Články k tématu: Islámský stát (ISIS)

Dobyli jsme Al-Báb, tvrdí syrští rebelové. Aktivisté ale mají pochybnosti

včera 17:19

Damašek - Syrští povstalci podporovaní tureckou armádou dnes oznámili, že dobyli severosyrské město Al-Báb, které bylo doposud pod kontrolou Islámského státu.

Irácké vládní síly zahájily boj o letiště a vojenskou ákladnu v Mosulu

včera 11:20

Bagdád - Irácké vládní jednotky zahájily dnes ráno v Mosulu boje o letiště a vojenskou základnu Ghazlaní na jižním předměstí. Operace prý bude rychlá.

Konec džihádistů? Proti IS se postavil další mocný nepřítel

Aktualizovali jsme 22.2.2017, 22:14, 22.02. 08:03

Rijád - Nejen spojenecká koalice a Rusko jsou odhodlány zničit radikální hnutí Islámský stát. Nově se do boje proti extremistům pustí také Saúdská Arábie, který chce do Sýrie vyslat pozemní armádu.

reklama

Radikál byl propuštěn z Guantánama a dostal milionové odškodné, teď spáchal sebevražedný útok

22.02. 14:35

Londýn - Britský muslimský konvertita Jamal al-Harith, o jehož propuštění z Guantánama se zasadila vláda expremiéra Tonyho Blaira a kterého Británie odškodnila jedním milionem liber (32 milionů korun), se odpálil v Iráku při sebevražedném útoku.

Znásilnil jsem 200 žen, zabil 500 lidí. Bylo to normální, vypráví zajatý bojovník IS

Aktualizovali jsme 21.2.2017, 22:39, 19.02. 12:20

Kirkúk – Novináři agentury Reuters získali od kurdských zpravodajských orgánů jedinečnou šanci vyslechnout dva bojovníky skupiny Islámský stát, kteří byli zajati v říjnu 2016 při útoku na město Kirkúk. Při bojích tehdy zemřelo 99 civilistů a příslušníků bezpečnostních sil a 63 členů IS.

Teroristé v Egyptě hrozí dalšími útoky na křesťany, pochlubili se videem z velkého atentátu

20.02. 20:50

Káhira - Sebevražedný atentátník loni v prosinci v kostele v Káhiře zabil téměř 30 lidí. Video z útoku dnes zveřejnila egyptská teroristická skupina napojená na takzvaný Islámský stát (IS).

Iráčtí vojáci bojují na předměstích západního Mosulu, snaží se probít k letišti

20.02. 13:45

Bagdád - V Iráku druhým dnem pokračuje operaci s cílem osvobodit západní Mosul, který má pod kontrolou Islámský stát (IS). Vojáci a policisté postupují k městu od jihu, snaží se probít k letišti. Na operaci dohlížejí Spojené státy.

Začal boj o západní Mosul: Irácká armáda tahájila ofenzivu proti IS

19.02. 10:20

Bagdád - Irák zahájil vojenskou ofenzivu, jejímž cílem je osvobodit západní části Mosulu, které má pod kontrolou Islámský stát (IS). Američané předpokládají, že půjde o velmi náročnou operaci.

Východní Mosul osvobozen? Armáda se stáhla, IS toho využívá a terorizuje civilisty

18.02. 15:50

Bagdád - Irácká armáda v lednu zvítězila nad Islámským státem (IS) v boji o východní čtvrtě města Mosul. Pak se ale stáhla, aby se připravila na bitvu o jeho západní část. Toho využívají džihádisté k terorizování civilistů.

Mezinárodní koalice pod vedením USA údajně zničila velitelství IS v Mosulu

18.02. 15:14

Bagdád - Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy v pátek patrně zničila velitelství Islámského státu (IS) na západě Mosulu. Džihádisté tvrdí, že při náletu zemřeli civilisté. Informace nelze ověřit, protože nezávislá média nemají do oblasti přístup.

Vůdci IS organizovaně prchají ze syrské Rakky. Je to exodus, tvrdí Pentagon

18.02. 10:00

Damašek - Mluvčí Pentagonu dnes oznámil, že vedoucí členové Islámského státu prchají pryč ze severosyrská Rakka. Město dobyli bojovníci z IS v roce 2013, kdy tam žilo asi 300.000 lidí, a následující rok z něj udělali své ústředí v Sýrii.

Netradiční strategie IS: Uniklý dokument odhaluje plány džihádistů

Aktualizovali jsme 17.2.2017, 22:01, 17.02. 08:02

Londýn – Agentura AP poukazuje na zprávu založenou na přeloženém dokumentu patřícímu Islámskému státu. V něm se píše, že by měli extremisté zvážit, jak správně využít maistreamová média jako efektivní zbraň pro šíření jeho radikální poselství.

Turecko očekává brzké dobytí syrského města Al-Báb, aktivisté mají jiný názor

17.02. 21:30

Damašek - Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) tvrdí, že nadvládu nad severosyrským městem Al-Báb má Islámský stát (IS) z 90 procent. Turecká armáda přesto dnes oznámila, že brzy město dobyje.

IS nemá žádné zábrany: Nové bojovníky verboval i v mosulském sirotčinci

17.02. 16:59

Bagdád - Ze sirotčince v mosulské čtvrti Zuhúr si Islámský stát (IS) udělal výcvikový tábor pro děti ve věku od tří do 16 let. Vstřebávali tam ideologii džihádistů a o rodičích či příbuzných mluvili jako o odpadlících.

Pákistán se mstí za čtvrteční útok, jeho jednotky zabily desítky radikálů

17.02. 10:37

Islámábád - Pákistánské bezpečnostní složky v noci na dnešek zabily po celé zemi přinejmenším 39 radikálů a desítky jich zadržely. Šlo o odplatu za čtvrteční sebevražedný útok na súfickou svatyni v provincii Sindh, který si vyžádal 75 obětí.

Výbuch v Bagdádu zabil 48 lidí

16.02. 17:45

Bagdád - V jižní části irácké metropole dnes explodovalo auto napěchované výbušninami, zemřelo nejméně 48 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, ale patrně za ním stojí Islámský stát (IS).

Islamisté zaútočilii na severu Sinaje, jejich obětí se stal křesťanský učitel

16.02. 15:30

Káhira - Patrně islamisté dnes ráno na severu Sinaje zastřelili křesťanského učitele Gamála Taufíka (50), který měl namířeno do školy. Podobných incidentů v poslední době přibývá. V neděli v Aríši radikálové zastřelili veterináře. Koncem ledna zabili obchodníka. Oba byli koptští křesťané.

Krveprolití v Sýrii: Radikálové napojení na IS povraždili 150 povstalců

16.02. 12:30

Damašek - Americká monitorovací služba SITE upozornila na sebevražedný boj mezi různými skupinami na severu a západě Sýrie. Z povraždění 150 povstalců je obviněna frakce salafistické skupiny Džund al-Aksá, jež je ideologicky blízká Islámskému státu.

IS se zaměřil na další evropskou zemi. V ohrožení mohou být především turisté

Aktualizovali jsme 15.2.2017, 22:46, 15.02. 08:42

Madrid – Teroristé z Islámského státu zaměřili svou pozornost na Španělsko. Upozorňuje na to zpráva vydaná tamní vládou. Ta poukazuje mimo jiné na to, že se na sociálních sítích objevily velmi konkrétní výhrůžky a že IS plánuje najímat překladatele a španělsky mluvící bojovníky.

Džihádisté z IS stále útočí na civilisty ve východním Mosulu, OSN přerušila své operace

15.02. 15:51

Bagdád - Ačkoli byla východní část iráckého Mosulu v lednu osvobozena, takzvaný Islámský stát (IS) na tamní civilisty stále útočí a zabíjí je. OSN proto dočasně přerušila humanitární operace v oblasti.

Maďarská vláda prodloužila krizový stav kvůli migrantům, na jejich pašování se zřejmě podílí i IS

15.02. 11:05

Budapešť - Maďarská vláda prodloužila o půl roku krizový stav související s migrační situací, platí tedy do 7. září. Úřady každý den zaznamenávají až 150 pokusů migrantů o ilegální překročení hranic.

Zběh od IS popisuje krutá zvěrstva: Bojovník znásilnil patnáctiletou otrokyni tak brutálně, že zemřela

Aktualizovali jsme 14.2.2017, 22:23, 14.02. 09:49

Rakka – Když se Islámský stát zmocnil jeho vesnice v Sýrii, myslel si, že by život v Chalífátu nemusel být tak špatný. Když byl ale svědkem týrání ženských zajatkyň, které se stávaly sexuálními otrokyněmi, byl rozčarovaný a nakonec utekl. Právě tak vzpomíná pro Mezinárodní centrum pro studium…

Iráčtí vojáci zabili 13 velitelů IS. Vůdce Bagdádí však přežil

14.02. 10:57

Bagdád - Irácké letectvo při útoku stíhačkami F-16 na pozice Islámského státu (IS) na západě Iráku zabilo 13 velitelů a 64 níže postavených členů džihádistické organizace. Vůdce IS abú Bakr Bagdádí ale mezi nimi není.

Může být Rusko spojenec v boji proti terorismu? Vždyť samo teror podporuje,varuje server

14.02. 09:46

Washington - Kromě zlepšení americké ekonomiky je Trumpovou prioritou boj proti islámskému terorismu (IS). V jedné ze svých prvních výkonných akcí, Trump podepsal prezidentské memorandum, jehož cílem je předložit „nový plán, jak porazit IS," a „identifikovat nové koaliční partnery v boji proti IS."…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací