Články k tématu: jihoafrická republika

Desítky lidí přes noc rabovaly obchody v JAR, soustředily se na imigranty

27.02. 15:57

Johannesburg - Asi 100 lidí v jihoafrickém Johannesburgu v noci na dnešek rabovalo obchody. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Vláda Jihoafrické republiky vypověděla členství v ICC protiústavně, tvrdí tamní soud

22.02. 14:24

Johannesburg - Vláda Jihoafrické republiky musí odvolat své rozhodnutí o odstoupení od Mezinárodního trestního soudu (ICC), protože bylo v rozporu s ústavou. Verdikt dnes vynesl ústavní soud JAR.

V Jihoafrické republice začal soud s Radovanem Krejčířem

16.02. 19:19

Johannesburg - Jihoafrický soud dnes začal projednávat kauzu, ve které je Radovan Krejčíř spoluobžalován z podílu na více než tři roky staré vraždě libanonského dealera drog Sama Issy.

reklama

Soud s Krejčířem začne v JAR v polovině února

06.02. 19:36

Johannesburg - Jihoafrický soud dnes stanovil nové datum procesu s Čechem Radovanem Krejčířem, který je obžalován z podílu na více než tři roky staré vraždě libanonského drogového dealera Sama Issy.

Křesťanský prorok v JAR vyhání lidem z těla ďábla. Dává jim pít chemikálii

18.01. 07:57

Johannesburg - Samozvaný křesťanský prorok Theo Bongani Maseko v JAR se uchýlil k hodně bizarnímu "učení". Dává svým stoupencům pít chemický přípravek na čištění motorů, který prý pomůže z těla vyhnat ďábla a všechny viry.

Muž zemřel při nehodě. Po dvou dnech v márnici vstal z mrtvých

Aktualizovali jsme 13.12.2016, 15:05, 12.12. 09:32

Johannesburg - Ke skandálnímu omylu došlo v Jihoafrické republice. Msizi Mkhize (28) byl prohlášen za mrtvého poté, co ho srazilo auto v Durbanu. Žil ale ještě dva dny, přestože byl uložený v lednici místní márnice.

Kdo zabil Jacksona? Nová kniha o Krejčírovi odhalila tajemství

06.12. 14:28

Johannesburg - Bývalý společník Radovana Krejčíře Kypřan Jorgos Luka před svou smrtí ve vězení místopřísežně prohlásil, že nikoli on, ale Čech zabil v roce 2010 majitele sítě striptýzových klubů Lollyho Jacksona. Krejčíř si v JAR odpykává 35letý trest odnětí svobody. Hrozí mu další žaloby a…

O osudu Krejčíře stále není rozhodnuto, jihoafrický soud zasedne až v lednu

05.12. 20:17

Johannesburg – O osudu Radovana Krejčíře jihoafrický soud stále nerozhodl. Dnes opět odložil jednání o Krejčířově údajném pokusu o útěk z vězení a také možnosti jeho vydání do Česka. V JAR si už začal odpykávat 35letý trest odnětí svobody za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos. V Česku byl v…

Konec HIV na obzoru? Vědci chystají klinické testy nové vakcíny

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 18:23, 28.11. 08:24

Johannesburg - Jihoafrická republika se chystá v polovině příštího týdne spustit klinické testy nové vakcíny proti dosud smrtelnému viru HIV. Studie nazvaná HVTN 702 má zahrnout 5400 sexuálně aktivních mužů a žen ve věku mezi 18 a 35 lety.

Jihoafrický soud opět odložil jednání s Krejčířem

17.11. 20:51

Johannesburg - Jihoafrický soud dnes opět odložil jednání v procesu, ve kterém je český podnikatel Radovan Krejčíř obviněn z podílu na vraždě libanonského podnikatele Sama Issy.

Soudům došla trpělivost. Krejčíř dostal ultimátum

15.11. 15:45

Johannesburg - Radovan Krejčíř dostal ultimárum. V procesu, ve kterém je souzen za vraždu, si podle soudce musí urychleně vybrat, zda se bude hájit sám, nebo zažádá o nabízenou právní pomoc.

Termín dalšího procesu s Krejčířem v JAR bude stanoven v prosinci

09.11. 20:43

Johannesburg - Čech Radovan Krejčíř dnes spolu s dalšími sedmi lidmi stanul před jihoafrickým soudem. Čelí obvinění z pokusu pomoci Krejčířovi k útěku z vězení. Krejčíř si v JAR odpykává 35letý trest za únos a mučení a je obžalován ještě v několika dalších kauzách.

Krejčíř odmítá přesun do jiného vězení, začal držet protestní hladovku

03.11. 10:05

Johannesburg - Radovan Krejčíř se odmítá smířit s přesunem do maximálně střeženého vězení v JAR a začal držet protestní hladovku. Hodlá se také obrátit na soud s žádostí o zlepšení podmínek v káznici, která se nachází v Pretorii.

Krejčíř chtěl uprchnout, převezli ho do jiné věznice

Aktualizovali jsme 1.11.2016, 12:57, 01.11. 11:15

Johannesburg - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř byl v Jihoafrické republice převezen do jiné věznice. Po dalším pokusu o útěk z káznice je jeho ostraha na maximu.

JAR po kritice opouští soud ICC

21.10. 10:08

Johannesburg/Haag - Jihoafrická republika po kritice, že nezadržela súdánského prezidenta Umara Bašíra, vypovídá své členství v Mezinárodním trestním soudu (ICC).

Dopis s žádostí o vydání prý napsal advokát bez Krejčířova vědomí

20.10. 10:35

Johannesburg - Radovan Krejčíř tvrdí, že dopis jihoafrickým úřadům s žádostí o jeho převoz do vlasti výměnou za přiznání k trestným činům napsal advokát bez jeho vědomí.

Do vězení mi volal prezident a nabídl mu místo ministra, tvrdí Krejčíř. Soud ale psychiatrické vyšetření zamítl

19.10. 19:54

Johannesburg - Jihoafrický novinář Wisani Makhubele, který sleduje případ Radovana Krejčíře dnes na Twitteru uvedl, že tamní nejvyšší soud zamítl žádost obhajoby o psychiatrický posudek uprchlého českého podnikatele.

Krejčíř požádal o převezení do Česka

Aktualizovali jsme 19.10.2016, 16:13, 19.10. 14:49

Johannesburg - Dle zjištění jihoafrického serveru news24 Radovan Krejčíř sám požádal o převezení z JAR do vlasti. Dřívější snahu Prahy o jeho vydání přitom podnikatel údajně zmařil podplacením jihoafrického soudce.

Krejčíř se zbláznil? Tvrdí, že bude ministrem. Právník žádá o psychiatrické vyšetření

12.10. 16:35

Johannesburg - Obhájce Radovana Krejčíře James Grant navrhuje, aby jeho klienta vyšetřil psychiatr. Uprchlý český podnikatel prý trpí bludy.

Krejčíř požádal nejvyšší soud v JAR o přezkoumání řízení o jeho vydání do ČR

05.10. 10:40

Johannesburg - Radovan Krejčíř požádal nejvyšší soud JAR o posouzení, zda má pokračovat řízení o jeho případném vydání do České republiky.

Jihoafrickou republikou hýbe násilí, policie házela zábleskové granáty na studenty

04.10. 16:24

Johannesburg - Protesty studentů v JAR proti vysokým studijním poplatkům přerostly v násilí. Ke střetům mezi žáky a policií došlo na v pondělí znovuotevřené univerzitě Witwatersrand v Johannesburgu.

Vězeň spojovaný s Viktorem Krejčířem spáchal sebevraždu

01.10. 12:25

Johannesburg - Jack Watts Cloete, který měl kontakty s uprchlým českým podnikatelem Radovanem Krejčířem, spáchal ve věznici v Porterville sebevraždu.

Lidé zabíjí příliš mnoho žraloků, vatují odborníci

01.10. 11:40

Johannesburg - V Jihoafrické republice se koná konference zemí Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES). Její účastníci varují, že se loví příliš mnoho žraloků.

Soud v JAR dnes propustil na kauci ex-milenku Krejčíře

23.09. 21:00

Johannesburg - Jihoafrický soud vyhověl žádosti bývalé milenky Radovana Krejčíře Marissy Christopherové a propustil ji na kauci. Uvedl to dnes tamní portál EWN.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací