Články k tématu: jihoafrická republika

Vietnamská policie zabavila tři tuny nelegální slonoviny z Jihoafrické republiky

10.07. 12:35

Hanoj - Vietnam patří mezi hlavní tranzitní země i největší odběratele nelegální slonoviny a nosorožčích rohů. Tamní policie zabavila na severu země téměř tři tuny slonoviny, jednalo se o kontraband z Jihoafrické republiky.

Hackeři z IS napadli server ministerstva školství, zveřejnili fotky sťatých dětí

29.06. 14:42

Johannesburg - Hackeři napojeni na Islámský stát (IS) ve středu napadli webové stránky jihoafrického ministerstva základního školství. Zveřejnili fotografie hrubého násilí a na některých snímcích byly například sťaté děti.

Jihoafrickou republiku zasáhla silná bouře, osm lidí zemřelo

07.06. 18:15

Kapské Město - Jihoafrickou republiku zasáhla nejsilnější zimní bouře za posledních 30 let. Osm lidí v Kapském Městě a přilehlých oblastech přišlo o život a několik tisíc osob bylo nuceno opustit své domovy.

reklama

Krejčíř si stěžuje na podmínky ve vězení. Prý ho obtěžují krysy a štíři

31.05. 12:18

Pretoria - Rodina Radovana Krejčíře poslala e-mail jihoafrickému ministerstvu spravedlnosti. Stěžuje si v něm na to, že uprchlý český podnikatel žije v nelidských podmínkách. V cele mu prý dělají společnost štíři a hlodavci.

V části JAR platí kvůli suchu stav přírodní katastrofy, země se připravuje na příchod El Ňina

30.05. 09:13

Pretoria - El Niňo v minulosti způsobil v JAR sucha, která vedla k vyhlášení stavu přírodní katastrofy. Meteorologové mají dobrou zprávu. Pravděpodobnost, že se škodlivý klimatický jev na jih Afriky letos vrátí, se snížila.

Soud v JAR se začal zabývat žádostí ČR o vydání Krejčíře

21.04. 22:53

Johannesburg - Po mnohaletých odkladech se soud v Johannesburgu začal zabývat žádostí České republiky o vydání Radovana Krejčíře.

Při nehodě autobusu se školáky v JAR zemřelo 20 lidí

21.04. 19:07

Johannesburg - Devatenáct školáků a řidič minibusu přišli o život při nehodě, která se stala blízko města Bronkhorstspruit asi 50 kilometrů východně od metropole Pretorie.

V Jihoafrické republice zemřela v 18 letech žena se syndromem předčasného stárnutí

13.04. 10:17

Pretoria - V Jihoafrické republice zemřela Ontlametse Phalatseová. Bylo jí 18 let a jako vůbec první černoška v JAR trpěla syndromem předčasného stárnutí. Lékaři předpokládali že se dožije 14 let.

Půlnoční masakr v JAR: Prezident Zuma se zbavil ministra financí, byl prý příliš kritický

31.03. 09:54

Johannesburg - Jihoafrický prezident Jacob Zuma odvolal ministra financí Pravina Gordhana, kterého nahradil podnikatel a exministr vnitra Malusi Gigaba. Gordhan patřil ke kritikům hlavy státu. Na velké změny ve vládě už reagují trhy.

JAR trápí ilegální obchody s oslí kůží

26.03. 17:33

Mogosani - Překupníci teď považují oslí kůži za stejně cennou surovinu jako sloní kly nebo rohy nosorožců. Želatina, kterou kůže obsahuje, nemá v Africe žádnou hodnotu, je ale velmi oblíbená u čínských lékařů praktikujících tradiční medicínu jako lék proti anémii a menopauze.

Desítky lidí přes noc rabovaly obchody v JAR, soustředily se na imigranty

27.02. 15:57

Johannesburg - Asi 100 lidí v jihoafrickém Johannesburgu v noci na dnešek rabovalo obchody. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Vláda Jihoafrické republiky vypověděla členství v ICC protiústavně, tvrdí tamní soud

22.02. 14:24

Johannesburg - Vláda Jihoafrické republiky musí odvolat své rozhodnutí o odstoupení od Mezinárodního trestního soudu (ICC), protože bylo v rozporu s ústavou. Verdikt dnes vynesl ústavní soud JAR.

V Jihoafrické republice začal soud s Radovanem Krejčířem

16.02. 19:19

Johannesburg - Jihoafrický soud dnes začal projednávat kauzu, ve které je Radovan Krejčíř spoluobžalován z podílu na více než tři roky staré vraždě libanonského dealera drog Sama Issy.

Soud s Krejčířem začne v JAR v polovině února

06.02. 19:36

Johannesburg - Jihoafrický soud dnes stanovil nové datum procesu s Čechem Radovanem Krejčířem, který je obžalován z podílu na více než tři roky staré vraždě libanonského drogového dealera Sama Issy.

Křesťanský prorok v JAR vyhání lidem z těla ďábla. Dává jim pít chemikálii

18.01. 07:57

Johannesburg - Samozvaný křesťanský prorok Theo Bongani Maseko v JAR se uchýlil k hodně bizarnímu "učení". Dává svým stoupencům pít chemický přípravek na čištění motorů, který prý pomůže z těla vyhnat ďábla a všechny viry.

Muž zemřel při nehodě. Po dvou dnech v márnici vstal z mrtvých

Aktualizovali jsme 13.12.2016, 15:05, 12.12. 09:32

Johannesburg - Ke skandálnímu omylu došlo v Jihoafrické republice. Msizi Mkhize (28) byl prohlášen za mrtvého poté, co ho srazilo auto v Durbanu. Žil ale ještě dva dny, přestože byl uložený v lednici místní márnice.

Kdo zabil Jacksona? Nová kniha o Krejčírovi odhalila tajemství

06.12. 14:28

Johannesburg - Bývalý společník Radovana Krejčíře Kypřan Jorgos Luka před svou smrtí ve vězení místopřísežně prohlásil, že nikoli on, ale Čech zabil v roce 2010 majitele sítě striptýzových klubů Lollyho Jacksona. Krejčíř si v JAR odpykává 35letý trest odnětí svobody. Hrozí mu další žaloby a…

O osudu Krejčíře stále není rozhodnuto, jihoafrický soud zasedne až v lednu

05.12. 20:17

Johannesburg – O osudu Radovana Krejčíře jihoafrický soud stále nerozhodl. Dnes opět odložil jednání o Krejčířově údajném pokusu o útěk z vězení a také možnosti jeho vydání do Česka. V JAR si už začal odpykávat 35letý trest odnětí svobody za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos. V Česku byl v…

Konec HIV na obzoru? Vědci chystají klinické testy nové vakcíny

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 18:23, 28.11. 08:24

Johannesburg - Jihoafrická republika se chystá v polovině příštího týdne spustit klinické testy nové vakcíny proti dosud smrtelnému viru HIV. Studie nazvaná HVTN 702 má zahrnout 5400 sexuálně aktivních mužů a žen ve věku mezi 18 a 35 lety.

Jihoafrický soud opět odložil jednání s Krejčířem

17.11. 20:51

Johannesburg - Jihoafrický soud dnes opět odložil jednání v procesu, ve kterém je český podnikatel Radovan Krejčíř obviněn z podílu na vraždě libanonského podnikatele Sama Issy.

Soudům došla trpělivost. Krejčíř dostal ultimátum

15.11. 15:45

Johannesburg - Radovan Krejčíř dostal ultimárum. V procesu, ve kterém je souzen za vraždu, si podle soudce musí urychleně vybrat, zda se bude hájit sám, nebo zažádá o nabízenou právní pomoc.

Termín dalšího procesu s Krejčířem v JAR bude stanoven v prosinci

09.11. 20:43

Johannesburg - Čech Radovan Krejčíř dnes spolu s dalšími sedmi lidmi stanul před jihoafrickým soudem. Čelí obvinění z pokusu pomoci Krejčířovi k útěku z vězení. Krejčíř si v JAR odpykává 35letý trest za únos a mučení a je obžalován ještě v několika dalších kauzách.

Krejčíř odmítá přesun do jiného vězení, začal držet protestní hladovku

03.11. 10:05

Johannesburg - Radovan Krejčíř se odmítá smířit s přesunem do maximálně střeženého vězení v JAR a začal držet protestní hladovku. Hodlá se také obrátit na soud s žádostí o zlepšení podmínek v káznici, která se nachází v Pretorii.

Krejčíř chtěl uprchnout, převezli ho do jiné věznice

Aktualizovali jsme 1.11.2016, 12:57, 01.11. 11:15

Johannesburg - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř byl v Jihoafrické republice převezen do jiné věznice. Po dalším pokusu o útěk z káznice je jeho ostraha na maximu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací