Články k tématu: Kadyrov, Ramzan

Čečenský vůdce Kadyrov chce zakázat aktivistům za lidská práva vstup do země

24.08. 21:42

Moskva - Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov chce zakázat bojovníkům za lidská práva vstup do Čečenské republiky. Obhájci lidských práv a západní politici čečenské vládě vyčítají, že potlačuje v regionu politické oponenty, diskriminuje ženy a pronásleduje sexuální menšiny. Čečenské úřady to ale odmítají.

Za teror v Paříži nesou vinu jedině Francouzi, tvrdí čečenský vůdce

13.05. 17:33

Moskva/Paříž - Veškerá zodpovědnost za sobotní útok, při kterém muž v centru Paříže zabil jednoho člověka a čtyři další zranil, nese Francie. Řekl to dnes Ramzan Kadyrov, vůdce autonomního Čečenska, ve kterém se útočník v listopadu 1997 narodil. Podle Kadyrova je pachatelem činu Chasan Azimov,…

Nemůžete nám zakázat polygamii, Alláh čtyři ženy povolil, vzkazuje Kadyrov

25.04. 08:16

Moskva - Vůdce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov znovu veřejně obhajoval polygamii, která je v Rusku zakázaná.

reklama

Rusko kritizuje nové americké sankce, Kadyrovi jsou pro smích

21.12. 17:01

Moskva/Washington - Nové americké sankce uvalené mimo jiné na Ramzana Kadyrova a další čtyři občany Ruska jsou podle Kremlu důkazem nepřátelství a zřejmě přijdou odvetné kroky. Sám čečenský vůdce se Washingtonu vysmál.

Američané rozšířili sankční seznam, zařadili na něj Kadyrova a dalších pět občanů Ruska

20.12. 19:57

Washington - Kvůli porušování lidských práv a daňovým deliktům bylo na sankční seznam USA pět občanů Ruska. Je mezi nimi i vůdce Čečenců Ramzan Kadyrov.

Dcera čečenského vůdce udělala otci ostudu, píše ruský tisk. Otevřela si butik s erotikou

08.12. 09:38

Groznyj - Dcere čečenského vůdce Ramzana Kadyrova si otevřela obchod s erotickým dámským prádlem a intimními doplňky. Někteří chválí její odvahu, jiní připomínají, že běžná smrtelnice se jinak musí v muslimské republice podřizovat tvrdým pravidlům.

Čečenci protestují proti "genocidě muslimů"

04.09. 17:46

Groznyj - V Čečensku se dnes konala masivní demonstrace proti "etnické čistce" v Barmě. Účastníci přijali prohlášení k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, aby se svou autoritou a vlivem zasadil za ukončení "genocidy" Rohingů.

Je to blbost, takoví lidé u nás nejsou, prohlásil Kadyrov o gayích

15.07. 12:14

Moskva - Zahraniční tisk nedávno přišel se zprávami, že čečenské úřady gaye krutě pronásledují. Ramzan Kadyrov popřel, že by v jeho severokavkazské autonomní republice žili homosexuálové. Dodal, že pokud by se nějací našli, měli by se přemístit do Kanady.

Ruská ostuda? Z USA se valí kritika kvůli procesu s vrahy opozičního politika Borise Němcova

04.07. 11:03

Vláda práva na své nejzákladnější úrovni znamená, že nikdo nestojí nad zákonem, konstatuje editorial serveru Washington Post. Prestižní americký deník v něm dodává, že konec soudu s pěticí mužů obviněných z podílu na zavraždění ruského opozičního vůdce Borise Němcova v Moskvě velmi jasně ukázal, že…

Ať se Macron a Merkelová přijedou na sexuální menšiny podívat, nabízí Kadyrov

30.05. 18:35

Moskva - Francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová by měli přijet na návštěvu Čečenska. Vyzval je k tomu tamní vůdce Ramzan Kadyrov. Díky tomu by se prý osobně přesvědčili o situaci sexuálních menšin v regionu.

Západní zvláštní služby dělají vše, aby zničily Rusko jako suverénní stát, tvrdí politik

21.04. 10:45

Moskva - USA a jejich západní spojenci využijí každou příležitost k poškození Ruska, tvrdí čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. Muslimský vůdce také věří, že vzestup terorismu v Sýrii je podobný tomu, co se stalo před dvěma desetiletími právě v Čečensku.

Ruští novináři informovali o koncentračním tábře pro gaye v Čečensku, teď se bojí o život

14.04. 12:00

Moskva - Ruský opoziční list Novaja gazeta se obává o životy svých pracovníků. Důvodem je článek o pronásledování homosexuálů v Čečensku. Tamní vůdce a chráněnec ruského prezidenta Ramzan Kadyrov tvrdí, že nikdo gaye a lesby neperzekvuje, jelikož se v Čečensku nevyskytují.

V Čečensku začala totální prohibice. Alkohol už tam nekoupíte

01.12. 08:16

Moskva - Ramzan Kadyrov vyhlásil v Čečensku totální prohibici. V severokavkazské autonomní republice je už od roku 2009 prodej alkoholu přísně omezen, lihoviny jsou v prodeji jen dvě hodiny denně, a to časně ráno.

Spojenectví USA a Čečenska? Kadyrov prozradil, co se chystá

Aktualizovali jsme 23.11.2016, 16:00, 23.11. 12:18

Grozný – Čečensko už od února 2015 buduje tréninkový tábor pro nejen tamní speciální síly. Podle čečenského vůdce Ramzana Kadyrova se do mezinárodního výcviku zapojí také američtí instruktoři. Informuje o tom BBC.

Kadyrov uspořádal turnaj v boji malých dětí. Přímí přenos běžel v televizi, Kreml zuří

06.10. 14:40

Moskva - Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov zorganizoval souboje v kontaktním bojovém sportu za účasti malých dětí. Přímý přenos z turnaje v Grozném vysílaly v úterý i ruské televize, což pobouřilo Kreml.

Svatá válka proti Rusku? Nic nám nehrozí, tvrdí muslimský vůdce Karyrov

03.08. 15:39

Groznyj – Islámský stát před několika dny vyzval své příznivce ke „svaté válce“ proti Rusku. Video s výhrůžkou bylo umístěno na internetu. Jeho pravost se nepodařilo ověřit, čečenský vůdce Rmzan Kadyrov má však o původu hrozby jasno.

Čečenský prezident požaduje vydání teroristů, kteří zaútočili na letiště v Istanbulu. Za útoky prý může Západ

Aktualizovali jsme 5.7.2016, 21:16, 05.07. 11:48

Groznyj - Organizátorem atentátu na istanbulském letišti, který si vyžádal 44 mrtvých, byl zřejmě Čečenec Achmet Čatajev. Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov v reakci na tuto informaci vyzval tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana k vydání teroristů, kteří utekli z Čečenska a ukrývají se v Turecku.

Kadyrov chce znovu usilovat o prezidentské křeslo. Stane se Putinův oblíbenec opět prezidentem?

02.07. 21:40

Moskva - Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov bude kandidovat na další prezidentský mandát. Chráněnec šéfa Kremlu Vladimira Putina dnes uvedl, že hlasování "bude nejčestnější a nejspravedlivější na celosvětové úrovni".

Kadyrov kopíruje Trumpa: Asistenta si vybere na základě reality show

01.07. 08:59

Moskva - Stanice Rossija 1 chystá do vysílání pořad, kde budou uchazeči o práci nového asistenta čečenského vůdce Ramzana Kadyrova plnit nejrůznější úkoly, aby budoucího šéfa přesvědčili o svých schopnostech.

reklama
Fotogalerie