Články k tématu: Islámský stát (ISIS)

IS může do 24 hodin popravit humanitární pracovnici

14.10. 19:48

Teroristická organizace Islámský stát v západní Africe (ISWA) by mohla do 24 hodin zabít další humanitární pracovnici, varoval dnes Mezinárodního výbor Červeného kříže (MVČK). Veřejně apeloval na nigerijskou vládu, subjekty i jednotlivce zapojené do vyjednávání s ISWA, aby se zasadili o propuštění…

IS opět řádil v Sýrii, unesl mnoho civilistů

13.10. 18:06

Ozbrojenci z Islámského státu (IS) zaútočili na provizorní tábor na východě Sýrie, ve kterém žili lidé bez přístřeší, a unesli množství civilistů. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na zástupce arabsko-kurdské koalice známé jako Syrské demokratické síly (SDF) a exilovou Syrskou…

Novináři se vydali mezi uprchlíky a nestačili se divit: Řecký tábor Moria ovládá Islámský stát

Aktualizovali jsme 9.10.2018, 22:22, 09.10. 07:59

Reportéři německé televize Deutsche Welle vydali znepokojivou reportáž o teroru v uprchlickém táboře Moria. Morii ovládla skupina stoupenců Islámského státu a brutálním způsobem trestá kohokoliv, kdo odporuje jejímu radikálnímu pojetí víry.

reklama

Egyptská armáda zabila 52 ozbrojenců

08.10. 21:58

Egyptské bezpečnostní složky na severu Sinajského poloostrova usmrtily 52 podezřelých ozbrojenců. Podle agentury Reuters o tom dnes informovala egyptská armáda. Káhira letos v únoru zahájila rozsáhlou protiteroristickou operaci nejen na Sinaji, ale také v části delty Nilu a v poušti u hranic s…

Západní koalice masakruje v Sýrii i civilisty. SOHR zveřejnila děsivé číslo

23.09. 20:14

Damašek - Při náletech západní koalice v čele s USA na pozice radikálního uskupení Islámský stát (IS) v Sýrii zahynulo v uplynulých čtyřech letech přes 3000 civilistů. Bilanci civilních obětí koaličních úderů dnes zveřejnila exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) se sídlem v Londýně.

Masakr v Íránu: Ozbrojenci zaútočili na vojenskou přehlídku, mnoho mrtvých

Aktualizovali jsme 22.9.2018, 15:26, 22.09. 10:21

Teherán - Při dnešním útoku na vojenskou přehlídku ve městě Ahváz na jihozápadě Íránu zahynulo 29 lidí, včetně žen a dětí. Dalších 57 osob utrpělo zranění, informovala íránská arabskojazyčná televize Al-Alam. Nejnovější bilanci útoku zveřejnila s odvoláním na poslance Modžtabu Zolnúrího, který je…

Zástupce chalífy IS dostal v Iráku trest smrti

19.09. 20:32

Bagdád - Soud v Bagdádu dnes vynesl rozsudek smrti nad zástupcem vůdce teroristické organizace Islámský stát (IS). S odkazem na soudní zdroje o tom informovala agentura AFP.

V Turecku odsoudili Brita, který bojoval v milicích proti IS

15.09. 19:22

Londýn - Soud v Turecku poslal mladého Brita na sedm a půl roku do vězení za příslušnost ke kurdským milicím YPG, které turecké úřady považují za teroristickou organizaci. Dnes o tom s odvoláním na jeho matku informuje britská BBC. Joe Robinson v Sýrii válčil po boku kurdských bojovníků proti…

Jeden z nejkrvavějších atentátů v Afghánistánu: 68 lidí zemřelo, 165 bylo zraněno

12.09. 12:02

Kábul - Při úterním sebevražedném atentátu na demonstraci ve východoafghánské provincii Nangarhár zahynulo 68 lidí a 165 dalších bylo zraněno. Oznámil to dnes mluvčí místního guvernéra. Dosavadní bilance útoku uváděla 32 mrtvých a kolem 120 zraněných.

Konečný úder Islámskému státu? Syrské demokratické síly zahájily ofenzivu v Sýrii

11.09. 16:02

Damašek - Syrské demokratické síly (SDF), podporované mezinárodní koalicí v čele s USA, zahájily na severovýchodě Sýrie konečnou fázi ofenzivy proti teroristické organizaci Islámský stát (IS). Oznámila to dnes SDF, tvořená aliancí arabských a kurdských sil, informovala agentura AP.

Ukrajina spolupracuje s IS? Po vraždě Zacharčenka to pořádně vře

10.09. 13:54

Moskva/Kyjev - Moskva zesílila útoky proti ukrajinskému vedení v souvislosti s atentátem na bývalého šéfa donbaských separatistů Alexandra Zacharčenka, který koncem srpna zahynul při atentátu v Doněcku. Agentura TASS dnes s odvoláním na ruské tajné služby obvinila Kyjev ze spolupráce s Islámským…

V Tripolisu už více než týden zuří boje. Zemřelo nejméně 47 lidí, z věznice uprchlo 400 trestanců

03.09. 16:21

Tripolis - Při bojích v libyjské metropoli zahynulo za uplynulých osm dní nejméně 47 lidí a dalších 129 utrpělo zranění. Informovala o tom italská agentura ANSA.

IS odpálil auto u irácko-syrské hranice, zemřelo nejméně osm lidí

29.08. 16:20

Bagdád - Islámský stát spáchal teroristický útok v západoirácké provincii Anbár. Dle agentury Reuters zahynulo osm lidí a 12 dalších bylo zraněno. Dle AFP má atentát 11 obětí, zranění utrpělo 26 osob.

Džihádista zaútočil na festivalu, bombu ukryl pod motorku. Dva lidé zemřeli

29.08. 08:51

Filipíny - Na festivalu v jihofilipínské provincii Sultan Kudarat v úterý explodovala bomba. Zemřeli dva lidé a 35 dalších utrpělo zranění. Pachatel je na útěku. K atentátu se zatím nepřihlásila žádná teroristická skupina.

Francouzští vojáci zabili jednoho z vůdců IS v severní Africe

28.08. 07:52

Paříž/Bamako - Při operaci francouzské armády na východě Mali byl zabit jeden z lídrů severoafrické odnože teroristické sítě Islámský stát (IS). Oznámil to dnes francouzský generální štáb. Při nočním náletu zahynul také další člen teroristické organizace a dva civilisté, napsala agentura Reuters.

Při náletu v afghánském Nangarháu byl zabit vůdce IS, už čtvrtý od roku 2017

26.08. 19:16

Kábul - Při náletu v afghánské provincii Nangarhár zahynul v noci na dnešek vůdce Islámského státu (IS) v Afghánistánu abú Saad Irhábí. Útok mířil i na dva úkryty islamistů, kde bylo zničeno velké množství zbraní.

Džihádisté z IS drží na jihu Sýrie 27 rukojmí, studentovi už sťali hlavu

25.08. 17:42

Damašek - Islámský stát (IS) zadržuje na jihu Sýrie nejméně 27 rukojmí. Skupinu zejména žen a dětí džihádisté zajali během červencového útoku v syrské provincii Suvajdá. O život tehdy přišlo přes 250 lidí.

Vůdce IS vyzval na nové nahrávce k vytrvalosti

22.08. 23:30

Káhira - Teroristická organizace Islámský stát (IS) zveřejnila po téměř roce první zvukovou nahrávku, na níž hovoří její vůdce abú Bakr Bagdádí.

Islámský stát zabil v Čečensku policistu

20.08. 20:19

Moskva - K dnešním útokům v Čečensku, při kterých byl zabit jeden policista a tři další utrpěli zranění, se přihlásil Islámský stát (IS).

Osamělí vlci už netáhnou? Novou tváří terorismu jsou rodiny

Aktualizovali jsme 17.8.2018, 16:47, 17.08. 08:02

Káhira - Ačkoliv v posledních měsících výbušné téma terorismu poněkud zmizelo z titulních stránek deníků, které dominovalo poslední tři roky, jeho hrozba zůstává stále vysoká. Je proto nutné znát současné trendy terorismu, aby bylo možné zabránit potencionálním útokům. Podle výzkumu Observatoře pro…

Saúdská Arábie chce zabránit návratu IS, poskytla 100 milionů dolarů na obnovu Sýrie

17.08. 11:34

Rijád - Saúdská Arábie poskytla 100 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč) na obnovu severovýchodní Sýrie. Peníze jsou určeny pro zemědělství, školství, obnovu silnic, odklízení suti a obnovu dodávek vody. Především ale mají zabránit radikálům Islámského státu (IS) obnovit svou činnost.

Německo obvinilo stoupence IS, plánoval útok autem v Karlsruhe

14.08. 21:54

Karlsruhe (Německo) - Německé státní zastupitelství obvinilo z plánování teroristického útoku údajného přívržence organizace Islámský stát (IS). Speciální jednotky policie muže zadržely 20. prosince 2017. Od té doby je ve vyšetřovací vazbě.

Dva cizinci dostali v Iráku doživotí, prý byli členy IS

06.08. 17:58

Bagdád - Francouzský občan Lahcen Gueboudj a Němka Nadia Rainerová Hermannová byli v Iráku uznáni vinnými z příslušnosti k teroristické organizaci Islámský stát (IS), soud je poslal za mříže na doživotí.

Islámský stát zabil jednoho zajatce ze Suvajdy

05.08. 12:10

Bejrút - Ozbrojenci ze samozvaného Islámského státu (IS) zavraždili mladého muže, který byl ve skupině desítek drúzských zajatců unesených minulý měsíc při útocích islamistů v jihosyrské provincii Suvajdá.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie