Články k tématu: jihoafrická republika

Soudům došla trpělivost. Krejčíř dostal ultimátum

15.11. 15:45

Johannesburg - Radovan Krejčíř dostal ultimárum. V procesu, ve kterém je souzen za vraždu, si podle soudce musí urychleně vybrat, zda se bude hájit sám, nebo zažádá o nabízenou právní pomoc.

Termín dalšího procesu s Krejčířem v JAR bude stanoven v prosinci

09.11. 20:43

Johannesburg - Čech Radovan Krejčíř dnes spolu s dalšími sedmi lidmi stanul před jihoafrickým soudem. Čelí obvinění z pokusu pomoci Krejčířovi k útěku z vězení. Krejčíř si v JAR odpykává 35letý trest za únos a mučení a je obžalován ještě v několika dalších kauzách.

Krejčíř odmítá přesun do jiného vězení, začal držet protestní hladovku

03.11. 10:05

Johannesburg - Radovan Krejčíř se odmítá smířit s přesunem do maximálně střeženého vězení v JAR a začal držet protestní hladovku. Hodlá se také obrátit na soud s žádostí o zlepšení podmínek v káznici, která se nachází v Pretorii.

reklama

Krejčíř chtěl uprchnout, převezli ho do jiné věznice

Aktualizovali jsme 1.11.2016, 12:57, 01.11. 11:15

Johannesburg - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř byl v Jihoafrické republice převezen do jiné věznice. Po dalším pokusu o útěk z káznice je jeho ostraha na maximu.

JAR po kritice opouští soud ICC

21.10. 10:08

Johannesburg/Haag - Jihoafrická republika po kritice, že nezadržela súdánského prezidenta Umara Bašíra, vypovídá své členství v Mezinárodním trestním soudu (ICC).

Dopis s žádostí o vydání prý napsal advokát bez Krejčířova vědomí

20.10. 10:35

Johannesburg - Radovan Krejčíř tvrdí, že dopis jihoafrickým úřadům s žádostí o jeho převoz do vlasti výměnou za přiznání k trestným činům napsal advokát bez jeho vědomí.

Do vězení mi volal prezident a nabídl mu místo ministra, tvrdí Krejčíř. Soud ale psychiatrické vyšetření zamítl

19.10. 19:54

Johannesburg - Jihoafrický novinář Wisani Makhubele, který sleduje případ Radovana Krejčíře dnes na Twitteru uvedl, že tamní nejvyšší soud zamítl žádost obhajoby o psychiatrický posudek uprchlého českého podnikatele.

Krejčíř požádal o převezení do Česka

Aktualizovali jsme 19.10.2016, 16:13, 19.10. 14:49

Johannesburg - Dle zjištění jihoafrického serveru news24 Radovan Krejčíř sám požádal o převezení z JAR do vlasti. Dřívější snahu Prahy o jeho vydání přitom podnikatel údajně zmařil podplacením jihoafrického soudce.

Krejčíř se zbláznil? Tvrdí, že bude ministrem. Právník žádá o psychiatrické vyšetření

12.10. 16:35

Johannesburg - Obhájce Radovana Krejčíře James Grant navrhuje, aby jeho klienta vyšetřil psychiatr. Uprchlý český podnikatel prý trpí bludy.

Krejčíř požádal nejvyšší soud v JAR o přezkoumání řízení o jeho vydání do ČR

05.10. 10:40

Johannesburg - Radovan Krejčíř požádal nejvyšší soud JAR o posouzení, zda má pokračovat řízení o jeho případném vydání do České republiky.

Jihoafrickou republikou hýbe násilí, policie házela zábleskové granáty na studenty

04.10. 16:24

Johannesburg - Protesty studentů v JAR proti vysokým studijním poplatkům přerostly v násilí. Ke střetům mezi žáky a policií došlo na v pondělí znovuotevřené univerzitě Witwatersrand v Johannesburgu.

Vězeň spojovaný s Viktorem Krejčířem spáchal sebevraždu

01.10. 12:25

Johannesburg - Jack Watts Cloete, který měl kontakty s uprchlým českým podnikatelem Radovanem Krejčířem, spáchal ve věznici v Porterville sebevraždu.

Lidé zabíjí příliš mnoho žraloků, vatují odborníci

01.10. 11:40

Johannesburg - V Jihoafrické republice se koná konference zemí Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES). Její účastníci varují, že se loví příliš mnoho žraloků.

Soud v JAR dnes propustil na kauci ex-milenku Krejčíře

23.09. 21:00

Johannesburg - Jihoafrický soud vyhověl žádosti bývalé milenky Radovana Krejčíře Marissy Christopherové a propustil ji na kauci. Uvedl to dnes tamní portál EWN.

Krejčíř chce, aby jeho odsouzení přezkoumal ústavní soud

08.09. 21:04

Johannesburg - Radovan Krejčíř požádal jihoafrický ústavní soud, aby přezkoumal jeho odsouzení a pětatřicetiletý trest v případu únosu a mučení bratra drogového dealera.

Krejčíř byl poslán zpět do nejstřeženější jihoafrické věznice

01.09. 14:38

Johannesburg - Radovan Krejčíř byl opět poslán do přisně střežené věznice v jihoafrickém Kokstadu. Už si ale našel nového právníka, který mu má zajistit pobyt v mírnější káznici.

Rasistické nařízení? Dívky v JAR bojují o své účesy i domorodý jazyk

30.08. 11:00

Pretoria - Černošské žákyně na škole v jihoafrické metropoli se postavili proti vnitřnímu předpisu školy, který zakazuje účesy zvané afro. Nařízení je prý rasistické.

Pistorius zůstane ve vězení. Trest se měnit nebude

26.08. 14:17

Johanneburg - Soudkyně zamítla žádost státního zástupce o odvolání proti výši trestu pro Oscara Pistoriuse (29). Handicapovaný atlet dostal za vraždu šest let, žaloba žádala alespoň 15 roků.

Žena unesla dítě a vychovávala ho jako vlastní. Soud ji poslal do vězení

15.08. 16:01

Kapské Město - Žena (51) v Jihoafrické republice před téměř 20 lety unesla z porodnice novorozenou holčičku a vychovala ji jako vlastní. Dnes byla odsouzena k deseti letům vězení.

Jihoafrický soud odmítl propustit Krejčířovu bývalou milenku

05.08. 13:47

Johannesburg - Jihoafrický soud odmítl žádost bývalé milenky Radovana Krejčíře o propuštění na kauci, napsal dnes jihoafrický server IOL.

Krejčířova bývalá milenka u soudu, musela "prát špinavé prádlo"

28.07. 12:46

Johannesburg - Ve středu před soudem v Jihoafrické republice stanula Marissa Christopherová (37), bývalá milenka uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře. Musela "prát špinavé prádlo".

Krejčířova partnerka se ho snažila osvobodit z vězení. Skončila také za mřížemi

25.07. 18:51

Johannesburg - V Jihoafrické republice byla zatčena Marissa Christopherová, přítelkyně uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře. Spolu s ní skončil v poutech také jeden z dozorců věznice.

Vážná hrozba pro ekosystém: Velcí bílí žraloci jsou v JAR na pokraji vyhubení

22.07. 08:49

Durban - Výzkum vědců univerzity ve městě Stellenbosch ukázal, že velkým bílým žralokům žijícím u pobřeží Jihoafrické republiky hrozí vyhubení. Příčin je několik.

Prokuratura označila trest pro Pistoriuse za šokující a nízký. Odvolá se

21.07. 15:35

Johannesburg - Atlet Oscar Pistorius dostal za vraždu přítelkyně z roku 2013 šest let. Prokuratura to označila za šokující a nízký trest, odvolá se.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace