávě nazvané „Příprava na válku v Koreji" to tvrdí Královský institut pro bezpečnostní a obranná studia (RUSI), který je nejstarším think-tankem zabývajícím se bezpečnostními otázkami.

Boj proti Uberu: Brněnští taxikáři podpoří kolegy z Prahy, vydají se na pomalou jízdu

01.10. 13:21

Brno - Brněnští taxikáři v pondělí mezi 12:00 a 14:00 podpoří pražské kolegy v jejich sporu s Uberem a projedou pomalu moravskou metropolí. V Praze řeší legálnost provozu Uber již řadu měsíců soud a dosud nerozhodl. V Brně začal Uber jezdit letos 1. února a v červenci soud zakázal jeho služby…

V Barceloně je to divoké: Policie použila gumové projektily, voliči utíkají. Několik osob bylo zatčeno

01.10. 13:11

Barcelona - Španělská policie dnes proti stoupencům nepovoleného plebiscitu o katalánské nezávislosti použila gumové projektily. Svědci hlásí zraněné, několik osob bylo zatčeno. Zájem o účast v referendu je na některých místech značný.

Další krize na obzoru? Netanjahu vede Izrael do války, varuje šéf Hizballáhu

01.10. 13:09

Bejrút - Vůdce libanonského radikálního hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh dnes prohlásil, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu vede svou zemi do války v Sýrii, v Libanonu i v pásmu Gázy. V proslovu také vyzval Židy, kteří emigrovali do Izraele, aby se vrátili zpět do zemí, odkud přišli.

Analytici jsou optimističtí: Ekonomická úroveň Česka k 19 zemím eurozóny poroste

01.10. 13:03

Praha - Ministerstvo financí (MF) v aktuální makroekonomické prognóze letos počítá s růstem českého HDP na obyvatele v poměru k eurozóně na 85 procent a příští rok na 86 procent. Loni byla ČR na 83 procentech zemí eurozóny.

Už žádné dědičné nemoci? Podařilo se nám odstranit "špatné" geny, hlásí vědci

01.10. 12:27

Kanton - Poprvé v historii se vědcům podařilo skrze metodu nazvanou chemická chirurgie odstranit z lidského embrya nemoc, která byla dědičná. Tým z Univerzity Suna Yat-Sena úspěšně určil a oddělil gen, který je zodpovědný za některé vážné krevní poruchy. Výzkum je sice teprve v začátcích, ale je to…

Češi jsou bráni jako občané druhé kategorie, zuří Ringo Čech

01.10. 12:18

Praha - Přítel prezidenta Miloše Zemana František Ringo Čech vystoupil v dalším z předvolebních videí Strany práv občanů (SPO). Tentokrát se vyjádřil k problematice dvojího standardu potravin v Evropské unii (EU), ale také k obranné politice Unie v souvislosti s migrační krizí.

O. J. Simpson byl za dobré chování podmínečně propuštěn na svobodu, odseděl si devět let

01.10. 11:48

Las Vegas - Po devíti letech byl dnes podmínečně propuštěn na svobodu hráč amerického fotbalu a herec Orenthal James Simpson. V roce 2008 dostal za loupežné přepadení 33 let. Simpson již oznámil, že chce žít na Floridě.

Další tajemství Mony Lisy? Vědci zřejmě našli skrytou podobu slavného portrétu

01.10. 11:34

Paříž - Jeden z nejslavnějších obrazů v Louvru má nejspíš svého předchůdce. Monu Lisu zná snad každý a portrét je odjakživa zahalen tajemstvím a konspiračními teoriemi. Mezi ty nejdivočejší patří, že na plátně je vyobrazen muž. Ale málokdo by pomyslel na to, jak by renesanční paní vypadala bez…

IS zaútočil v syrské provincii Homs, získal zpět město Karjatajn

01.10. 11:23

Damašek/Bagdád - Islámský stát dobyl zpět východosyrské město Karjatajn, oznámila exilová opoziční Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Damašek se k informaci zatím oficiálně nevyjádřil.

Gayové a lesby mohou ode dneška v Německu uzavírat manželství

01.10. 11:20

Berlín - Gayové a lesby mohou ode dneška v Německu vstupovat do manželství a adoptovat děti. Německo se tím zařadilo mezi zhruba 20 zemí na světě, které na celostátní úrovni umožňují uzavírat homosexuální sňatky.

Ode dneška platí zákaz chovu zvířat pro kožešiny, farmy musí do dvou let ukončit činnost

01.10. 11:17

Praha - Po dnešku nesmějí vznikat nové kožešinové farmy a existující farmy musí ukončit činnost do konce ledna 2019. Se zákazem přišla poslanecká novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, která vstupuje v účinnost dnes.

Hitlerova zbraň odplaty? Rakety V-2 otevřely dveře do vesmíru, hlavně ale přinášely zkázu

01.10. 11:14

Berlín - Raketa německého původu dokázala 3. října 1942 doletět jako první lidský výrobek až na samou hranici vesmíru. Nesporný technický úspěch však kalí skutečnost, že raketa A-4 tehdy sloužila k zabíjení. Stala se totiž Hitlerovou zbraní odplaty číslo dva, známou V-2.

Pátek třináctého, černé kočky, rozbitá zrcadla. Jak vznikly pověry a proč jim ještě věříme?

01.10. 10:34

Řím - Miliony lidí na celém světě i v 21. století stále věří, že pátek třináctého přináší neštěstí, že černá kočka přes cestu je špatnou zvěstí a že rozbité zrcadlo znamená sedm let smůly. Pověry však podle psychologů mohou být i užitečné. Píše o tom italský list Corriere della Sera.

Předpověď počasí na noc a pondělí 2. října

01.10. 10:18

Praha - Okludující frontální systém bude postupovat ze západní do střední Evropy, informuje chmi.cz.

Nehoda na koncertě: Marilyn Manson je v nemocnici, zřítila se na něj dekorace

01.10. 10:16

New York - Americký rocker Marilyn Manson musel být odvezen do nemocnice poté, co při sobotním koncertu v New Yorku utrpěl na pódiu zranění.

Oxfordská kolej odstranila portrét Su Ťij, prý kvůli situaci muslimských Rohingům

01.10. 10:15

Oxford - Vedení oxfordské koleje St. Hughs dalo odstranit z interiéru portrét barmské vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij. Počin je dáván do souvislosti s tlakem, jemuž laureátka Nobelovy ceny míru čelí kvůli rohingské krizi. Oficiální vysvětlení je však jiné.

Německý vyděrač supermarketů přiznal vinu, otrávil pět sklenic dětské výživy

01.10. 09:48

Berlín - Muž, který hrozil prostřednictvím e-mailů otravou 20 druhů potravin v obchodech po celém Německu i v zahraničí, přiznal vinu. V sobotu večer to oznámila německá prokuratura.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie