Články k tématu: Itálie (Benátky)

Katastrofa v Benátkách. Záplavy devastují centrum, voda vpadla do slavné baziliky

včera 10:40

Italské Benátky postihly nejhorší záplavy za půlstoletí, na náměstí svatého Marka dosahovala voda v úterý do výšky až jednoho metru a dostala se i do nejslavnější památky města, baziliky svatého Marka. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Starosta města Luigi Brugnaro vyhlásil stav nouze a…

Kolik škod napáchají turisté? Situace je neúnosná, památky a města se "obrňují"

22.09. 16:18

Mnoho obyvatel západní polokoule se nyní vrací zpět do kanceláře, kde je čas podělit se o příběhy a hodnocení uplynulé dovolené, napsal zpravodajský server Worldcrunch. A jedna otázka vždy zákonitě přijde na přetřes - jak moc tam bylo přelidněno? Cesty do oblíbených turistických destinací stoupají…

Obří výletní lodě mají v Benátkách utrum, nesmí plout do centra města

09.08. 09:10

Velké výletní lodě nebudou moci od září plout do některých kanálů v centru Benátek. Podle listu Financial Times o tom rozhodly italské úřady ve snaze předejít nehodám a chránit historické město i ekosystém benátské laguny. Podle kritiků jsou však plánovaná omezení nedostatečná.

reklama

Obří loď narazila v Benátkách do mola, na místě jsou zranění +VIDEO

Aktualizovali jsme 2.6.2019, 21:59, 02.06. 12:19

Obří výletní loď dnes ráno při pokusu o zakotvení narazila ve značné rychlosti do přístavního mola v Benátkách a střetla se i s menším plavidlem, které už na místě kotvilo. Informovala o tom agentura ANSA. Lehké zranění utrpěly čtyři zahraniční turistky, uvedl server listu La Stampa. Podle…

VIDEO: Přijdeme kvůli změně klimatu o nejcennější místa? Tyto krásy nám mizí před očima

27.01. 12:38

Ať jde o potápějící se Benátky nebo blednutí australského Velkého bariérového útesu, měnící se klima má drastický dopad na některá nejcennější místa světového dědictví, varuje na svých internetových stránkách americká televize CNN.

VIDEO z Benátek: Město je pod vodou, turisté sedí v zatopené restauraci a v klidu jedí

01.11. 08:04

Tři čtvrtiny Benátek byly včera pod vodou, problémy způsobily silné bouřky, které se prohnaly celou Itálií. Kvůli tomu museli být dokonce z centra města evakuováni turisté. Na sociálních sítích se ale zároveň objevily videa, která zachycují místní i turisty, jak se snaží záplavy naprosto ignorovat.

Bouře pustoší Itálii: Osm lidí zemřelo, Janov zavřel letiště, Benátky jsou pod vodou

30.10. 14:43

Bouře v Itálii si od neděle vyžádaly nejméně osm mrtvých a desítky raněných. V Jižních Tyrolech (severoitalský region Tridentsko-Horní Adiže) strom vyvrácený větrem spadl na dobrovolného hasiče a zabil ho. Další oběti hlásí italská média z okolí Říma a Neapole. Předchozí pondělní bilance hovořila o…

Neznámý pachatel natřel kamenného lva u benátské baziliky na červeno

29.09. 21:30

Neznámí pachatelé v noci na dnešek pomalovali červenou barvou jednoho ze dvou kamenných lvů střežících náměstí vedle baziliky svatého Marka v Benátkách. Policii na čin ráno upozornili místní obyvatelé, napsal deník La Repubblica. Turistickou atrakci zřejmě poničili dva muži a dvě ženy.

V Benátkách začíná slavný filmový festival, dorazí Lady Gaga a Ryan Gosling

29.08. 07:55

Benátky (Itálie) - Projekcí snímku První člověk amerického režiséra Damiena Chazellea o astronautovi Neilu Armstrongovi s Ryanem Goslingem v hlavní roli dnes v italských Benátkách začne slavný filmový festival

Evropská města se snaží omezit masový příliv turistů, zavádí daně a poplatky

11.08. 17:35

Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos na masový příliv návštěvníků v letní sezóně připravila. Zavedla například ekologickou daň či začala vybírat poplatky za vstup do dříve bezplatných památek.

Na dovolené si dal kávu a z účtenky se mu zamotala hlava. To je krádež! Ostuda, zuřil

Aktualizovali jsme 10.8.2018, 22:13, 10.08. 12:06

Benátky - Hodně velký šok prožil turista Juan Carlos Bustamente, když na dovolené v Itálii dostal účet za dvě kávy a dvě vody. Za čtyři nápoje měl totiž zaplatit 43 eur (asi 1100 korun). Když se na účet zeptal, dostal od majitele kavárny hodně svérázné vysvětlení.

Jak příroda poráží člověka? Z těchto přírodních katastrof dodnes mrazí

Aktualizovali jsme 5.5.2018, 14:22, 05.05. 12:53

Existují čtyři živly voda, země, vzduch a oheň. A všechny vás dokážou spolehlivě zabít. Na planetě jsou stále místa, kterým je lepší se vyhnout. A které byly největší přírodní katastrofy, které zasáhli svět?

Více než 1000 lidí muselo být evakuováno kvůli rozvodněné řece v severní Itálii

12.12. 15:02

Bologna - V severoitalském Lentigione se rozvodnila řeka Enza a zaplavila obytnou i průmyslovou část města. Záchranáři museli evakuovat přes tisíc lidí.

Pár Francouzů ukradl v Benátkách gondolu, romantická plavba se ale nekonala

14.11. 10:06

Benátky - Pár Francouzů se rozhodl v Benátkách pro romantickou plavbu a za tímto účelem ukradl gondolu. Tu však muž (41) a žena (29) neuměli ovládat, museli proto zasáhnout záchranáři.

Praha o turisty nestojí? CNN zařadila českou metropoli na nelichotivý seznam

30.08. 09:29

Co je moc, to je příliš. Místní obyvatelé oblíbených letních destinací jako jsou Benátky, Barcelona či Dubrovník si stěžují na hordy turistů, které ničí jejich přirozený půvab. Informoval o tom americký server CNN, podle kterého mezi města patří i Praha.

V Benátkách začíná 74. ročník nejstaršího filmového festivalu, o Zlatého lva bude bojovat 21 snímků

30.08. 08:10

Benátky (Itálie) - Benátský filmový festival, který je nejstarší na světě, dnes vstupuje už do svého 74. ročníku. O Zlatého lva, hlavní festivalovou cenu pro nejlepší film, letos soutěží 21 snímků. Nově byla ustavena sekce Virtual reality. Festival potrvá do 9. září.

Starosta Benátek je nekompromisní: Když někdo na náměstí zakřičí Alláhu Akbar, zastřelíme ho

27.08. 14:10

Benátky – Starosta italských Benátek Luigi Brugnaro vyvolal velký poprask poté, co zveřejnil prohlášení, že pokud někdo zakřičí „Allahu Akbar", tedy Bůh je veliký v arabštině, v nejznámější turistické oblasti města, může očekávat, že bude zastřelen. Informují i tom média po celém světě.

Itálie zostřuje bezpečnost, zejména u kulturních památek

20.08. 17:10

Řím - Itálie reaguje na teroristické útoky spáchané v minulých dnech ve Španělsku, Finsku a zřejmě i v Rusku. Země zvýšila bezpečnostní opatření v okolí cenných kulturních památek a na pěších zónách.

Italské Benátky se změnily v turistický cirkus, místní občané zuří

28.07. 12:33

Benátky - V italských Benátkách vřou emoce. Město protkané stovkami kanálů nepřestává fascinovat návštěvníky z celého světa - a rozčilovat tenčící se skupinu místních obyvatel, napsal britský list The Guardian.

Teroristé IS plánovali útok v Benátkách, chtěli se rychle dostat do země

30.03. 15:32

Benátky - Italská policie rozbila islamistickou buňku, jejíž členové údajně plánovali teroristický útok na most Rialto v Benátkách.

Ztratí Evropa jeden ze svých klenotů? Za sto let mizí známé město z mapy světa, varují vědci

06.03. 08:06

Benátky – Svět může v horizontu sta let přijít o jednu z nejoblíbenějších turistických destinací světa – italské Benátky. Uvádí to nová zpráva o změně klimatu, ze které cituje server The Local.

Evropský stát uznal anexi Krymu a navrhuje zrušení sankcí proti Rusku

Aktualizovali jsme 19.5.2016, 18:39, 19.05. 14:27

Řím – Anexe Krymu Ruskem v roce 2014 v zahraničí vyvolala převážně negativní reakce. Rada italské oblasti Benátsko ale nyní přijala rezoluci, v rámci které legálně uznává ruskou anexi Krymu a navrhuje zrušení sankcí vůči Rusku, které na něj byly uvaleny kvůli Ukrajině. Informoval o tom server…

reklama
Fotogalerie