Články k tématu: island

Nejmírumilovnější země světa: Jak si vede Česko? Nový žebříček zde

10.06. 16:58

Česko je osmou nejmírumilovnější zemí světa. Došel k tomu alespoň dnes zveřejněný Světový mírový index (GPI), v němž si ČR oproti loňsku polepšila o dvě pozice. V čele žebříčku vydávaného britským Institutem pro hospodářství a mír (IEP) je znovu Island, následovaný Novým Zélandem a Portugalskem, na…

Česko stále patří k nejmírumilovnějším zemím světa, v žebříčku si ale pohoršilo

12.06. 14:21

Česko nadále patří k nejmírumilovnějším zemím světa, ačkoli si proti loňsku mírně pohoršilo. Vyplývá to z dnes zveřejněného Světového mírového indexu (GPI), v němž ČR zaujímá desáté místo ze 163 hodnocených zemí, zatímco loni byla sedmá. Celosvětově se index vydávaný britským Institutem pro…

Vyznavači zuismu chtějí na Islandu vlastní chrám

31.05. 09:19

Reykjavík - Členové islandského pohanského hnutí, které se zakládá na náboženských představách starého Sumeru, usilují o výstavbu chrámu v metropoli ostrova Reykjavíku. Píše o tom zpravodajský server BBC News.

reklama

Zakázat mužskou obřízku? Muslimové a Židé se bouří. Hovoří o stěhování do jiných zemí

25.02. 10:35

Reykjavík – Islandský parlament se právě zabývá otázkou, jestli zakázat mužskou obřízku. Pokud by zákon prošel, stal by se Island první zemí v Evropě, kde by bylo možné obřízku provádět jen kvůli zdravotním důvodům. A to se nelíbí muslimům ani židům, píše deník The Guardian.

Na Islandu havaroval autobus, jeden mrtvý

27.12. 22:23

Reykjavík - Dopravní nehoda na Islandu dnes připravila o život čínského turistu. 12 dalších bylo vážně zraněno.

Na Islandu byl otevřen nejdelší tunel, postavil ho Metrostav

13.11. 22:13

Reykjavík - a východě Islandu o víkendu slavnostně otevřeli téměř osm kilometrů dlouhý tunel, který prorazila česká stavební společnost Metrostav. Informoval o tom dnes server E15.cz.

Islandská sopka Bárdarbunga hrozí erupcí. otřesy jsou stále silnější

01.11. 15:52

Reykjavík - Islandská sopka Bárdarbunga, kterou pokrývá ledovec Vatnajökull, znovu hrozí erupcí. Na konci října zaznamenaly úřady v oblasti vulkánu na jihozápadě země čtyři silná zemětřesení. Píše o tom list The Sun.

Island má stejné povolební dilema jako ČR. Lidé jsou rozčarováni z tradičních stran

29.10. 14:16

Reykjavík - Předčasné volby na Islandu vyhrála konzervativní Strana nezávislosti dosavadního premiéra Bjarniho Benediktssona. Utrpěla ale značné ztráty. Kdo bude ostrovní zemi v příštích letech vládnout, je tak nejasné.

Islanďané mají opět předčasné volby. Zvolí si ostrov premiérku?

28.10. 17:32

Reykjavík - Islanďané dnes v předčasných volbách rozhodují o novém složení parlamentu. Podle posledního předvolebního průzkumu je favoritem opět středopravá Strana nezávislosti premiéra Bjarniho Benediktssona.

Svět má první elektrárnu se zápornými emisemi oxidu uhličitého

14.10. 15:10

Reykjavík - Švýcarská společnost Climeworks začala ve středu u geotermální elektrárny Hellisheidi na Islandu testovat technologii, která ze vzduchu vysává oxid uhličitý a vrací jej pod zemský povrch. Finanční podporu na tyto projekty poskytuje například Bill Gates.

Island v listopadu čekají předčasné volby, prezident souhlasí

16.09. 17:05

Reykjavík - Patrně 4. listopadu se budou na Islandu konat předčasné volby. Vláda Bjarniho Benediktssona měla v parlamentu většinu jednoho hlasu, o kterou přišla po pátečním odchodu strany Jasná budoucnost z koalice pravého středu.

Island možná čekají další předčasné volby

15.09. 17:07

Reykjavík - Jedna ze tří koaličních stran na Islandu dnes oznámila odchod z vlády. Zemi tak možná čekají další předčasné volby.

Island se naštval na moderátora počasí, TV dostala řadu stížností

22.12. 08:45

Reykjavík - Islandská televize RÚV dostala mnoho rozzlobených dopisů kvůli předpovědi počasí. Jeden z modeátorů totiž na obrazovce opakovaně svým tělem zakrýval část mapy s východem země.

Islandu hrozí další volby, pokud nesestaví vládu

13.12. 20:02

Reykjavík - Islandu hrozí nové předčasné volby poté, co se ani jedné ze tří nejsilnějších stran v parlamentu nepodařilo sestavit novou vládu Islandu.

Třetí pokus: Island se opět pokusí sestavit vládu

02.12. 20:59

Reykjavík - Prezident Gudni Jóhannesson dnes pověřil předsedkyni Pirátské strany Birgittu Jónsdóttirovou třetím pokusem sestavit nový islandský kabinet.

Islandská vláda brojí proti britskému řetězci Iceland, najdeme ho i v Česku

25.11. 08:53

Reykjavík - Islandská vláda podniká právní kroky proti britskému řetězci supermarketů Iceland Foods, který se specializuje na mražené zboží. Iceland Foods je též na českém trhu, kde má šest prodejen.

Na Islandu se opět pokusí vytvořit vládu pěti stran

16.11. 17:48

Reykjavík - Po říjnových volbách na Islandu se zatím nedaří zformovat kabinet. Po prvním nezdařeném pokusu dnes prezident Gudni Jóhannesson dnes pověřil sestavením nové vlády předsedkyni Levicově-zeleného hnutí Katrínu Jakobsdóttirovou.

Island volí nový parlament. Do vlády by se mohla dostat Pirátská strana

29.10. 12:54

Reykjavík - Na Islandu dnes začaly předčasné parlamentní volby, v nichž má podle průzkumů šanci zvítězit a dostat se do vlády Pirátská strana. Ta již předem vyloučila vytvoření koalice s kteroukoli z nynějších dvou vládních stran - středopravou Stranou nezávislosti a centristickou Pokrokovou…

Volby na Islandu zřejmě vyhraje Pirátská strana

27.10. 16:06

Reykjavík - Na Islandu se budou v sobotu konat parlamentní volby a podle nejnovějších průzkumů by je měla vyhrát Pirátská strana. Lidí jsou totiž nespokojení s tradičními stranami, ostrované mají stále v paměti skandál Panama Papers.

Po Islandu zamíří české stíhačky do Pobaltí, oznámil Bečvář

24.10. 21:43

Keflavík (Island) - Náčelník generálního štábu Josef Bečvář dnes navštívil české letecké jednotky na Islandu, kde české gripeny tento měsíc působí. Při té příležitosti promluvil o další plánované misi.

Nad Islandem létají české gripeny, střeží tamní vzdušný prostor

05.10. 19:51

Praha - Pětice českých stíhacích letounů JAS-39 Gripen odletěla na Island minulý čtvrtek a dnes začala střežit tamější vzdušný prostor.

Z Česka míří na Island pět gripenů, budou hlídat vzdušný prostor

29.09. 14:22

Čáslav - Z čáslavské základny dnes odletělo pět českých stíhacích letounů JAS-39 Gripen na Island. Během své třetí mise NATO v tomto prostoru budou opět chránit vzdušný prostor ostrovního státu.

Island trpí nedostatkem mužů. Úřady platí migrantům aby si vzali tamní ženy. Má to ale jeden háček...

Aktualizovali jsme 17.8.2016, 21:50, 16.08. 17:11

Rejkjavík - Nejřidčeji zalidněný evropský stát Island má problémy s nedostatkem mužů, úřady proto platí migrantům, aby přijeli a vzali si tamní ženy. Taková zpráva se objevila v některých médiích a především na sociálních sítích. A žádostí o sňatek přišla celá hromada. Má to však jeden háček.

Gripeny budou hlídat opět Island, tentokrát budou vyzbrojeny raketami

05.07. 12:40

Praha - České gripeny se na podzim vydají už na svou třetí islandskou misi a tentokrát mohou být vyzbrojeny raketami pro ničení vzdušných cílů.

reklama
Fotogalerie