Články k tématu: Katalánsko

V Barceloně se sešli odpůrci nezávislosti Katalánska, dorazil i francouzský expremiér Valls

včera 18:10

Barcelona - V Barceloně se dnes sešli odpůrci nezávislosti Katalánska. Akci svolala organizace Katalánská občanská společnost (SCC), která je pro zachování sjednoceného Španělska. Shromáždění se zúčastnil i bývalý francouzský premiér Manuel Valls.

Katalánský expremiér lituje, že po referendu zaváhal a odložil vyhlášení nezávislosti

včera 16:52

Ženeva/Barcelona - Katalánský expremiér Carles Puigdemont lituje, že odložil vyhlášení nezávislosti Katalánska hned po loňském referendu. Podle svých slov se choval příliš odpovědně a padl do pasti uchystané Madridem.

Kataláncům by se podle Puigdemonta líbil švýcarský federalismus

14.03. 18:56

Ženeva - Federalismus podle švýcarského vzoru je myšlenka, která by mohla přesvědčit většinu Katalánců. V rozhovoru s televizí RTS to dnes řekl vůdce katalánských separatistů Carles Puigdemont.

reklama

Soud ve Štrasburku se zastal dvou Katalánců, kteří spálili fotku španělského krále

13.03. 22:19

Madrid/Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva se zastal dvou Katalánců,kteří si stěžovali na španělský stát. V tiskové zprávě o tom dnes informoval štrasburský soud.

Katalánský parlament opět odložil hlasování o premiérovi

10.03. 12:37

Barcelona - Katalánský parlament opět odložil hlasování o novém premiérovi této autonomní španělské oblasti, které mělo podle původních plánů proběhnout 12. března. Oznámil to v pátek předseda parlamentu Roger Torrent.

Puigdemont chce za premiéra Katalánska Sáncheze

01.03. 22:44

Brusel - Bývalý katalánský premiér Carles Puigdemont, který se vyhýbá španělské justici pobytem v Belgii, navrhl dnes místo sebe jako kandidáta na katalánského premiéra Jordiho Sáncheze.

Deklarace nezávislosti pro Katalánsko neplatí, zamítl ji katalánský parlament

01.03. 16:24

Katalánsko - Katalánský parlament dnes odmítl návrh radikálních separatistů, kteří chtěli potvrdit říjnovou deklaraci nezávislosti, kvůli níž převzala správu nad Katalánskem španělská vláda.

Španělská policie šla zatknout Puigdemonta, místo něj zadržela namaskovaného komika

23.02. 09:16

Madrid - Španělská policie má z ostudy kabát. Dostala tip, že se na předměstí Madridu objevil katalánský expremiér Carles Puigdemont, na nějž je vydán zatykač. Nakonec se ukázalo, že jde o vtípek známého recesisty.

Ve Francii byli v souvislosti s teroristickými útoky v Katalánsku zatčeni tři lidé

20.02. 18:06

Madrid/Paříž - Policie ve Francii dnes zatkla tři osoby podezřelé z napojení na jednoho z členů teroristické buňky, která je podle španělských úřadů zodpovědná za loňské srpnové atentáty v Katalánsku.

Katalánská exposlankyně před soudem přiznala separatistické úmysly

14.02. 17:02

Madrid - Před soudcem v Madridu dnes vypovídala bývalá poslankyně katalánského parlamentu Mireia Boyaová (38). Soudce ji na rozdíl od několika jejich kolegů ponechal na svobodě, ač dnes uvedla, že deklarace o nezávislosti z konce října nebyla symbolická, nýbrž směřovala ke vzniku samostatné…

Jak to bylo v Katalánsku? Tamní policie nemohla během referenda zasahovat

14.02. 12:15

Barcelona - Katalánská policie dostávala během říjnového referenda o nezávislosti pokyny nezasahovat a pomáhat zraněným. Na rozdíl od španělských policistů, kteří použili násilí, aby hlasování zabránili.

Ve Španělskuj byly zahájeny výslechy kvůli zásahu policie při referendu

12.02. 22:00

Girona (Španělsko) – Soud v katalánském městě Girona dnes zahájil výslechy lidí, kteří si stěžují na zásah španělské policie při loňském říjnovém referendum o nezávislosti Katalánska. Informoval o tom dnes deník El País.

Puigdemont si zoufá: Je po všem, obětovali mě

31.01. 15:08

Barcelona - Katalánský expremiér Carles Puigdemont je přesvědčen, že šance na jeho znovuzvolení pohasly. Ve zprávách adresovaných jednomu z exministrů napsal, že ho separatisté "obětovali". Puigdemont nyní pobývá v Bruselu. Pokud by se vrátil do Španělska, mohl by být zatčen za vzpouuru.

Puigdemont vyzval k jednotě v úsilí za svobodné Katalánsko, centrální vláda prý obchází zákony

30.01. 22:04

Brusel/Barcelona - Carles Puigdemont se dnes označil za jediného možného kandidáta na předsedu katalánské vlády. Na videu, které dnes večer zveřejnil na sociálních sítích, také kritizoval španělskou vládu za to, že podle něj obchází zákony.

Před budovou katalánského parlamentu demonstrují na podporu Puigdemonta stovky lidí

30.01. 21:59

Barcelona - Dnes odpoledne v Barceloně prorazilo několik stovek příznivců bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta policejní zátarasy kolem parku, v němž je katalánský parlament. Demonstranti dorazili až k budově parlamentu a požadovali, aby byl Puigdemont uveden do úřadu premiéra. 

Katalánský parlament odložil volbu premiéra, Jediným kandidátem zůstává Puigdemont

30.01. 15:42

Barcelona - Katalánský parlament dnes odložil volbu nového premiéra původně plánovanou na odpoledne. Jediným kandidátem zůstává uprchlý expremiér Carles Puigdemont, pro něhož se separatisté rozhodli hlasovat navzdory negativnímu stanovisku ústavního soudu.

V Katalánsku se blíží volba premiéra. Osud Puigdemonta je nejistý

29.01. 16:35

Barcelona - Den před volbou nového katalánského premiéra roste nejistota kolem možnosti zvolení Carlese Puigdemonta, který stále pobývá v Belgii. Někteří separatističtí politici začali dokonce hovořit o možném navržení jiné politika.

Puigdemont jako premiér Katalánska? Madrid chce jeho kandidaturu napadnout u ústavního soudu

25.01. 15:05

Madrid - Španělská vláda se chce obrátit na ústavní soud ve věci další kandidatury Carlese Puigdemonta na úřad předsedy katalánské vlády. Puigdemont se podle Madridu nemůže o post ucházet, protože je na něj vydán ve Španělsku zatykač.

Zákrok Madridu donutil Puigdemonta změnit místo schůzky

24.01. 13:29

Madrid/Brusel - Šéf katalánského parlamentu Roger Torrent a uprchlý katalánský expremiér Carles Puigdemont dnes museli změnit místo své bruselské schůzky kvůli chystanému zásahu španělských úřadů.

Spekulace o tajném návratu Puigdemonta: Do Katalánska by se mohl dostat v kufru auta

23.01. 14:22

Barcelona - Vzhledem k nejisté budoucnosti katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta se vyrojily spekulace. Média písou, že by se mohl do země vrátit tajně. Politik je na "útěku" už tři měsíce. Ve Španělsku mu hrozí zatčení.

Puigdemont opět v čele Katalánka? Jednoduché to nebude

22.01. 14:46

Barcelona - Na katalánského premiéra bude příští týden jako jediný kandidovat Carles Puigdemont (55). Jeho zvolení ovšem zdaleka není jisté, ač mají separatisté v regionálním parlamentu teoretickou absolutní většinu. Potíž je také v tom, že je z Puigdemonta "uprchlík".

Puigdemont odjel z Belgie do Dánska, Španělsko žádá aktivaci eurozatykače

22.01. 11:03

Kodaň - Bývalý katalánský premiér Carles Puigdemont dnes poprvé po téměř třech měsících opustil Belgii. V Dánsku se má na Kodaňské univerzitě zúčastnit debaty o situaci v Katalánsku, nazvané Katalánsko a Evropa, na křižovatce k demokracii? V úterý ho čeká jednání s několika dánskými poslanci.

Puigdemont plánuje cestu do Dánska, Španělsko mu hrozí zatykačem

21.01. 18:40

Madrid - Katalánský expremiér Carles Puigdemont chce v pondělí odcestovat z Belgie do Dánska, kde se má účastnit debaty na univerzitě. Španělské státní zastupitelství dnes oznámilo, že v takovém případě bude usilovat o jeho zadržení.

Vládnout mohu z Bruselu, z vězení ale ne, vzkazuje Puigdemont

19.01. 18:23

Barcelona – Podle expremiéra Katalánska Carlese Puigdemonta, který je už skoro tři měsíce v Belgii a kterému ve Španělsku hrozí zatčení kvůli obvinění ze separatistické vzpoury, je možné, že by předsedal nové katalánské vládě z Belgie. 

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací