Články k tématu: Gorbačov, Michail

Zemřel maršál Jazov. Velel okupačním vojskům v ČSSR, chtěl svrhnout Gorbačova

Aktualizovali jsme 25.2.2020, 17:09, 25.02. 09:18

V Moskvě dnes zemřel maršál Dmitrij Jazov, který byl sovětským ministrem obrany a jedním z hlavních pučistů, kteří se v roce 1991 postavili proti prezidentu Michailu Gorbačovovi.

Holčička stažená z kůže zaživa. Za rozpadem Sovětského svazu stál krvavý masakr

Aktualizovali jsme 7.4.2019, 06:23, 07.04. 06:03

Kavkaz vždy patřil k nejdivočejším oblastem světa, kde vykrvácelo mnoho mocností. To se potvrdilo i před 31 lety, kdy propukl krvavý pogrom, který nejen zahájil rozpad Sovětského svazu, ale způsobil i jednu z nejkrvavějších válek 90. let.

Raketová smlouva INF: Ohrozil ji americký radar v Česku, teď ji chce roztrhat Trump

21.10. 19:30

Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) podepsali sovětský vůdce Michail Gorbačov a americký prezident Ronald Reagan 8. prosince 1987 ve Washingtonu. V platnost vstoupil tento dokument 1. června 1988.

reklama

Uvědomují si USA, co mohou způsobit? Gorbačov tepe Trumpa kvůli zrušení dohody

21.10. 17:26

Velká Británie rozhodně podporuje rozhodnutí Spojených států vypovědět smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) z roku 1987. V rozhovoru pro list Financial Times to dnes prohlásil britský ministr zahraničí Gavin Williamson. Moskva si podle něj ze smlouvy "tropí posměch". Německo…

Gorbačov poblahopřál Zemanovi a přeje si budování přátelství ČR s Ruskem

30.01. 16:50

Praha - Na Hrad stále přícházejí gratulace Miloši Zemanovi k jeho znovuzvolení prezidentem. Někdejší sovětský prezident Michail Gorbačov v dopise vyjádřil naději, že se budou spolu dál podílet na naplňování spolupráce evropských zemí a budování přátelských vztahů s Ruskem.

Zeman pojede do Ruska, svou návštěvu začne u Putina

14.11. 10:51

Praha/Moskva - Prezident Miloš Zeman se příští týden v Rusku setká s bývalým sovětským prezidentem Michailem Gorbačovem a bude jednat také s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem.

Putin mluví o Kohlovi jako obhájci přátelských vztahů mezi Německem a Ruskem

17.06. 09:48

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin označil bývalého německého kancléř Helmuta Kohla za obhájce přátelských vztahů mezi Berlínem a Moskvou. „Měl jsem to štěstí, že jsem s ním mohl mluvit osobně," uvedl Putin v kondolenčním dopise zaslaném německému prezidentovi Franku-Walterovi Steinmeierovi a…

Rusko odmítlo předat exprezidentovi SSSR Gorbačovovi předvolání k výslechu v Litvě

03.05. 09:34

Moskva - Litevský soud chce vyslechnout bývalého prezidenta SSSR Michaila Gorbačova (86) ohledně brutálního útoku sovětské armády na vilniuské televizní centrum v lednu 1991. Rusko mu ale předvolání odmítá předat.

Rusko na zcestí? Gorbačov varuje před Putinem a žádá demokratické změny

21.04. 19:26

Washington - Autoritářské metody Vladimira Putina byly zpočátku oprávněné, avšak za cenu snížení role parlamentu, soudů a občanské společnosti a omezení nezávislosti médií. V článku pro americký časopis Time to napsal poslední sovětský vůdce Michail Gorbačov.

Jakeš zkritizoval perestrojku: Byla špatná, umožnila lidem nadávat na režim

09.01. 20:52

Moskva - Politika "perestrojky" (přestavby) posledního sovětského vůdce Michaila Gorbačova nebyla ani promyšlená, ani potřebná. V rozhovoru, který dnes zveřejnil ruský internetový listu Gazeta.ru, to prohlásil Miloš Jakeš, který před 30 lety stanul v čele československých komunistů. Gorbačov podle…

Gorbačov se pustil do Západu. Vyčítá mu triumfalismus po zániku SSSR

13.12. 11:21

Moskva - Bývalý sovětský vůdce Michail Gorbačov (85) v rozhovoru pro agenturu AP vyjádřil naději, že by se vztahy mezi Ruskem a USA po nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu mohly zlepšit. Nechyběla ani ostrá kritika politiky Západu.

Gorbačov musí u soudu vysvětlit útok sovětské armády v roce 1991

17.10. 17:03

Vilnius - Bývalý vůdce sovětské komunistické strany Michail Gorbačov (85) se má dostavit do Litvy k výslechu ohledně útoku armády na vilniuské televizní centrum v roce 1991.

Gorbačov chce založit think-tank, který by se věnoval aktuálním geopolitickým problémům

17.09. 21:59

Praha - Bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov uvažuje o založení think-tanku, který by se zabýval aktuálními geopolitickými problémy. Naznačil to v poselství, které zaslal mezinárodní konferenci s názvem Společná evropská bezpečnost po studené válce, jíž se měl v Praze účastnit. Ze zdravotních…

Gorbačov posla do Prahy poselství: Začaly nové závody ve zbrojení, říká

16.09. 16:36

Praha/Moskva - Bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov sice o víkendu na pražskou konferenci "Celková bezpečnost po studené válce. Jak řešit nové problémy? Evopská bezpečnost a Rusko", kvůli zdravotním problémům nedorazí, zaslal ale videoposelství. Vyjádřil v něm krajní znepokojení na stavem…

Gorbačov návštěvu Prahy kvůli zdravotním problémům zrušil

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 14:57, 14.09. 12:58

Praha - Michail Gorbačov se měl o nadcházejícím víkendu v Praze zúčastnit konference o bezpečnosti v Evropě a setkat se s prezidentem Milošem Zemanem. Kvůli zdravotním potížím však Bývalý sovětský prezident návštěvu odvolal.

Gorbačov v Praze promluví o ohrožení Evropy

08.09. 13:21

Praha - Ve dnech 16. až 18. září se bude v Praze konat mezinárodní konference "Celková bezpečnost po studené válce. Jak řešit nové problémy? Evropská bezpečnost a Rusko", na které vystoupí řada diplomatů a politiků. Sovětský exprezident Michail Gorbačov (85) bude hovořit o ohrožení Evropy. Akci…

Zeman v Lánech přivítá Gorbačova

03.09. 16:46

Praha - V Praze se bude ve dnech 16. až 18. září konat mezinárodní konference "Celková bezpečnost po studené válce. Jak řešit nové problémy? Evropská bezpečnost a Rusko". Přijede také bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov.

V Rusku se spekuluje o partajním zlatu a údajných devizových fondech

18.08. 14:53

Moskva - V Rusku se už roky spekuluje o takzvaném partajním zlatu a údajných devizových fondech, které po rozpadu SSSR a zákazu Komunistické strany Sovětského svazu (KSSS) beze stopy zmizely. Šéf ruských komunistů Gennadij Zjuganov k tomu dnes řekl, že se ztráta finančních prostředků dříve nebo…

Gorbačov má zákaz vstupu na Ukrajinu, kvůli podpoře ruské anexe Krymu

26.05. 15:55

Kyjev - Michail Gorbačov v minulosti několikrát veřejně podpořil ruskou anexi Krymu, nyní přišel trest. Ukrajina zakázala bývalému sovětskému prezidentovi na pět let vstup do země.

Putin rozděluje svět: Bývalý prezident Gorbačov píše o problémech v Rusku

25.05. 21:39

Moskva – Ruský prezident Vladimír Putin patří mezi osobnosti, které rozdělují celý svět – jedna část ho miluje, druhá ho nenávidí. Jak nyní informuje americký deník TIME, Michail Gorbačov, bývalý ruský prezident a držitel Nobelovy ceny za mír, ve své nové knize s názvem „Nové Rusko“ zkoumá…

reklama
Fotogalerie