Články k tématu: Hmyz

Nebezpečný hmyz nenajdete jen v tropech. Tihle brouci žijí u nás, a mohou vás dostat do nemocnice

Aktualizovali jsme 13.2.2018, 11:29, 13.02. 08:04

Za několik týdnů vystřídá zimu jaro, které se v trávě hmyzem a nejrůznějšími broučky jen hemží. A zatímco někteří jsou na první pohled tak odpudiví, že byste na ně za nic na světě nesáhli, jiní jsou nádherní, až přechází zrak. Sahat na brouky se ale v žádném případě nevyplatí, velká spousta z nich…

Přistála vám na jídle moucha? Vyhoďte ho, jinak bude zle

Aktualizovali jsme 29.12.2017, 22:09, 29.12. 12:01

Mouchy nejsou jen nepříjemným a otravným hmyzem. Ohrožují i ​​naše zdraví, protože jsou přenašeči mnoha bakterií. Létající hmyz je následně rozšiřuje na vše, čeho se dotkne. Stručně řečeno - mnohé mouchy předtím, než přistály na vašem jídle, hodovaly například na výkalech či zdechlinách, varuje…

Na Zemi je stále více lidí. Co budeme za pár let jíst?

30.08. 16:15

Světová populace roste o 80 milionů lidí ročně a očekává se, že do roku 2050 dosáhne magické hranice 9 miliard. V souvislosti s tímto nárůstem nebudou lidé schopni produkovat dostatek bílkovin, aby mohli živit všechny současným potravinovým systémem. Naše přírodní zdroje jsou exponenciálně…

reklama

Vědci zmutovali mravence. Změnili tím jejich chování

17.08. 10:11

Mravenci jsou jedni z nejspolečenštějších tvorů na Zemi. Organizují se ve skupinách, každý jedinec má své specifické úkoly jako je hledání potravy, obrana před predátory, budování tunelů a tak dál. Aby to mohlo fungovat je zapotřebí obrovské množství koordinace a komunikace. Co se ale stane, když o…

Nahradí hmyz hovězí? Švýcarský řetězec začne prodávat hmyzí hamburgery

16.08. 10:51

Bern - Švýcarský maloobchodní řetězec Coop bude prodávat ve formě polotovarů hamburgery a masové kuličky z moučných červů. Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) dlouhodobě podporuje konzumaci hmyzu jako dobrého zdroje bílkovin.

Včely jsou geniální? Podle vědců umí matematiku

06.08. 18:40

Fakt, že nic může být počítáno jako něco - tedy to, co lidé rozeznávají jako nulu, není ve zvířecí říši vůbec běžné vědění. Obecně schopnost rozeznat počet objektů je mezi zvířaty poměrně vzácná a když už, tak se neočekává od malého hmyzu. Včely však nyní všechny překvapily.

Pokousání či bodnutí hmyzem? VZP za léčbu ročně zaplatí desítky milionů ročně

02.08. 12:50

Praha - Téměř 21,5 milionu korun loni vynaložila Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) na léčbu pacientů pobodaných od včel, vos nebo pokousaných od jiného hmyzu.

Pražská zoo dnes nabídne návštěvníkům jídlo z hmyzu

22.07. 11:10

Praha - V pražské zoologické zahradě mohou tento víkend návštěvníci ochutnat cvrčky na karamelu, sarančata v sezamovém obalu a další pokrmy z hmyzu.

Olomoucký Garden Food Festival přilákal tisíce návštěvníků, hitem byly pochoutky z hmyzu

14.05. 19:59

Olomouc - V olomouckých Smetanových sadech se o tomto víkendu konal třetí ročník Garden Food Festivalu. Dorazilo 12 tisíc lidí. Největší zájem byl o asijskou kuchyni. Přítomno bylo také několik známých kuchařů.

Budeme brzy jíst k jídlu hmyz? EU má problém, varuje odbornice

Aktualizovali jsme 13.8.2016, 20:25, 13.08. 11:34

Brno - Zatímco v asijských a afrických zemích je hmyz na talíři celkem běžný, Češi jsou v tomto směru konzervativní. Časem ale možná bedeme muset změnit názor, EU prý začne brzy pociťovat nedostatek potravin.

Vědci hledají alternativy na přežití: Místo jídla budeme v budoucnu dojit šváby

25.07. 11:26

Nové Dillí - Lidská populace se čím dál tím více zvětšuje. V budoucnosti už podle některých nebude stačit normální strava, protože se nedostane zdaleka pro všechny. Vědci tak hledají alternativní způsoby jídel a nyní jedno našli v těle švábů, jak píše server Science Alert.

Vědec pojmenoval brouka podle čínského prezidenta. Co na to hlava státu?

13.07. 08:22

Peking - Čínský entomolog pracující na České zemědělské univerzitě v Praze objevil nový druh brouka z rodu Rhyzodiastes. Dal mu druhové jméno podle čínského prezidenta Si Ťin-pchinga: Xii (Siův).

Jídlo budoucnosti: Červi s grilovanou zeleninou

12.06. 13:15

Hradiště (Teplicko) - Smažení červi se zeleninovým salátem, kobylky na česneku a další hmyzí pochoutky se těší čím dál větší oblibě.

Sezóna otravného hmyzu začíná: Jakým druhům se nejlépe vyhnout?

Aktualizovali jsme 7.6.2016, 15:30, 07.06. 12:36

Praha - Komáři se obecně považují za otravný hmyz, jenže pozor, můžou přenášet i nebezpečné nemoci a virus zika rozhodně není jediný. Jsou tady ale i další druhy hmyzu, kterým byste se raději měli vyhnout.

Pozor, na tyto brouky narazíte i v Česku a můžou vám způsobit velké problémy

08.04. 10:07

Praha - Na jaře se to v trávě hmyzem a nejrůznějšími broučky jen hemží. A zatímco někteří jsou na první pohled tak odpudiví, že byste na ně za nic na světě nesáhli, jiní jsou nádherní, až přechází zrak. Sahat na brouky se ale v žádném případě nevyplatí, velká spousta z nich totiž dokáže pěkně…

Bible předpovídá konec světa formou obří invaze brouků +VIDEO

04.03. 14:25

Buenos Aires - Argentinské pláže zaplavila obří invaze brouků a lidé jsou zděšení. V Bibli tento úkaz předpovídá konec světa. Máme se bát? Odborníci se obávají, že ano.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací