Články k tématu: Jiří Hynek (kandidát na prezidenta)

Do Senátu kandiduje i pět mužů, kteří bojovali o Hrad

02.08. 20:39

Praha - V podzimních volbách do Senátu bude kandidovat hned pět někdejších kandidátů na prezidenta.

Zeman podepsal petici proti omezení zbraní, donesl mu jí konkurent

24.05. 16:41

Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal petici proti regulaci zbraní ze strany Evropské unie. Na twitteru to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Petici na Pražský hrad přinesl v úterý za její organizátory Zemanův protikandidát z prezidentské volby Jiří Hynek, prezident Asociace obranného a…

Drahoš 50 miliónů, Hynek přes 700 tisíc. Kolik zaplatili kandidáti za kampaň?

28.04. 10:43

Praha - Prezidentská volební kampaň Mirka Topolánka stála asi 18,1 milionu korun. Sám Topolánek do ní investoval 7,4 milionu korun. Kandidatura finalisty prezidentské volby Jiřího Drahoše na post hlavy státu stála jeho sponzory téměř 50 milionů korun. Vyplývá to ze zpráv o financování volební…

reklama

Neúspěšný kandidát na prezidenta Hynek chce být senátorem

16.02. 10:20

Praha - Bývalý kandidát na prezidenta Jiří Hynek se pokusí získat post senátora. O přízeň voličů se bude patrně ucházet mimo Prahu. Chce je oslovit tématy, na která kladl důraz i během prezidentské volby, tedy především bezpečnost ČR a její budoucnost. Plánuje vyjednávat s politickými stranami o…

Zeman, či Drahoš? Hynek váhá, koho podpořit. Hlavní zřejmě bude TV debata

15.01. 15:52

Praha - Neúspěšný uchazeč o post prezidenta Jiří Hynek se rozhodne o případné podpoře jednoho z finalistů na základě výsledku plánované televizní debaty den před volbami. Poznamenal také, že se mu zatím nová fáze kampaně nelíbí.

Jak komunikují uchazeči o Hrad? Fischer je nejvěcnější, Zeman a Topolánek nejagresivnější

03.01. 10:28

Komunikace prezidentských kandidátů mimo jiné vypovídá o jejich postojích a chování. Podle analýzy vypracované na základě jejich rozhovorů v loňském roce nejracionálněji komunikoval Pavel Fischer. Naopak z pohledu textové analýzy se nejemotivněji vyjadřovali Petr Hannig a Michal Horáček. Miloš…

Kandidáti pro prezidenta nejsou pro zákonnou úpravu postavení manželky

24.12. 14:49

Praha - Prezidentští kandidáti nejsou pro zákonnou úpravu postavení manželky prezidenta. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš pro nový zákon nevidí důvod, ani textař Michal Horáček se vznikem speciálního zákona nesouhlasí.

Uchazeči o Hrad stráví Vánoce s rodinami. Hilšer bude zpívat sólo v České mši vánoční

23.12. 13:10

Praha - Vánoční svátky budou trávit prezidentští kandidáti společně s rodinou. Doufají, že si alespoň během Vánoc užijí chvíli klidu. Jiří Drahoš, jeden z favoritů hlasování, poznamenal, že s manželkou velmi dbají na tradice a na Vánoce zůstanou doma.

Komentář: Peleton prezidentského závodu se trhá, největší boj bude o druhé a poslední místo

Aktualizovali jsme 20.12.2017, 22:27, 20.12. 17:55

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - První kolo prezidentské volby se odehraje už druhý týden v lednu. Kvůli vánočním svátkům se dá očekávat, že nejostřejší a rozhodující fáze kampaně přijde až po Novém roce. Už teď je ale jasné, že největší boj svedou kandidáti o druhé místo. Pomyslná řežba se dá očekávat…

Kandidátům na prezidenta byla přiřazena volební čísla

15.12. 10:14

Praha - Státní volební komise dnes losovala čísla pro všech devět uchazečů Hrad. Slouží ke snazšímu rozlišení kandidátů. Určí jejich pořadí na volebním webu a budou uvedena v záhlaví jejich hlasovacích lístků.

Hannig, Hilšer, Hynek a Kulhánek v ohrožení? Soud dostal stížnost na registraci prezidentských kandidátů

29.11. 22:02

Brno - Na Nejvyšší správní soud (NSS) se před dnešním vypršením lhůty obrátili nezaregistrovaní kandidáti na prezidenta Terezie Holovská a Josef Toman. Holovská se domáhá zrušení registrace Petra Hanniga, Marka Hilšera, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka a Mirka Topolánka, a to kvůli tomu, že…

Státní vyznamenání? Prezidentští kandidáti by to dělali jinak než Zeman

26.11. 12:04

Praha - Většina kandidátů na prezidenta by neudělovala více státních vyznamenání, než bylo dosud zvykem. Voličům slibují vyznamenávat všeobecně uznávané osobnosti a vynechávat lidi s pochybným morálním profilem.

V prezidentských volbách bude bojovat 9 kandidátů, potvrdilo vnitro. Nejvíc chyb bylo u Zemana

24.11. 10:30

Praha - Ministerstvo vnitra připustilo k prezidentským volbám všech devět kandidátů, jejichž úspěšná registrace se očekávala. Odmítnuto dnes naopak 11 uchazečů, kteří nedodali nominační podpisy v potřebném počtu. Největší chybovost podpisů byla u petice současné hlavy státu Miloše Zemana.

O křeslo na Hradě se popere 19 kandidátů, jeden zájemce podal přihlášku pozdě

08.11. 16:56

Praha - Do prezidentských voleb se přihlásilo 19 kandidátů. Další uchazeč podal přihlášku až po zákonném termínu, který vypršel v úterý v 16:00. Dá se předpokládat, že několik uchazečů nebude do voleb připuštěno. Před pěti lety bylo uchazečů 20, do voleb jich mohlo jít jen devět.

Kolik prezidentští kandidáti utratí za kampaň?

05.11. 17:32

Praha – Na jedné straně desítky milionů korun, na straně druhé jen drobné částky. Někteří věří, že je kandidatura nebude stát žádné peníze. Kandidáti na prezidenta plánují do své kampaně vložit velmi odlišné částky.

Jak se budou chovat ve funkci prezidentští kandidáti? Chtějí především zůstat sami sebou

05.11. 15:21

Praha - Ve funkci prezidenta by chtěli být sami sebou a nechtěli by se cíleně odlišovat od svých předchůdců na Pražském hradě, sdělila ČTK většina prezidentských kandidátů.

Přihlášku ke kandidatuře na prezidenta podal další uchazeč. Zbrojaře Hynka podpořilo 22 poslanců

17.10. 12:33

Praha - Kandidát na prezidenta Jiří Hynek podal u ministerstva vnitra kandidaturu na prezidenta republiky. Podpořilo ho 22 poslanců z pěti politických stran.

EU se musí změnit, nebo skončí. Euro nechci, NATO ano, říká prezidentský kandidát Hynek

16.10. 19:58

Praha - Kandidát na prezidenta Jiří Hynek varuje, že se Evropská unie musí změnit, jinak hrozí její rozpad. Hynek by si přál, aby se EU vrátila ke svým kořenům a k tomu, proč vznikla. 

Štěch vyhlásil první kolo prezidentských voleb, k urnám půjdeme 12. a 13. ledna

23.08. 10:18

Praha - První kolo prezidentské volby se uskuteční 12. a 13. ledna 2018. Zájemci o křeslo hlavy státu se tak budou muset oficiálně přihlásit do 7. listopadu. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSDD) řekl, že rozhodnutí o termínu konání voleb učinil dříve než před pěti lety.

Česko má dalšího kandidáta na prezidenta, za Realisty bude bojovat Jiří Hynek

22.08. 09:47

Praha - Strana Realisté, kterou založil politolog Petr Robejšek a v současnosti funguje jako její "mentor", představila svého zástupce do boje o prezidentské křeslo. Je jím Jiří Hynek, prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu.

reklama

Fotogalerie