Články k tématu: Hannig, Petr

Do Senátu kandiduje i pět mužů, kteří bojovali o Hrad

02.08. 20:39

Praha - V podzimních volbách do Senátu bude kandidovat hned pět někdejších kandidátů na prezidenta.

Prezidentští kandidáti u uren. Topolánkova manželka popíchla Zemana

12.01. 16:56

Praha - Prezidentský kandidát Mirek Topolánek s manželkou Lucií Talmanovou dnes před 15:00 odevzdali v Praze 6 hlas v prvním kole voleb. V hudební škole v pražských Kunraticích krátce po 15:00 odvolil Petr Hannig, další s uchazečů o Hrad.

V USA chodí volit asi 1000 Čechů, pro řadu z nich jsou ale volební místnosti příliš daleko

12.01. 10:25

Washington/Praha - V USA, kde lze českého prezidenta volit na čtyřech místech, odradí mnoho krajanů od hlasování velká vzdálenost k nejbližší volební místnosti. Zvláště když se hlasování koná ve všední dny čtvrtek a pátek.

reklama

Zeman čelí kritiku za projev k výročí republiky. Uráží mrtvé, skandál, sprostota

10.01. 14:42

Praha - Zeman v úterý večer při projevu na Hradě u příležitosti zahájení oslav 100 let od založení Československa a 25 let od vzniku České republiky mimo jiné mluvil o československé historii. Řekl, že nekomunističtí ministři, kteří v roce 1948 podali demisi, byli blbí. Za svá slova si dnes…

Češi hodnotí kandidáty: Největší charisma má Horáček. Zeman špatně reprezentuje ČR, ale je inteligentní a čitelný

04.01. 08:04

Praha - Méně než měsíc zbývá do druhé přímé prezidentské volby. Všech devět kandidátů na prezidentský úřad se v dnešních dnech snaží získat hlasy nerozhodnutých voličů. Právě tato fáze předvolební kampaně je pro výsledky voleb stěžejní a osobní sympatie začínají hrát čím dál větší roli. Z tohoto…

Jak komunikují uchazeči o Hrad? Fischer je nejvěcnější, Zeman a Topolánek nejagresivnější

03.01. 10:28

Komunikace prezidentských kandidátů mimo jiné vypovídá o jejich postojích a chování. Podle analýzy vypracované na základě jejich rozhovorů v loňském roce nejracionálněji komunikoval Pavel Fischer. Naopak z pohledu textové analýzy se nejemotivněji vyjadřovali Petr Hannig a Michal Horáček. Miloš…

Kandidáti pro prezidenta nejsou pro zákonnou úpravu postavení manželky

24.12. 14:49

Praha - Prezidentští kandidáti nejsou pro zákonnou úpravu postavení manželky prezidenta. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš pro nový zákon nevidí důvod, ani textař Michal Horáček se vznikem speciálního zákona nesouhlasí.

Uchazeči o Hrad stráví Vánoce s rodinami. Hilšer bude zpívat sólo v České mši vánoční

23.12. 13:10

Praha - Vánoční svátky budou trávit prezidentští kandidáti společně s rodinou. Doufají, že si alespoň během Vánoc užijí chvíli klidu. Jiří Drahoš, jeden z favoritů hlasování, poznamenal, že s manželkou velmi dbají na tradice a na Vánoce zůstanou doma.

Špatné vlastnosti prezidentských kandidátů: Kdo je ješitný a kdo paličatý?

20.12. 20:27

Praha – Kandidáti na českého prezidenta se ke kampani proti sexuálnímu obtěžování #MeToo postavili odtažitě. Vadí jim, že v ní může být obviněn kdokoli nebo že se obvinění týkají především bohatých mužů. 

Kandidátům na prezidenta by ke jmenování soudců stačily zákonné požadavky

16.12. 11:50

Praha - Prezidentští kandidáti by při jmenování navržených soudců neměli jiné než zákonem stanovené nároky. Vyplývá to z odpovědí uchazečů o funkci prezidenta na anketu ČTK.

Kandidátům na prezidenta byla přiřazena volební čísla

15.12. 10:14

Praha - Státní volební komise dnes losovala čísla pro všech devět uchazečů Hrad. Slouží ke snazšímu rozlišení kandidátů. Určí jejich pořadí na volebním webu a budou uvedena v záhlaví jejich hlasovacích lístků.

Kandidáti na prezidenta jsou skeptičtí. Společná evropská armáda podle nich není reálná

11.12. 20:38

Praha - V pražském kině Světozor spolu v rámci projektu studentských prezidentských voleb, které pořádá společnost Člověk v tísni, diskutovalo pět prezidentských kandidátů. Ti se shodli, že společná evropská armáda není reálný projekt a nemohla by fungovat.

Spoluúčasti pacientů? Část uchazečů o Hrad je pro to, aby si občané připláceli

09.12. 11:50

Praha - Spoluúčast pacientů či zavedení standardů ve zdravotnictví je pro Čechy citlivé téma. Část prezidentských kandidátů by však byla pro, aby si občané připláceli. Prý by se tak podařilo pro zdravotnictví zajistit více peněz.

Jak nominovat soudce? Prezidentští kandidáti o tom mají jasno

03.12. 10:53

Praha - Kandidáti na prezidenta by při jmenování nových ústavních soudců jejich nominaci konzultovali s odborníky či dosavadními ústavními soudci.

Hannig, Hilšer, Hynek a Kulhánek v ohrožení? Soud dostal stížnost na registraci prezidentských kandidátů

29.11. 22:02

Brno - Na Nejvyšší správní soud (NSS) se před dnešním vypršením lhůty obrátili nezaregistrovaní kandidáti na prezidenta Terezie Holovská a Josef Toman. Holovská se domáhá zrušení registrace Petra Hanniga, Marka Hilšera, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka a Mirka Topolánka, a to kvůli tomu, že…

Ortel a Slavík: Je to jako za minulého režimu, zlobí se kandidát na prezidenta. A co na vše říká Tomáš Ortel?

28.11. 17:00

Praha - Kauza kolem Českého slavíka a skupiny Ortel dál budí velké vášně. Kontroverzní kapela si z ankety odnesla druhé místo, frontman Tomáš Ortel se pak mezi zpěváky umístit na bronzové pozici. Jak ale pořadatel ankety nakonec oznámil, kvůli údajnému porušení pravidel ze stran hlasujících byl…

V prezidentských volbách bude bojovat 9 kandidátů, potvrdilo vnitro. Nejvíc chyb bylo u Zemana

24.11. 10:30

Praha - Ministerstvo vnitra připustilo k prezidentským volbám všech devět kandidátů, jejichž úspěšná registrace se očekávala. Odmítnuto dnes naopak 11 uchazečů, kteří nedodali nominační podpisy v potřebném počtu. Největší chybovost podpisů byla u petice současné hlavy státu Miloše Zemana.

Češi vidí v prezidentovi něco mezi tatíčkem Masarykem a pánem Bohem, myslí si Topolánek

08.11. 21:57

Praha - Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy se dnes konala debata, které se zúčastnilo se sedm předních zájemců o funkci hlavy státu. Prezident Miloš Zeman.chyběl. O debatu pořádanou spolkem Mladí občané byl značný zájem, studenti zaplnili veškerá volná místa auly, někteří z nich i stáli. Mezi…

O křeslo na Hradě se popere 19 kandidátů, jeden zájemce podal přihlášku pozdě

08.11. 16:56

Praha - Do prezidentských voleb se přihlásilo 19 kandidátů. Další uchazeč podal přihlášku až po zákonném termínu, který vypršel v úterý v 16:00. Dá se předpokládat, že několik uchazečů nebude do voleb připuštěno. Před pěti lety bylo uchazečů 20, do voleb jich mohlo jít jen devět.

Kolik prezidentští kandidáti utratí za kampaň?

05.11. 17:32

Praha – Na jedné straně desítky milionů korun, na straně druhé jen drobné částky. Někteří věří, že je kandidatura nebude stát žádné peníze. Kandidáti na prezidenta plánují do své kampaně vložit velmi odlišné částky.

Jak se budou chovat ve funkci prezidentští kandidáti? Chtějí především zůstat sami sebou

05.11. 15:21

Praha - Ve funkci prezidenta by chtěli být sami sebou a nechtěli by se cíleně odlišovat od svých předchůdců na Pražském hradě, sdělila ČTK většina prezidentských kandidátů.

Štěch vyhlásil první kolo prezidentských voleb, k urnám půjdeme 12. a 13. ledna

23.08. 10:18

Praha - První kolo prezidentské volby se uskuteční 12. a 13. ledna 2018. Zájemci o křeslo hlavy státu se tak budou muset oficiálně přihlásit do 7. listopadu. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSDD) řekl, že rozhodnutí o termínu konání voleb učinil dříve než před pěti lety.

Šéf Rozumných Hannig chce být českým prezidentem, navázal by na Zemana

19.07. 15:17

Praha - Hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig (71) se bude příští rok ucházet o funkci prezidenta. Hodlá navazovat na politiku současného prezidenta Miloše Zemana, voličům ale chce nabídnout jinou formu chování. O vstup do politiky se Hannig pokoušel už několikrát.

reklama
Fotogalerie