Články k tématu: Jean-Luc Mélenchon

Mélenchon se bude svých příznivců ptát, komu dají hlas. Sám to ale neprozradí

26.04. 16:25

Paříž - Představitel francouzské krajní levice Jean-Luc Mélenchon skončil v 1. kole prezidentských voleb s 19,58 procenty hlasů těsně čtvrtý. Na rozdíl od dalších poražených ale nevyzval k podpoře centristy Emmanuela Macrona ve druhém kole. Nejprve se mají vyjádřit lidé na internetu.

Le Penová se nevzdává: Podpořit ji může až 30 procent voličů Republikánů, varují komentátoři

24.04. 11:47

Paříž - Podle deníku Le Parisien chystá Marine Le Penová na příští dva týdny mohutnou ofenzivu. K výsledkům voleb se vyjádřil též expremiér Manuel Valls. Francouzská Socialistická strana (PS) je podle něj v rozpadu.

Volby ve Francii jsou v polovině, odvolilo všech 11 kandidátů

23.04. 14:32

Paříž - Ve francouzských volbách už odvolilo všech 11 kandidátů. Průběh je zatím klidný a nenarušil ho žádný bezpečnostní incident.

reklama

Chudí Francouzi a muslimové socialistům nevěří. Volí raději Macrona

21.04. 12:00

Paříž - Na předměstích Paříže žije převážně několik generací muslimských přistěhovalců. Ačkoliv po nedávných nepokojích spojených s protesty proti policejní brutalitě vládne před prezidentskými volbami klid, lidé netají své rozčarování ze současné politické situace.

Vysokoškoláci Le Penovou za prezidentku nechtějí. V průzkumech však spolu s Macronem dominuje

20.04. 12:14

Paříž - Kandidátka krajní pravice Marine Le Penová a centrista Emmanuel Macron jsou podle aktuálního průzkumu společnosti Harris Interactive nadále favority nedělního prvního kola francouzských prezidentských voleb. I studenti pařížských univerzit budou v prezidentské volbě hlasovat hlavně pro…

Kdo nakonec ovládne Francii? Favorité jsou hned čtyři, rozdíly v preferencích jsou minimální

20.04. 08:12

Paříž - Francie zažije tuto neděli velmi těsný souboj. Kdo nakonec usedne do Elysejského paláce a stane se prezidentem Francie? Podle průzkumu IFOP pro francouzský deník Paris Match jsou rozdíly mezi prvními čtyřmi kandidáty minimální.

Nový francouzský prezident? Průzkumům dominují tři favorité , dva jsou proti EU

17.04. 10:59

Paříž - Vedle liberálního centristy Emmanuela Macrona a nacionalistky Marine Le Penové nečekaně získává ve francouzských prezidentských volbách šanci i představitel radikální levice Jean-Luc Mélenchon.

Volby ve Francii: Macron a Le Penová mají nebezpečnou konkurenci, dotahuje je další kandidát

14.04. 13:58

Paříž - Centrista Emmanuel Macron a nacionalistka Marine Le Penová nadále zůstávají favority prvního kola prezidentských voleb ve Francii. Kandidát za tradiční pravici François Fillon se usazuje na čtvrtém místě, z bronzové pozice ho sesadil představitel radikální levice Jean-Luc Mélenchon.

Ve Francii se mění pořadí kandidátů. Mélenchon poprvé předstihl Fillona

09.04. 20:27

Paříž - Prezidentský kandidát francouzské krajní levice Jean-Luc Mélenchon v průzkumu veřejného mínění poprvé předstihl dosud třetího konzervativního uchazeče Françoise Fillona.

Tradiční francouzské strany v prezidentských volbách zřejmě dostanou na frak, ukaźuje nový průzkum

01.04. 10:03

Paříž - Dvoukolová prezidentská volba ve Francii se koná 23. dubna a 7. května a podle aktuálního průzkumu to vypadá na porážku dvou tradičních stran. Kandidátovi Socialistické strany Benoitu Hamonovi nedávají absolutně žádnou šanci na postup do druhého kola a zástupci Republikánů Françoise Fillona…

reklama
Fotogalerie