Články k tématu: guantanamo, u.s. base

Propuštěný vězeň z Guantánama přijel do Saúdské Arábie

03.05. 14:16

Rijád - Saúdská Arábie potvrdila příjezd vězně, kterého Spojené státy zadržovaly na základně Guantánamo na Kubě. Saúdský Arab Ahmad Muhammad Hazá Darbí odsouzený za terorismus je prvním vězněm, který se z Guantánama dostal od nástupu současného republikánského prezidenta Donalda Trumpa k moci. Ve…

Trump varoval před jadernými ambicemi KLDR, rozhodl také o prodloužení provozu věznice v Guantánamu

31.01. 08:00

Washington - Bezohledná snaha KLDR získat jaderné rakety by mohla velmi brzy USA ohrozit. Prohlásil to v úterý prezident USA Donald Trump v poselství o stavu unie. Jeho vláda prý nebude opakovat staré chyby, které "dostaly Spojené státy do této velmi nebezpečné situace".

Šéf Pentagonu navštívil Guantánamo, věznici se ale vyhnul

21.12. 17:59

Guantánamo - Americký ministr obrany James Mattis dnes navštívil americkou vojenskou základnu Guantánamo na Kubě. Pozdravil vojáky před vánočními svátky, avšak o otázce zadržování osob v místní věznici nemluvil.

reklama

Mučení vězňů na Guantánamu podle OSN pokračuje

13.12. 20:24

Ženeva - Jeden z vězňů zadržovaných na americké vojenské základně Guantánamo je nadále vystaven mučení. Uvedl to dnes zvláštní zpravodaj OSN Nils Melzer.

Kanada vyplatila nejmladšímu vězni z Guantánama miliony dolarů, v době zadržení mu bylo jen 15 let

07.07. 10:07

Ottawa - Kanada zaplatila svému občanu 10,5 milionu kanadských dolarů (185 milionů korun) v rámci vyrovnání za jeho věznění. Omar Khadr byl dopaden po přestřelce s americkými vojáky v Afghánistánu v roce 2002, kdy mu bylo 15 let. Stal se tak nejmladším vězněm na Guantánamu.

Pro silné žaludky. Američané mučili vězně, z jejich výpovědí jde mráz po zádech

Aktualizovali jsme 27.6.2017, 22:12, 26.06. 11:03

Je těžké sledovat videonahrávky dvou bývalých vojenských psychologů, kteří v měsících po teroristických útocích z 11. září 2001 jako nezávislí spolupracovníci pro CIA vymýšleli, dozorovali a pomáhali provádět "rozšířené vyšetřování" vězňů držených na tajných základnách, konstatuje editorial serveru…

Omán přijal na základě žádosti Baracka Obamy deset lidí propuštěných z Guantánama

16.01. 09:34

Maskat - Omán přijal na základě žádosti amerického prezidenta Baracka Obamy deset lidí, kteří byli propuštěni z Guantánama. Osud věznice pro údajné teroristy zůstává otevřený, nastupující šéf Bílého domu Donald Trump ji ale patrně zachová.

Syřan z Guantánama ukončil hladovku, dostal nabídku na odjezd ze země

24.10. 11:54

Montevideo - Syřan Džihád Ahmad Dijáb, bývalý vězeň z amerického Guantánama, ukončil v Uruguayi protestní hladovku. Podle stanice BBC mu byla učiněna přijatelná nabídka.

Další vězeň z Guantánama byl Američany propuštěný

18.10. 00:28

Washington - Spojené státy propustily dalšího vězně z vojenské základny Guantánamo, který byl dnes převezen domů do Mauritánie.

Poplach v Karibiku, USA začaly kvůli hurikánu Matthew evakuovat Guantánamo

02.10. 10:13

Miami - Hurikán Matthew s větrem o rychlosti 240 kilometrů v hodině se blíží k Jamajce a Haiti, na Kubu má dorazit v úterý. USA už proto začaly evakuovat část personálu a rodiny vojáků ze základny Guantánamo.

Někdejší vězeň z Guantánama hladovkou vydírá uruguayskou vládu

20.09. 10:03

Montevideo - Bývalý vězeň z americké základny Guantánamo hladovkou vydírá uruguayskou vládu, chce se dostat z jihoamerické země. Kabinet ale v pondělí ultimátum odmítl.

Obama propouští vězně: Z proslulé věznice Guantánamo odešlo 15 osob

16.08. 08:07

Washington - Celkově 15 zajatců bylo z Guantánama propušteno a přepraveno do Spojených arabských emirátů. Jedná se o největší skupinu vězňů, která byla z věznice propuštěna od nástupu Baracka Obamy do Bílého domu.

Guantánamo je opět chudší. USA propustily vězněného Jemence

11.07. 13:51

Washington - Američané dnes propustili dalšího vězně z Guantánama. Snížili tak počet osob zadržovaných na této americké vojenské základně na Kubě na 78.

Z věznice Guantánamo byl propuštěn dalšího vězneň podezřelý z terorismu. Bude z něj famrář v Černé Hoře

23.06. 09:07

Washington - Z nechvalně proslulé věznice Guantánamo byl propuštěn další vězeň. Prezident Barack Obama chce ještě před koncem svého mandátu v lednu zařízení uzavřít. Stále je v něm 80 osob podezřelých z terorismu.

Cruz a Rubio chtějí zavírat džihádisty IS na Guantánamo, Obama chce věznici zavřít

10.03. 23:56

Washington – Barack Obama má v plánu ještě letos zavřít věznici Guantanámo ve vojenském vězení na Kubě. Republikánští kandidáti na prezidenta Ted Cruz a Marco Rubio ale mají jiné plány.

reklama
Fotogalerie