Články k tématu: Guterres, António

Sexuální hrátky v autě se znakem OSN. Pikantní video způsobilo skandál

Aktualizovali jsme 27.6.2020, 21:28, 27.06. 19:15

Jako "šokující a silně pobuřující" odsoudil šéf OSN záběry, které údajně zachycují sexuální akt v autě se znakem této světové organizace na rušné hlavní ulici v Tel Avivu, souběžné s přímořskou promenádou, uvedl server BBC News. Dodal, že video, na němž je vidět žena v červených šatech s mužem na…

Protesty v USA připomínají válku: 25 měst vyhlásilo zákaz vycházení, útoky na novináře

31.05. 12:17

Kvůli trvajícím nepokojům vyvolaným násilnou smrtí černocha George Floyda byl vyhlášen noční zákaz vycházení již ve 25 městech v 16 amerických státech, uvedl dnes web televize CNN. Během protestů v Indianapolisu byli postřeleni tři lidé a jeden člověk zemřel. Násilí některých protestů dnes odsoudil…

Ve hře je celé lidstvo. Krize kvůli koronaviru je největší od 2. světové války, varuje šéf OSN

Aktualizovali jsme 1.4.2020, 22:13, 01.04. 17:18

Krize spojená s šířením koronaviru je největší výzvou pro svět od konce druhé světové války. Řekl to generální tajemník Organizace spojených národů António Guterres, podle kterého se dá krize překonat jen ve vzájemné solidaritě. Členské státy OSN vyzval k okamžité a koordinované reakci na šíření…

reklama

Válka v Perském zálivu by byla chyba, varuje tajemník OSN

13.06. 20:08

Svět si nemůže dovolit konfrontaci v oblasti Perského zálivu. V reakci na dnešní útok na dva tankery v Ománském zálivu to řekl generální tajemník OSN António Guterres, který hovořil o "bezpečnostním incidentu". USA chtějí věc předložit na dnešním jednání Rady bezpečnosti OSN. Znepokojení vyjádřila…

Generální tajemník OSN Guterres odsoudil útoky na misi v Mali, Češi jsou v pořádku

25.11. 12:37

Bamako/Praha - Generální tajemník OSN António Guterres odsoudil páteční útoky na jednotky mírové mise OSN na severu Mali (MINUSMA), při kterých čtyři jejich členové zahynuli a 21 dalších utrpělo zranění. Zabiti byli také tři útočníci. V Mali působí také čeští vojáci, všichni jsou v pořádku.

Generální tajemník OSN Guterres varoval před konflikty ve světě, vyzval k boji proti terorismu

19.09. 17:06

New York - V New Yorku začíná všeobecná rozprava 72. zasedání Valného shromáždění OSN. Generální tajemník OSN António Guterres varoval před konflikty ve světě a odsoudil přitom jaderné testy Severní Koreje. Zkritizoval též postup barmské vlády vůči Rohingům. Vyzval k boji proti terorismu a ke…

Třetina populace Rohingů musela opustit své domovy. Je to katastrofa, varuje šéf OSN

13.09. 20:41

New York - Generální tajemník OSN António Guterres tvrdí, že humanitární situace Rohingů je katastrofální a že je třeba tuto tragédii zastavit. Uvádí to agentura Reuters.

Politici z celého světa truchlí kvůli Kohlovi, vzpomínají na něj jako na velkého státníka

16.06. 19:32

Washington/Berlín – Na smrt německého exkancléře Helmuta Kohla reagují nejen němečtí politici, ale i významné osobnosti z celého světa. Mluví o něm jako o příteli svobody i jenom z největších politiků.

KLDR dělá vrásky generálnímu tajemníkovi OSN, USA žádají nové sankce. Ozvaly se i Rusko a Čína

Aktualizovali jsme 28.4.2017, 22:33, 28.04. 19:35

New York - Obavy z možného vojenského konfliktu na Korejském poloostrově dnes na jednání Rady bezpečnosti OSN vyjádřil generální tajemník OSN António Guterres. Za nebezpečnou situaci pak označil absenci komunikačních kanálů s Pchjongjangem.

Šéf OSN pochválil africké státy za vstřícnost

30.01. 18:32

Addis Abeba - Šéf OSN António Guterres dnes v etiopské metropoli chválil členské státy Africké unie (AU) za to, že uprchlíkům otevřely své hranice. V projevu se sice přímo nezmínil o politice amerického prezidenta Donalda Trumpa, přesto si vysloužil potlesk účastníků summitu.

Rok míru? Nový generální tajemník OSN chce dát přednost klidu před válkou

01.01. 11:31

New York - Nový generální tajemník Organizace spojených národů António Guterres dnes v novoročním projevu vyzval, aby svět dal přednost míru před válkou.

Novým generálním tajemníkem OSN bude Guterres, Valné shromáždění rozhodlo jednomyslně

13.10. 17:15

New York - Valné shromáždění OSN dnes jednomyslně schválilo portugalského expremiéra Antónia Guterrese novým generálním tajemníkem Organizace spojených národů.

Guterres jako šéf OSN? Členové rady bezpečnosti jeho kandidaturu nevetovali

05.10. 19:00

New York - V dnešním šestém kole předběžného tajného hlasování o tom, kdo se stane novým šéfem OSN žádný ze stálých členů Rady bezpečnosti nevetoval kandidaturu portugalského expremiér Antónia Guterrese. Podle pozorovatelů tak má funkci jistou.

Bude novým tajemníkem OSN Guterres? Zůstává hlavním favoritem

26.09. 19:10

New York - Bývalý portugalský premiér António Guterres zůstává hlavním favoritem na funkci generálního tajemníka OSN. V dnešním pátém kole tajného hlasování Rady bezpečnosti OSN znovu získal nejvyšší počet hlasů.

reklama
Fotogalerie