Články k tématu: Hmyz

Odborníci volají po záchraně světa. Řešením, ze kterého se zvedá žaludek

01.09. 12:51

Pforzheim (Německo) - Šest nožiček, tykadla a složené oči - mnozí znají odpor vůči hmyzu. Zvlášť pokud se mají do zvířátek zakousnout. Zároveň je však lákavé dobré svědomí: Odborníci důrazně volají po tom, abychom v zájmu záchrany klimatu a životního prostředí všichni jedli více hmyzu a larev. A…

Česko čelí invazi, tmavkám vyhovuje horké počasí

30.07. 22:02

Praha - Vysoké teploty nad 35°C nahrávají novým škůdcům, kteří se dříve v Česku nevyskytovali. Například tmavka švestková byla donedávna lokálně na Slovensku, potom se vyskytla po dovozu švestek z Balkánu na Slovácku. Letos ji však odborníci zaznamenali i v Praze.

V Británii začalo Velké počítání motýlů, zapojit se má hlavně veřejnost

23.07. 08:27

Londýn - V Británii o víkendu začalo Velké počítání motýlů. Vědci upozorňují, že motýli reagují velmi rychle na změny životního prostředí, což z nich dělá skvělý ukazatel biodiverzity.

reklama

Leonardo Di Caprio je zase o něco slavnější, vědci po něm pojmenovali brouka

30.04. 17:49

Washington - Další zástupce třídy hmyzu dostal název po známé osobnosti. Nově objevený druh brouka z malajské části ostrova Borneo nyní nese vědecké označení Grouvellinus leonardodicaprioi, přičemž druhové jméno je odvozeno od jména hollywoodského herce Leonarda Di Capria. Informovali o tom vědci v…

Burgery z hmyzu? Supermarket zavedl kontroverzní pochoutku, zákazníci jsou zaskočeni

23.04. 11:04

Cáchy - Supermarket v západoněmeckém městě Cáchy láká zákazníky na hmyzí burgery. Kontroverzní pochutinu, která se podle agentury Reuters již úspěšně zařadila do sortimentu v Nizozemsku a v Belgii, nabízí s hlávkovým salátem, cibulí a rajčaty.

Nebezpečný hmyz nenajdete jen v tropech. Tihle brouci žijí u nás, a mohou vás dostat do nemocnice

Aktualizovali jsme 13.2.2018, 11:29, 13.02. 08:04

Za několik týdnů vystřídá zimu jaro, které se v trávě hmyzem a nejrůznějšími broučky jen hemží. A zatímco někteří jsou na první pohled tak odpudiví, že byste na ně za nic na světě nesáhli, jiní jsou nádherní, až přechází zrak. Sahat na brouky se ale v žádném případě nevyplatí, velká spousta z nich…

Přistála vám na jídle moucha? Vyhoďte ho, jinak bude zle

Aktualizovali jsme 29.12.2017, 22:09, 29.12. 12:01

Mouchy nejsou jen nepříjemným a otravným hmyzem. Ohrožují i ​​naše zdraví, protože jsou přenašeči mnoha bakterií. Létající hmyz je následně rozšiřuje na vše, čeho se dotkne. Stručně řečeno - mnohé mouchy předtím, než přistály na vašem jídle, hodovaly například na výkalech či zdechlinách, varuje…

Na Zemi je stále více lidí. Co budeme za pár let jíst?

30.08. 16:15

Světová populace roste o 80 milionů lidí ročně a očekává se, že do roku 2050 dosáhne magické hranice 9 miliard. V souvislosti s tímto nárůstem nebudou lidé schopni produkovat dostatek bílkovin, aby mohli živit všechny současným potravinovým systémem. Naše přírodní zdroje jsou exponenciálně…

Vědci zmutovali mravence. Změnili tím jejich chování

17.08. 10:11

Mravenci jsou jedni z nejspolečenštějších tvorů na Zemi. Organizují se ve skupinách, každý jedinec má své specifické úkoly jako je hledání potravy, obrana před predátory, budování tunelů a tak dál. Aby to mohlo fungovat je zapotřebí obrovské množství koordinace a komunikace. Co se ale stane, když o…

Nahradí hmyz hovězí? Švýcarský řetězec začne prodávat hmyzí hamburgery

16.08. 10:51

Bern - Švýcarský maloobchodní řetězec Coop bude prodávat ve formě polotovarů hamburgery a masové kuličky z moučných červů. Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) dlouhodobě podporuje konzumaci hmyzu jako dobrého zdroje bílkovin.

Včely jsou geniální? Podle vědců umí matematiku

06.08. 18:40

Fakt, že nic může být počítáno jako něco - tedy to, co lidé rozeznávají jako nulu, není ve zvířecí říši vůbec běžné vědění. Obecně schopnost rozeznat počet objektů je mezi zvířaty poměrně vzácná a když už, tak se neočekává od malého hmyzu. Včely však nyní všechny překvapily.

Pokousání či bodnutí hmyzem? VZP za léčbu ročně zaplatí desítky milionů ročně

02.08. 12:50

Praha - Téměř 21,5 milionu korun loni vynaložila Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) na léčbu pacientů pobodaných od včel, vos nebo pokousaných od jiného hmyzu.

Pražská zoo dnes nabídne návštěvníkům jídlo z hmyzu

22.07. 11:10

Praha - V pražské zoologické zahradě mohou tento víkend návštěvníci ochutnat cvrčky na karamelu, sarančata v sezamovém obalu a další pokrmy z hmyzu.

Olomoucký Garden Food Festival přilákal tisíce návštěvníků, hitem byly pochoutky z hmyzu

14.05. 19:59

Olomouc - V olomouckých Smetanových sadech se o tomto víkendu konal třetí ročník Garden Food Festivalu. Dorazilo 12 tisíc lidí. Největší zájem byl o asijskou kuchyni. Přítomno bylo také několik známých kuchařů.

Budeme brzy jíst k jídlu hmyz? EU má problém, varuje odbornice

Aktualizovali jsme 13.8.2016, 20:25, 13.08. 11:34

Brno - Zatímco v asijských a afrických zemích je hmyz na talíři celkem běžný, Češi jsou v tomto směru konzervativní. Časem ale možná bedeme muset změnit názor, EU prý začne brzy pociťovat nedostatek potravin.

Vědci hledají alternativy na přežití: Místo jídla budeme v budoucnu dojit šváby

25.07. 11:26

Nové Dillí - Lidská populace se čím dál tím více zvětšuje. V budoucnosti už podle některých nebude stačit normální strava, protože se nedostane zdaleka pro všechny. Vědci tak hledají alternativní způsoby jídel a nyní jedno našli v těle švábů, jak píše server Science Alert.

Vědec pojmenoval brouka podle čínského prezidenta. Co na to hlava státu?

13.07. 08:22

Peking - Čínský entomolog pracující na České zemědělské univerzitě v Praze objevil nový druh brouka z rodu Rhyzodiastes. Dal mu druhové jméno podle čínského prezidenta Si Ťin-pchinga: Xii (Siův).

Jídlo budoucnosti: Červi s grilovanou zeleninou

12.06. 13:15

Hradiště (Teplicko) - Smažení červi se zeleninovým salátem, kobylky na česneku a další hmyzí pochoutky se těší čím dál větší oblibě.

Sezóna otravného hmyzu začíná: Jakým druhům se nejlépe vyhnout?

Aktualizovali jsme 7.6.2016, 15:30, 07.06. 12:36

Praha - Komáři se obecně považují za otravný hmyz, jenže pozor, můžou přenášet i nebezpečné nemoci a virus zika rozhodně není jediný. Jsou tady ale i další druhy hmyzu, kterým byste se raději měli vyhnout.

Pozor, na tyto brouky narazíte i v Česku a můžou vám způsobit velké problémy

08.04. 10:07

Praha - Na jaře se to v trávě hmyzem a nejrůznějšími broučky jen hemží. A zatímco někteří jsou na první pohled tak odpudiví, že byste na ně za nic na světě nesáhli, jiní jsou nádherní, až přechází zrak. Sahat na brouky se ale v žádném případě nevyplatí, velká spousta z nich totiž dokáže pěkně…

Bible předpovídá konec světa formou obří invaze brouků +VIDEO

04.03. 14:25

Buenos Aires - Argentinské pláže zaplavila obří invaze brouků a lidé jsou zděšení. V Bibli tento úkaz předpovídá konec světa. Máme se bát? Odborníci se obávají, že ano.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie