Články k tématu: ikem

První transplantace srdce v sovětském bloku? V těle první pacientky v ČSSR tlouklo jen pár hodin

07.07. 12:09

Praha - Tým bratislavského akademika Karola Šišky provedl 8. července 1968 transplantaci srdce, která byla první svého druhu v někdejším socialistickém bloku. Pacientka s novým orgánem však přežila jen několik hodin. Úspěšněji skončil až zákrok lékařů z pražského IKEM v roce 1984, který muži…

Jak zachránit život až deseti lidem? Staňte se dárcem orgánů

02.11. 12:33

Praha - Jeden zemřelý dárce orgánů může zachránit až deset nemocných. Jen letos bylo v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) dárců 108.

Unikátní operace: Lékaři v IKEM transplantovali zároveň srdce i játra

29.08. 12:43

Praha - Lékaři z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) letos v červnu transplantovali zároveň srdce a játra od jednoho dárce. V Česku jde teprve o druhý takový zákrok, v Brně v roce 2005 transplantovali zároveň srdce, játra a ledviny. V USA to bylo poprvé v roce 1984.

reklama

Pozor na srdeční selhání. Jeden z pěti Čechů nad 40 let je v ohrožení

23.08. 14:14

Praha - Jeden z pěti Čechů starších 40 let je ohrožený srdečním selháním, kdy mu orgán postupně přestává fungovat jako pumpa. Pacienti často přicházejí k odborníkům pozdě, protože si příznaky nespojují s nemocí srdce.

IKEM zrušil evakuaci, parovod se podařilo opravit

29.01. 14:41

Praha - Chystaná evakuace pacientů z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) se v pondělí neuskuteční.

IKEM pracuje na novém způsobu léčby cukrovky

03.10. 18:06

Praha - Léčit cukrovku prvního typu bude zřejmě v budoucnu možné bez podávání inzulínu. Vyplývá to z nové studie, na které pracuje pražský IKEM.

Bombová hrozba v nemocnici IKEM. Evakuace se dotkla tisícovky lidí

16.06. 14:50

Praha - Anonymní výhrůžka zaměstnala půl hodiny před polednem pražské policisty, hasiče i zdravotníky. Kdosi totiž nahlásil ukrytou nálož v nemocnici IKEM a na hlavním nádraží. Policie odhaduje, že jen v IKEM bude potřeba evakuovat mezi 500 a 1000 lidmi.

Unikátní operace v IKEM, lékaři transplantovali dělohu

12.05. 16:44

Praha - Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) provedl další unikátní zákrok. Poprvé v Česku tým lékařů transplantoval dělohu, po zákroku může žena otěhotnět a donosit dítě.

IKEM si připsal další úspěšnou unikátní operaci. Transplantoval zrcadlově uložené orgány

07.03. 19:25

Praha - Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) provedli další unikátní operaci. Transplantovali játra pacientce se zrcadlově uloženými orgány.

reklama
Fotogalerie