Články k tématu: Hřebejk, Jan

Hřebejk drsně setřel Zemana: Je odporný, ale byl by o něm skvělý film

31.07. 09:43

Jan Hřebejk patří k nejuznávanějším a nejúspěšnějším režisérům dneška. Značné autority požívá, ale i mimo umělecký svět. Kritizuje tak i současnou politickou scénu a nyní dokonce okomentoval, o kom by si dokázal představit, jak natáčí film z politického prostředí.

Kvůli eurovolbám to začalo lítat. Tak vy chcete zničit EU? To teda ne

12.05. 11:16

Volby do Evropského parlamentu se nezadržitelně blíží. Do kampaně se snaží promluvit i řada známých osobností. K účasti a volbě proevropských subjektů tak vyzývají například i režisér Jan Hřebejk nebo herec a spisovatel Zdeněk Svěrák.

Zeman končí, Češi si ničeho neváží. Hnědá a rudá prasata... Hřebejk si nebral servítky

Aktualizovali jsme 4.5.2019, 21:46, 04.05. 13:06

Český režisér Jan Hřebejk je velmi známým kritikem českého prezidenta Miloše Zemana. Znám je především jeho výrok, že „rudá a hnědá prasata táhnou Zemana na Hrad.“ V rozhovoru v pořadu Prostor X časopisu Reflex se k tomuto výroku vrátil a vysvětlil, co tím přesně myslel. Taktéž se obecně vyjádřil o…

reklama

Hřebejk se pustil do Jágra: Zbohatl na svobodném Západě a teď pomáhá podlézat čínské diktatuře

02.05. 14:27

Hokejista Jaromír Jágr se v posledních dnech stal jednou z nejkritizovanějších postav v Česku. Může za to fakt, že jel s prezidentem Milošem Zemanem do Číny propagovat hokej, i to, že se vesele fotil se Zemanovým kancléřem Vratislavem Mynářem.

Zeman a Babiš vám škodí víc, než všichni uprchlíci a muslimové na světě, tvrdí Hřebejk

30.12. 10:42

Režisér Jan Hřebejk skutečně nepatří k fanouškům současné hlavy státu. Prezidenta Miloše Zemana opakovaně kritizuje za jeho chování i výroky. Nově se do něj filmař se do něj pustil i kvůli vánočnímu poselství i tomu, jaký vliv má na Česko.

TOP 09 je sliz a bláto, udeřil známý filmař. Záhy se rychle omlouval

15.10. 17:47

Režisér Jan Hřebejk v nedávných komunálních volbách zabodoval, uspěl na Praze 5 a dostal se do tamního zastupitelstva. Z postu politika pak ihned začal kritizovat TOP 09. Nakonec se ale musel omlouvat.

Hřebejk se naštval: Bleju z Babiše a Ovčáčka, stydím se za ně

27.09. 09:18

Praha - Režisér jan Hřebejk, který v nadcházejících komunálních volbách kandiduje za Starosty a nezávislé do zastupitelstva na Praze 5, se nevybíravě pustil do premiéra Andreje Babiše a hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. A odpověď na sebe nenechala dlouho čekat.

Hřebejk setřel Zaorálka: Chováte se zbaběle

18.07. 15:56

Praha – Režisér Jan Hřebejk se nemilosrdně pustil do bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Ten na sociálních sítích vysvětloval, proč se rozhodl podpořit vládu. Jenže jeho slova se Hřebejkovi vůbec nelíbila.

Známé osobnosti vzpomínají na Formana: Byl to chlap, kterého jsem si vážil, říká Babiš

14.04. 10:08

Praha - V USA 13. dubna náhle zemřel oscarový režisér Miloš Forman, bylo mu 86 let. Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd řekl, že Forman byl člověk s osobitým a originálním pohledem na lidské žití, jehož peripetie, absurditu, barevnost i krásu uměl mistrně zachytit.

Hřebejkův film Učitelka dobývá svět. Kritika nešetří chválou, zájem o něj je i v zahraničí

21.09. 09:59

Praha - Film Jana Hřebejka Učitelka vstoupil do americké, kanadské, argentinské, estonské a italské distribuce. V říjnu přijdou na řadu francouzská kina a zájem má i Čína. BBC zařadila snímek na první místo do výčtu deseti filmů, které je třeba v září vidět. Oscarová knihovna si vyžádala scénář…

Ovčáček že lidem nesahá po kotníky? Z Hradu přišla reakce

14.11. 14:32

Praha - Od roku 1989 žijeme v dobré době a dokonce i v dobré zemi. Tvrdí to známý režisér Jan Hřebejk, který jako jeden z mnoha osobností podepsal výzvu k občanskému neklidu. Varuje však nejen před prezidentem Milošem Zemanem, ale i před jeho mluvčím Jiřím Ovčáčkem, který si to nenechal líbit.

Rána pro Hrad: Známý režisér tvrdě zkritizoval Zemana i jeho mluvčího

12.11. 14:12

Praha – Režisér Jan Hřebejk patří mezi ty, kteří podepsali výzvu k občanskému neklidu, za kterou stojí desítky herců, zpěváků či spisovatelů. Ta kritizovala především kroky vlády a prezidenta Zemana, hlavně ve vztahu k Číně. V rozhovoru pro Český rozhlas Plus promluvil o tom, proč výzvu podpořil.

Zeman je jako vožrala, který čůrá na schodišti a pro fór by vraždil. Český režisér si servítky nebere

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 12:39, 15.06. 12:05

Praha – Režisér Jan Hřebejk v rozhovoru pro DVTV představil svůj nový film Učitelka, řeč se ale velmi brzy otočila na dění ve společnosti a na to, jakou roli v ní hraji strach. Filmař otevřeně promluvil o prezidentu Miloši Zemanovi i potenciálnímu prezidentském kandidátovi Michalu Horáčkovi.

reklama
Fotogalerie