Články k tématu: Horníci

Důl ČSA: Horníci se po neštěstí vrátili do práce, mají ale velký strach

27.12. 11:18

Horníci Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku se dnes poprvé od tragického výbuchu metanu z minulého čtvrtka vrátili do práce. O svých pocitech příliš mluvit nechtěli, někteří ale přiznali, že do práce přichází s větším strachem než jindy. Před dolem stále hoří desítky svíček, kterými lidé uctili…

Nejhorší katastrofa v dějinách českého hornictví: Důl Dukla pohřbil sto lidí

23.12. 11:45

Tragédie, o které se mlčelo, dalo by se říct o důlním neštěstí na dole Dukla, které se odehrálo před 57 lety. Větší povědomí o tehdejším incidentu získali mnozí lidé až letos, kdy Česká televize odvysílala dvoudílný film Dukla 61. Jak došlo k jednomu z historicky největších důlních neštěstí na…

V dole na Karvinsku zemřel polský horník, během směny zkolaboval

27.07. 09:17

Ostrava - Ve čtvrtek večer v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku zemřel polský horník. Zkolaboval v podzemí během pracovní směny. Příčina neštěstí se vyšetřuje.

reklama

V polském dole Zofiówka našli posledního mrtvého horníka, přeprava na povrch potrvá hodiny

16.05. 09:42

Varšava - Záchranáři našli mrtvého posledního z pohřešovaných horníků z dolu Zofiówka na jihu Polska. Oznámila to dnes televize TVN 24 s odvoláním na společnost JSW, které důl patří. Neštěstí, ke kterému došlo před 11 dny, si celkem vyžádalo pět životů, dva havíře se podařilo zachránit.

Polsko: V zavaleném dole našli těla dvou horníků

13.05. 11:15

Varšava - Záchranáři našli těla dvou ze tří horníků, kteří byli po závalu v uhelném dole na jihu Polska od minulého víkendu pohřešováni. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Bilance obětí neštěstí tak vzrostla na nejméně čtyři.

Pátrání po zavalených hornících v Polsku pokračují

11.05. 13:36

Varšava - Po šesti dnech bezvýsledného pátrání po trojici pohřešovaných horníků na jihu Polska se dnes záchrannému týmu podařilo prohloubit otvor do chodby, kde by se podle odhadů měli zavalení muži nacházet. Záchranáři tam poté začali spouštět speciální telefon a balíček se zásobou jídla a tekutin…

Při důlním otřesu na Karvinsku byli zraněni tři horníci

13.04. 16:54

Karviná - Při otřesu na Karvinsku v oblasti Dolu ČSM sever byli dnes dopoledne lehce zraněni tři horníci v porubu, tedy místě, kde se dobývá uhlí. Příčiny mimořádné závažné události bude zjišťovat komise, ve které budou zástupci báňského úřadu, společnosti OKD a odborů.

Uvězněných 1000 horníků už je venku , v dole uvázli kvůli bouři

02.02. 10:05

Pretoria - Ze zlatého dolu v JAR se podařilo zachránit téměř tisíc horníků, kteří v něm uvízli ve středu kvůli výpadku elektřiny. Nikdo z horníků nebyl vážně zraněn, několik z nich je dehydratováno a má zvýšený krevní tlak.

Ve zlatém dolu v Jihoafrické republice uvízlo téměř 1000 horníků

01.02. 18:40

Johannesburg - Ve zlatém dole v Jihoafrické republice (JAR) uvízla téměř tisícovka horníků. Kvůli bouři tam vypadla dodávka elektrického proudu. 

Nejhorší katastrofa v Česku? Zřícení dolu Marie

01.02. 10:33

Dne 31. května 1892 došlo k jedné z největších důlních katastrof na území Evropy. V dole Marie na Březových horách v Příbrami vypukl požár, který měl tragické následky a vyžádal si stovky obětí.

Horník zraněný v sobotu na Karvinsku je mimo ohrožení života

30.07. 14:12

Stonava (Karvinsko) – Horník (32), který byl v sobotu zraněn při důlním otřesu v oblasti Dolu ČSM sever ve Stonavě na Karvinsku,je mimo ohrožení života. Mluvčí OKD Ivo Čelechovský uvedl, že do nemocnice k důkladnému vyšetření byl převezen i druhý z horníků, kteří byli při otřesu zraněni. 

Propouštění horníci hledají pomoc, o příspěvek už požádalo 1380 lidí

02.06. 13:33

Ostrava - O příspěvek pro propuštěné horníky už požádalo 1380 lidí. Peníze mají sloužit ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s restrukturalizací a útlumem provozu v OKD a dalších menších těžebních společností

Důl Paskov se zavírá: Horníci kritizují firmu i politiky

31.03. 10:57

Staříč - V Dole Paskov na Frýdecko-Místecku pracují horníci na poslední směně. Až ráno vyfárají, skončí těžba v tomto dole i v celé ostravské části někdejšího Ostravsko-karvinského revíru. Do potíží firmu OKD přivedly klesající ceny uhlí a předluženost.

Neštěstí v Číně: S horníky se zřítila těžní klec, zemřelo 17 lidí

13.03. 16:40

Peking - S horníky v čínském dole Tung-žung v provincii Chej-lung-ťiang se ve čtvrtek utrhla těžní klec. Zahynulo 17 osob, jejich těla byla nalezena až po čtyřech dnech.

V dole na Karvinsku dnes ráno zemřel horník,okolnosti neštěstí se vyšetřují

18.02. 11:15

Ostrava - Dnes časně ráno zemřel v podzemí Dolu ČSM-jih ve Stonavě na Karvinsku polský horník (52). Okolnosti neštěstí se vyšetřují.

Horník, který přejde z Paskova jinam, dostane až 80 tisíc

24.11. 09:30

Ostrava - Až 80.000 korun budou moci jako motivační příspěvek získat horníci, kteří se z Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku, v němž se 31. března příštího roku přestane těžit uhlí, rozhodnou přejít na některou se šachet OKD v karvinské části revíru.

Počet mrtvých po výbuchu v Čínském dole stoupl na 33

02.11. 11:03

Peking - V čínském uhelném dole zůstalo po pondělní explozi plynu uvězněno 33 horníků, všichni byli nalezeni mrtví. Státní úřad pro bezpečnost práce slibuje přísné tresty pro viníky neštěstí.

V čínském uhelném dole došlo k mohutné explozi, zemřelo 15 horníků

Aktualizovali jsme 31.10.2016, 18:58, 31.10. 10:49

Peking - Uhelným dolem v západní Číně otřásla dnes před polednem místního času exploze, pod povrchem zůstalo uvězněno 33 horníků. Agentura Nová Čína později upřesnila, že 15 horníků zahynulo. Dalších 18 je stále nezvěstných. Neštěstí v tomto odvětví jsou v Číně poměrně častá.

Důlní otřes v Karviné: Šest horníků bylo zraněno

09.09. 18:33

Karviná - Šest horníků bylo dnes po 02:00 zraněno při důlním otřesu v Důlním závodě 1 v Karviné. Jeden z havířů utrpěl zlomeninu nohy, druhý dostal náraz do hrudníku.

Horníci v Bolívii stávkují, unesli a ubili náměstka ministra

26.08. 09:34

La Paz - Stávkující bolivijští horníci ve čtvrtek unesli náměstka ministra vnitra Rodolfa Illanese, který za nimi přijel vyjednávat do města Panduro. Podle médií ho následně ubili.

Ruští horníci drží hladovku, firma jim na platech dluží sto milionů

23.08. 21:58

Moskva – Horníci z ruského Rostova na Donu na jihozápadě Ruska nedostávají výplatu. Na svůj problém se rozhodli upozornit tím, že budou držet hadovku.

Jednání o kompenzaci pro horníky se odkládá na konec srpna

27.07. 19:50

Praha - Vláda odložila rozhodnutí o možných kompenzacích pro propuštěné horníky na své příští jednání, které je na programu 24. srpna.

Stejná kompenzace pro horníky z lomu ČSA jako pro OKD? Ve vládě trvají neshody

18.07. 18:13

Praha - Odbory i zaměstnavatelé požadují kompenzace pro horníky, kteří přijdou o práci na Mostecku v souvislosti s útlumem těžby na lomu ČSA. Podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly nejlépe takové, které dostanou horníci propuštění z těžební společnosti OKD. Téma…

Čeká se bouřlivé jednání. Babiš je proti kompenzacím pro horníky

17.07. 21:30

Praha - V pondělí se ve Strakově akademii sejdou ekonomičtí ministři, odbory a zaměstnavatelé, aby projednali kompenzace pro horníky, kteří přijdou o práci kvůli útlumu těžby uhlí. Hovořit se bude také o posudcích EIA.

reklama
Fotogalerie