Články k tématu: Karimov, Islam

V Uzbekistánu proběhly volby nového prezidenta

04.12. 19:47

Taškent - Uzbekistán si dnes v prezidentských volbách vybral nástupce vůdce Islama Karimova. Ten 2. září podlehl mozkové mrtvici.

Dceru Islama Karimova Gunlaru údajně otrávili

24.11. 08:31

Taškent - V Uzbekistánu se začala šířit fáma, že Gulnara Karimovová (44), starší dcera zesnulého prezidenta Islama Karimova, zemřela. Její syn spekulace médií vyvrací.

Nový prezident Uzbekistánu nebude mít právo na vlastní rozhodnutí, státu bude vládnou někdo jiný

14.10. 10:38

Taškent/Moskva - Mocenské klany v Uzbekistánu se po nedávné smrti prezidenta Islama Karimova nedohodly na novém vůdci země. O moc se proto budou dělit.

reklama

Dočasný vůdce Uzbekistánu byl navržen jako kandidát na prezidenta

16.09. 16:56

Taškent - Uzbecký premiér Šavkat Mirzijojev, který po úmrtí Islama Karimova dočasně zastává funkci prezidenta, byl svou politickou stranou navržen jako kandidát do voleb hlavy státu. Ty jsou naplánované na 4. prosince.

Co čeká Uzbekistán po smrti Karimova. Moskva prozradil víc

13.09. 12:12

Moskva - Po smrti dlouholetého uzbeckého prezidenta Islama Karimova se vyrojily spekulace, že se v zemi zhorší vojensko-politická situace, což by mohlo nahrát islamistům. Rusko tyto obavy nesdílí.

Premiér Mirzijojev nahradil dočasně Karimova v čele Uzbekistánu

08.09. 15:18

Taškent - Premiér Uzbekistánu Šavkat Mirzijojev dostal od parlamentu pověření, aby dočasně plnil roli hlavy státu. Agentura k tomu napsala, že jde o protiústavní krok.

Podivný pohřeb Karimova: Nezúčastnily se jeho děti

04.09. 16:10

Taškent - V uzbeckém Samarkandu byl včera podle muslimských zvyků pohřben autoritářský prezident Islam Karimov, který ve věku 78 let zemřel na mozkovou mrtvici. Smutečního ceremoniálu se neúčastnila jeho starší dcera Gulnara a chyběly i její děti - syn Islam a dcera Iman.

Uzbekistán hledá nového prezidenta. Nahradí diktátora Karimova žena?

03.09. 17:46

Taškent - Kdo nahradí zesnulého uzbeckého prezidenta Islama Karimova? Tato otázka trápí nejen celou střední Asii od chvíle, kdy Karimova převezli ve vážném stavu do nemocnice, kde také v pátek zemřel. Se svým rychlým skonem Karimov nepočítal a nikoho za svého nástupce neurčil.

Už je to oficiální a definitivní: Uzbekistán zveřejnil zprávu o smrti Karimova

03.09. 12:53

Taškent - Uzbecká vláda dnes zveřejnila lékařskou zprávu o skonu prezidenta Islama Karimova. Příčinou smrti byla "akutní porucha prokrvení mozku (mrtvice), vedoucí k nezvratným změnám hlavního mozku a k selhání více orgánů".

Smutek v Uzbekistánu: S rezidentem Karimovem (†78) se rozloučily tisíce lidí

03.09. 10:02

Taškent - Prezident Uzbekistánu Islam Karimov skutečně zemřel. Pohřební kolona projížděla centrem metropole, s hlavou státu se přišly rozloučit tisíce lidí.

Stav uzbeckého prezidenta se radikálně zhoršil, země se připravuje na jeho pohřeb

02.09. 08:45

Taškent - Vláda v Uzbekistánu potvrdila, že se stav prezidenta Islama Karimova (88) velmi zhoršil a lékaři jej hodnotí jako kritický. Agentura Fergana už dokonce píše, že v sobotu bude vůdce pohřben.

Uzbekistán slaví 25. výročí nezávislosti, nikdo z politiků ale nepřišel

01.09. 17:56

Taškent - Uzbekistán dnes slaví 25. výročí nezávislosti, nikdo z představitelů země se však na veřejnosti neukázal. Zdravotní stav prezidenta Islama Karimova je nejasný, svět se tak může jen dohadovat, kdo zemi vlastně řídí.

Prezident Karimov žije, tvrdí jeho dcera

31.08. 09:58

Taškent - Středoasijská tisková agentura Fergana napsala, že uzbecký prezident Islam Karimov podlehl krvácení do mozku, které utrpěl o víkendu. Jeho mladší dcera ale naznačila, že Karimov stále žije.

Uzbecká agentura zveřejnila nekrolog prezidenta Karimova

30.08. 12:41

Taškent - Uzbecký prezident Islam Karimov v pondělí zemřel, píše místní tisková agentury Fergana. Úřady se ale zatím k této zprávě oficiálně nevyjádřily.

Uzbecký prezident Karimov utrpěl mozkovou mrtvici

29.08. 12:47

Taškent - Uzbecký prezident Islam Karimov (78) je po převozu do nemocnice stabilizovaný, prognóza ale zůstává nejasná. Politik utrpěl mozkovou mrtvici.

Uzbecký prezident Islam Karimov je v nemocnici

28.08. 16:36

Taškent - Uzbecký prezident Islam Karimov, jemuž je 78 let, byl převezen do nemocnice. Informovala o tom bez dalších podrobností uzbecká vláda.

reklama
Fotogalerie