Články k tématu: Islámský stát (ISIS)

Řádění džihádistů z IS je u konce? Možná, ale je tu problém, o kterém se nemluví

Aktualizovali jsme 20.1.2018, 22:25, včera 18:56

Berlín/Damašek - Území "chalífátu" v Sýrii a Iráku činí pouhá 2 procenta z původní rozlohy, což znamená, že Islámský stát je téměř poražen. Tak to také označily i některé světové vlády. Po spoušti, kterou teroristická organizace napáchala, však zůstane jeden problém, o kterém se příliš nehovoří.…

Líhně práva šaría jsou minulostí? Hrozba trvá dál, zní z USA

včera 13:52

Rakka na severu Sýrie je zničené město, které čeká dlouhá, náročná obnova, připomíná editorial serveru Chicago Tribune. Renomovaný americký deník v něm konstatuje, že alespoň již nejde o nervové centrum ničivé mise Islámského státu (IS), za což Syřané, USA, Evropa i zbytek světa mohou děkovat…

V Sýrii padl rapper-džihádista, jeho manželka pocházela z ČSSR

19.01. 17:47

Damašek/Berlín - Známý německý džihádista, bývalý rapper Denis Mamadou Cuspert alias Deso Dogg, je po smrti. Muž, který měl za manželku bývalou zaměstnankyni FBI Danielu Greeneovou, původem z někdejšího Československa, zahynul v Sýrii při náletu.

reklama

Kde vzal IS své zbraně? V nelichotivém žebříčku se objevuje i Česká republika

08.01. 12:44

Odborníci zkoumali 40 000 položek zabavených během tří let bojovníkům Islámského státu v Iráku a Sýrii. Zjistili, že až 90 procent zbraní používaných IS pochází z Číny, Ruska a východní Evropy. Americké zbraně představovaly pouze 1,8% procenta. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila organizace…

Divize Islámského státu vyhlásila válku Hamásu

05.01. 22:10

Káhira - Egyptské křídlo teroristické organizace Islámský stát (IS) vyhlásilo radikálnímu palestinskému hnutí Hamás válku.

Francouzské islamistky budou souzeny v Sýrii

04.01. 15:20

Paříž - Francouzské islamistky, které se přidaly k Islámského státu (IS) a které zadržely kurdské jednotky v Sýrii, budou souzeny v syrském Kurdistánu, pokud jim místní justice bude schopna zajistit spravedlivý proces.

Kurdové zatkli známou francouzskou propagandistku IS, vystupovala v náborových videích

03.01. 12:26

Damašek - Kurdské jednotky zatkly Francouzku, která před několika lety odešla do Sýrie za radikály z Islámského státu (IS) a hrála důležitou roli jako jejich propagandistka a náborářka. Třiatřicetiletá Emilie Königová je na teroristickém seznamu OSN i USA.

Záchrana na poslední chvíli: V Istanbulu zatkli 20 údajných teroristů

31.12. 17:41

Istanbul - Turecká policie dnes zatkla v Istanbulu dvě desítky lidí, většinou cizinců, které podezírá z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS). Podle policie zadržení plánovali teroristický útok o dnešní půlnoci.

Zabíjejte opilé bezvěrce mezi svátky, vyzvali stoupenci Islámského státu:

31.12. 12:00

Mogadišo - Radikálové ze Somálska, kteří podporují teroristické hnutí Islámský stát, vyzývají další stoupence IS, aby zabíjeli mezi svátky "bezvěrce" a využívali jejich opilosti. Tento vzkaz poslali Somálci prostřednictvím videa. V něm vyzývají kromě zabíjení rovněž k útokům na vánoční trhy a na…

Silvestr ve znamení terorismu: Máme se bát o bezpečnost?

31.12. 07:30

Velká evropská města oznámila, že na přelomu roku zvýší bezpečnost rušných míst kvůli hrozbám teroristických útoků. Neměly by se tak opakovat útoky z minulých let. O bezpečnostních opatřeních v jednotlivých zemích informovala agentura Tanjug.

Desítky radikálních islamistů opustilo východní Sýrii

30.12. 19:29

Damašek - Desítky radikálních islamistů a jejich rodinných příslušníků dnes v několika autobusech opustily oblast na západě Sýrie, která je v obklíčení vládních sil věrných prezidentovi Bašáru Asadovi.

K utoku v Petrohradu se přihlásil Islámský stát

30.12. 09:55

Petrohrad - K odpovědnosti za středeční výbuch v petrohradském supermarketu, který zranil 13 lidí, se dnes přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Policie v Turecku zadržela 29 osob, podezřívá je z napojení na Islámský stát

29.12. 09:21

Ankara - Turecká policie dnes v Ankaře zatkla 29 domnělých členů teroristické organizace Islámský stát (IS).

V Turecku byly zadrženy desítky osob podezřelých z napojení na IS

28.12. 12:42

Ankara - Turecká policie dnes zadržela v provincii Bursa na severozápadě země 38 osob, které podezřívá z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS).

V Sýrii a Iráku zbývá poslední tisícovka džihádistů, Rusko má nového nepřítele

27.12. 15:19

Damašek - Mezinárodní koalice pod vedením USA dnes oznámila, že na území Iráku a Sýrie operuje už jen méně než tisícovka radikálů Islámského státu (IS). Koalice nicméně neodpověděla na otázku, zda někteří džihádisté utekli do jiných zemí. Uvedla jen, že se jim v tom snaží zabránit.

Islámský stát pokračuje v terorizování Iráku. Při střetech padlo 45 vojáků a civilistů

26.12. 15:04

Kirkúk - Bojovníky tzv. Islámského státu (IS) vytlačily irácké síly z měst oblasti Kirkúk už na začátku října, i poté zde však při útocích teroristů umírali vojáci i civilisté.

V Egyptě popravili 15 teroristů, útočili na policii a vojáky

26.12. 14:17

Káhira - V Egyptě bylo popraveno 15 teroristů odsouzených za útoky na policisty a vojáky. Tresty smrti oběšením byly vykonány dnes brzy ráno ve dvou věznicích na Sinajském poloostrově, kde již čtyři roky působí povstalci napojení na Islámský stát.

Džihádisté z IS zaútočili u sídla afghánských agentů, exploze zabila šest civilistů

25.12. 11:11

Kábul - Nedaleko komplexu afghánských tajných služeb v metropoli Kábulu dnes zaútočil sebevražedný atentátník. Exploze usmrtila šest lidí a další tři zranila. K atentátu se přihlásil Islámský stát.

Dánská policie zadržela nebezpečného islamistu, chtěl útočit nožem a bombami

22.12. 16:49

Kodaň - Dánská policie ve čtvrtek zatkla muže (30), který podle ní plánoval útok v Kodani s použitím nožů a výbušnin. Bulvární list Ekstra Bladet napsal, že nejmenovaný podezřelý je syrský státní příslušník.

K útoku na letiště v Egyptě se hlásí IS, dnes pokračovaly boje

20.12. 17:39

Káhira - Egyptská armáda se dnes střetla s islamisty poblíž města Aríš na severu Sinaje, na jehož vojenské letiště v úterý zaútočili ozbrojenci a zabili jednoho důstojníka. K útoku, který zasáhl základnu v době utajované návštěvy ministrů vnitra a obrany, se dnes přihlásil Islámský stát (IS)

Hrozba, o které se nemluví: Kdo se postará o děti Islámského státu?

19.12. 08:32

Washington - Společně s porážkou Islámského státu na Blízkém východě musí země řešit novou potenciální hrozbu terorismu, kterou nemůžou ani zabít, ani odstranit. Jsou to děti bývalých džihádistů a radikalizovaných matek, které se narodily uprostřed války a propaganda jim od útlých let vymývala…

Islámský stát přepadl komplex afghánské rozvědky

18.12. 16:53

Kábul - Ozbrojenci Islámského státu (IS) dnes napadli částečně dokončenou budovu výcvikového střediska rozvědky v afghánském hlavním městě a rozpoutali přestřelku s bezpečnostními silami.

Islámský stát chce zabít přední světové politiky. Poslal jim ostré výhrůžky

18.12. 12:03

Londýn - "Prolijeme vaši krev ve jménu Alláha". Takovou a další podobné zprávy vyslala do světa prostřednictvím sociálních sítí teroristická organizace Islámský stát. Radikálové cílí ve své nové kampani především na amerického prezidenta Donalda Trumpa a na jeho izraelského kolegu na pozici…

IS? Skončí do února, slíbil Macron. Asad je prý nepřítel

18.12. 08:26

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil brzké vítězství nad Islámským státem (IS). Hovořil také o situaci v Sýrii. S Bašárem Asadem je prý nutné vést dialog, byť ho Macron označil za nepřítele syrského lidu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací