Články k tématu: Hitler, Adolf

Opravdu Hitler nesnášel Židy? Podle historiků to bylo trochu jinak

Aktualizovali jsme 11.1.2018, 15:05, 11.01. 11:09

Málokterá věc je o nacistickém vůdci Adolfu Hitlerovi tolik známá, jako jeho vztah k Židům. Ačkoliv měl on sám židovský původ, byl silným antisemitistou a Židy nesnášel. Historici ale tvrdí, že to není tak úplně pravda.

Byl Adolf Hitler deset let po válce stále naživu? Odtajněné dokumenty ukázaly překvapivou věc

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 22:00, 01.01. 10:22

Konspirační teorie o tom, že konec nacionalistického vůdce Adolfa Hitlera by jiný, než se oficiálně uvádí, se objevily téměř ihned po jeho smrti. To, že mohl válku přežít, naznačují i odtajněné dokumenty americké CIA. Podle experta ale americké vedení této teorii věřilo jen asi na pět procent.

V Americe se bude dražit Hitlerův mercedes, část peněz půjde na vzdělávací program o holokaustu

28.12. 15:21

Scottsdale (USA) - V americkém státě Arizona se chystá unikátní aukce historických automobilů, z nichž největší pozornost vyvolá kabriolet Mercedes-Benz 770K. Jde totiž o vůz, v němž jezdil nacistický diktátor Adolf Hitler.

reklama

Selfie turistů s Hitlerem vyvolávala pobouření, muzeum muselo odstranit figurínu

12.11. 12:13

Jakarta - Muzeum vizuálních triků De Mata v indonéském městě Yogyakartě po kritice odstranilo ze své expozice figurínu Adolfa Hitlera stojící před fotografií brány koncentračního tábora. Prý si neuvědomilo, že tato atrakce mohla někoho urazit, napsal server BBC.

Mohl Adolf Hitler přežít druhou světovou válku?

29.10. 15:59

Vyjma údajného pozorování mimozemšťanů v Roswellu jde o nejpopulárnější konspirační teorii vůbec. Od konce druhé světové války se spekuluje o tom, že nacistický vůdce Adolf Hitler ve skutečnosti nezemřel na konci dubna roku 1945. Stále více badatelů upozorňuje na nové dokumenty, podle kterých místo…

Temná historie Polska: Po Hitlerovi zaútočil i Stalin

Aktualizovali jsme 9.9.2017, 13:17, 09.09. 09:09

Sen Poláků o nezávislém státu se po první světové válce splnil. Po více než 120 letech získali nezávislost a zbavili se německé, rakousko-uherské a ruské nadvlády. Neradovali se ovšem dlouho. Příchod nacistů k moci v Německu představoval pro Polsko vážné nebezpečí, které ani britské a francouzské…

Tajemství, která se neměla dostat ven? Stalin chystal vraždu Hitlera a popravil vlastního syna

02.09. 12:54

Josif Stalin je dodnes považován za muže mnoha tváří. Krutý vládce Sovětského svazu zlikvidoval všechny své politické protivníky a jeho diktátorské praktiky připravily o život desítky milionů lidí včetně jeho vlastního syna. Proč tedy nedokázal zabít i nacistického vůdce Adolfa Hitlera?

Proč Francie prohrála válku s nacisty?

25.08. 17:47

V květnu 1940 německý Wehrmacht zahájil bleskový útok na Francii a během několika týdnů zničil kombinované síly francouzské a britské armády. Rychlá porážka je tradičně připisována pokusům francouzského nejvyššího velení využít taktiku z první světové války. Rozhodujícím faktorem ale mohlo být také…

Trump nebo Hitler? Nová studie zjistila, kdo je větší psychopat

16.08. 14:40

Donald Trump po stránce psychopatických rysů předhání i takové negativní osobnost historie, jako nacistický vůdcem Adolf Hitler či římský císaře Nero. Tvrdí to studie vědců z britské Oxfordské univerzity.

Okultismus a nacisté? Himmler chtěl nahradit křesťanství vlastní vírou

Aktualizovali jsme 26.7.2017, 21:08, 26.07. 15:31

Nacisté jsou strašákem historie a příběhy o nich dominují filmům, knihám či seriálům. Někdy divák jen kroutí hlavou nad tím, co si ti filmaři zase vymysleli. Ale je to výmysl, nebo jen neuvěřitelná realita?

Hitler pocházel z Afriky? Genetické testy odhalily jeho minulost

23.07. 12:30

Není tajemstvím, že nacistický vůdce Adolf Hitler Vzorky měl židovské předky. Méně se už ale ví, že jeho kořeny sahají do Afriky. Ukázaly to vzorky DNA shromážděné od 39 žijících příbuzných Adolfa Hitlera (1889-1945).

Hitler stavěl megalomanský projekt. Pracovaly na něm tisíce lidí

22.07. 13:39

Nacistický vůdce Adolf Hitler je je neodmyslitelně zapsán do historie jako osoba, která vyvolala druhou světovou válku. Málokoho proto zajímá, co dělal před tím, než největší novodobý konflikt v historii naší planety vypukl. Ještě několik let před válkou měl přitom Hitler podobně smělé sny, jako…

Svět byl na pokraji jaderné války už za druhé světové. Co by se stalo, kdyby nacisté nebyli zastaveni?

Aktualizovali jsme 14.7.2017, 15:58, 14.07. 10:49

Pokud by spojenci nezastavili za druhé světové války nacisty zavčas, mohla válka dopadnout úplně jinak. Vůdce Třetí říše Adolf Hitler si totiž dělal zálusk na atomové zbraně a podle odtajněných dokumentů je možné, že jednu z nich dokonce vyzkoušel. Naštěstí nedostal příležitost k tomu použít je v…

Rakouský ústavní soud potvrdil platnost vyvlastnění rodného domu Adolfa Hitlera

30.06. 16:34

Praha - Rakouský ústavní soud dnes potvrdil platnost vyvlastnění domu, v němž se v roce 1889 narodil nacistický vůdce Adolf Hitler. Dle justice bylo vyvlastnění nemovitosti ve veřejném zájmu, přiměřené, a ne bez kompenzace, tudíž nikoli protiústavní.

Trump se chová jako Hitler a jeho hesla připomínají nacismus, zní u KLDR

28.06. 08:18

Pchjongjang - Severokorejská státní média nenechala nit suchou na americkém prezidentu Donaldu Trumpovi. Trumpa přirovnala k Adolfu Hitlerovi a jeho politiku "America first" k nacismu.

Šílenost, nebo geniální plán? Hitler chtěl naučit psy mluvit

Aktualizovali jsme 18.6.2017, 17:07, 18.06. 12:43

Berlín - Nacisté chtěli naučit psy mluvit, číst a vyťukávat signály. Založil proto i školu, v níž se zvířata učila mluvit, bohužel však bez většího úspěchu. Informoval o tom webový portál Orange.

Tajemství Adolfa Hitlera: Nenáviděl Židy, jednu měl ale za manželku

03.06. 21:07

Milenka a pozdější manželka nacistického diktátora Adolfa Hitlera Eva Braunová měla nejspíš židovské předky. Vyplývá to z analýzy kódu DNA získaného z jejích vlasů. Překvapivá informace vyšla najevo v rámci televizního pořadu televizní stanice Channel 4, věnovaného genetické analýze slavných…

Hitler za I. světové války? Outsider, který neotevře ani konzervu. Nemá vůdcovské kvality!

Aktualizovali jsme 25.5.2017, 15:04, 25.05. 07:49

Adolf Hitler, samotářský outsider, který prošel první světovou válkou na míle daleko od nebezpečí. Je tomu skutečně tak? Je pravda, že právě v této válce si začal uvědomovat své ambice a zde odstartoval svou ctižádostí cestu svého osudu. Pokusíme se vám představit budoucího světového nacistického…

Nedobytný SSSR? Stalin Hitlerovu útoku nevěřil, historie ukázala, že se spletl

18.05. 08:04

Moskva - 22. června 1941, tedy před 75 lety, začal útok nacistického Německa na SSSR. Přes četné informace o plánu Barbarossa sovětský vůdce Josif Stalin nevěřil, že by ho Adolf Hitler mohl zradit.

Rozvědka ČSSR verbovala Hitlerova prominentního pobočníka. Jaký byl cíl akce?

12.05. 21:22

Rozvědka komunistického Československa verbovala do svých služeb prominentního nacistu Franze Karmasina a podílel se na tom i ministr vnitra a pozdější premiér Lubomír Štrougal. Zjistil to historik, kterého citoval slovenský deník Pravda.

Jejich čest se nazývala věrnost? Co způsobilo krvelačnost Hitlerovy armády

10.05. 12:39

„Hitlerovi černí rytíři“ aneb příslušníci Waffen SS se v průběhu druhé světové války stali historicky jedním z prvních speciálních vojenských útvarů v dějinách moderního válečnictví. Sic určeni běžným vojenským operacím, svým fanatismem a odvahou přinášeli nebývalý strach do řad spojeneckých sil a…

Tajemství Hitlerových podivných černých "rytířů" SS

09.05. 16:39

„Hitlerovi černí rytíři“ aneb příslušníci Waffen SS se v průběhu druhé světové války stali historicky jedním z prvních speciálních vojenských útvarů v dějinách moderního válečnictví. Sic určeni běžným vojenským operacím, svým fanatismem a odvahou přinášeli nebývalý strach do řad spojeneckých sil a…

Přežil Adolf Hitler válku? Zajímavá fakta, která vyvolávají otázky

19.04. 14:39

HISTORIE - Od konce druhé světové války se spekuluje o tom, že nacistický vůdce Adolf Hitler ve skutečnosti nezemřel na konci dubna roku 1945. Stále více badatelů upozorňuje na nové dokumenty, podle kterých místo sebevraždy Hitler uprchl do Argentiny, kde spokojeně dožil a zemřel ve stáří.

Mluvčí Bílého domu Spicer se omluvil za výrok o Asadovi a Hitlerovi, lidé volají po jeho rezignaci

12.04. 08:04

Washington - Mluvčí Bílého domu Sean Spicer se omluvil za svůj kontroverzní výrok, v němž porovnával syrského prezidenta Bašára Asada s nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací