Články k tématu: jihoafrická republika

Pistorius je zpátky u soudu, žalobce chce přísnější trest

03.11. 13:49

Bloemfontein (JAR) - Případ atleta Oscara Pistoriuse (30) se dnes vrátil před Nejvyšší odvolací soud. Žalobce požaduje pro šestinásobného paralympijského vítěze delší než šestiletý trest vězení, ke kterému byl odsouzen loni v létě za vraždu přítelkyně.

Boj taxikářů skončil tragicky: Po střelbě ze samopalů a autonehodě zůstalo 11 mrtvých

31.10. 16:25

Johannesburg - Při střelbě a následné autonehodě u města Ladysmith na východě JAR zemřelo 11 lidí. Útok zřejmě souvisí se sporem soupeřících taxislužeb, informuje BBC.

Děsivé VIDEO: Bílí farmáři natlačili černošského mladíka do rakve a chtěli ho upálit

27.10. 16:26

Johannesburg - Dvojice bílých farmářů dostala u jihoafrického soudu přísné tresty za napadení, únos a pokus o vraždu černošského mladíka. Theo Jackson si má odsedět 14 a Willem Oosthuizen 11 let, rozhodl soud ve městě Middelburg.

reklama

Apartheid v JAR trvá, politická svoboda černochům nepřinesla materiální zisky

25.10. 08:52

Pretoria - Deník The New York Times zveřejnil reportáž, podle níž segregace černošské většiny tvořící 75 procent populace v Jihoafrické republice přetrvává, protože politická svoboda černochům nepřinesla materiální zisky.

Pyláci si v Africe našli novou kořist: Začali ve velkém vybíjet hrochy

15.10. 16:22

Johannesburg - Po slonech a nosorožcích se pytláci v Africe zaměřili na hrochy. Zuby těchto zvířat jsou například v Hongkongu značně ceněné. Jsou trvanlivé, levnější než slonovina a snadno se z nich vyřezávají dekorativní předměty a další tretky.

Konec izolace: Na ostrově Svatá Helena poprvé přistálo dopravní letadlo

14.10. 18:32

Jamestown - Na ostrově Svatá Helena v Atlantském oceánu dnes poprvé přistálo dopravní letadlo. Zahájilo tím pravidelné letecké spojení ostrova se zbytkem světa, dosud zajišťovaly spojení výhradně lodě.

V JAR se navzdory protestům ochránců zvířat uskutečnila aukce rohů nosorožců

26.08. 08:38

Johannesbug - V Jihoafrické republice skončila třídenní internetová aukce rohů nosorožců. Výsledky kontroverzní dražby organizátoři zatím nezveřejnili. Registrace mezi dražitele vyšla na 100.000 jihoafrických randů, což je v přepočtu téměř 166.000 Kč.

Grace Mugabeová se vrátila do Zimbabwe, v sousední JAR ji viní z napadení ženy

20.08. 13:53

Harare - Manželka zimbabwského prezidenta Roberta Mugabeho se dnes vrátila z Jihoafrické republiky do vlasti. V JAR čelí podezření, že v jednom johannesburském luxusním hotelu napadla mladou ženu.

Lety jihoafrických aerolinek blokuje Zimbabwe, může za to zřejmě chování manželky tamního prezidenta

19.08. 16:09

Pretoria - Mezi Zimbabwe a JAR se v minulých dnech vytvořilo napětí kvůli případu, v němž čelí manželka zimbabwského prezidenta Roberta Mugabeho obvinění z napadení osoby v johannesburském hotelu. Média obou zemí vidí kauzu v rozdílném světle. Zimbabwe nově začalo blokoval lety jihoafrické státní…

JAR udělí diplomatickou imunitu zadržené Mugabeové

18.08. 14:13

Johannesburg - Jihoafrická republika udělí diplomatickou imunitu zimbabwské první dámě Grace Mugabeové (52). Minulý týden v hotelu v johannesburské luxusní čtvrti Sandton napadla elektrickým kabelem modelku Gabriellu Engelsovou (20) a poranila ji na hlavě.

Pistorius byl dočasně propuštěn z vězení, šel na pohřeb

16.08. 22:12

Johannesburg - Handicapovaný jihoafrický atlet Oscar Pistorius si odpykává šestiletý trest za vraždu přítelkyně. Přesto byl na několik hodin propuštěn z vězení, aby se mohl zúčastnit pohřbu své babičky.

Mugabeová kvůli napadení v JAR stále čelí obvinění

16.08. 20:43

Johannesburg - Jihoafrická policie dnes potvrdila, že zimbabwská první dáma Grace Mugabeová, která čelí obvinění z napadení modelky v johannesburském hotelu, je stále v Jihoafrické republice.

Policie v JAR obviní zimbabwskou první dámu Mugabeovou z napadení

15.08. 16:38

Johannesburg - Grace Mugabeová (52), která chce podle mnohých nahradit svého muže po jeho smrti v čele Zimbabwe, bude patrně v JAR čelit obvinění z napadení. O víkendu měl zaútočit v hotelu v johannesburské luxusní čtvrti Sandton na ženu a způsobit jí zranění na hlavě. Kdo je zraněnou osobou,…

Česká textilka Pegas podepsala smlouvu na dodávku linky pro závod v JAR

02.08. 11:22

Znojmo - Znojemská textilka Pegas Nonwovens podepsala smlouvu na nákup první výrobní linky pro připravovanou továrnu v Jihoafrické republice. Firma tak pokračuje v zahraniční expanzi.

Muži chtěli nacpat černocha do rakve a hrozili mu upálením. Cítíme se nevinní, tvrdí

01.08. 08:09

Johannesburg - Před rokem otřáslo sociálními sítěmi video z Jihoafrické republiky, v němž je mladý černoch násilně tlačen do rakve.

Na fotbalovém stadionu v JAR vypukla panika, dva lidé zemřeli

29.07. 19:31

Johannesburg - Při dnešní davové panice na největším jihoafrickém fotbalovém stadionu v Johannesburgu zemřeli dva lidé a další byli zraněni. Informovala o tom místní televize SABC.

Krejčíř se opět pokusil utéct z vězení

20.07. 08:50

Pretoria - Radovan Krejčíř, který si v Jihoafrické republice odpykává 35letý trest, byl kvůli dalšímu pokusu o útěk převezen do věznice s maximální ostrahou. Minulý týden se soud v JAR zabýval Krejčířovou stížností na podmínky, jaké má za mřížemi.

Pokus který vstoupil do dějin: Je rychlejší internet nebo poštovní holub?

17.07. 12:41

Jihoafrická společnost zabývající se informačními technologiemi, dokázala, že poslat data po poštovním holubovi je pro ni rychlejší než přenos dat internetem, který poskytuje firma Telkom, největší poskytovatel internetového připojení v zemi.

Vietnamská policie zabavila tři tuny nelegální slonoviny z Jihoafrické republiky

10.07. 12:35

Hanoj - Vietnam patří mezi hlavní tranzitní země i největší odběratele nelegální slonoviny a nosorožčích rohů. Tamní policie zabavila na severu země téměř tři tuny slonoviny, jednalo se o kontraband z Jihoafrické republiky.

Hackeři z IS napadli server ministerstva školství, zveřejnili fotky sťatých dětí

29.06. 14:42

Johannesburg - Hackeři napojeni na Islámský stát (IS) ve středu napadli webové stránky jihoafrického ministerstva základního školství. Zveřejnili fotografie hrubého násilí a na některých snímcích byly například sťaté děti.

Jihoafrickou republiku zasáhla silná bouře, osm lidí zemřelo

07.06. 18:15

Kapské Město - Jihoafrickou republiku zasáhla nejsilnější zimní bouře za posledních 30 let. Osm lidí v Kapském Městě a přilehlých oblastech přišlo o život a několik tisíc osob bylo nuceno opustit své domovy.

Krejčíř si stěžuje na podmínky ve vězení. Prý ho obtěžují krysy a štíři

31.05. 12:18

Pretoria - Rodina Radovana Krejčíře poslala e-mail jihoafrickému ministerstvu spravedlnosti. Stěžuje si v něm na to, že uprchlý český podnikatel žije v nelidských podmínkách. V cele mu prý dělají společnost štíři a hlodavci.

V části JAR platí kvůli suchu stav přírodní katastrofy, země se připravuje na příchod El Ňina

30.05. 09:13

Pretoria - El Niňo v minulosti způsobil v JAR sucha, která vedla k vyhlášení stavu přírodní katastrofy. Meteorologové mají dobrou zprávu. Pravděpodobnost, že se škodlivý klimatický jev na jih Afriky letos vrátí, se snížila.

Soud v JAR se začal zabývat žádostí ČR o vydání Krejčíře

21.04. 22:53

Johannesburg - Po mnohaletých odkladech se soud v Johannesburgu začal zabývat žádostí České republiky o vydání Radovana Krejčíře.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací