Články k tématu: Herman, Daniel

Herman převzal od velvyslance německé státní vyznamenání

07.09. 19:42

Bývalému ministrovi kultury Danielu Hermanovi dnes předal německý velvyslanec v České republice německé státní vyznamenání Velký spolkový kříž za zásluhy s hvězdou. Oznámil to na twitteru velvyslanec Christoph Israng.

Staněk je arogantní h**no v obleku, Hamáček je s**čka, Po včerejším oznámení to vře

Aktualizovali jsme 16.5.2019, 22:16, 16.05. 09:15

Vládu čeká další změna. Na svém potu skončí ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Jde už o čtvrtou změnu v krátké době - po Danu Ťokovi, Martě Novákové a Janu Kněžínkovi. Opozice z jeho odchodu jásá, objevily se ale i hodně ostré komentáře.

Ovčáček dostal nakládačku od Hermana! Hradní mluvčí ho pořádně vytočil!

Aktualizovali jsme 15.5.2019, 23:01, 15.05. 09:33

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se v minulých dnech a týdnech kriticky vyjadřoval k demonstracím za nezávislost justice i jejich organizátorům. Jeho slova o tom, že ulici se neustupuje, pořádně vytočila exministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL).

reklama

Herman žádá rezignaci Novákové: Její jednání bylo nedůstojné a ponižující

Aktualizovali jsme 30.3.2019, 18:54, 30.03. 17:37

Sjezd KDU-ČSL na návrh exministra kultury Daniela Hermana a dalších politiků odsoudil jednání ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) a vyzval k její rezignaci. Vadí mu, že zástupce Tchaj-wanu musel ve středu na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci…

Lidovci si v Brně zvolili vedení, upravili název strany na zkratku KDU-ČSL

30.03. 18:29

Delegáti na sjezdu KDU-ČSL v Brně dnes zvolili zbývajícího místopředsedu, kterým se stal náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. Doplnil tak už v pátek zvolené užší vedení strany, které nově tvoří předseda Marek Výborný, první místopředsedkyně Šárka Jelínková a další tři řadoví místopředsedové…

Zemřel pamětník holokaustu Jiří Brady (†90), vyznamenání od Zemana se nedočkal

12.01. 14:34

V Torontu v noci na dnešek zemřel pamětník holokaustu a podnikatel českého původu Jiří Brady. Ve věku 90 let podlehl srdečnímu selhání. Za války prošel několika koncentračními tábory. V Kanadě žil od roku 1951. ČTK to řekl jeho příbuzný, bývalý ministr kultury Daniel Herman.

Babiše při projevu vypískali. Fanouškům za to poděkoval

21.08. 16:17

Praha - Celý dnešní projev premiéra Andreje Babiše (ANO) u příležitosti 50. výročí srpnové okupace provázel na pražské Vinohradské třídě pískot a skandování přítomných. Místopředseda lidovců Daniel Herman prohlásil, že vláda s komunisty je hanba. Jeho stranický kolega Jan Bartošek podotkl, že…

Hrome, rozvášnil se Herman. Lidi, toto novodobé náckovství nám nesmí přerůst přes hlavu!

04.02. 13:07

Praha - Koncem ledna si svět připomněl památku obětí holokaustu. Připadá na 27. leden - výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim. Bývalý ministr kultury Daniel Herman při té příležitosti varuje změnami nálad ve společnosti. Poukazuje na příklad na řadu negativních reakcí na tábor v Letech.

ÚS přijal stížnost na odkoupení vepřína v Letech, podle právníka ale nemá moc šancí na úspěch

01.02. 09:18

Brno - Ústavní soud (ÚS) přijal stížnost proti schválení převodu areálu vepřína v Letech na Písecku na stát. Snahu o vybudování důstojného pietního místa na místě bývalého koncentračního tábora pro Romy dotáhla do konce až loni v létě Sobotkova vláda. Stát firmě Agpi zaplatí 450 milionů korun.

Bělobrádek gratuloval Zemanovi. Podle Hermana vyhrála lež a nenávist

27.01. 17:36

Praha - Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek blahopřál Miloši Zemanovi k vítězství v prezidentských volbách. Zároveň na twitteru uvedl, že doufá v to, že Zeman bude více spojovat společnost než dosud.

Krušnohoří na seznamu UNESCO? Česko a Sasko opět předloží žádost o zápis

10.12. 13:33

Krupka - Sasko a Česko předloží žádost o zápis Hornického regionu Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO. Nominace už jednou připravená byla, ale na doporučení poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) byla v roce 2014 stažena.

