Články k tématu: Islámský stát (ISIS)

Sen IS o chalífátu se rozplývá? Na sociálních sítích láká víc na džihád

včera 16:59

Londýn - Sen o územním chalífátu se díky vojenskému tlaku rozplývá. Útok v Londýně, ke kterému se přihlásil IS, ale ukazuje, že IS se nevzdává. Dosvědčuje to i změna tématu na jeho online sítích. Namísto utopistických obrázků života v chalífátu začal zdůrazňovat džihád. To však neznamená, že…

Konec války s Islámským státem? Vlivný deník poukázal na vážný problém

včera 09:03

Jak se blíží vyhnání bojovníků Islámského státu (IS) z Mosulu, kdysi druhého největšího iráckého města, Spojené státy a jejich spojenci zahajují tažení s cílem osvobodit syrskou Rakku, která je faktickou metropolí samozvaného chalífátu, připomíná editorial serveru New York Times. Prestižní deník…

Měl Masood vazby na IS? Policie prý důkazy nenašla

27.03. 21:27

Londýn – Brit Khalid Masood, který minulou středu u britského parlamentu zabil čtyři lidi a dalších 50 zranil, nebyl napojený na Islámský stát nebo Al-Kaidu. Uvedla to britská policie, podle které neexistují důkazy o vazbách útočníka na radikály.

reklama

Islámský stát přišel o strategické letiště u přehrady Tabka, které prý hrozí protržení

27.03. 09:21

Damašek - Islámský stát (IS) utržil další porážku v severní Sýrii. Syrské demokratické síly (SDF) nad džihádisty v neděli vybojovaly strategické vojenské letiště poblíž města Tabka. Nad ním se nachází stejnojemnná přehrada, které prý hrozí protržení.

Islámský stát nařídil evakuaci Rakky, hrozí protržení přehrady

26.03. 21:04

Bejrút - Organizace Islámský stát (IS) dnes varovala před bezprostředně hrozícím kolapsem největší syrské přehrady Tabka v důsledku koaličního bombardování a zvýšení hladiny vody v nádrži.

Irácká armáda pozastavila osvobozování západního Mosulu

26.03. 10:53

Bagdád - Irácká armáda zastavila operaci, jejímž cílem je osvobodit západní část města Mosul z rukou teroristické organizace Islámský stát (IS).

Na kasárny v Čečensku zaútočili islamisté, pak se strhla přestřekla

24.03. 10:58

Moskva - Kasárny ruských bezpečnostních sil v Čečensku na severním Kavkaze se pokusila přepadnout skupina islamistů. Při přestřelce zemřelo šest radikálů a stejný počet vojáků.

Islámský stát oslavuje teror v Londýně. Je to jen začátek, vzkazuje

24.03. 09:34

Londýn - Teroristický útok v Londýně, který si vyžádal pět mrtvých a 40 zraněných, otřásl celým světem. K útoku se už přihlásilo radikální hnutí Islámský stát, které jej bouřlivě oslavuje.

Situace v Mosulu je zlá. Lidé prožívají peklo, varuje muž z Pentagonu

24.03. 08:02

Civilisté v iráckém městě Mosul se nacházejí v hustě zalidněných oblastech a z tohoto důvodu jsou jakékoliv nálety, stejně jako dělostřelecká palba na tuto poslední velkou iráckou baštu džihádistické organizace Islámský stát velmi problematické. V rozhovoru pro server rt.com to tvrdí Michael Maloof…

Útočník z Londýna byl náš voják, tvrdí Islámský stát

23.03. 15:35

Londýn - Islámský stát (IS) se dnes přihlásil ke středečnímu útoku v Londýně. Informovala o tom agentura Reuters. IS se obvykle hlásí k odpovědnosti za všechny teroristické činy, které atentátníci v západním světě podniknou.

Boj o Rakku se blíží? Mezinárodní koalice dopravila do oblasti výsadek

22.03. 21:43

Damašek – Boje o Rakku pokračují. Podle posledních informací mezinárodní koalice bojující v Sýrii pod velením USA dopravila letecky k syrskému městu Tabka místní bojovníky a podle některých zdrojů také americké vojáky. 

Cílem není oslabení IS, ale jeho nezvratná porážka, tvrdí Tillerson

22.03. 18:17

Washington - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson dnes prohlásil, že cílem USA a koalice bojující proti teroristické organizaci Islámský stát (IS) není její oslabení, ale nezvratná porážka.

Další omyl USA? Při náletu u syrské Rakky zemřelo nejméně 33 uprchlíků.

22.03. 12:48

Damašek - Při náletu v noci na úterý nedaleko syrského města Rakka, které je baštou Islámského státu, zahynulo nejméně 33 uprchlíků. Za útokem podle SOHR patrně stojí mezinárodní koalice v čele se Spojenými státy.

Evakuace obyvatel ze západního Mosulu vázne, komplikují ji snajpři IS

21.03. 18:37

Bagdád - Irácká armáda se snaží evakuovat obyvatele západního Mosulu, aby mohla oblast zbavit ostřelovačů Islámského státu (IS). Plán se zatím příliš nedaří.

Irácké síly postupují do centra Mosulu, stále v něm zůstávají 2 tisíce džihádistů

19.03. 18:53

Mosul - Irácké vládní síly postupují západním Mosulem, zatímco civilisté dál prchají z oblasti bojů. Podle odhadů amerických poradců zůstává nyní uvnitř města kolem 2000 bojovníků IS a spolu s nimi by tam mohlo být až 600 tisíc civilistů.

Libyjský generál Haftar dobyl poslední baštu islamistů v Benghází

18.03. 19:32

Tripolis - Síly východolibyjské vlády ukončily týdny střetů s islamisty, kteří se seskupili v několika výškových budovách na jihozápadě Benghází. Poslední bašta radikálů byla dnes dobyta.

Pyrrhovo vítězství proti Islámskému státu? Porážka teroristů nebude tak snadná

18.03. 14:53

Irák - Koaliční síly dostaly Islámský stát na kolena. Jeho vůdci se skrývají. Pokud se ale domníváte, že porážka teroristů bude velké vítězství pro Západ, ještě jednou se zamyslete.

Teroristy vytváří Spojené státy? Mladý muslim pomáhal lidem, po zásahu USA se dal k IS

18.03. 14:28

Washington - Belgičan marockého původu Usáma Atar pomáhal lidem v Iráku a bránil jim, aby se nechali strhnout vlnou radikalizace a nestali se z nich teroristé. Po zásahu Spojených států se ale kdysi dobrosrdečný mladík sám zradikalizoval a nyní patří k důležitým členům Islámského státu. O jeho…

Porážka IS nic nevyřeší, islamisté se poohlíží po další zemi. Dopadne jako Sýrie a Irák?

18.03. 07:21

Kuvajt - V současnosti jsou za hlavní bašty radikálního hnutí Islámský stát považovány Sýrie a Irák. Vzhledem k masivním ofenzívám proti islamistům by se to ale mohlo v dohledné době změnit. Stále více radikálů totiž utíká do Kuvajtu, a ten začíná být značně znepokojený.

Na Rakku ovládanou IS zaútočíme začátkem dubna, tvrdí syrští Kurdové

17.03. 21:58

Bejrút/Washington – Velitel kurdských milic YPG Sipan Hemo dnes podle agentury Reuters oznámil, že útok na východosyrské město Rakka začne počátkem dubna. Podílet se na něm budou povstalecké síly podporované Spojenými státy. USA jsou ohledně bojů o město, které je hlavní baštou radikálního…

Absurdní nařízení? Islámský stát zakazuje oblečení a boty

16.03. 15:22

Damašek - Islámský stát ve svých zákazech nezná hranic. Lidé trpící pod jeho nadvládou mají zákaz alkoholu, nemanželského sexu, televize, ale i některých potravin. Nyní se k těmto nařízením přidal další kuriózní zákaz, a sice zákaz nošení některého oblečení a bot.

Irák osvobodil třetí most v Mosulu

15.03. 12:45

Bagdád - Irácká armáda má od ledna pod kontrolou východní Mosul a od února bojuje o jeho západní část. Dnes ohlásila dobytí třetího z pěti mostů přes řeku Tigris.

Radikální návrh? Musíme navrátilce z IS začlenit naší společnosti, zní ze Švédska

15.03. 11:41

Stockholm - Švédská ministryně pro kulturu a demokracii Alice Bah Kuhnkeová tvrdí, že Švédy, kteří odešli bojovat za radikální islamistické skupiny na Středním východě, je třeba uvítat zpět a pomoci jim začlenit se zpět do společnosti. Její slova vyvolala vlnu nevole nejen mezi občany, ale i…

VIDEO: Jak se žije v Mosulu. Nový dokument přináší očitá svědectví

14.03. 22:30

Mosul (Sýrie) - Pracovníci CNN Arwa Damon a Brice Laine dva měsíce po útěku sledují osudy obyčejných lidí v Mosulu. Ukáží vám, jak se život zotavuje po vládě Islámského státu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací