Články k tématu: Iohannis, Klaus

Klaus Iohannis byl opět zvolen prezidentem Rumunska

25.11. 10:44

Rumunským prezidentem bude dalších pět let stávající hlava státu Klaus Iohannis. Centristický politik v nedělním druhém kole voleb jasně porazil sociální demokratku Vioricu Dancilaovou, když získal 63,2 procenta hlasů. Vyplývá to z předběžných konečných výsledků, které dnes zveřejnila ústřední…

Poprask v Rumunsku: Šéfka protikorupční prokuratury byla odvolána, hnala k soudu vlivné osoby

09.07. 12:39

Bukurešť - V Rumunsku byla odvolána šéfka protikorupční prokuratury (DNA) Laura Kövesiová (44), příslušný dekret dnes podepsal prezident Klaus Iohannis. DNA pod vedením Kövesiové nesmlouvavě bojovala proti korupci v nejvyšších kruzích a před soud pohnala i řadu vysoce postavených osob.

Spory v Rumunsku kvůli ambasádě v Izraeli, prezident chce hlavu premiérky

27.04. 13:53

Bukurešť - Rumunský prezident Klaus Iohannis dnes vyzval předsedkyni vlády Vioricu Dancilaovou, aby odstoupila. Důvodem je, že vláda schválila tajné memorandum o přemístění rumunského velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma a tato věc nebyla předem s hlavou státu konzultována.

reklama

Prokurátor chce rumunského exprezidenta Iliescua stíhat za zločiny proti lidskosti

02.04. 19:02

Bukurešť - Rumunský generální prokurátor požádal dnes prezidenta Klause Iohannise, aby schválil trestní stíhání bývalého prezidenta Iona Ilieska a premiéra Petreho Romana kvůli podezření ze spáchání zločinů proti lidskosti. 

Trump poprvé jasně a veřejně přihlásil k pátému článku smlouvy NATO

09.06. 22:19

Washington - Světové tiskové agentury upozorňují na to, že se americký prezident Donald Trump poprvé jasně a veřejně přihlásil k pátému článku Severoatlantické smlouvy, který zaručuje kolektivní sebeobranu. Stalo se tak při setkání s jeho rumunským protějškem Klausem Iohannisem.

Demonstrace v Rumunsku slábnou, ke krizi se vyjádřil i prezident Iohannis

07.02. 22:06

Bukurešť – Za krizi, ve které se Rumunsko nachází, může vláda sociálních demokratů (PSD). Uvedl to dnes prezident Klaus Iohannis. Demonstrace v zemi stále pokračují, ztratily ale na síle.

Rumunská vláda stáhne sporný dekret. Nechceme "občanskou válku", přiznává politik

Aktualizovali jsme 4.2.2017, 20:33, 04.02. 16:37

Bukurešť - Proti dekretu rumunské vlády o beztrestnosti některých korupčních činů v posledních dnech protestovaly statisíce lidí, nejinak tomu bylo i dnes. Kabinet se nakonec rozhodl, že kontroverzní nařízení stáhne.

Muslimka Shhaidehová rumunskou premiérkou nebude, byla jí nabídnuta jiná pozice

03.01. 19:44

Bukurešť – Rumunský prezident Klaus Iohannis minulý týden odmítl jmenovat ekonomku Sevil Shhaidehovou do čela vlády. Pokud by tak učinil, stala by se první ženou a zároveň první muslimkou v čele vlády. Nyní jí byl místo toho nabídnut post vicepremiérky.

Rumunský prezident odmítl jmenovat muslimku premiérkou

27.12. 13:15

Bukurešť - Rumunský prezident Klaus Iohannis odmítl návrh sociálních demokratů (PSD) na jmenování Sevil Shhaidehové (52) novou premiérkou. Ke svému rozhodnutí dospěl po zvážení veškerých okolností.

Volby v Rumunsku vyhráli sociální demokraté, jejich lídr měl problémy se zákonem

12.12. 12:43

Bukurešť - V Rumunsku se v neděli konaly parlamentní volby. Po sečtení zhruba 90 procent hlasů má Sociálnědemokratická strana (PSD) asi 46 procent křesel v obou komorách parlamentu, druhá skončila s 20 procenty Národní liberální strana (PNL). Zájem o hlasování byl ale velmi nízký, k urnám dorazilo…

reklama
Fotogalerie