Články k tématu: jihoafrická republika

Přírodní katastrofa v JAR: kvůli suchu hrozí nedostatek vody

13.02. 15:34

Pretoria - Kvůli mimořádnému suchu vyhlásila Jihoafrická republika na celém území stav přírodní katastrofy. K nedostatku vody přispěly podle agentury AP globální klimatické změny a masivní růst populace Kapského Města.

Jihoafrická ANC bude jednat o možném odvolání Zumy

11.02. 17:15

Johannesburg - Vedení jihoafrické vládní strany Africký národní kongres (ANC) se v pondělí sejde, aby dokončilo proces předání moci od dosavadního prezidenta Jacoba Zumy.

V Kapském Městě pršelo. Voda ale stejně brzy dojde

10.02. 18:45

Kapské Město - Nadšení mezi jihoafrickými uživateli sociálních sítí vyvolal noční déšť v Kapském Městě, kterému má za tři měsíce kvůli dlouhému období sucha dojít voda.

reklama

Jihoafrický prezident čelí řadě korupčních skandálů. Odstoupí?

05.02. 12:02

Pretoria - Jihoafrický prezident Jacob Zuma čelí od vládní strany Africký národní kongres (ANC) stále většímu tlaku, aby odstoupil. Hlavu státu provází řada korupčních skandálů. Nejvážnější z nich se týká renovace jeho soukromého venkovského sídla na náklady státní pokladny.

Uvězněných 1000 horníků už je venku , v dole uvázli kvůli bouři

02.02. 10:05

Pretoria - Ze zlatého dolu v JAR se podařilo zachránit téměř tisíc horníků, kteří v něm uvízli ve středu kvůli výpadku elektřiny. Nikdo z horníků nebyl vážně zraněn, několik z nich je dehydratováno a má zvýšený krevní tlak.

Ve zlatém dolu v Jihoafrické republice uvízlo téměř 1000 horníků

01.02. 18:40

Johannesburg - Ve zlatém dole v Jihoafrické republice (JAR) uvízla téměř tisícovka horníků. Kvůli bouři tam vypadla dodávka elektrického proudu. 

Pistorius ve vězení prožívá peklo na zemi? Vězni si na hendikepovaného sportovce počíhali

20.01. 15:50

Pretoria - Bývalý jihoafrický olympionik Oscar Pistorius se ve vězení popral se spoluvězni. Pistorius se stal celosvětově známým v roce 2012, kdy jako první atlet s amputovanými končetinami startoval na olympijských hrách. Jeho příběh o překonaném hendikepu oblétl svět a z Pistoriuse se stala…

V Johannesburgu se srazily vlaky, 200 lidí bylo zraněno

09.01. 12:59

Johannesburg - Přes 200 pasažérů utrpělo zranění při dnešní srážce dvou vlaků na předměstí Johannesburgu. Místní záchranné složky uvedly, že nehoda nemá žádné oběti na životech.

Radovan Krejčíř měl podle nahrávek styky s mafiánským bossem

03.01. 18:57

Kapské Město - Čech Radovan Krejčíř se prý domlouval na „vyzvednutí dluhu" s místním mafiánským bossem Nafizem Modackem. Tvrdí to policie Kapského města s odkazem na audionahrávku z loňského září.

Na Stolové hoře v Jihoafrické republice zahynuli průvodce a japonská turistka

02.01. 20:08

Kapské Město - Pod lanovkou na vrchol známé Stolové hory nad Kapským městem zůstali v pondělí vpodvečer viset lezci na laně poté, co na skále pod horní stanicí zřejmě jednomu z nich podjela noha, načež strhl zbylé navázané kolegy.

Parlament Jihoafrické republiky musí připravit půdu pro sesazení Zumy, nařídila justice

29.12. 15:27

Johannesburg - Ústavní soud Jihoafrické republiky dnes rozhodl, že parlament musí připravit půdu pro odvolávací řízení proti prezidentu Jacobu Zumovi.

Soud zvýšil Pistoriusovi trest za vraždu přítelkyně, místo šesti si má odsedět 13 let

24.11. 11:40

Pretoria - Atlet Oscar Pistorius (31) byl nově odsouzen za vraždu přítelkyně Reevy Steenkampové na 13 let a pět měsíců. Původně šestiletý trest odnětí svobody mu dnes zvýšil Nejvyšší odvolací soud v jihoafrickém Bloemfonteinu.

Pistorius je zpátky u soudu, žalobce chce přísnější trest

03.11. 13:49

Bloemfontein (JAR) - Případ atleta Oscara Pistoriuse (30) se dnes vrátil před Nejvyšší odvolací soud. Žalobce požaduje pro šestinásobného paralympijského vítěze delší než šestiletý trest vězení, ke kterému byl odsouzen loni v létě za vraždu přítelkyně.

Boj taxikářů skončil tragicky: Po střelbě ze samopalů a autonehodě zůstalo 11 mrtvých

31.10. 16:25

Johannesburg - Při střelbě a následné autonehodě u města Ladysmith na východě JAR zemřelo 11 lidí. Útok zřejmě souvisí se sporem soupeřících taxislužeb, informuje BBC.

Děsivé VIDEO: Bílí farmáři natlačili černošského mladíka do rakve a chtěli ho upálit

27.10. 16:26

Johannesburg - Dvojice bílých farmářů dostala u jihoafrického soudu přísné tresty za napadení, únos a pokus o vraždu černošského mladíka. Theo Jackson si má odsedět 14 a Willem Oosthuizen 11 let, rozhodl soud ve městě Middelburg.

Apartheid v JAR trvá, politická svoboda černochům nepřinesla materiální zisky

25.10. 08:52

Pretoria - Deník The New York Times zveřejnil reportáž, podle níž segregace černošské většiny tvořící 75 procent populace v Jihoafrické republice přetrvává, protože politická svoboda černochům nepřinesla materiální zisky.

Pyláci si v Africe našli novou kořist: Začali ve velkém vybíjet hrochy

15.10. 16:22

Johannesburg - Po slonech a nosorožcích se pytláci v Africe zaměřili na hrochy. Zuby těchto zvířat jsou například v Hongkongu značně ceněné. Jsou trvanlivé, levnější než slonovina a snadno se z nich vyřezávají dekorativní předměty a další tretky.

Konec izolace: Na ostrově Svatá Helena poprvé přistálo dopravní letadlo

14.10. 18:32

Jamestown - Na ostrově Svatá Helena v Atlantském oceánu dnes poprvé přistálo dopravní letadlo. Zahájilo tím pravidelné letecké spojení ostrova se zbytkem světa, dosud zajišťovaly spojení výhradně lodě.

V JAR se navzdory protestům ochránců zvířat uskutečnila aukce rohů nosorožců

26.08. 08:38

Johannesbug - V Jihoafrické republice skončila třídenní internetová aukce rohů nosorožců. Výsledky kontroverzní dražby organizátoři zatím nezveřejnili. Registrace mezi dražitele vyšla na 100.000 jihoafrických randů, což je v přepočtu téměř 166.000 Kč.

Grace Mugabeová se vrátila do Zimbabwe, v sousední JAR ji viní z napadení ženy

20.08. 13:53

Harare - Manželka zimbabwského prezidenta Roberta Mugabeho se dnes vrátila z Jihoafrické republiky do vlasti. V JAR čelí podezření, že v jednom johannesburském luxusním hotelu napadla mladou ženu.

Lety jihoafrických aerolinek blokuje Zimbabwe, může za to zřejmě chování manželky tamního prezidenta

19.08. 16:09

Pretoria - Mezi Zimbabwe a JAR se v minulých dnech vytvořilo napětí kvůli případu, v němž čelí manželka zimbabwského prezidenta Roberta Mugabeho obvinění z napadení osoby v johannesburském hotelu. Média obou zemí vidí kauzu v rozdílném světle. Zimbabwe nově začalo blokoval lety jihoafrické státní…

JAR udělí diplomatickou imunitu zadržené Mugabeové

18.08. 14:13

Johannesburg - Jihoafrická republika udělí diplomatickou imunitu zimbabwské první dámě Grace Mugabeové (52). Minulý týden v hotelu v johannesburské luxusní čtvrti Sandton napadla elektrickým kabelem modelku Gabriellu Engelsovou (20) a poranila ji na hlavě.

Pistorius byl dočasně propuštěn z vězení, šel na pohřeb

16.08. 22:12

Johannesburg - Handicapovaný jihoafrický atlet Oscar Pistorius si odpykává šestiletý trest za vraždu přítelkyně. Přesto byl na několik hodin propuštěn z vězení, aby se mohl zúčastnit pohřbu své babičky.

Mugabeová kvůli napadení v JAR stále čelí obvinění

16.08. 20:43

Johannesburg - Jihoafrická policie dnes potvrdila, že zimbabwská první dáma Grace Mugabeová, která čelí obvinění z napadení modelky v johannesburském hotelu, je stále v Jihoafrické republice.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie