Články k tématu: jihoafrická republika

Pistorius nemůže vypovídat. Jeho stav je vážný, tvrdí obhajoba

13.06. 12:14

Pretoria - Soud v Pretorii znovu řeší výši trestu pro handicapovaného atleta Oscara Pistoriuse (29), který zavraždil svou přítelkyni. Sportovci hrozí nejméně 15 let za mřížemi, verdikt zazní v pátek.

Před teroristickými útoky v JAR varuje už i Británie

06.06. 15:47

Pretoria - O víkendu varovaly USA před možnými teroristickými útoky v Jihoafrick republice, dnes se přidala také Británii. I v tomto případě ale úřady v JAR informace popřely.

JAR terčem teroristických útoků? USA varovaly velvyslanectví

04.06. 16:38

Pretoria - Teroristé plánují útoky proti obchodním střediskům v JAR, která navštěvují Američané, varovalo dnes velvyslanectví USA v Pretorii. Jihoafrická republika se přitom považuje za stabilizovanou demokracii, kde islamisté nemají velký vliv.

reklama

Na herce Arnolda Schwarzeneggera zaútočil slon

01.06. 19:49

Johannesburg - Herec Arnold Schwarzenegger zažil podle agentur velký strach, když na jeho auto při safari v Jihoafrické republice zaútočil slon.

Skandál v anglikánské církvi? Dcera arcibiskupa vrátila kněžský titul a vzala si ženu

25.05. 09:25

Pretoria - Dcera jihoafrického emeritního arcibiskupa Desmonda Tutua (84) se zřekla kněžského titulu, vdala se totiž za ženu. Anglikánská církev je rozdělena v názorech na homosexualitu.

Poslanci JAR se poprali s ochrankou +VIDEO

17.05. 16:23

Kapské Město - Bitky v tureckém, ukrajinském či kosovském parlamentu jsou už jakýmsi folklórem, poslanci se ale perou i jinde. Nejnovější incident se stal v Jihoafrické republice.

Policie chce zadržet také Krejčířova syna, z čeho je podezřelý?

13.05. 19:56

Johannesburg - Jihoafrická policie má v úmyslu zadržet syna Radovana Krejčíře Denise. Uvedl to web The Citizen.

Soudkyně čelí ostré kritice: Znásilňování žen je pro černochy součást jejich kultury, napsala

11.05. 10:34

Pretoria – Bouři nevole a kritiky vyvolala jihoafrická bělošská soudkyně Mabel Jansenová, která prohlásila, že znásilnění je součástí kultury černochů. Kvůli svým slovům musela opustit svůj post u Nejvyššího soudu.

Krejčíř dostal opasek s elektrošokem. Je to nedůstojné, říká jeho advokát

10.05. 21:12

Johannesburg - Jihoafrický server news24 dnes informoval o tom, že český podnikatel Radovan Krejčíř musí během soudních líčení v Jihoafrické republice většinu času nosit pouta na rukou i na nohou. Navíc má také speciální opasek, který mu může dát elektrošok, pokud by se pokusil o útěk. 

Krejčíř připravoval únos jihoafrického miliardáře, ukázalo nové svědectví

04.05. 10:32

Johannesburg - Podle jihoafrického deníku The Star plánoval Radovan Krejčíř měl únos miliardáře a důlního magnáta Patrice Motsepeho.

Krejčíř stane znovu před soudem, objevilo se nové svědectví

03.05. 17:48

Johannesburg - Začátek dalšího procesu, v němž je mezi obžalovanými i český občan Radovan Krejčíř, byl dnes v Jihoafrické republice odročen na středu kvůli novým důkazům.

Hrozí prezidentu JAR Zumovi opětovné obvinění? Osvobozující verdikt bude přezkoumán

29.04. 18:13

Pretoria - Prokuratura V JAR může prezidenta Jacoba Zumu znovu obvinit v několika stovkách případů korupce. Nejvyšší soud v zemi dnes totiž rozhodl, že osvobozující verdikt z roku 2009 je iracionální a měl by být revidován.

Dnešní soud s Pistoriusem byl odložen, začne až za několik měsíců

18.04. 10:29

Pretoria - Dnes měl v Jihoafrické republice začít soud s atletem Oscarem Pistoriusem (29), kterému hrozí za vraždu nejméně patnáct let vězení. Líčení bylo ale odročeno na 30. června.

Krejčíře obžalovali z pokusu o útěk z vězení, jeho komplic se sesypal

12.04. 11:56

Johannesburg - Radovan Krejčíř čelí další žalobě, a to z pokusu o útěk z vězení. Z napomáhání českému podnikateli byli již dříve obviněni vězeňský dozorce Solly Metlae a Čechův spoluvězeň Sandile Mdumbe.

Detektiv, který pomohl dopadnout Krejčíře byl zadržen. Proč?

03.04. 10:41

Johannesburg - Soukromý detektiv Paula O´Sullivana, který dlouhodobě pracoval na kauzách kolem Radovana Krejčíře, byl v JAR zadržen. Prý porušil imigrační zákon.

Oscar Pistorius neuspěl s odvoláním proti obvinění z vraždy

04.03. 13:21

Johannesburg – Handicapovaný atlet Oscar Pistorius neuspěl se svým odvoláním proti obvinění z vraždy. Jihoafrický ústavní soud ji zamítl.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací