Články k tématu: Hawking, Stephen

Existuje Bůh? Stephen Hawking ještě před svou smrtí na kontroverzní otázku odpověděl

25.10. 16:56

Slavný britský vědec Stephen Hawking je znám a citován především díky svým vědeckým objevům. Kromě nich se ale věnoval i obyčejným lidským otázkám a například také víře.

Potvrdil vznik vesmíru a černé díry. Proč Stephen Hawking nikdy nedostal Nobelovu cenu?

14.10. 09:10

Je nejslavnějším vědcem 21. století a z historie se mu vyrovná pouze Albert Einstein. Stephen Hawking se stal celosvětově uznávaným fyzikem nikoli kvůli svému handicapu, ale kvůli objevům a teoriím, které učinil. Proč za ně ale nikdy neobdržel prestižní Nobelovu cenu?

Hawkingovy ostatky byly uloženy ve Westminsteru

15.06. 18:37

Londýn - Urna s popelem Stephena Hawkinga byla dnes uložena v londýnském Westminsterském opatství. Fyzik bude odpočívat mezi velikány vědy jako jsou Isaac Newton či Charles Darwin. Jeho hlas putuje k nejbližší černé díře ve vesmíru.

reklama

Hawkingův popel bude uložen, zúčastnit se smí i cestovatelé v čase

12.05. 15:33

Londýn - Rodina zesnulého britského fyzika Stephena Hawkinga umožní zúčastnit se pietního uložení popela ve Westminsterském opatství v Londýně i cestovatelům v čase. Ceremonie, při které urna spočine v blízkosti ostatků fyzika Isaaka Newtona a přírodovědce Charlese Darwina, se uskuteční 15. června.…

Na pohřbu Stephena Hawkinga se sešlo 500 hostí, zvon odbil 76krát

31.03. 16:27

Cambriodge (Británie) Londýn - Pět stovek pozvaných smutečních hostů se dnes sešlo v kostele Panny Marie v Cambridge na pohřbu britského fyzika Stephena Hawkinga, který zemřel 14. března ve věku 76 let. Jedním ze smutečních řečníků je i herec Eddie Redmayne, který Hawkinga ztvárnil v biografickém…

Právo na práci? Technologie v budoucnu nahradí manuální profese i střední třídu, z práce bude vzácnost

30.03. 18:17

Washington, D. C. - Britský fyzik Stephen Hawking se za svého života několikrát vyjádřil k aktuálním politickým i společenským tématům. V neposlední řadě také k rostoucí mechanizaci výroby, brexitu a zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Právě mezi těmito třemi jevy vidí přímou souvislost a…

Stephen Hawking nechal před smrtí lidstvu zásadní radu. Téměř nikdo si jí nevšiml

Aktualizovali jsme 26.3.2018, 11:13, 26.03. 08:03

Zesnulý britský vědec Stephen Hawking byl především celosvětově známý fyzik, který se zabýval studiem vesmíru. Některé své myšlenky a rady ale směřoval i lidem, které trápí úplně jiné problémy, než černé díry. Ty ale šly většinou do pozadí.

Popel fyzika Hawkinga bude uložen ve Westminsterském opatství

20.03. 20:04

Londýn - Popel britského fyzika Stephena Hawkinga, který zemřel 14. března, bude uložen ve Westminsterském opatství v Londýně.

Svět vzpomíná na Hawkinga. Inspiroval generace, říkají vědci

14.03. 11:21

Londýn - Dnes v univerzitním městě Cambridge zemřel fyzik Stephen Hawking, bylo mu 76 let. Truchlí politici, vědci i umělci. Britská premiérka Theresa Mayová ho označila za brilantní mozek a jednoho z největších vědců své generace. NASA na svém twitteru Hawkinga označila za "velvyslance vědy".

Hawking nahlížel hvězdám pod pokličku, lidstvo varoval před záhubou

14.03. 10:10

Londýn - Britský astrofyzik Stephen Hawking fascinoval vůlí, se kterou překonával svůj tělesný handicap a díky které dokázal napsat řadu prací a knih. Hawking ale zároveň v posledních letech varoval, že "vědecký pokrok přivede lidstvo do záhuby".

Zemřel britský fyzik Stephen Hawking

14.03. 08:16

Londýn - Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, dnes ve věku 76 let zemřel.

Zapomenutý projekt Hawkinga a Zuckerberga: Vystřelí nás Breakthrough Starshot ke hvězdám?

08.02. 12:25

Investor a filantrop Yuri Milner před dvěma lety zaujal svět revolucí v prozkoumávání vesmíru. Oznámil práci na projektu Breakthrough Starshot, jehož cílem je v rámci jedné generace vyslat misi ke hvězdám rychlostí 100 milionů kilometrů. Poté se ale po celém projektu slehla zem. Jak dnes pokračuje?

Lidstvo čeká neodvratný konec? Je tu poslední možnost, jak se zachránit před vymřením

Aktualizovali jsme 21.1.2018, 16:44, 21.01. 09:35

Lidstvu zbývá zhruba 1000 let k nalezení nové planety pro život. Jinak mu hrozí katastrofa a totální zánik. Uvedl to slavný fyzik Stephen Hawking.

Lidstvo se už brzy samo zničí? Vědec vyzývá k opuštění Země, zapomíná ale na největší problém

18.10. 11:02

Uznávaný britský fyzik Stephen Hawking dává lidem sto let na to, aby opustili planetu Zemi, než se sami zničí. Sám se při tom pokusí zjistit, jaké šance na přežití má lidstvo na jiných planetách. Opomíjí ale jeden zásadní fakt, a sice, že lidstvo zatím nemá Zemi jak opustit.

Známý astrofyzik Hawking nařkl vládu Mayové z krize ve zdravotnictví

19.08. 18:57

Londýn - Světoznámý britský astrofyzik Stephen Hawking (74) se pustil do vlády premiérky Theresy Mayové. Podle něj zavinila krizi v britském státním zdravotnictví (NHS).

Hawking vydal další varování. Pro lidstvo má špatné zprávy

21.06. 17:29

Trondheim – Teoretický fyzik a jeden z nejznámějších vědců vůbec, Stephen Hawking, vystoupil jako řečník na vědecké konferenci Starmus Festival v norském Trondheimu. Ta začala v neděli a skončí v pátek. Při té příležitosti Hawking varoval vědeckou komunitu, že lidstvo musí opustit Zemi během…

Lidstvo vymře? Hawking poskytl možnou variantu pro záchranu

07.05. 12:49

Lidstvu zbývá zhruba 1000 let k nalezení nové planety pro život. Jinak mu hrozí katastrofa a totální zánik. Uvedl to slavný fyzik Stephen Hawking.

Další pohroma na obzoru? Stephen Hawking vydal nové varování

Aktualizovali jsme 14.3.2017, 22:35, 14.03. 15:45

Londýn - Slavný britský fyzik Stephen Hawking vydal nejedno varování před hrozbami, které na nás číhají v nekončeném vesmíru. Nyní ale nazval pohromou šéfa britských labouristů Jeremy Corbyna a tvrdí, že by měl v zájmu své strany odstoupit.

Cestovat v čase? Jen do budoucnosti, říká fyzik Hawking

10.03. 14:20

Londýn - Cestovat v čase je možné, má to však jedno omezení: podívat se můžeme pouze do budoucnosti, minulost pro nás zůstane navždy uzavřena. Tvrdí to jeden z nejslavnějších teoretických fyziků a matematiků současnosti Stephen Hawking, kterého cituje portál deníku The Times.

Černou díru dosud nikdo neviděl. Co se stane, když vás pohltí? Z odpovědi vědců mrazí

13.01. 07:39

Londýn - Černé díry jsou jedny z nejznámějších kosmických objektů, přesto o nich zatím má lidstvo jen zlomek informací. Kromě otázek týkajících se vzniku a účelu nyní nejnověji řeší možnost úniku v případě, že do ní něco spadne. A z odpovědi vědců mrazí.

Stephen Hawking oslaví 75. narozeniny

06.01. 10:55

Oxford - Britský astrofyzik Stephen Hawking oslaví 8. ledna 75. narozeniny. Je patrně nejznámějším vědcem současnosti. A to nejen díky převratným idejím, ale i díky své fascinující vůli, se kterou překonává tělesný handicap.

Zemi hrozí totální zkáza, varuje Hawking

06.12. 18:34

Londýn – Naší planetě reálně hrozí zničení. Tvrdí to jeden z předních světových vědců Stephen Hawking. Brexit či zvolení Donalda Trumpa je podle něj důkazem, že se lidé cítí být podváděni svými vůdci. Světoznámý teoretický fyzik to uvedl v komentáři pro deník The Guardian.

Známý fyzik Stephen Hawking byl hospitalizován

02.12. 21:17

Řím - Britský fyzik Stephen Hawking byl ve čtvrtek v Římě hospitalizován. Prý se necítil moc dobře.

Stephen Hawking vydal další varování, tentokrát se však nejedná o vesmír

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 16:04, 01.12. 12:55

Londýn – Uznávaný vědec a fyzik Stephen Hawking si vzal přestávku od řešení záhad vesmíru, aby se zabýval otázkou velmi pozemskou. Varuje před obezitou, kterou nazývá jedním z „nejvážnějších problémů veřejného zdraví 21. století."

reklama
Fotogalerie