Články k tématu: Hammond, Philip (šéf britské diplomacie)

Británie v koncích? Mayová neustoupila ani o píď, brexitový pat pokračuje

07.04. 19:50

Zástupci britských vládních konzervativců a opozičních labouristů se neshodují v názoru na to, zda je vláda ochotná učinit při hledání východiska z krize kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie kompromis či nikoli. Podle Andrey Leadsomové, která organizuje v Dolní sněmovně vládní agendu,…

Chystá se puč v Downing Street? Promluvil ministr financí, varuje před katastrofou

24.03. 14:17

Británie musí raději najít způsob, jak spořádaně opustit Evropskou unii, než aby se snažila sesadit premiérku Theresu Mayovou. Uvedl to dnes britský ministr financí Philip Hammond serveru Sky News, kde také popřel zprávy tisku o údajném spiknutí uvnitř vlády s cílem nahradit Mayovou jiným členem…

Spory o brexit neberou konce. Britská vláda se rozdělila do tří táborů

15.12. 14:02

Většina členů britské vlády považuje brexitovou dohodu premiérky Theresy Mayové za mrtvou a otevřeně diskutuje o dalších možnostech, včetně nového referenda. Napsal to dnes britský deník The Times s odvoláním na své zdroje. Většina ministrů podle listu dospěla k názoru, že parlament by dojednaný…

reklama

Hammond považuje dohodu o brexitu za nejlepší variantu

24.11. 16:36

Předběžná dohoda o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie, kterou sjednala britská premiérka Theresa Mayová, je nejlepším dostupným řešením pro britskou ekonomiku. Uvedl to dnes britský ministr financí Philip Hammond.

Británie bude kvůli brexitu možná předělávat rozpočet

28.10. 17:04

Britská vláda bude muset sestavit nový rozpočet, pokud se jí nepodaří uzavřít s Evropskou unií dohodu o odchodu z bloku. Uvedl to v rozhovoru s BBC ministr financí Philip Hammond. Ujistil však, že je připraven využít peníze, které dal stranou, na pomoc ekonomice, aby se vyrovnala se šokem, který jí…

Mayová uklidňuje Brity: S tvrdým brexitem nenastane konec světa

28.08. 15:38

Londýn - Podle premiérky Theresy Mayové nenastane konec světa, pokud se Británie nedohodne s Bruselem na nových vzájemných vztazích do svého odchodu z EU. Zpochybnila tak názor ministra financí Philipa Hammonda, který minulý týden řekl, že by takzvaný tvrdý brexit poškodil veřejné finance Spojeného…

Británii se vůbec nedaří: Čelí nejdelšímu pádu životní úrovně za více než 60 let

24.11. 08:56

Londýn - Analýza britského výzkumného střediska Resolution Foundation dospěla k závažným závěrům. Spojené království směřuje k nejdelšímu propadu životní úrovně od začátku měření v 50. letech minulého století.

Velký účet za odchod z EU? Británie vyčlení na brexit tři miliardy liber

22.11. 16:37

Londýn - Britská vláda v nadcházejících dvou letech vyčlení mimo již vynaložené prostředky tři miliardy liber (přes 86 miliard Kč) na přípravu odchodu země z Evropské unie.

Konzervativci se hádají kvůli brexitu, Johnson dostal varování

02.10. 17:28

Manchester - Tématem číslo jedna na sjezdu Konzervativní strany v britském Manchestseru je odchod království z EU. Došlo k otevřenému sporu mezi ministrem zahraničí Borisem Johnsonem, jenž je zastáncem tvrdého brexitu, a ministrem financí Philipem Hammondem, který je pro mírnou podobu brexitu.

Přechodná období po brexitu mohou trvat až do roku 2022

28.07. 14:49

Londýn - Podle britského ministra financí Philipa Hammonda by ve chvíli britského odchodu z EU na konci března 2019 neměly okamžitě nastat změny v imigračních a obchodních pravidlech.

Mayovou by na post premiéra měl nahradit Hammond

25.06. 10:18

Londýn - Theresu Mayovou by měl na postu britské premiérky vystřídat ministr financí Philip Hammond a provést zemi jednáními o jejím vystoupení z Evropské unie (EU). Podle listu The Sunday Times si to přejí někteří přední členové konzervativní strany.

Požár výškového domu v Londýně se stal předmětem politických debat, padají kontroverzní návrhy

18.06. 15:07

Londýn - Požár věžáku Grenfell Tower, který si vyžádal nejméně 58 obětí, silně rezonuje na britské politické scéně. Někteří volají po zpřísnění protipožárních opatření i stržení zastaralých výškových budov. Opozice obvinila vládu, že se kvůli rozpočtovým škrtům obce nedokážou s podobnými tragédiemi…

Londýn bude muset dělat při jednání s EU ústupky, přiznává ministr financí Hammond

29.03. 13:25

Londýn - Britský ministr financí Philip Hammond dnes řekl, že Spojené království bude muset dělat při vyjednávání s Evropskou unií ústupky, aby získala co nejlepší možnou dohodu o budoucích vztazích s Bruselem po brexitu. Britská premiérka Theresa Mayová včera v podvečer telefonicky hovořila s…

Nejistota kolem brexitu může mít dopad na ekonomiku, varuje Hammond

20.11. 16:17

Londýn - Britská ekonomika by mohla čelit zpomalení kvůli nejistotě způsobené rozhodnutím Británie opustit Evropskou unii. Uvedl to dnes britský ministr financí Philip Hammond.

Napětí v britské vládě: Ministr financí prý sabotuje brexit

17.10. 09:32

Londýn - Britský ministr financí Philip Hammond se prý snaží zpomalit brexit mimo jiné i tím, že odkládá rozhodnutí o způsobu snížení počtu přistěhovalců mířících do Spojeného království.

Hammond přiznal: Brexit bude bouřlivý, čeká nás nejistota

03.10. 09:58

Birmingham - Britský ministr financí Philip Hammond očekává, že britské hospodářství bude během výstupových rozhovorů s Evropskou unií čelit otřesům. Ekonomiku podle něj zřejmě čeká až několikaleté období nejistoty.

Británie už nedostane eurodotace, plně je prý nahradí ze státního rozpočtu

13.08. 16:19

Londýn - Britský ministr financí Philip Hammond slíbil, že Spojené království svým zemědělcům, vědcům, regionům a dalším plně vynahradí unijní dotace penězi ze svého státního rozpočtu.

Hammond je novým britským ministrem financí. Jaké budou jeho priority?

14.07. 11:12

Londýn - Po rošádě v britské vládě se stal ministrem financí Philip Hammond, který doposud zastával post šéfa diplomacie. Jako prioritu si stanovil stabilizaci ekonomiky Spojeného království, která po rozhodnutí o brexitu utrpěla šok.

Mayová úřaduje: Jemnovala nového ministra financí

13.07. 21:18

Londýn - Nová britská premiérka Theresa Mayová jmenovala za svého ministra financí dosavadního šéfa diplomacie Philipa Hammonda.

Brexit se protáhne: Uplatnit článek 50 přísluší nové britské vládě, říká Hammond

07.07. 14:48

Londýn - Podle šéfa britské demokracie Philipa Hammonda přísluší aktivace článku 50 lisabonské smlouvy až očekávané nové vládě, nikoli parlamentu. Dále uvedl, že by brexit mohl změnit přístup EU k Rusku.

Británie má své místo ve světové politice stále významně, myslí si Kerry

27.06. 21:33

Londýn – Šéf americké diplomacie John Kerry se dnes v Londýně sešel se svým britským protějškem Philipem Hammondem. Ministr zahraničí USA podle svých slov počítá s tím, že si Londýn i po odchodu z Evropské unie udrží významné místo ve světové politice.

Británii nic nenutí hned zahájit odchod z EU, tvrdí Hammond

26.06. 15:01

Londýn - Podle britského ministra zahraničí Philipa Hammonda Londýn nic nenutí k tomu, aby okamžitě aktivoval článek 50 unijní smlouvy, který se týká vystoupení z Evropské unie.

Setrvání Británie v EU bude znamenat obrovské změny ve fungování osmadvacítky

20.06. 13:13

Lucemburk - Pokud se Britové v referendu 23. června vysloví pro setrvání v EU, Londýn očekává rychlé prosazení změn ve fungování osmadvacítky, které v únoru dojednal britský premiér David Cameron.

Pošle se do Libye další vojsko? Britský ministr to nevylučuje

24.04. 13:43

Londýn - Šéf britské diplomacie Philip Hammond v rozhovoru pro deník The Daily Telegraph nevyloučil, že by Británie a její spojenci mohli vyslat vojáky do Libye i bez vyzvání tamní vlády. Severoafrická země se po Kaddáfího smrti ocitla v chaosu a dodnes tam spolu bojují povstalecké frakce, čehož…

reklama
Fotogalerie