Články k tématu: Ki-mun, Pan (šéf OSN)

Migrace nezmizí, do pohybu se dají miliony lidí

18.10. 20:37

Masový pohyb lidí je globální fenomén, který tady bude i nadále. Tvrdí to bývalý generální tajemník OSN Pan Ki-mun v komentáři pro server The Independent. Sám je bývalý uprchlík, jako dítě zažil trauma, když přišel o domov během útěku před korejskou válkou.

Na prezidenta Jižní Koreje kandidovat nebudu, oznámil Pan Ki-mun

01.02. 12:06

Soul - Prezidentské volby jsou v Jižní Koreji plánovány na konec tohoto roku, ale mohly by se uskutečnit už za dva měsíce, pokud ústavní soud definitivně sesadí prezidentku Pak Kun-hje. Bývalý šéf OSN Pan Ki-mun o post usilovat nebude, byť mu průzkumy dávají celkem dobré šance..

Guterres složil přísahu, jako šéf OSN plánuje změny

12.12. 21:05

New York - António Guterres, budoucí generální tajemník Organizace spojených národů, dnes složil v newyorském sídle OSN svou přísahu. Ihned poté uvedl, že plánuje určité změny.

reklama

Pan Ki-mun blahopřál Trumpovi, připomněl nutnost boje proti klimatickým změnám

09.11. 20:17

New York – Ke gratulantem, kteří blahopřejí Donaldu Trumpovi k vítězství, se přidal také generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Jedním dechem ale připomněl, že se OSN na Spojené státy spoléhá. Jeho slova cituje agentura AFP.

Pan Ki-mun svolává krizovou schůzi kvůli Sýrii

21.10. 08:39

New York - Válku v Sýrii by podle generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna mělo řešit Valné hromáždění. Rada bezpečnosti totiž neplní svou funkci, jelikož je paralyzovaná rozpory mezi velmocemi.

Europarlament naprostou většinou schválil dohodu o klimatu

04.10. 15:21

Štrasburk - Pro klimatickou dohodu, která byla pod záštitou OSN přijata loni v Paříži, dnes zvedlo ruku 610 europoslanců. Proti ji bylo jen 38, předseda Evropského parlamentu Martin Schulz proto hovoří o historickém hlasování.

Útok na konvoj v Sýrii bude vyšetřovat OSN

30.09. 20:07

New York - Tragickým útokem na humanitární konvoj v severosyrské provincii Halab se bude zabývat zvláštní vyšetřovací komise, kterou vytvoří OSN.

Pan Ki-mun kritizoval strany bojující v Sýrii. Zabíjí civilisty a mučí vězně

20.09. 17:54

New York - Na úvod všeobecné rozpravy 71. zasedání Valného shromáždění OSN obvinil generální tajemník OSN Pan Ki-mun spojence účastníků syrského konfliktu, že pomáhají udržovat v chodu válečnou mašinérii. Za další téma své úvodní řeči si vybral Jižní Súdán. Kritizoval tamní politiky za to, že bojem…

OSN se postaví za migranty. Chce chránit jejich práva

19.09. 21:12

New York/Praha - Členské státy OSN chtějí společně chránit práva uprchlíků a migrantů a jejich životy a sdílet odpovědnost v době rozsáhlého pohybu lidí v celosvětovém měřítku.

Za světové problémy mohou politici. Jde jim jen o vlastní moc, volá šéf OSN

14.09. 08:17

New York - Jsem zklamán tím, že světoví lídři myslí víc na udržení se u moci než na zlepšení životních podmínek svých národů. Tato kritická slova pronesl šéf OSN Pan Ki-mun, kterému na konci roku vyprší mandát.

Hrozba teroristického útoku s použitím zbraní hromadného ničení je reálná, varuje expert

23.08. 21:50

New York - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun dnes varoval před nebezpečím, které představují zbraně hromadného ničení pro svět – obzvláště ve chvíli, kdy se dostanou do rukou teroristům.

Historicky první žena jako šéfka OSN: Možní kandidáti se střetli v debatě

13.07. 11:44

New York - Deset z 12 kandidátů na generálního tajemníka OSN se v úterý představilo v debatě, kterou bylo možno sledovat živě v televizi Al-Džazíra.

OSN zůstává optimistické, USA si přály, aby referendum skončilo jinak

24.06. 17:35

New York - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun vyjádřil v reakci na výsledek britského referenda naději, že EU zůstane pro jeho organizaci "silným partnerem". USA by byly raději, kdyby referendum dopadlo jinak.

Šéf OSN se obrací na svět: Přijměte půl milionů uprchlíků ze Sýrie

30.03. 14:34

ženeva - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun se dnes zúčastnil meziministerské konference pořádané Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) v Ženevě. Hned na úvod ve svém projevu vyzval všechny země světa, aby během příštích tří let přijaly téměř půl milionu syrských uprchlíků.

Pan Ki-mun vyzval v Iráku ke smíření šíitů a sunnitů

26.03. 18:17

Bagdád - V iráckém městě Iskandaríja se dnes příbuzní naposledy rozloučili s třicítkou obětí, které v pátek zahynuly při sebevražedném atentátu po fotbalovém zápasu.

Uprchlíkům zdi nepomůžou, měli bychom následovat Merkelovou, žádá tajemník OSN

Aktualizovali jsme 18.3.2016, 14:40, 18.03. 12:10

Berlín - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun se ohradil proti používání plotů a zdí jako prostředku pro zastavení proudu uprchlíků procházejících přes Evropu. Informovala o tom agentura AP.

reklama
Fotogalerie