Jeruzalém jako hlavní město Izraele? Čeští politici se neshodnou, varují před riziky

07.12. 19:48

Praha - Českou politickou scénu rozděluje názor na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. ODS a hnutí Svoboda přímá demokracie (SPD) hodnotí Trumpův krok kladně. Podle předsedy SPD Tomia Okamury či poslankyně ODS Jany Černochové by Česko mělo…

Ministři Sobotkovy vlády před posledním zasedáním bilancovali, Šlechtová mluvila o nostalgii

06.12. 10:02

Praha - Zatímco ministři hnutí ANO do Strakovy akademie vstoupí znovu už příští středu jako součást menšinového kabinetu Andreje Babiše, pro politiky ČSSD a KDU-ČSL znamenaly říjnové volby odchod do opozice. Dnes naposledy zasedla Sobotkova vláda a bilancovalo se.

Daniel Herman zvažuje kandidaturu do Senátu

05.11. 20:31

Praha – Lidovecký ministr kultury Daniel Herman ve volbách do Poslanecké sněmovny své křeslo neobhájil. Uvažuje proto, že bude příští rok kandidovat do Senátu.

Konec slavných jmen? Tihle známí lidé si ve Sněmovně už neškrtnou

25.10. 14:28

Praha - Nové složení Poslanecké sněmovny je zajímavé hned ze dvou důvodů. Ukazuje, kdo z politiků si střihne svou poslaneckou premiéru, ale také pád několika známých tváří. Pojďme se podívat, které to jsou.

Za odkup vepřína v Letech stát zaplatí 450 milionů, ukázala odtajněná smlouva

23.10. 18:41

Praha - Za odkoupení vepřína v Letech na Písecku, který stojí na místě bývalého koncentračního tábora pro Romy, stát zaplatí zhruba 450 milionů včetně daně z přidané hodnoty. Podle místopředsedy představenstva společnosti AGPI Jana Čecha by smlouva měla být podepsána příští týden, konkrétní datum…

Herman setkáním s dalajlámou prokázal hrdinství, budeme ho volit, říkají čeští umělci

21.10. 08:11

Praha - Na podporu lidoveckého ministra kultury vystoupila před volbami celá řada osob nejen z oblasti kulturního života. Umělci mluví o tom, že prokázal odvahu, statečnost a čest, když se navzdory některým politikům sešel s tibetském duchovním vůdcem.

Prachař, žilková, Rottrová, Kubišová. Komu svůj hlas dají české osobnosti?

19.10. 08:03

Praha - Umělci a známé osobnosti upozorňují občany, jak důležité je odevzdat v blížících se volbách svůj hlas. Celá řada celebrit také veřejně deklaruje podporu celým stranám nebo jednotlivým politikům. Víte třeba koho bude volit Marta Kubišová Věra Pospíšilové nebo Josef Váňa?

Sobotkův kabinet odmítla Zemanovy výroky o Krymu a protiruských sankcích

11.10. 15:15

Praha - Vláda dnes projednala úterní projev prezidenta Miloše Zemana v Parlamentním shromáždění Rady Evropy, ve kterém navrhl, aby se Kyjev a Moskva dohodly na kompenzaci za Krym. Celá koalice tyto postoje odmítla, jsou v rozporu s politikou kabinetu.

Nejvíce liberálními byli poslanci TOP 09 a ODS, ANO je ve vládě spíše vopozici

20.09. 13:54

Praha - Liberální institut dnes zveřejnil výsledky analýzy, která zkoumala liberálnost českých politiků v uplynulém volebním období. V čele jsou František Laudát, Michal Kučera (oba TOP 09) a Miroslava Němcová (ODS). Naopak meti nejméně liberální patří Zdeněk Syblík, František Adámek (oba ČSSD) a…

Cena židovského fondu pro Zemana? Čeští politici ji vnímají spíše pozitivně. A Kalousek si rýpnul

19.09. 15:42

Praha - Prezident Miloš Zeman dostal v New Yorku od Amerického židovského fondu ocenění Bojovník za svobodu. Čeští politici to většinou hodnotí pozitivně. Stejně tak i projev, v němž Zeman vyzval demokratické země, aby přesunuly své ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Debatu o dohodě CETA provázejí spory. Občané stojí fronty na drahé máslo, tvrdí komunisté

13.09. 14:47

Praha - Dnešní debatu ve Sněmovně o obchodní dohodě mezi EU a Kanadou provázely spory. Diskuzi začal předseda KSČM Vojtěch Filip. Jeho slova pobouřila ministra financí Ivana Pilného (ANO) a ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL).

Smlouva o odkupu vepřína v Letech může být počátkem září, oznámil Herman

31.07. 14:24

Praha - Počátkem září by mohla být uzavřena kupní smlouva mezi státem a majitelem vepřína v Letech na Písecku, který stojí v místech protektorátního koncentračního tábora pro Romy. ČTK to dnes sdělil ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Lidovce v Praze povede do voleb Daniel Herman

27.07. 14:26

Praha – Kandidátku KDU-ČSL v Praze povede stávající ministr kultury Daniel Herman, dvojkou bude starosta Prahy 7 Jan Čižinský. 

reklama
Fotogalerie